Прескочи до съдържание

Тунис през май


Йосиф Милчов

Препоръчани мнения

За валута  - ние бяхме с долари. Предупредиха ни да си я обменим от хотела и да плащаме с динари, защото било по изгодно. Щях а гледам курса на еврото, но забравих. 1 долар беше 2,68динара.  В пустинята чух от други туристи, че бил 2,50динара за долар. Трябва да се пази бележката от смяната за да си ги смените на летището преди паспортен контрол, че след това в безмитния не приемат динари (освен в кафенето). Имаше по улиците на курорта офиси з аколи под наем и екскурзии, както може да се договорите и с някое такси. Аз не проверих 😞 Хотела е Zodac.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Росина каза:

Здравейте! Завърнах се от Тунис на 29.05 и все се каня да драсна някой ред.

Тунис ме очарова дотолкова, че определено бих се върнала отново. Толкова мили , усмихнати хора и големи майтапчий. Беше страхотно време за плаж. Маски носихме само и единствено на летището(където даже ни взеха интервю, защо сме избрали Тунис и дали знаем за тяхните противоепидемични мерки)  и в един супермаркет в Хамамет. Забравих за всякакви вируси и пандемии. Прдупредиха ни да не излизаме след 22:00 до 05:00, което даже не сме се и замисляли да правим. Бяхме отседнали в Ясмин Хамамет  - спокоен курорт, имаше малко хора и по плажа и по улиците. Приятно е за разходка по плажната алея с много палми и на марината, както и в импровизираната им медина 🙂 Имат и лунапарк. Пуполярно е да се возиш с файтон- искат 5 динара за 10-15 минути, има и влакче. С такси ходихме до стария град Хамамет , излиза 10динара на посока. Медината не ме впечатли, разгледахме форта и една търговска улица в града. В супермаркетите има фурми на килограм по 5 динара(същите които на соленото езеро продават по 15динара) Много вкусен шокалад имат и бонбони, но забравих марката, един син за по около 4 динара. Ядохме и местни сладкиши макрут и антилопски рога- доста интересни и необичайни бяха за мен. С таски отидохме и до зоопарка - Фригуя, за двете посоки и 2 часа престой ни взе 80динара(като от хотела ни извикаха таксито) Парка е божествен. Срещу 10 динара хранихме жирафи и лемури, а срещу 50 гушкахме 2 месечни лъвчета. Има шоу с морски лъв и много голямо разнообразие на животни 🙂 Много много ми хареса.

На екскурзии ходихме с Абакс.Едната беше Тунис, Картаген и Сиби бу сайд,  а втората двудневна в пустинята. Сафарито в пустинята е просто возене по гладък пясък 🙂 Оазиса е много много красив с водопада и езерцето. Съвсем спокойно може да се организира самостоятелно с кола под наем.Дори до оазиса може да се стиген с ниска кола 🙂

Имат местна бира Селтика и нещо като ракия -Буха -36градуса 🙂 местните им вина са хубави. Задължително който ходи да яде брик( нещо като омлет ц тънка питка) много е вкусно. Меда на берберите от розмарин е божествен. 

Старшно много съм доволна от тази почивка 🙂 Ох толкова много неща исках да напиша 🙂 ...... явно ми е избледняло вече 🙂 Който има въпроси съм насреща да помагам 🙂

Благодаря за информацията! И аз запазих със същата агенция и се чудех дали си заслужава организираната екскурзията до Тунис, Картаген и Сиби бу сайд или е обиколка с автобус и спиране по туристически капани? 

Връзка към мнение
преди 10 часа, МИМИто каза:

Благодаря за информацията! И аз запазих със същата агенция и се чудех дали си заслужава организираната екскурзията до Тунис, Картаген и Сиби бу сайд или е обиколка с автобус и спиране по туристически капани? 

В Тунис имахме около час в медината(30минути с екскурзовода и 30 самостоятелно) след това ходихме в музея на музайките. В Картаген бяхме в музея и термите, а Сиди Бу сайд ни пуснха около 1:30 минути сами. Ако ходя вори път бих отишла в само в Сиди бу сайд с такси или влак. Приятно е да изкарате цял ден по заведенията уличките, плаж ... има и една много интересна къща музей с прекрасни сини гледки 🙂

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 10.06.2021 г. в 8:48, Росина каза:

 Сафарито в пустинята е просто возене по гладък пясък 🙂 Оазиса е много много красив с водопада и езерцето. Съвсем спокойно може да се организира самостоятелно с кола под наем.Дори до оазиса може да се стиген с ниска кола 🙂

Благодаря за полезната информация. 🙂 Може ли да споделиш, как се казва този оазис или къде се намира?

Връзка към мнение
На 11.06.2021 г. в 13:58, Роси 777 каза:

Благодаря за полезната информация. 🙂 Може ли да споделиш, как се казва този оазис или къде се намира?

Оазиса е Chebika. На севорозапад от соленото езеро Шот ел-Джерид, съвсем близо до границата с Алжир 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

На 22.06 се върнахме от Ясмин Хамамет. Изкарахме 7 нощувки в хотел Ел Муради Ел Мензах. Приличен хотел с 4 звезди. Настаниха ни в семейна стая с една голяма стая с две легла и преходна спалня с плъзгаща врата. Имаше голяма тераса с изглед към басейните, идеална за сутрешното кафе. Мебелите бяха стари, но се поддържаше чисто. Комплексът е огромен и се състои от два хотела, които са свързани, но са с отделни рецепции. Работеше само единия ресторант, тъй като беше зает не повече от 20 % предимно с българи, руснаци и други източноевропейци. Храната беше хубава, разнообразна и обилна. Всеки път влизах в ресторанта с адобрите намерения да си сложа в чинията малко салата и две-три парчета риба и всеки път едва излизах. Не може всичко да се опита, от опит го казвам. Винаги имаше няколко вида месо - агнешко, телешко, пилешко, пуешко и два-три вида риба. Отделно няколко от техните традиционни ястия. Алкохол в ресторанта имаше само вино и бира. /Виното го сипваха от охладени стъклени бутилки. Бирата наливна, но сносна. Концентрат само на лобито. 

Два дни изкарахме сутрин на плажа и следобяд на басейна. Посетихме медината в Хамамет, в която бяхме само ние и двойка руснаци. Тунизийците по принцип са добри и дружелюбни хора, но не мога да кажа същото за търговците тунизийци. От всякъде ти викат и те дърпат да ти продадат нещо. Липсват туристи и явно са изгладнели много. Децата се същисаха, милите не са свикнали на такова отношение. Накупихме друбни сувенири и кожени изделия. Кожата си заслужава и в пъти по-евтина от в България. 

На третия пълен ден си запазихме такси до зоологическата градина. Платихме 60 динара за отиване, връщане и 2 часа престой. Интересна е и има много животни. Можеш да храниш жирафи, кенгура, щрауси и лемури и да гушкаш лъвове. Следобяда отново бяхме на басейна и тогава се случи нещо ужасно ............ Малката, която е на 7 години претърпя сериозен инцидент пускайки се от пързалката, спалителите не изчакват достатъчно и следващоот дете се стоварва върху нея. Видях я как я водят цялата в кръв със сериозна рана около окото. Самото око го бяха предпазили единствено водните очила, но пък за сметка на това се бяха врезли в кожата около него. Кошмарите започнаха От хотела извикаха лекар, който я прегледа и направи превръзка, но раната беше много голяма. С неговата кола ин закара до болницата в Набуел, където я приеха по спешност заедно с жена ми. Направиха и скенер и трябваше да обработят раната  под пълна анастезия. Изкараха два дена в болницата, а аз бях в постоянна връзка със застрахователите. Докато не получиха потвърждение, че ще си получат парите от болницата не предприеха никакви действия, въпреки че им оставих 300 евро капаро. След потвърждението отношението се промени и една през друга започнаха да влизат медицински сестри и лекари в стаята при детето. Доколкото разбрах цялата процедура струваше 1 500 евро. 

В деня след операцията наех един ван и с другата щерка от хотела отидохме в болницата взехме ги и си направихме тура Тунис-Картаген-Сиди Бу Саид. На шофьора заплатих 150 динара. Цял ден се мотахме по медината в столицата, Картаген, късето камък върху камък не е останал и синия град, който беше много красив. Малката с превръзка на дясното око. На следващия ден трябваше да ги изпишат от болницата и да вземер разрешение от лекаря, че малката може да лети със самолет. Изписаха ги чак към 17.00 ч. тяхно време, след като получиха банкова гаранция от застрахователя, че ще им изплатят цялата сума. Аз отделно заплатих близо към 500 динара за допълнителни прегледи и болничния престой на майката, защото според тях това било екстра. Вече съм предявил претенции към застрахователя и за моите разходи. Същото направих и към туроператора и техните партньори на място, защото въпреки, че имахме гид не получихме никакво съдействие от него, както е по договор и е записано в общите условия. Самият гид беше, както някой преди това написа, полуруснак-полутурчин, който не говореше нито английски, нито френски, нито арабски, а и български не говореше като хората. Интересуваха го само прескъпите им екскурзии. За сравнение мога да кажа, че Тунис-КартагенІСиди Бу Саид го продаваха за 65 евро за възрастен и 35 евро за дете, а вана ми излезе 45 евро за четиримата. Менидджъра на хотела се скри от нас и остави някакъв човечец, който само се потеше. Обяснихме им, че инцидента е по вина на хотела и спасителите им не стават. Даже не знаем дали имат лиценз и документ за спасители.  Бях им толкова ядосан, че не успя да ме трогне нито кошницата с плодове, нито розите по спалнята след това.  Възхитен съм от болницата Амен Клиник в Набуел - часта клиника с добри специалисти. Докторът направи много прецизен шеф, от който почти няма да остане белег. Като и махаха шева в Пловдив, докторката каза, че за 33 години практика не е виждала толкова прецизна работа. 

Та така почивката я разделихме на две равни части. Приятно изкарване в началото и ходене по мъките след това. Аз бях в движение между хотела и болницата, които са на 40-50 км. един от друг. Поне нахалствах в хотела та ми отпускаха кола да ме закара до там. Навръщане с такси за 20-25 динара. Поне такситата са им евтини, но много раздрънкани.

Самият курорт е много празен. Няма хора по улиците и половината хотели са затворени. Пълни се само събота и неделя, когато идват местните. В събота вечерта в хотела беше някакъм адски купон. Силна музика тип арабско техно до 4 сутринта.

Плажовете не са много добри. Във водата имаше много водорасли. Иначе спокойно - тук-таме хора и нямаше много нахалници да ти продават всичко.

По нататък ще пбликувам снимки 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
Йосиф Милчов

След като Ковид провали плановете ни за организаран с агенция Тунис и остана някъде за вбъдеще, идва ред за нов опит да стигнем до там. Възползвайки се от новата промоция на Аегеан преди малко станахме собственици на билети до Тунис за една седмица през март догодина. Както се казва всяко зло за добро, този път без агенция и изцяло самоорганизирано, което за мен е хиляди пъти по добър вариант.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Понеже нямаме май тема за бързи въпроси за Тунис, ще ползвам тази. Някой от ходилите самостоятелно, може ли да препоръча шофьор в района на Сус?

Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 2 часа, ivailo_radev каза:

Понеже нямаме май тема за бързи въпроси за Тунис, ще ползвам тази. Някой от ходилите самостоятелно, може ли да препоръча шофьор в района на Сус?

Кога пътуваш? Ние ще сме от 14 до 22 юни там, скоро ще пусна и по подробна програма.

Аз иначе си резервирах част от активностите с местни тур агенции. Останалото ще е с таксита или обществен транспорт. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Йосиф Милчов каза:

Кога пътуваш? Ние ще сме от 14 до 22 юни там, скоро ще пусна и по подробна програма.

Аз иначе си резервирах част от активностите с местни тур агенции. Останалото ще е с таксита или обществен транспорт. 

От 3.06 до 13.06, та май ще топля тунизийския чай за вас :)

  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Йосиф Милчов

Ето, че след дълго отлагане от над две години, дойде времето да полетим към Тунис само след няколко часа. Ето и програмата която сглобихме и ще следваме.

14 - 23:55  кацане на летище  Тунис Картаген трансфер до хотела с такси , нощувка  в Hotel Métropole Résidence
15 -  Ден за Картаген и Сиди Бу Саид, предвижване с обществен транспорт и таксита, нощувка в Тунис
16 -  Еднодневна екскурзия до Була Региа и Дуга, уговорена с местен шофьор чрез what's up на цена 150 евро за двама, връщане и нощувка в Тунис
17 - Трансфер до Сус с влак около 2 часа, пристигане на обяд в Сус, настаняване в Hotel Résidence Monia, опознаване на Сус
18 - Ден за плаж и мързелуване в Сус, нощувка в Сус
19 -  Тук започва двудневен тур до Сахара, екскурзия рузурвирана чрез платформата Musement на цена от 129 щатски долара на човек. Този ден се посещава Ел Джем и Матама, нощувка в Дуз осигурена от екскурзията.
20 - Този ден се посещават - езерото Шот Ел Джерит, декорите на Star Wars, Тозьор и Кайруан. Връщане в Сус, нощувка
21 - Сутрешен трансфер до Тунис отново с влак за около 2 часа, настаняване в Hotel Le Calife, ден за разходка и разглеждане на столицата Тунис, трансфер до летище Тунис Картаген около полунощ за полет към България.

 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Може ли да споделиш малко повече за двудневния трип до Сахара и дали си заслужава. От агенцията с която ще ходим ни го предлагат на 120 евро, като гледам явно много по-ниска цена няма да може да се намери? 

Също гледам, че си пътувал навсякъде с обществен транспорт, защо го избра пред кола под наем?

Цените на обществения транспорт какви са горе долу и удобен ли е (има ли го на често)?

Ние сме трима души и мисля да взема кола под наем, за да избегна организираните турове дето ни предлага българската агенция. Ще сме в хотел в Сус и не мисля, че ми трябва организиран тур за Тунис, Картагена, Дуга и тн. Може би едниствено за пустинята? 

Също как ти се струва паркирането из забележителностите на които си бил?

Връзка към мнение
преди 1 час, boogy83 каза:

Може ли да споделиш малко повече за двудневния трип до Сахара и дали си заслужава. От агенцията с която ще ходим ни го предлагат на 120 евро, като гледам явно много по-ниска цена няма да може да се намери? 

Също гледам, че си пътувал навсякъде с обществен транспорт, защо го избра пред кола под наем?

Цените на обществения транспорт какви са горе долу и удобен ли е (има ли го на често)?

Ние сме трима души и мисля да взема кола под наем, за да избегна организираните турове дето ни предлага българската агенция. Ще сме в хотел в Сус и не мисля, че ми трябва организиран тур за Тунис, Картагена, Дуга и тн. Може би едниствено за пустинята? 

Също как ти се струва паркирането из забележителностите на които си бил?

Да споделя аз, че бях там април. Не ви трябват организирани не знам си какво в градовете. Тунис и Сус може да се обходят и соло. До Ел Джем и Кайруан си има междуградски автобуси. Влаковете им закъсняват много, и както много други неща във всяка арабска страна, са занемарени и неугледни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, boogy83 каза:

Може ли да споделиш малко повече за двудневния трип до Сахара и дали си заслужава. От агенцията с която ще ходим ни го предлагат на 120 евро, като гледам явно много по-ниска цена няма да може да се намери? 

Също гледам, че си пътувал навсякъде с обществен транспорт, защо го избра пред кола под наем?

Цените на обществения транспорт какви са горе долу и удобен ли е (има ли го на често)?

Ние сме трима души и мисля да взема кола под наем, за да избегна организираните турове дето ни предлага българската агенция. Ще сме в хотел в Сус и не мисля, че ми трябва организиран тур за Тунис, Картагена, Дуга и тн. Може би едниствено за пустинята? 

Също как ти се струва паркирането из забележителностите на които си бил?

Докато ти отговори  @Йосиф Милчов  надявам се и аз да съм полезна.

Ще е добре, ако поне някой от групата ви знае френски, защото там него го говорят наред с арабския.  В туристическите места може да срещнете и хора (търговци), които знаят малко руски и дори български някой-друг лаф. Не съм много сигурна, че ще ви е по-комфортно с кола под наем, но вие ще си прецените.
Аз също пътувах с обществен транспорт в Тунис, имам впечатления. Влаковете, поне с каквито пътувах бяха... някога са били добре, ама аз се возих все в мръсни влакове, наравно с всички местни. И май само на мен ми се струваха мръсни, мърляви, лепнещи... на народа около мен не му пукаше - седяха си хората спокойно, някои мацки облечени с красиви и елегантни дрехи си сядаха без погнуса и си пътуваха... абе, екзотика  🙂  Но пък влаците бяха до един с работещи климатици, което беше голям плюс (октомври, жега) . В градските автобуси - същата история, в трамваите в Тунис - ееми пак същото. И накрая, когато вече трябваше да си тръгвам, и  на мен много-много не ми правеше впечатление мръсотията  🙂
И имай пред вид, че мръстоята в населените места е една идея по-малка от тази по пътищата извън населените места. Тръгнеш ли по пътищата имаш чувството, че пътуваш през километрично бунище. Много километри извън градовете, край пътя има всевъзможни боклуци, найлонови торбички, бутилки, хартии, счупени тухли, ламарини, бидони, парцаляци... В населените места, особено по-малките, ще се нагледаш на сергии ли, магазинчета ли за месо, с висящи на куки прясно заклани животни на тротоара отпред и рояци мухи около тях; къщи и къщЕта като във Факултето с мозайки от парченца огледало или безброй низи сушени чушки да висят по стените; безработни (??) мъже - пред невзрачни кафененца, по цял ден седят, кръстосали крака, следейки зорко кой минава, пиещи от ранна утрин до късно вечер чай и бог знае какво коментиращи край пастмасови масички. Ще видиш щастливи камили, незнайно какво рупащи измежду камъняци и пясъци.  Из суковете ще си предлагат услугите да те водят насам-натам и независимо, че им отказваш, ще ти се лепят всякакви елементи от мъжки пол  да ти помагат, да те упътват и т.н. Няма да се дразниш, приемай нещата с усмивка и се пазарѝ за всичко с кеф.
Относно 2-дневния тур в пустинята - твърдо с организиран тур. И дано случиш на екскурзовод, който да разкаже интересни неща. Аз случих и съм много доволна.
Цените на обществения транспорт не са високи, на храната също. Но в туристическите места ги вдигат безсрамно високо, факт. Където няма етикет и фиксирана тарифа, пазарѝ се до дупка, нищо че ти обясняват колко много ще загубят при отстъпката, която ти правят. Когато наистина ще загубят, просто интересът им към пазарлъка мигновено изчезва и те игнорират. А добрият пазарлък започва с, внимание: ппърво се интересуваш как е (продавачът), как е семейството, колко деца има, как са, що са, похвалваш го и после почваш да гледаш стоката. Ако ти предложи чай или кафе, ако искаш можеш да да приемеш, да поседиш, да си побъбрите и пак нищо да не купиш. Няма да се разсърдят. Обаче, ако си се пазарил добре, и ако купиш примерно 2 неща, и ако те са нещо по-скъпо - чанта, кожено яке, накрая има голяма вероятност да получиш и някакъв дребен подарък в добавка - портмоне, по-малка чанта или друг артикул по твой избор. Храната - зависи, аз я харесвам, сестра ми обаче не им я хареса.
Според мен единствено за 2-дневния тур в Сахара си струва да ходите с организиран тур. По другите места може и с обществен транспорт, особено във и около Тунис, Сус и Хамамед, Монастир.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 6 часа, iaia_mama каза:

Докато ти отговори  Йосиф Милчов  надявам се и аз да съм полезна.

Разбира се, че всяко мнение ми е полезно 🙂

Забравих да спомена, че пътуването е за нова гоина и няма да е жега.

Ясни са ми нещата с пазаренето и мръсотията в Африка, това грам не ме впечатлява вече, макар да имам само 3 държави в тоя континент 😄 

Благодаря за мнението, че по-добре да не вземам организираните екскурзии (аз също си го мислех, но исках и някой, дето е ходил да ми го потвъри 🙂 ) 

А от Сус до Тунис и Кайруан кое би било по добре, кола под наем или такси, ако водещото е цената? Като гледам такситата са евтини...30ст на километър? То май е по евтино от кола под наем за споменатите дестинации?

Връзка към мнение
преди 8 часа, boogy83 каза:

А от Сус до Тунис и Кайруан кое би било по добре, кола под наем или такси, ако водещото е цената?

Аз тези отсечки ги минах с влак и автобус. Такси съм ползвала в Хамамет, но първо питам колко ще ми вземе до еди-къде си и евентуално правим лек пазарлък, ако ми се вижда висока цената. Но наистина не е скъпо. Там като отидете ще прецените как да пътувате. Хората, бих казала, че са доста услужливи. Във влака, например, като пътувах от Сус до Монастир, понеже гледам с интерес през прозореца, поглеждам и какво има от другата страна (влакът е без купета) и като наближаваме, две спирки преди централна гара, тези, които бяха около мен почнаха да ми казват, че след малко е Монастир, ако отивам там, питаха ме там ли ще слизам или отивам нататък към Махдия. В самия Тунис (столицата) също бяха много учтиви, всякак се стараеха да ме разберат и упътят. Както казах, ако знаеш френски е окей, но аз знам само няколко думи, което върши работа до толкова, че да спрат някой и да го питат дали знае английски и да разбере какво ѝ е нужно на мадам 😉  Но, независимо кочината по пътищата и циганията като цяло, на мен Тунис ми харесва. Пак ще кажа, че от турът в пустинята съм много доволна  и дано имате късмет с добър гид, че да научите всякакви интересни неща от миналото и съвремието. Понеже, ако е някой "заспал", то най-вероятно и вие ще спите, докато пътувате из тая пустош.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Една от най-популярните екскурзии там е град Тунис - Картаген - Сиди Бу Саид. Обикновено отнема цял ден. Според мен най-добре е да пазарите местен шофьор. Да попитате на рецепцията или пък някой таксиджия. Няма как да няма приятел, който прави екскурзии. Ние постъпихме точно така. Попитахме един таксиджия дали може да ни закара по това направление и той ни каза, че този тур се прави с по-голяма кола, но има приятел, който има ван и разкарва туристи насам-натам. За 4 човека ни струваше точно 120 динара и ни отне цял ден, защото не сме препускали. Колкото му кажем толкова време ни чака. Прибрахме се някъде към 18.00 часа в хотела. Но държа да подчертая, че бяхме настанени в Ясмин Хамамет. Може би от Сус ще е по-скъпо.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@boogy83Ето и моите пет стотинки по темата.

Първо съм длъжен да кажа, ние кацнахме в Тунис и излетяхме от Тунис. Бяхме разпределили нощувките по равно в столицата и Сус.
Та от Тунис направихме първият ден Картаген и Сиди Бу Саид. Сутринта хванахме от центъра такси директно за Сиди Бу Саид, платих някъде около 15 лева по спомен. Да подчертая, че бяхме двама и всички цени са за двама. Там разгледахме и хванахме отново такси за Картаген, за 4-5 лева. Свалят те пред главния вход и там освободихме таксито, но се оказа, че Картаген са десетина локации, които не са на пешеходно разстояние. Хванахме ново такси за 10 евро. Пазарих се да ни разведе из всички обекти в Картаген и да ни изчака колкото е необходимо и да ни върне в столицата в центъра. 
Един съвет за Сиди Бу Саид. Не купувайте от там никакви сувенири. Същите неща в медините са стотинки до лев, а там се опитват да ти го пробутат за 10 евро. Градчето е много симпатично, но е едно от най туристическите места в Тунис и местните се възползват от това много.
На другия ден за Дуга се бяхме уговорили от София по Уотз ъп с местен шофьор да ни вземе от хотела в Тунис и да ни върне в хотела. Цената платена от нас беше 150 евро. Човека е много точен и внимателен доволен съм от него. Цялото пътуване излезе около 12 часа.
От Сус ходихме за ден до Монастир с такси и в двете посоки. На отиване ни излезе 10 евро, на връщане от Монастир 15 евро. Града е много приятен и поне за мен се струва да се види.
Относно пустинята. Ние платихме 230 евро и я резервирахме от платформата на Musement. Бяхме с английска група, но всичко беше добре. Дали е препоръчвам - и да и не. Да, защото виждаш много неща за адски кратко време. Не, защото буквално нямаш време и всичко е едно возене с автобус, хотел с нощувка от който просто няма кэде да отидеш, дори е да излезеш от него и по пет до 10 минути по обектите. Ти си прецени, но индивидуално си е най-добрият вариант.
Паркирането по обектите не е никакъв проблем. На всякъде са предвидени крайпътни паркинги. Обикновено са до входовете за билети за обекта.
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, обмисляме почивка в Тунис с компания и реших да ползвам темата да попита няколко въпроса. Някой ходил ли е Октомври и дали е подходящо за плаж? Основната цел на пътуването ще е почивка и плаж. Гледах как е времето Октомври, но не мога да преценя 20-26 градуса добре ли е. Някой дали е ходил в хотелите на Iberostar да сподели мнение? И последно подходяща ли дестинацията за двойка с бебе? Благодаря, ако някой се отзове. 

Връзка към мнение
преди 7 минути , Pepi Popova каза:

Здравейте, обмисляме почивка в Тунис с компания и реших да ползвам темата да попита няколко въпроса. Някой ходил ли е Октомври и дали е подходящо за плаж? Основната цел на пътуването ще е почивка и плаж. Гледах как е времето Октомври, но не мога да преценя 20-26 градуса добре ли е. Някой дали е ходил в хотелите на Iberostar да сподели мнение? И последно подходяща ли дестинацията за двойка с бебе? Благодаря, ако някой се отзове. 

За времето не мога да помогна. Ние бяхме с дете на година и 3 месеца, което не е бебе вече баш, но дестинацията си е супер за семейство с дете. Вие и без това няма да обикаляте много, а ще стоите на плаж повече.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Бяхме 10-17.10.2023 година. Времето беше прекрасно. По-скоро температурата през деня доближаваше 30 градуса. Не бяхме в Иберостар, но там по спомен пясъкът е хубав. Ако ще стоите основно в хотела, дестинацията става за бебе. Но сравнявайки с Египет, Шарм ел Шейх, хотели, море и чистота, Тунис губи. Мое мнение.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , lesy каза:

Бяхме 10-17.10.2023 година. Времето беше прекрасно. По-скоро температурата през деня доближаваше 30 градуса. Не бяхме в Иберостар, но там по спомен пясъкът е хубав. Ако ще стоите основно в хотела, дестинацията става за бебе. Но сравнявайки с Египет, Шарм ел Шейх, хотели, море и чистота, Тунис губи. Мое мнение.

Мен лично в Тунис ми се стори доста по-чисто отколкото в Египет - говоря за улици, гари, влакове, като отварям скоба, че не мога да преценя доколко е коректно да сравнявам Кайруан, Махдия, Ел Джем и Сус с Кайро, Луксор и Хургада. Ама точно това коментирахме в Тунис, че ни се струва много по-чисто по улиците, отколкото в Египет.

Връзка към мнение

Благодаря за отзивите. Ние ще сме компания приятели - 10тина човека и едната двойка е с бебе на около година. Ние може и да обиколим някой и друг ден, но те предимно ще стоят в хотела. В Египет съм била само 1 път преди 5 години в Хургада и хотела ни беше ужасен. Тогава не избрахме по-висок клас хотел и храната и напитките бяха под всякаква критика. Цената беше около 300 евро и не съм се оплаквала - за тази цена толкова... За това този път искам да заложа на хубав хотел. Доколкото разглеждах оферти, тези хотели ми се сториха досте добре, но ако някой сподели лично впечалтение ще е супер. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.