Прескочи до съдържание

Историческа зима в Мадрид!


Crazy Horse

Препоръчани мнения

преди 8 часа, Crazy Horse каза:

О, да, аз все още гледам от положителната страна. Ако не друго, това ринене на сняг днес два пъти на патиото и два пъти пред вкъщи беше невероятен фитнес. И е наистина красива гледка, особено по покривите и дърветата.

Сигурно 80% от белгийците биха искали да са на твое място в момента. 

Тук падна сняг предишните седмици първо в  Hoge Venen, после и в Ардените и хората полудяха от радост, юрнаха се натам, станаха задръствания, наложи се с полиция да затварят пътища, даже и нидерланци пристигат. Правителството не е доволно от струпването на хора заради вируса. Затворили са пътища там, само местни могат да стигат до къщите си. Направо обстановката е като през лятото и атаката към белгийското крайбрежие и наложените ограничения за брой коли и хора във влаковете. Този уикенд е пака така, много сняг в Ардените и Hoge Venen.

Ondanks maatregelen opnieuw grote volkstoeloop rond Baraque Fraiture: “Mensen hebben echt nergens respect voor” | Instagram VTM NIEUWS | hln.be 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 часа, Crazy Horse каза:

Не е истина просто какъв сняг ни засипа днес в Мадрид и 9 провинции близо до Мадрид! В началото преди 2 дни се кефехме и снимахме палмите със сняг, както вече ви показах. Вчера правихме снежни човеци с дъщеря ми. Голяма радост беше!

Еееее аз вече забравих какво е това сняг :lol: То и при нас, ако завали сигурно и аз ще се радвам като малко дете. :dance3:

При нас не е натрупало от две или три години. Днес и вчера цял ден дъжд вали ама аз не искам дъжд 🤩 а сняг. 

 

Браво! Направили сте прекрасен снежен човек 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, AlexandraKo каза:

Оф, пак добре, че не викаш че си Наполеон...Фърчи си, Фърчи сииииии:girl_cray2:

A за Наполеонов комплекс какви истории имам! Но да не се самоизтъквам! 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Вчера такива апокалиптични картини ни рисуваха по новините за минусови температури, че и университетите затвориха за два дни, а днес температурата е плюс 3С и снегът започна да се топи. Да се надяваме, че температурите ще останат положителни и през следващата седмица и ще започнат да изпълняват всички полети на Барахас.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Как беше днес в Мадрид? По моето приложение за времето днес беше слънчево с температури малко над 0. Освен през нощта да е падало до -12 и да съм пропуснала🙂

Връзка към коментар
преди 14 минути , ДиянаВ каза:

Как беше днес в Мадрид? По моето приложение за времето днес беше слънчево с температури малко над 0. Освен през нощта да е падало до -12 и да съм пропуснала🙂

Днес беше слънчево според моя телефон е около нулата цял ден но тази нощ ще паднат много . Иначе леко по леко се възстановява транспорта има по някой влак . Магазините са поизпразнени . 

Липсва хляб брашно отново се презапасяват

IMG_20210111_140943.jpg

IMG_20210111_140447.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Julian999 каза:

Затрупани с боклук!!!🤨

Честно казано винаги в България се оплакваме когато завали сняг но за около ден е изчистено навсякъде. А тук вече 4 ти ден по малките улички са затрупани .Общо взето чакат да се стопи сам снега  

IMG_20210111_140943.jpg

IMG_20210111_140447.jpg

IMG_20210111_165706.jpg.4a053348c1c1b625365083c76d3f4c96.jpg

Връзка към коментар
преди 15 часа, ДиянаВ каза:

Как беше днес в Мадрид? По моето приложение за времето днес беше слънчево с температури малко над 0. Освен през нощта да е падало до -12 и да съм пропуснала🙂

И вºера и днес едно и също, Диде. През деня температурата се качва до 3 градуса, но през нощта пада до -7 поне и днес сутринта беше толкова, минус 7. В резултат на това, снегът си стои, не го чистят особено и днес президентката на област Мадрид и кмета обикалят с хеликоптер града и искат да обяват катастрофално положение. Голям смях. Само метрото работи и Терминал 4 на летището. Решиха днес да затворят учебните заведения до 18 януари, а не само до днес, както съобщиха събота. Пощите дори не работят, нито общинските власти.
Аз вчера се разходих до центъра, направо Армагедон, сняг, паднали дървета, непроходими улици. И пак минахме на онлайн обучение. А, аз като си ходя без парцал на лицето, дори малкото пешеходци път ми правят на улицата.

  • Смея се 4
Връзка към коментар

@Crazy Horse някаква идея какви са очакванията за времето след 10-ина дни? Че на 23.01 минаваме транзитно през Мадрид (с бонус една нощувчица) и се надявам да няма засечки.

Връзка към коментар
преди 17 минути , Георги Матеев каза:

@Crazy Horse някаква идея какви са очакванията за времето след 10-ина дни? Че на 23.01 минаваме транзитно през Мадрид (с бонус една нощувчица) и се надявам да няма засечки.

Искрено се надявам да няма засечки след десетина дни. Според прогнозите, поне сегашните прогнози за времето, се очаква слънчево време и затопляне, но да видим. Но, се надявам, че кацате на Терминал 4 все пак. Бон шанс, Матеев! И ако имате време да пием по едно испанско червено вино, пиши.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , ДиянаВ каза:

От Вас студът идва към нас 😠 Ние обаче имаме зимна подготовка, лопати, гуми, дрехи, ботуши ..., а Вас Ви мисля тези дни ще оцелеете ли 😉😄

9BC1F20C-D059-45AB-A550-82392AA2800D.png.4cbce63a58f856838e94a00383d2a907.png7C3F70FE-BC48-457E-B917-FDA6CF89328B.png.49207e4791a3d1983df7602d552d1769.pngD04FBEBC-3EC8-41DB-BC72-96827C5365C3.png.b5ccc0b210312764959cc13a2a7eeb00.png

Ние и да имаме зимна подготовка, винаги снега успява да ни изненада, колкото и да предупреждават синоптиците :rofl: Особено в София

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Георги Матеев каза:

@Crazy Horse някаква идея какви са очакванията за времето след 10-ина дни?

Идвала зима и индианците отишли при техния шаман и го питали:
- О, велики шамане тежка ли ще бъде зимата? Да събираме ли много дърва?
- Да, много тежка ще бъде зимата! Събирайтe много дърва! 
След една седмица индианците отишли при техния шаман отново и го питали:
- О, велики шамане цяла седмица събираме дърва, ще трябват ли още?
- Много дърва ще трябват! Тая зима ще бъде мнодо студена!
След още една седмица индианците отишли при техния шаман и отново го питали:
- О, велики шамане вече две седмици събираме дърва, ще трябват ли още?
- Още, още събирайте, духовете предричат най-студената зима от 50 години насам.
Обаче шаманът се усъмнил, дали пък духовете не го лъжат и решил да отиде при метеоролога да провери. 
- Абе, ти разбираш от време... Я ми кажи тежка ли ще бъде тая зима?
- О-о-о, много студена ще е - отвърнал метеорологът.
- Ама сигурен ли си? - пак настоял шаманът.
- Да бе, как няма да съм сигурен. Индианците от 3 седмици събират дърва.

:laugh1:

  • Смея се 12
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.