Прескочи до съдържание

Декларация при излизане от Обединеното Кралство


Препоръчани мнения

Едно питане, ако може. 

Една позната пътува от Лондон до София в събота сутринта. Направи си чек ин, но и е изписало, че ще седи на 25 място, но бордова карта няма. Тоест само един документ за куфара.  

Говорих с офиса на wizz в София и ми казаха, че там на място ще й го издадат.

Някой такъв подобен случай да е имал? Благодаря предварително. 

 

Връзка към коментар
преди 5 минути , Иван Попов каза:

Едно питане, ако може. 

Една позната пътува от Лондон до София в събота сутринта. Направи си чек ин, но и е изписало, че ще седи на 25 място, но бордова карта няма. Тоест само един документ за куфара.  

Говорих с офиса на wizz в София и ми казаха, че там на място ще й го издадат.

Някой такъв подобен случай да е имал? Благодаря предварително. 

 

Да, така е, бордовата карта се издава вече на летището, за да проверят дали има необходимите документи за влизане в ОК.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Иван Попов каза:

Едно питане, ако може. 

Една позната пътува от Лондон до София в събота сутринта. Направи си чек ин, но и е изписало, че ще седи на 25 място, но бордова карта няма. Тоест само един документ за куфара.  

Говорих с офиса на wizz в София и ми казаха, че там на място ще й го издадат.

Някой такъв подобен случай да е имал? Благодаря предварително. 

 

Да възможно е да има овърбукинг и на място ще й дадат временна бордна карта и на гейта, ако не се явят всички пътници ще й дадат място. 

преди 2 минути , searus каза:

Да, така е, бордовата карта се издава вече на летището, за да проверят дали има необходимите документи за влизане в ОК.

Това не го знаех....значи не я шашкай жената с овърбукинга.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , searus каза:

Да, така е, бордовата карта се издава вече на летището, за да проверят дали има необходимите документи за влизане в ОК.

Тя ще излиза от UK. 

 

преди 2 минути , Jorro каза:

Да възможно е да има овърбукинг и на място ще й дадат временна бордна карта и на гейта, ако не се явят всички пътници ще й дадат място. 

Тя място има сега, но какво ли ще стане не знам.

 

Може би и такса ще има.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Иван Попов каза:

Тя ще излиза от UK. 

 

Тя място има сега, но какво ли ще стане не знам.

 

Може би и такса ще има.

Няма такса. Предполагам няма значение в коя посока е, в ОК също има проверки за необходими документи, особено за декларацията с причините за пътуването.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ясно, освен да й кажа да си вземе документ, че е работила там или....

Тя иска да се прибере за Великден 2021и после мисли пак да пътува обратно за UK.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В момента в ОК все още е забранено да се пътува извън страната, освен ако имаш сериозна причина, няма да я пуснат просто за Великден. Да провери условията в gov.uk или на страницата на посолството.

 

http://bulgarianembassy-london.org/covid-19/covid-19_patuvania/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , searus каза:

В момента в ОК все още е забранено да се пътува извън страната, освен ако имаш сериозна причина, няма да я пуснат просто за Великден. Да провери условията в gov.uk или на страницата на посолството.

Ами ще и кажа, дано да няма проблем на летището.

Тя иначе иска да се дойде, защото няма работа в момента. 

Връзка към коментар
преди 8 минути , Иван Попов каза:

Ами ще и кажа, дано да няма проблем на летището.

Тя иначе иска да се дойде, защото няма работа в момента. 

То и аз искам ама не може 😁 Знам за върнати хора от летището, защото причината им не е достатъчна. Но декларацията е задължителна, иначе има глоба, а допустимите причини са изброени, да си ги види.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това е много странно, да не си бил с прекачване нещо? Тук ни надуват главите, че трябва да попълваш декларацията и най-малкото те питат за причината на паспортен контрол...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , searus каза:

Това е много странно, да не си бил с прекачване нещо? Тук ни надуват главите, че трябва да попълваш декларацията и най-малкото те питат за причината на паспортен контрол...

Ми не,няма проблем да се прибереш в България 

Representatives of a foreign country or territory or British overseas territories

Travel from UK

You do not need to complete a declaration form for overseas travel.

Travel to UK

You do not need to complete the passenger locator form.

Where applicable, you do not need to quarantine in a managed quarantine hotel if it is confirmed that you are travelling to the UK for official business with the UK and are not required to do so. Where these conditions are met, any family members or other dependents travelling with you will not need to self-isolate in a managed quarantine hotel if it is also confirmed that they are not required to do so.

Even if you do not need to quarantine in a managed quarantine hotel, you may still be required to self-isolate in the place where you are staying. You do not need to self-isolate in the place you are staying if it is confirmed that you are travelling to the UK for official business that cannot be undertaken while self-isolating.

If your family members or other dependents travel with you, they will need to self-isolate in the place where they are staying after they arrive in England.

You need to take a coronavirus test on day 2 and day 8 after arrival in England unless you are issued with an exemption by the Foreign, Commonwealth and Development Office (FCDO).

If you are in England for less than 2 days, you do not need to book tests before your arrival.

If you are in England for less than 8 days, you must have booked a test for day 2 and take that test.

If you intend to stay for 8 days or longer, you must have booked tests for day 2 and day 8 and take those tests.

You do not need to show evidence of booking tests when arriving in England.

Exemptions from mandatory testing may apply in limited circumstances to representatives of a foreign country or territory, and representatives of the government of a British overseas territory, travelling to the UK to conduct official business with the UK. But for public health reasons, you are strongly encouraged to take tests on days 2 and 8 after arrival.

Before you travel, your mission or a representative of your country or territory will need to notify the FCDO, who will issue an exemption letter to show at the border.

 

 

 

Просто трябва да се чете внимателно за кои пътници важи забраната и трябва да попълва декларация 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Е това дали е резидент не знам вече,но е факт ,че никой не искаше никъде такава декларация

А и кой според теб знае резидент ли си или не,особено на уиз чекина,а пък си имаш и бг документи пък нищо не могат да кажат

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На чекин няма как да знаят, но могат да я проверят на паспортен контрол (те са си го написали, че "може" да бъде проверена тази декларация, ама може и да не, на случаен принцип), и особено ако ще се връща в страната, могат да я пипнат и да я поиздоят малко, защото те всичко за пари са го направили...

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Иначе моята позната е там от ноември и сега иска да си дойде. Може би след септември ще пътува за там отново. 


Аз все си мисля, че ще ги пускат всички, защото няма как иначе. Какво ще стане, ако тотално ги затворят в UK. Но може и да бъркам, не знам.

 

@Branko @searus Благодаря Ви за информацията. 😊

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , searus каза:

На чекин няма как да знаят, но могат да я проверят на паспортен контрол (те са си го написали, че "може" да бъде проверена тази декларация, ама може и да не, на случаен принцип), и особено ако ще се връща в страната, могат да я пипнат и да я поиздоят малко, защото те всичко за пари са го направили...

Паспортен контрол....

Къде това?

Поне аз толкова пъти от там на сам никога не съм минавал,дори и не съм виждал някой да минава

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , searus каза:

Не знам какво правят на тоя Станстед, ама все пак ОК вече не е ЕС, и на Лутън, например, има вече паспортен контрол, на който питат за причините за пътуване. 

Хммм,сигурна ли си в това,че на излизане от uk през Лутън има паспортен контрол?

Къде е позициониран?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами доста съм сигурна, но не знам как да ти опиша локацията, то само едно гишенце работеше, точно преди едни ескалатори бяха позиционирани (полети няма, предполагам затова, само нашият беше по него време, а и гишетата изглеждаха като сглобени оняден, може би е временно, представа нямам). Поискаха ни паспортите, питаха ни по каква причина ще пътуваме и ни пуснаха. Тогава декларациите още не бяха влезли в употреба (февруари), но определено ни искаха паспортите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам какво да кажа, в Англия май са на случаен принцип повечето неща, не им достигат хора, не им достигат пари, и са си решили проблема по такъв начин... Според нашето посолство "От 8 март т.г. всички пътуващи от Англия извън Обединеното кралство трябва да попълнят декларация, с която да посочат причината за своето пътуване."

Не знам правилно ли са го тълкували или не. Може да не я искат, може да не проверяват фактически, нито пък паспортите, но може и да изтеглиш късата клечка и става доста неприятно, ако те върнат от ескалатора точно... Пък тепърва ще се види ще има ли повече контрол, няма ли (не вярвам да искат да се откажат от допълнителни парички от "overstayers", или да им ударят някое печатче, за да симулират някаква дейност, да са щастливи с Брекзита си)... В случая с познатата на Иванчо, не ми е ясен статутът й, но ако няма такъв, спокойно може да си се върне в собствената страна, естествено. Но е хубаво да си го декларира, да не й се падне някой на летището, дето я разбрал, я не... Очакват от авиокомпаниите да проверяват дали имат всички необходими документи за пътуване, защото просто няма кой друг.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще пиша какво е станало и в двата случая. 

Ще й кажа да си направи всичко необходимо, дано да мине всичко нормално и се прибере в Б-я. Полетът и е в 06 сутринта в събота. 

Тя всяка година ходи, работи и се прибира по това време на година. После септември/октомври пак тръгва за UK.  

 

преди 31 минути , searus каза:

те върнат от ескалатора точно

Наистина е много грубо иначе.... 

Връзка към коментар
преди 1 час, searus каза:

Не знам какво да кажа, в Англия май са на случаен принцип повечето неща, не им достигат хора, не им достигат пари, и са си решили проблема по такъв начин... Според нашето посолство "От 8 март т.г. всички пътуващи от Англия извън Обединеното кралство трябва да попълнят декларация, с която да посочат причината за своето пътуване."

 

Мисля,че в линка по долу е меродавната информация,кой може и кой не да пътува от uk и тази декларация дали е задължителна.

https://www.gov.uk/government/publications/coronavirus-covid-19-travellers-exempt-from-uk-border-rules/coronavirus-covid-19-travellers-exempt-from-uk-border-rules

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.