Прескочи до съдържание

Тунис през май


Йосиф Милчов

Препоръчани мнения

преди 3 минути , Pepi Popova каза:

Благодаря за отзивите. Ние ще сме компания приятели - 10тина човека и едната двойка е с бебе на около година. Ние може и да обиколим някой и друг ден, но те предимно ще стоят в хотела. В Египет съм била само 1 път преди 5 години в Хургада и хотела ни беше ужасен. Тогава не избрахме по-висок клас хотел и храната и напитките бяха под всякаква критика. Цената беше около 300 евро и не съм се оплаквала - за тази цена толкова... За това този път искам да заложа на хубав хотел. Доколкото разглеждах оферти, тези хотели ми се сториха досте добре, но ако някой сподели лично впечалтение ще е супер. 

А в Тунис къде ще сте?

 

Връзка към мнение
преди 38 минути , ivailo_radev каза:

А в Тунис къде ще сте?

 

Нямам избрано конкретно място. Хотела е от значение и оттам вече зависимост от офертите, които предлагат агенциите...

Връзка към мнение

Ние бяхме в Хамамет, хотел Медина Солария като компромис. Хотелът е приличен, чист, с добра храна. Но плажът не беше хубав. От проучванията разбрахме, че ТУИ Меджик  е най-добре, както и Иберостар. Там пясъкът е по-хубав и по-чист. Но бяха скъпи за Тунис. Нещо около 1700 лв. на човек ми се върти. А ние обикаляхме 4 дни и решихме, че ще сме в по-евтин. Също бяхме голяма компания и си изкарахме добре. Ако ще сте основно плаж, вижте и остров Джерба.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм била преди много години в Сус и миналата година на о.Джерба. От континенталната част, тоест от Сус и Хамамет, има повече неща да се видят като забележителности, а като плаж определено препоръчвам остров Джерба. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!

Рано ли е посещение на Тунис с цел почивка и екскурзии от 10.05.2024?

Гледах времето

image.png.7d75073acfae089d27b84f1d0e10e98d.png

и ми се струва приятно за хора, които не издържат на много голяма жега. Чудя се дали за плаж би ставало...Ходили сме в Египет през средата на април и се свикваше с водата (не беше на чай, но не беше и много студена). Та, ако и в Тунис е така, може би бихме направили компромис.

И втория въпрос, който също не е за подценяване, е какви екскурзии бихте ми препоръчали като хотела ще бъде в Хамамет? Има ли местни екскурзоводи или туристически агенции (както в Египет), които организират екскурзиите на много по-ниски цени, в сравнение с българските туроператори?

Благодаря предварително! 🙂

Връзка към мнение

Според мен водата няма да става за къпане. Все пак това е Средиземно море.

За екскурзии попитайте първия таксиметров шофьор. Няма как да няма приятел или роднина, който да не е шофьор или екскурзовод.

Ние така направихме. Един следобяд си хванахме такси от хотела до медината в Хамамет и навръщане попитахме шофьора за екскурзия по направлението Тунис-Картаген-Сиди Бу Саид и на следващата сутрин ни чакаше бус 8+1, с шофьор, който цял ден ни разказрваше и ни чакаше колкото му кажем и то на цена, по-ниска отколкото цената за един човек от агенцията.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Някой организирал ли си е самостоятелно екскурзията "Сахара и нейната магия - двудневна екскурзия с 1 нощувка в оазис в пустинята"? Българският туроператор я предлага за 230лв. на човек, но съм сигурен, че на място цената ще бъде по-ниска, затова ще се радвам ако някой сподели. Вчера намерих една местна ТА и им писах, очаквам отговор.

Връзка към мнение
преди 4 часа, r_nikolov1 каза:

Някой организирал ли си е самостоятелно екскурзията "Сахара и нейната магия - двудневна екскурзия с 1 нощувка в оазис в пустинята"? Българският туроператор я предлага за 230лв. на човек, но съм сигурен, че на място цената ще бъде по-ниска, затова ще се радвам ако някой сподели. Вчера намерих една местна ТА и им писах, очаквам отговор.

Ако си вземете кола под наем спокойно можете да си я организирате сами, там всичко е много по-евтино.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.