Прескочи до съдържание

Еднопосочно от Мадрид


Препоръчани мнения

Драги магеланци,

 

Трябва ми  еднопосочен билет от Мадрид до София или до Солун на 1.04. 2014 (може и на 2.01). Успях единствено да намеря предложението на България Еър за 240 лв., което не е толкова страшно, но все пак да се допитам и до експертите, ако могат да измислят нещо друго :) Благодаря!

 

Верен ПЪТиланчо! :bye:

Връзка към коментар

Предполагам,че това е за след голямото ти странстване из Южна Америка?Означава,че ще си с багаж?

Да наистина ако си с багаж билетите с България Еър са на добра цена.Ако си без багаж Уиз летят за 90 евро на тази дата,а ако използваш и 20% намаление за покупка през мобилното приложение ще смъкнеш цената още с 10 евро.Но този вариант е само ако си без багаж.

Редактирано от krasen_denev
Връзка към коментар

Предвид, това, че си с багаж и цените в момента ще трябва да си действаш или с БГ Еър или с Иберия. Казвам Иберия, макар че те просто продават седалки в самолета на БГ Ер, има малка разлика в цените в зависимост от датите. 

 

Така като гледам са:

01.04: Bulgaria Air: 250лв

01.04: Iberia: 176 евро

02.04: Bulgaria Air: 250лв

02.04: Iberia: 121 евро

 

Условията по промени и отмяна на билета са доста идентични, Иберия искат 45 евро за промяна, България Ер искат 60. Нямаш право на отмяна.

 

Ако го вземеш билета през trip.bg няма лошо :)

Връзка към коментар

Момчета, чудесни сте! Да, след Южна Америка ще е връщането. Билета ми е разписан до Лондон по принцип, но реших, че няма смисъл от Мадрид да разхождам до Лондон и оттам до София. Освен това билет на България Еър от Лондон е по-скъп, а евтините компании едно, че не излизат толкова евтини с багаж и второ са от други летища (аз кацам на Хийтроу и си представям колко сложно ще е трябва да ходя до Лутън или Гатуик например). До Солун, което ми е другото удобно летище, също няма изгодни полети от Лондон и затова реших да се прибера от Мадрид.

Връзка към коментар

Момчета, чудесни сте! Да, след Южна Америка ще е връщането. Билета ми е разписан до Лондон по принцип, но реших, че няма смисъл от Мадрид да разхождам до Лондон и оттам до София. Освен това билет на България Еър от Лондон е по-скъп, а евтините компании едно, че не излизат толкова евтини с багаж и второ са от други летища (аз кацам на Хийтроу и си представям колко сложно ще е трябва да ходя до Лутън или Гатуик например). До Солун, което ми е другото удобно летище, също няма изгодни полети от Лондон и затова реших да се прибера от Мадрид.

Това същото го играхме с полета от Южна Америка, беше до Лондон, ама ние тарикати, си взехме полета до София от Мадрид по същите съображения, обаче се отвори голяма битка на мадридското летище, накрая се навиха да ни свалят багажа, но не ти го препоръчвам като вариант, много каране беше.

А до там се стигна, защото от Бразилия ни отказаха да ни чекират само до Мадрид и не отстъпиха, така багажът ни беше чекиран до Лондон.

Връзка към коментар

Да, както казва  Oshko, много е рисковано с багажа, ако не искат да го свалят.

 

Колко часа е прекачването в Мадрид?

 

Един вариант е да се чекираш онлайн веднага щом пуснат полета от Бразилия до Мадрид за чекиране, а за Мадрид - Лондон има повече от 24 часа (ако е възможно). С малко повече късмет по тоя начин багажа ще може да бъде чекиран само до Мадрид. Но си е риск и в крайна сметка може да стане така, че да не искат да го направят...

Връзка към коментар

Ако имаш нощувка в Мадрид, няма проблем да си вземеш багажа там. Друг вариант е да букнеш трансфер между летища (примерно кацаш на Хийтроу и трябва да продължиш от Гатуик, взимаш си багажа и забравяш полета от Гатуик). При теб това не важи, та ще трябва да се разправяш.

Между другото, нали ако не се качиш навреме ти свалят багажа? Защо въобще трябва да се спори в случая?

Връзка към коментар

Между другото, нали ако не се качиш навреме ти свалят багажа? Защо въобще трябва да се спори в случая?

 

Багажа ти се сваля, ама достъпа до него няма да е лесен. Авиокомпанията може да се заяде и да рекалкулира билета до Мадрид, което може да е много скъпо. На практика, пропускайки полета ти нарушаваш договора си за превоз, и като им оставиш куфара им даваш един вид заложник, който те могат да експлоатират. 

 

Няма гаранция естествено, може с две усмивки тип "аз се разсеях и забравих за полета" номера да мине, особено ако не е систематичен такъв случай, но си е риск и то значителен. 

 

Друго, което могат да направят - да те накарат да платиш глоба и да те качат на следващия полет до Лондон...примерно. 

Връзка към коментар

Аууч, хич не го бях помислила това за багажа....Явно ще си пътувам до Лондон :) Няма смисъл да рискувам. Между полета до Мадрид и този до Лондон са само 4 часа престой на летището, затова се съмнявам, че мога да направя някаква врътка с багажа. Неприятното е, че след това ще трябва да пренощувам на Лондонското летище, защото никъде не открих полет след 21.00.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.