Прескочи до съдържание

Трансфер през Мадрид - има ли нужда от тестове


Препоръчани мнения

преди 1 минута , ivan69 каза:

Аз също отказвам да пътувам където има изискване за PCR . Или ще си почивам както преди или няма да почивам, Сега гледам едно Мексико след 2 месеца , ама знам ли дотогава дали няма да въведат и те рестрикции

То Мексико може да не въведе рестрикции, ама навръщане да имаш. Най-малкото ако не искаш да стоиш в карантина в БГ, ще трябва да направиш тест. А по-лошият сценарий е авиокомпанията/транзитиращата държава да реши, че ти трябва тест, за да минеш транзит, докато си вече в Мексико.

Никога не знаеш утре с каква заповед ще се събудиш!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , DaBo каза:

То Мексико може да не въведе рестрикции, ама навръщане да имаш. Най-малкото ако не искаш да стоиш в карантина в БГ, ще трябва да направиш тест. А по-лошият сценарий е авиокомпанията/транзитиращата държава да реши, че ти трябва тест, за да минеш транзит, докато си вече в Мексико.

Никога не знаеш утре с каква заповед ще се събудиш!

Е аз ако ще летя ще е от Мадрид , т.е София-Мадрид , Мадрид-Канкун , Канкун -Мадрид , Мадрид -София , като се прибирам от Мадрид едва ли ще ме сложат карантина...

Връзка към коментар

София-Мадрид-Канкун на един билет ли ще е? Ако е на един и Испания не поискат и за транзитно преминаващи тест (не знам в момента как е) - тогава си ок. Но ако са на два билета и имаш чекиран багаж, то ще трябва да излезеш да си вземеш куфара и да го чекираш за втория полет и тогава ще ти трябва тест, защото де факто влизаш в страната. Ако и на връщане си с два билета и Испания иска тест за влизащите от Мексико, ето ти и още един тест. Естествено мога и напълно да греша в разсъжденията си.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , DaBo каза:

София-Мадрид-Канкун на един билет ли ще е? Ако е на един и Испания не поискат и за транзитно преминаващи тест (не знам в момента как е) - тогава си ок. Но ако са на два билета и имаш чекиран багаж, то ще трябва да излезеш да си вземеш куфара и да го чекираш за втория полет и тогава ще ти трябва тест, защото де факто влизаш в страната. Естествено мога и напълно да греша в разсъжденията си.

Няма да е на един билет. Билета е Мадрид-Канкун-Мадрид . Някакси ще трябва да се добера до Мадрид , ще пътуваме само с ръчен багаж , ако изобщо пътуваме.....

Връзка към коментар
11 minutes ago, ivan69 said:

Няма да е на един билет. Билета е Мадрид-Канкун-Мадрид . Някакси ще трябва да се добера до Мадрид , ще пътуваме само с ръчен багаж , ако изобщо пътуваме.....

И да стигнеш до Терминал 4 от терминала на който кацат полетите от България (поне нискотарифните) . Не съм сигурен дали е възможен транзит без да "влизаш" в Испания, а влизаш ли - PCR тест и наобратно по същата схема. 

Проучи си за да няма изненади. 

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , ivan69 каза:

Няма да е на един билет. Билета е Мадрид-Канкун-Мадрид . Някакси ще трябва да се добера до Мадрид , ще пътуваме само с ръчен багаж , ако изобщо пътуваме.....

Също е важно навръщане какви са изискванията на испанците, да не искат и те тест?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, stanimir каза:

И да стигнеш до Терминал 4 от терминала на който кацат полетите от България. Не съм сигурен дали е възможен транзит без да "влизаш" в Испания, а влизаш ли - PCR тест.

 

 

 

т.е Раян или Уиз няма да ме качат за Мадрид без PCR?

Връзка към коментар
4 minutes ago, ivan69 said:

т.е Раян или Уиз няма да ме качат за Мадрид без PCR?

Вероятно вече и това,  но имах предвид че в Мадрид сменяш терминалите и не знам дали има транзитен коридор между тях. 

Някой питаше тук преди време. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , stanimir каза:

И да стигнеш до Терминал 4 от терминала на който кацат полетите от България (поне нискотарифните) . Не съм сигурен дали е възможен транзит без да "влизаш" в Испания, а влизаш ли - PCR тест и наобратно по същата схема. 

Проучи си за да няма изненади. 

 

 

 

 

Задължително първо влизаш в Испания защото е външна граница на ЕС, а после отново излизаш, за да се качиш на полета за България, която пък е извън Шенген... 😉

 

Горното е за връщане, а на отиване, респективно е в обратен ред...

Връзка към коментар
преди 1 минута , Duke каза:

Задължително първо влизаш в Испания защото е външна граница на ЕС, а после отново излизаш, за да се качиш на полета за България, която пък е извън Шенген... 😉

 

Горното е за връщане, а на отиване, респективно е в обратен ред...

Еми малко си е хаос , лошото е , че промоцията на Aero Mexico изтича след 5 дни , а полета е след 2+ месеца и нещата ще се сменят хиляди пъти....

Връзка към коментар
преди 1 минута , ivan69 каза:

Еми малко си е хаос , лошото е , че промоцията на Aero Mexico изтича след 5 дни , а полета е след 2+ месеца и нещата ще се сменят хиляди пъти....

В конкретния случай е все тая дали цялото пътуване е на един или на два билета, защото, както вече обясних така или иначе на отиване трябва да влезеш в Шенген (в случая Испания), а на връщане първо да влезете в ЕС (Испания), а после да излезете от Шенген (Испания), за да се качите на самолета за България... 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , stanimir каза:

Вероятно вече и това,  но имах предвид че в Мадрид сменяш терминалите и не знам дали има транзитен коридор между тях. 

Някой питаше тук преди време. 

Аз питах, и не - няма транзитен коридор. 

 

преди 8 минути , ivan69 каза:

Еми малко си е хаос , лошото е , че промоцията на Aero Mexico изтича след 5 дни , а полета е след 2+ месеца и нещата ще се сменят хиляди пъти....

Аз изключих Мадрид като опция, защото PCR  теста е направо сигурен - и то на един билет, а на отделни билети няма да те качат без тест изобщо, защото ти пътуваш за Испания. Терминалите там не са в една сграда.

Връзка към коментар
преди 36 минути , stanimir каза:

И да стигнеш до Терминал 4 от терминала на който кацат полетите от България (поне нискотарифните) . Не съм сигурен дали е възможен транзит без да "влизаш" в Испания, а влизаш ли - PCR тест и наобратно по същата схема. 

Проучи си за да няма изненади. 

 

 

 

 

Преди година се оказа възможен транзит от Т4 към Т1, където кацат Уиз, но за това се вика специален превоз, които се уговаря със служители от терминала. Би следвало да може и обратното, но не съм го проверявала. Ние имахме тази възможност при връщане от Чили. Искаха да видят бординг паса за Уиз. Разбира се трябва да си само с ръчен багаж и на двата полета. 

Сега нямам идея, с оглед ситуацията, дали този вариант все още се предлага. 

Връзка към коментар

Ясно, правил съм го и аз това упражнение, мисля беше с  автобус но не бях сигурен дали минавах гранична проверка.  Двата терминала наистина са на километри един от друг. 

 

Просто  човек трябва да си калкулира цената на PCR теста , освен ако не иска да върти само по Малдиви и Танзания. 

 

Лично аз не намирам нищо чак толкова неприятно  и както казва @zon, могат да ви бръкнат и на по-кофти места. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

COVID-19 Information

*** Effective January 26, all airline passengers to the United States ages two years and older must provide a negative COVID-19 viral test taken within three calendar days of travel. Alternatively, travelers to the U.S. may provide documentation from a licensed health care provider of having recovered from COVID-19 in the 90 days preceding travel. Check the CDC website for additional information and Frequently Asked Questions.

 

https://bg.usembassy.gov/novel-coronavirus-covid-19-information/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , stanimir каза:

Просто  човек трябва да си калкулира цената на PCR теста , освен ако не иска да върти само по Малдиви и Танзания.

За Малдивите се изисква тест. Ако си на местен остров пак има май тест на излизане.

На връщане от Танзания пак се изисква тест, освен ако не се използва някоя авиокомпания от ЕС и да минеш метър с транзита. Ако си с турските или каратците, пак ти трябва тест.

Бале летяха с КЛМ и правеха тестове за Амстердам, ако не се лъжа.

 

Определено с екзотичните дестинации е сложно с тези пср-и. Трябва да си готов, че може и да се наложи тест - и финансово, и психически. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, mililia каза:

Преди година се оказа възможен транзит от Т4 към Т1, където кацат Уиз, но за това се вика специален превоз, които се уговаря със служители от терминала. Би следвало да може и обратното, но не съм го проверявала. Ние имахме тази възможност при връщане от Чили. Искаха да видят бординг паса за Уиз. Разбира се трябва да си само с ръчен багаж и на двата полета. 

Сега нямам идея, с оглед ситуацията, дали този вариант все още се предлага. 

Възможно е, правихме това упражнение на връщане от Мексико.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 52 минути , Marisha каза:

Възможно е, правихме това упражнение на връщане от Мексико.

А на отиване изисква ли се PCR?  Мисълта ми е ако летя с wizz или ryan  до Мадрид от София и след няколко часа ми е полета от Мадрид за Мексико трябва ли да имам тест?

Връзка към коментар
преди 11 минути , ivan69 каза:

А на отиване изисква ли се PCR?  Мисълта ми е ако летя с wizz или ryan  до Мадрид от София и след няколко часа ми е полета от Мадрид за Мексико трябва ли да имам тест?

https://reopen.europa.eu/bg/map/ESP/7001 

 

Аз, лично, проучвах пътуване до Мексико през Мадрид, но се отказах. Пакетите, които гледах предполагаха нощувка в Мадрид и съответно почти сигурно - необходимост от тест. Правя уговорката, че гледах полети с БГеър, не бих рискувала с Уиз или Раян. Е, не, че с БГеър няма риск. При това положение прецених, че ще е по-добре да се пътува с полети на 1 билет - примерно с Луфти. На практика даже с Луфти може да излезе и по-изгодно и по-сигурно. Доколкото нещо може да е сигурно....

Връзка към коментар
преди 21 минути , ivan69 каза:

А на отиване изисква ли се PCR?  Мисълта ми е ако летя с wizz или ryan  до Мадрид от София и след няколко часа ми е полета от Мадрид за Мексико трябва ли да имам тест?

Аз ноември гледах такива разходки и се отказах. Тогава не трябваше тест за няколко часа престой, ама за мен трябваше да се пренощува поради кофти часове на полетите и ставаше много тегаво.

Връзка към коментар
В момента, ivan69 каза:

Полетите на Луфти са над 2-пъти по скъпо от Аеро Мексико , поне за Априлската ваканция...

ОК, ама като сложиш PCR тестове, междинни нощувки и полети до Мадрид, какво става?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, ivan69 каза:

А на отиване изисква ли се PCR?  Мисълта ми е ако летя с wizz или ryan  до Мадрид от София и след няколко часа ми е полета от Мадрид за Мексико трябва ли да имам тест?

Аз вече май два пъти отговарям на този въпрос, но ще го направя отново по различен начин.

 

България е извън Шенген. Поради тази причина всяко прекачване в Европа води след себе си неудобството в междинната спирка да се минава през паспортен контрол.

 

Например: пътуваш до Париж през Виена от София с австрийските линии. Във Виена задължително минаваш паспортен контрол, защото Австрия е в Шенген, а България не. По този начин във Виена реално влизаш в зоната. Когато кацнеш в Париж, няма паспортна проверка, защото вече си в зоната. На връщане в Париж не минаваш паспортен контрол, защото Франция и Австрия са в Шенген и практически с този първи полет до Виена не напускаш зоната. Във Виена отново няма паспортен контрол, но само ако оставаш в Австрия. Едва преди полета за София напускаш Шенген и затова чак там следва паспортна проверка. Това са принципите в нормални условия. 

 

В твоя случай, Мадрид се явява входна точка за Шенген. Това означава, че няма как да не минеш паспортен контрол, независимо дали пътуването е на един билет или на два отделни. След паспортен контрол дори и да имаш възможност да ползваш транзитен коридор, така или иначе формално вече си в Испания и правилата за вход в страната са в сила. В твоя случай освен всичко друга ще трябва да излезеш да си вземеш багажа и отново да го чекираш и минеш през секюрити чек, тоест, вече категорично си на територията на Испания. Затова въобще не разчитай на транзит, а бъди готов да спазиш рестрикциите за вход и изход от Испания.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , Filip Fratev каза:

Приятели, дали може да си взема от Пунта Кана бордна карта за полета на българите от Мадрид до София 🙂 ?

Имам 4 часа между полетите. 

Ако полетите са на един билет - може, но ако са отделни билети - няма да стане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.