Прескочи до съдържание

Круиз до Исландия юли 2021


Препоръчани мнения

Дани Магелани

Една идея за Исландия - круиз от Хамбург.

 

 

КРУИЗНА КОМПАНИЯ: MSC CRUISES

КОРАБ: MSC PREZIOSA 

Лого на MSC Cruises

ЦЕНИ 

27.07.2021от € 2658

Още информация за Круиза

МАРШРУТ

Ден 1 - Хамбург

заминава в 22:00 

Ден 2 - В открито море 

Ден 3 - Леруик (Шетландски острови)

пристига в 07:00 - заминава в 19:00 

Ден 4 - В открито море 

Ден 5 - Акурейри (Исландия)

пристига в 07:00 - заминава в 18:00 

Ден 6 - Исафьордюр (Исландия)

пристига в 07:00 - заминава в 19:00 

Ден 7 - Рейкявик

пристига в 11:00 - остава на котва 

Ден 8 - Рейкявик

остава на котва - заминава в 17:00 

Ден 9 - В открито море 

Ден 10 - Къркуол (Оркнейски Острови)

пристига в 07:00 - заминава в 17:00 

Ден 11 - Newhaven,United Kingdom

пристига в 08:00 - заминава в 18:00 

Ден 12 - В открито море 

Ден 13 - Хамбург

пристига в 06:00

 

А полетите до и от началия порт са с Уиз от Варна на 26 юли и 9 август.

 

 

 

Редактирано от neuromancer
българска агенция
  • Харесвам 1
  • Шок 3
Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

Една идея за Исландия - круиз от Хамбург.

 

 

КРУИЗНА КОМПАНИЯ: MSC CRUISES

КОРАБ: MSC PREZIOSA 

Лого на MSC Cruises

ЦЕНИ 

27.07.2021от € 2658

Още информация за Круиза

МАРШРУТ

Ден 1 - Хамбург

заминава в 22:00 

Ден 2 - В открито море 

Ден 3 - Леруик (Шетландски острови)

пристига в 07:00 - заминава в 19:00 

Ден 4 - В открито море 

Ден 5 - Акурейри (Исландия)

пристига в 07:00 - заминава в 18:00 

Ден 6 - Исафьордюр (Исландия)

пристига в 07:00 - заминава в 19:00 

Ден 7 - Рейкявик

пристига в 11:00 - остава на котва 

Ден 8 - Рейкявик

остава на котва - заминава в 17:00 

Ден 9 - В открито море 

Ден 10 - Къркуол (Оркнейски Острови)

пристига в 07:00 - заминава в 17:00 

Ден 11 - Newhaven,United Kingdom

пристига в 08:00 - заминава в 18:00 

Ден 12 - В открито море 

Ден 13 - Хамбург

пристига в 06:00

 

А полетите до и от началия порт са с Уиз от Варна на 26 юли и 9 август.

 

 

 

Цената е за двама и е сравнително добра. Очаквам да падне до към 1000 евро на човек.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не съм оптимист за тази дата, че ще има круизи, освен ако не са само за ваксинирани. Те пробваха с тестове и всеки път имаше поне 1-2 заразени на самия круиз, след отр. тест.

Иначе, тази цена атрактивна ли е за маршрута? Кораба е ок, аз съм била на близнака му, ама преди 7 години вече станаха 😞

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 1 минута , bobole4e каза:

Не съм оптимист за тази дата, че ще има круизи, освен ако не са само за ваксинирани. Те пробваха с тестове и всеки път имаше поне 1-2 заразени на самия круиз, след отр. тест.

Иначе, тази цена атрактивна ли е за маршрута? Кораба е ок, аз съм била на близнака му, ама преди 7 години вече станаха 😞

Като се имат предвид цените на нощувките и храната в Исландия 1000-1200 евро на човек е добре. Бонус е плажният сезон. През май круизът е около 900 евро. Ще видим дали ще го има и при какви условия ще се пътува. Тогава ще взема решение. Сега само проучвам и търся другарчета.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Круизът е много добър като маршрут, кораб и цена. Особено цена - това са две седмици! Но точно това предимство ме притеснява в сегашната обстановка - времетраенето на круиза и 4-те дни в открито море. Ако има някой заразен, корабът може да пламне... За мен оптималните круизи за тази година са 5-дневните.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Като се сложат цените на допълнителните екскурзии или наеми на коли в Исландия, защото в Исландия интересните места не са около пристанищата. Изобщо не мисля, че цената е добра. За същите пари за две седмици  човек ще си направи пълна спокойна обиколка на Исландия, като в това включваме и полетите, и нощувки, и кола под наем, а това си е сериозен разход.

Бонусът на тоя круиз са оркнейските и шетлъндските острови.

Иначе не бих го заглеждал, ама ни се намират едни билети Скопие-Хамбург, купени с инвестиционни цели от Уиз. Може пък и да не се наложи да ги сменяме 😁

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

По-скоро проблем за мен е задължението за ползване нА корабни екскурзии, което не вярвам да падне до лятото. По този начин се надува цената още, а и винаги има вариант да нЕ ти хареса някой предлаган маршрут. 

Иначе, кораба ми е любим, първият, на който съм била, беше чисто нов тогава, ама и сега си е нов. За мен круизите са затворена книга поне за 2 години, а после пък ще са много скъпи. 

А, писали сме едновременно с мастъра едно и също. 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

@master_of_germs, стъпваме на различна мотивация за круиз. При мен самото плаване и гледките по време на него, са равностойни с посещението на дадена страна. На предлаганите екскурзии се записвам по изключение, да не кажа- почти никога. При първите 7-8 круиза посещавах "100-те туристически обекта", правейки сложни комбинации от влакове, корабчета и автобуси. После открих чара на пристанищата, в които акостира корабът, и започнах да се отдавам на местните удоволствия. Ако са извън града- ползвам шатъла. Не държа да кажа, че съм опознала посещаваната държава, но че съм се омесила с местните и съм я почувствала- да.🙂

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Аз писах на Дани, но виждам, че доста хора са коментирали и реших да споделя за този круиз. През юни 2019 с майка ми бяхме на почти същия маршрут със същия кораб. Вместо Леруик имахме Инвергордън в Шотландия, а Newhaven липсваше, т.е. круизът беше с ден по-кратък. Цената беше 750 евро за вътрешна каюта и по онова време идваше добра заради тогавашните цени на хотелите в Исландия. От миналото лято тук цените на настаняването доста са паднали, не знам как стои въпросът със самолетните билети. Със сигурност корабните екскурзии не са за препоръчване - надути цени, големи автобуси, спирки по магазини за сувенири и пр. Ние използвахме пакет екскурзии от местна фирма за всяко пристанище в Исландия, които бяха наполовина на цените на корабните и бяха с минибус, т.е. група от 10 човека. За мен този круиз беше най-добрият вариант да покажа Исландия на майка ми, защото и двете сме с шофьорски книжки, които сумарно сме ползвали 6 месеца (а и отделно си имаме традиция да ходим на круиз заедно почти всяко лято) 😂 Т.е. в Исландия ако не можеш да шофираш, трябва да разчиташ на организирани екскурзии така или иначе, за да видиш забележителностите. Както @master_of_germs е писал, големият бонус на този круиз са Оркни и Шетланд, които са по-трудно достъпни, а са страшно интересни. За Оркни обаче също не виждам какъв е смисълът да се вземе корабна екскурзия, защото има автобус Т11 за 15 паунда, който те води от пристанището на Къркуол до Ring of Brodgar и до Skara Brae и обратно с достатъчно време да разгледаш и градчето. Не знам обаче дали тези ограничения само за корабни екскурзии ще паднат до лятото, аз даже не бях чувала, че ги има. Не знам и дали исландските фирми, които предлагат алтернативни екскурзии ще работят. За мен най-готината част от круиза бяха гледките на пристигане и отплаване точно в исландските пристанища, уникално е да се видят фиордите от кораба. Ето снимка от Исафьордур:

 

SAM_6442.JPG.32fc246be46c48d2a60196e3a8916a1d.JPG

  • Харесвам 13
  • Благодаря 4
  • Браво 2
Връзка към коментар

Отделих темата.

На мен този круиз ми изглежда по-скоро самостоятелно преживяване, отколкото начин да видиш Исландия. 

Шетландските и Оркнейските острови също са достатъчно интересни, особено вторите предлагат забележителности за повече от един ден. Има автобуси за локален превоз. От Леруик може да се види един остров - резерват за пъфини, рибояди и други птици.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , neuromancer каза:

Отделих темата.

На мен този круиз ми изглежда по-скоро самостоятелно преживяване, отколкото начин да видиш Исландия. 

Шетландските и Оркнейските острови също са достатъчно интересни, особено вторите предлагат забележителности за повече от един ден. Има автобуси за локален превоз. От Леруик може да се види един остров - резерват за пъфини, рибояди и други птици.

По принцип с никой круиз не може да се види даден град от-до, а какво остава за цяла държава като Исландия (за нея не 2 седмици, ами около месец ще ти трябват) 🙂 Но пък имам конкретен пример защо тези 4 дни на круиза са също толкова окей колкото и 5-6 дни самостоятелно в Исландия - ако си с кола за по-малко от седмица не можеш да направиш пълна обиколка на острова. Най-вероятно ще видиш полуостров Рейкянес, южния бряг, 'златния кръг' и най-много полуостров Снайфетлснес. С круиза за двата дни в Рейкявик може да видиш Рейкянес и 'златния кръг' или южния бряг, плюс самия град, т.е. 2 от 3 задължителни маршрута на юг, от Акурейри може да видиш за един ден районът на езерото Миватн плюс самия град, а от Исафьордур да се разгледа малка част от Западните фиорди до водопада Динянди и самото градче. Идеята е, че за това кратко време ще си видял 4 много различни като географски дадености района, които не би могъл да видиш, освен ако не дойдеш поне за 10-12 дни. Но то като цяло с круизите е така - отиваш за кратко време на много места и или ти допада този начин на пътуване, или не. За мен лично няма лош начин да се види Исландия, особено в момента без тълпите от туристи 🙂 

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 49 минути , DenitsaS каза:

По принцип с никой круиз не може да се види даден град от-до, а какво остава за цяла държава като Исландия (за нея не 2 седмици, ами около месец ще ти трябват) 🙂 Но пък имам конкретен пример защо тези 4 дни на круиза са също толкова окей колкото и 5-6 дни самостоятелно в Исландия - ако си с кола за по-малко от седмица не можеш да направиш пълна обиколка на острова. Най-вероятно ще видиш полуостров Рейкянес, южния бряг, 'златния кръг' и най-много полуостров Снайфетлснес. С круиза за двата дни в Рейкявик може да видиш Рейкянес и 'златния кръг' или южния бряг, плюс самия град, т.е. 2 от 3 задължителни маршрута на юг, от Акурейри може да видиш за един ден районът на езерото Миватн плюс самия град, а от Исафьордур да се разгледа малка част от Западните фиорди до водопада Динянди и самото градче. Идеята е, че за това кратко време ще си видял 4 много различни като географски дадености района, които не би могъл да видиш, освен ако не дойдеш поне за 10-12 дни. Но то като цяло с круизите е така - отиваш за кратко време на много места и или ти допада този начин на пътуване, или не. За мен лично няма лош начин да се види Исландия, особено в момента без тълпите от туристи 🙂 

Благодаря за полезните съвети!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, DenitsaS каза:

По принцип с никой круиз не може да се види даден град от-до, а какво остава за цяла държава като Исландия (за нея не 2 седмици, ами около месец ще ти трябват) 🙂 Но пък имам конкретен пример защо тези 4 дни на круиза са също толкова окей колкото и 5-6 дни самостоятелно в Исландия - ако си с кола за по-малко от седмица не можеш да направиш пълна обиколка на острова. Най-вероятно ще видиш полуостров Рейкянес, южния бряг, 'златния кръг' и най-много полуостров Снайфетлснес. С круиза за двата дни в Рейкявик може да видиш Рейкянес и 'златния кръг' или южния бряг, плюс самия град, т.е. 2 от 3 задължителни маршрута на юг, от Акурейри може да видиш за един ден районът на езерото Миватн плюс самия град, а от Исафьордур да се разгледа малка част от Западните фиорди до водопада Динянди и самото градче. Идеята е, че за това кратко време ще си видял 4 много различни като географски дадености района, които не би могъл да видиш, освен ако не дойдеш поне за 10-12 дни. Но то като цяло с круизите е така - отиваш за кратко време на много места и или ти допада този начин на пътуване, или не. За мен лично няма лош начин да се види Исландия, особено в момента без тълпите от туристи 🙂 

@DenitsaSДеничка, имам една идейка, а Исландско лято, през август. Поне две седмици. Като го решим окончателно, ще си направя информационна темичка. Мога ли да разчитам на твоите съвети, моля?

 

преди 4 часа, master_of_germs каза:

Като се сложат цените на допълнителните екскурзии или наеми на коли в Исландия, защото в Исландия интересните места не са около пристанищата. Изобщо не мисля, че цената е добра. За същите пари за две седмици  човек ще си направи пълна спокойна обиколка на Исландия, като в това включваме и полетите, и нощувки, и кола под наем, а това си е сериозен разход.

Бонусът на тоя круиз са оркнейските и шетлъндските острови.

Иначе не бих го заглеждал, ама ни се намират едни билети Скопие-Хамбург, купени с инвестиционни цели от Уиз. Може пък и да не се наложи да ги сменяме 😁

A, тъкмо навреме, че планирам нещичко за там:)))

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , AlexandraKo каза:

Ще се местите ли? А кой ще ни разказваааа?

Е, ще разказвам до лятото за Исландия, а после живот и здраве може за новото място да разказвам, ако има интерес 😉 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 4 минути , DenitsaS каза:

Ако всичко въври по план, няма да сме там вече... 

А нашият план е да експлоатираме максимално знанията ти. 😉🙂

Май най-добре ще бъде да организирате магеланска екскурзия в удобно за вас време. Наемате бус, според хората, а те май не са малко. Казвате дата за начало и край на тура. Резервирате нощувки като за група. Калкулирате нощувки, транспорт, билети и вашата комисионна и ни казваш какви пари да ти пратим. Самолетите ще си ги организираме ние. Ще бъде полезно за всички и голям купон. 

Размечтах се!

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

@Дани Магелани Хаха, ами ние така или иначе искахме да обиколим още веднъж месец юни живот и здраве, но не съм сигурна, че групата ще ни изтърпи - единият може да говори за исландските саги и на кое място какво събитие е станало 24 часа, а другият може да разказва всякакви потребни и непотребни неща от популярната култура и живота на исландците 😂 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 19 минути , DenitsaS каза:

@Дани Магелани Хаха, ами ние така или иначе искахме да обиколим още веднъж месец юни живот и здраве, но не съм сигурна, че групата ще ни изтърпи - единият може да говори за исландските саги и на кое място какво събитие е станало 24 часа, а другият може да разказва всякакви потребни и непотребни неща от популярната култура и живота на исландците 😂 

Сигурна съм, че ще сте много по-добри от някои "професионални" гидове, които съм срещала. Само за юни трудно ще се разберем, че до 25 юни не ми е възможно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.