Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

преди 2 часа, Мон каза:

Линдос и евентуално едно трипче до Сими.Друго? 

Може да видите и Долината на пеперудите. Също близо до града Родос - на 10-12км  е село Коскино (Koskinou) - инзвестно е с шарените, колоритни традиционни къщи, вратите и прозорците са доста цветни. Може да погледнеш в гугъл и да прецениш дали ще ви е интересно - на мен ми беше интерсно, но на други от компанията - не. Ето един линк:

 

https://tickettoadventures.wordpress.com/2016/08/17/charmed-by-koskinou-the-prettiest-village-in-rhodes/

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@jorocontrola,днес четох и официално инфо, че деца под 6 навършени години влизат без тест. Ние пътуваме другата седмица и ми е важно 🙂

Иначе да попитам, някой да предложи симпатичен ресторант с хубава гледка във Фира или Ия, че имам рожден ден и искам да го отбележа подобаващо 😊

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , mu_ry каза:

@jorocontrola,днес четох и официално инфо, че деца под 6 навършени години влизат без тест. Ние пътуваме другата седмица и ми е важно 🙂

Иначе да попитам, някой да предложи симпатичен ресторант с хубава гледка във Фира или Ия, че имам рожден ден и искам да го отбележа подобаващо 😊

Armeni restaurant в Оя, взеха ни с лодка от кея в Оя и отново по късно там ни върнаха. Хапнахме хубава прясна риба.

12395279-FACD-4BF2-B02E-3788279F5EB8.jpeg

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Аз пък съм се запътила ей сега  този месец към Миконос. С маски ли ще я караме там? Партитата, явно ще се пропуснат, но поне на плажовете да има музика и бийч баровете да работят.

Имате ли информация за този остров и струва ли си наистина точно сега да се ходи там?

Кои плажове препоръчвате и да взимаме ли рентакар или има уреден транспорт? Не съм била там и не съм подготвена.

Връзка към коментар

Аз вчера дойдох в района на Неа Моуданя, преди Касандра. Всичко работи и е готово за сезона, обаче туристи НЯМА !

Такова мъртвило не е било и януари месец.

Доста е тъжно.

Маски никой не носи. Само в супермаркета.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте, 

Може ли някой, който е ходил скоро да сподели информация за Гърция и островите - по-точно Крит, дали носенето на макси на открито се следи стриктно и как процедират с вечерния част? Всичко ли е затворено в 00:15 часа, както е описано в правилата за работа на заведенията им? Благодаря предварително!

Връзка към коментар

От моя трип в края на май:

- Атина - предимно се носят маски, изключение са неносещите

- Кос - някой носят някой не, като и масово тези които изобщо носят са под носа или брадичката

- Лерос - предимно не се носят маски, изключение са носещите

Вечерния час го спазват стриктно заведенията, иначе и в Атина имаше движение след 1 някакво.

 

Което ми затвърди и миналогодишните впечатления, че на по-малките острови "Бог - високо, Цар - далеко" и не им пука особено. Даже тогава на Мегисти стана як купон в бара до 3 сутринта, докато в Родос си ни гонеха чинно в 12.

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 20 часа, Elle каза:

Аз пък съм се запътила ей сега  този месец към Миконос. С маски ли ще я караме там? Партитата, явно ще се пропуснат, но поне на плажовете да има музика и бийч баровете да работят.

Имате ли информация за този остров и струва ли си наистина точно сега да се ходи там?

Кои плажове препоръчвате и да взимаме ли рентакар или има уреден транспорт? Не съм била там и не съм подготвена.

Миналата година бяхме на Миконос, като преди това минахме през Крит и Санторини. Най-много ни хареса на Миконос. Има невероятна атмосфера на острова и особенно в столицата. Отново нямаше партита, но на плажа музиката си върви и всички се забавляват. Миконос ще ти хареса и е едно от малкото места, на които бих се върнал, когато има много туристи и всичко работи на макс, защото със сигурност тогава ще е още по - хубаво.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Elle каза:

Кои плажове да посетя непременно? Парти енимал съм.

Също и някои места за вечеря може да ми препоръчаш.

Не само ти, а всички в темата могат да се включат.

За парти ние ходихме на Супер парадайз бийч, Скорпиос и на Санта Ана, като и на трите е много яко. Острова е много малък и моето мнение е да отседнете в столицата или близо до нея и вечер като се разхождате ще си изберете ресторанти, а там има много. Вечерта не пропускайте 180 градуса бар, където има невероятна гледка при залез, но отидете от рано, защото телефона за резервации не го вдигат и може ако отидете късно да изтървете залеза докато чакате да влезете.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Между Плати ялос (където е спокойно) и Скорпиос (Паранга beach) може и пеша да вървите, както и ако продължите може да стигнете пеша и до Парадайз. Транспортът е добър според мен, но може и да наемете кола ако искате.  Според мен можете да спите и в  Paraga beach hostel. На супер място е, на морето. Не е нещо впечатляващо, фактически е къмпинг точно между Паранга и Парадайз, само където вече няма място за палатка, а има къщички. Има храна на добри цени в ресторанта като за къмпинг.

Шезлонгите не знам колко струват в момента.  

Вечерен час май сега има до 1:30. От 1/7 няма да има вечер час и ще има музика навсякъде. 

Сега купоните до сутринта стават в частни вили.

 

Спокойни плажове има и на Миконос - до колкото си спомням на Панормос, Агиос состис, Капари и други. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Elle каза:

Същите тези плажове какви цени имат за чадър и шезлонг?

Не разчитай на евтини шезлонги. Миналата година септември "най-евтините" които видяхме май бяха на Орнос 25 евро за комплекта. На Супер парадайса не сме взимали шезлонг, но помня, че цената беше стряскаща и то за слаб сезон над 100 евро със сигурност. А и го няма филма с приспадане от консумация, плащаш си ....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не разчитач на нищо евтино на Миконос, но събирам информация, за да знам колко да приготвя 🙂
Има ли тема, която може да ме информира за транспорт, коли под наем, препоръки, разни "пикантни" подробности, съветчета, които освен в Магеланци, няма къде да намерим. 

Връзка към коментар

Здравейте, другата седмица пътуваме за Санторини с дете на 5 години. Чудя се дали да се метнем на разходка с корабче, обаче нямам идея кое да избера или фирма, има ли някой, който е бил на такова? 🙂

 

Връзка към коментар
преди 14 минути , mu_ry каза:

Здравейте, другата седмица пътуваме за Санторини с дете на 5 години. Чудя се дали да се метнем на разходка с корабче, обаче нямам идея кое да избера или фирма, има ли някой, който е бил на такова? 🙂

 

Аз сега взех билети за утрешния полет. Ние сме с дете на 3 години, та ще поразпитам на място дали ще препоръчат нещо конкретно и ще споделя. Започвам организация за хотел, рент-а-кар, ПСР, ПЛФ.....

Връзка към коментар
преди 32 минути , oli_mali каза:

Аз сега взех билети за утрешния полет. Ние сме с дете на 3 години, та ще поразпитам на място дали ще препоръчат нещо конкретно и ще споделя. Започвам организация за хотел, рент-а-кар, ПСР, ПЛФ.....

Супер, кажете и колко хора има, въпреки че сигурно няма да са много, на това се и надявам де 🙂 Ние летим в понеделник 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 10.06.2021 г. в 10:14, mu_ry каза:

Здравейте, другата седмица пътуваме за Санторини с дете на 5 години. Чудя се дали да се метнем на разходка с корабче, обаче нямам идея кое да избера или фирма, има ли някой, който е бил на такова? 🙂

 

20210612_104739.jpg.57b1f2ccb38287fc0bcd1d20688fd76b.jpg

 

20210612_104729.jpg.21fd26dd562fc70047024b653ef7cdf6.jpg

 

Не сме ги пробвали и не мислим да взимаме трип, иначе хоста ни препоръча тази агенция. Има няколко във Фира по главните улици и предполагам, че всички пълнят едно корабче, защото часовете на екскурзиите им съвпадаха.

Връзка към коментар
преди 4 часа, oli_mali каза:

20210612_104739.jpg.57b1f2ccb38287fc0bcd1d20688fd76b.jpg

 

20210612_104729.jpg.21fd26dd562fc70047024b653ef7cdf6.jpg

 

Не сме ги пробвали и не мислим да взимаме трип, иначе хоста ни препоръча тази агенция. Има няколко във Фира по главните улици и предполагам, че всички пълнят едно корабче, защото часовете на екскурзиите им съвпадаха.

Много благодаря!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.