Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

Мен ме интересува при завръщане в България, трябва да се правят тестове ли? В нашия случай летим за Крит през юли.  Аз съм ваксиниран, но съпругата и детето не са. Значи в Ханя или Ретимно трябва да търся пункт за пср да им правим ден преди полета. Така излиза,

Връзка към коментар

Може до 24 часа след прибиране също така за освобождаване от карантината. 

По темата с PLF - може да не е зле да се пита АК. Гърците искат 1 форма за една група /пътуващи заедно, семейство или не/ и си е записано ясно, но понякога АК си правят свободно съчетание. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 31 минути , jul каза:

Може до 24 часа след прибиране също така за освобождаване от карантината. 

По темата с PLF - може да не е зле да се пита АК. Гърците искат 1 форма за една група /пътуващи заедно, семейство или не/ и си е записано ясно, но понякога АК си правят свободно съчетание. 

 И аэ така мисля, ясно е написано, но кой как ще го тълкува, знам ли.

Връзка към коментар

Аз мисля като тръгнем другият месец за Родос да попълня по един PLF за всеки член от семейството. Някъде беше коментирано, че wizz имат такива изисквания или аз така го разбрах.

Предполагам, че Aegean може да искат същото.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, Василена каза:

Какво е положението в Крит ? Задължителни ли са маските и другите атрибути . Въпросите са ми за началото на септември .

Ако не ти е късно, мога да ти кажа в началото на следващата седмица. Иначе до септември нещата ще се сменят още поне няколко пъти и едва ли отсега може да се каже. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 18 часа, oli_mali каза:

Летяхме с 1 plf за цялото семейство, нищо че Уиз ни бяха изпратили същия мейл, който цитираш. Нямаше никакви проблеми. Сега сме на летището в Санторини, нямаше никаква опашка за чекиране и секюрити, за 10 мин. минахме. Самото летище е много малко с 1 терминал, има все пак едно работещо заведение.

 

Ще напиша тив дни малко подробности за Санторини, ама питайте междувременно ако имате въпросу.

Чакам с нетърпение разказа. 😁 Замислили сме пътуване до Санторини в края на август /началото на септември и всякаква информация ще ми е от полза. Гледам, че билетите првз август са по - евтини, но пък хотелите са по-скъпи, та не знам дали те да са ми водещите. А и предполагам, че ще е нетърпима жега. 

Връзка към коментар
нов магеланец

Здравейте,предстои ни пътуване до остров Амулиани от 21.06.21 и ще ползваме ферибота от Трипити до острова.

1.Мога ли да попълня PLF формуляра сега и да посоча дата за влизане в Гърция?Доколкото разбрах трябва да се отбележи пункта през който ще минем ,

С този PLF може ли да се качим на ферибот от Трипити или ни трябва друг?

2.За връщане е ясно с попълнен формуляр на хартия  за връщане на континенталната част.

3.Аз съм с имунизация и сертификат,втория пътуващ -не.Какъв тест да направи при условие,че е пристигнал в България с транзитно преминаване през Гърция 48 часа преди началото на пътуването ни ?

Английският не е силната ми страна и се справям с гугъл преводач .

Връзка към коментар
преди 2 часа, Levantino каза:

Мен ме интересува при завръщане в България, трябва да се правят тестове ли? В нашия случай летим за Крит през юли.  Аз съм ваксиниран, но съпругата и детето не са. Значи в Ханя или Ретимно трябва да търся пункт за пср да им правим ден преди полета. Така излиза,

Във форума някой беше писал, че в Окръжна б-ца в барачките, където ваксинират, правят и антигенни тетове безплатно. Онзи ден придружавах майка ми и питах. Работят пон-петък от 8 до 13.00 ч, но посъветваха да се ходи до 12.00. За софиянци е вариант. Все още не съм тествала лично.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 42 минути , нов магеланец каза:

Здравейте,предстои ни пътуване до остров Амулиани от 21.06.21 и ще ползваме ферибота от Трипити до острова.

1.Мога ли да попълня PLF формуляра сега и да посоча дата за влизане в Гърция?Доколкото разбрах трябва да се отбележи пункта през който ще минем ,

С този PLF може ли да се качим на ферибот от Трипити или ни трябва друг?

2.За връщане е ясно с попълнен формуляр на хартия  за връщане на континенталната част.

3.Аз съм с имунизация и сертификат,втория пътуващ -не.Какъв тест да направи при условие,че е пристигнал в България с транзитно преминаване през Гърция 48 часа преди началото на пътуването ни ?

Английският не е силната ми страна и се справям с гугъл преводач .

ПЛФ можете да го направите сега като посочите дата на влизане, след 00 часа на съответната дата ще получите кода, който трябва да покажете.

2. За островите по принцип се попълва друг ПЛФ на sea.travel.gov.gr. Но май не го спазват много за късите разстояния и дават хартиени декларации при качване на кораба. 

3. Спътника трябва да има отрицателен ПСР с валидност 72 ч. Такъв му трябва и за влизането в България преди това, така че трябва да измислите и изчислите как и къде да бъде направен.  

Връзка към коментар

Здравейте, букнах си разходка до Ханя този уикен, очертава се само един ден с плаж и вечерта на обратно. 
Искам да взема дрон с мен, но се оказа, че понеже пътувам с две авиокомпании, едната не ги разрешава (WizzAir)
Някой летял ли е с Wizz с дрон и имал ли е проблеми? 

Поздрави,
Наско

Връзка към коментар
Боян Димитров

Ще пътуваме за Крит другата седмица, преди 1 юли. Имам 2 бързи въпроса:

 

- Някой ходи ли до там със сертификат за ваксинация. Проверено ли е, че вече работи.

- За децата разбрахме, че може и с бързи тестове. Проверено ли е и към коя лаборатория?

Връзка към коментар
преди 3 минути , Боян Димитров каза:

Ще пътуваме за Крит другата седмица, преди 1 юли. Имам 2 бързи въпроса:

 

- Някой ходи ли до там със сертификат за ваксинация. Проверено ли е, че вече работи.

- За децата разбрахме, че може и с бързи тестове. Проверено ли е и към коя лаборатория?

Утре пътуваме 6 човека. 5 сме със сертификат за ваксинация. При попълване на plf формата има избор на сертификат, вид на ваксината и дата на последната доза. След това излиза съобщение да се носи задължително сертификата.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

@Боян Димитров Допълвам - в момента НЕ МОЖЕ да се влиза с бързи тестове, защото продължават да не излизат в електронното досие, а гърците НЕ ПРИЕМАТ на хартия. Така че за децата ви е пср за момента, дано има скорошна промяна, следете.

 

@lesy, за всяко от лицата в сертификата ли може да се посочи различно /тест, ваксина....кой каквото има/?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вчера звънях да попитам точно от кога ще може да се въвеждат тестовете в европейския сертификат и ми отговориха неофициално, че ще е от 15.06.2021, което е днес. Все още не е налично. Мисля утре пак да им звъня 😉

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, nasko каза:

Здравейте, букнах си разходка до Ханя този уикен, очертава се само един ден с плаж и вечерта на обратно. 
Искам да взема дрон с мен, но се оказа, че понеже пътувам с две авиокомпании, едната не ги разрешава (WizzAir)
Някой летял ли е с Wizz с дрон и имал ли е проблеми? 

Поздрави,
Наско

ние вчера летяхме с дрон, но е малък, може би това има значение. Нашия е DJI Mavic Mini

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето тук пише, че не може с дрон:
https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/putnicheska-informatsiya/elektronni-ustrojstva-na-borda

Но батериите влизат в норминте. Странна работа. 
Oще се чудя дали да рискувам.

П.П. Аз съм с Mavic Pro

Връзка към коментар
преди 5 часа, nasko каза:

Някой летял ли е с Wizz с дрон и имал ли е проблеми? 

Летял съм няколко пъти из Европа с дрон в ръчния багаж. Включително Гърция. DJI Mavic Air. Не съм сигурен дали е било с WizzAir, но такава рестрикция няма как да се осъществи, освен ако не важи еднакво за всички авиокомпании. Кой ще си играе на рентгена да ти гледа с коя авиокомапния летиш, че да ти прилага различни правила. Имай едно наум, че в Гърция правилата за ползване на дрон са по-строги от България. Май само до 50 м височина беше без регистрация. Колко го следят и прилагат е отделен въпрос. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

 

преди 5 часа, Боян Димитров каза:

Ще пътуваме за Крит другата седмица, преди 1 юли. Имам 2 бързи въпроса:

 

- Някой ходи ли до там със сертификат за ваксинация. Проверено ли е, че вече работи.

- За децата разбрахме, че може и с бързи тестове. Проверено ли е и към коя лаборатория?

Райънеър не правят никакъв проблем със семеен PLF. Проверено преди малко. Летим за Крит със сертификат и 3 PCR теста... За момента не е възможно да се прави бърз тест.

Ще пиша как сме минали от гръцка страна. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 42 минути , домосед каза:

Летял съм няколко пъти из Европа с дрон в ръчния багаж. Включително Гърция. DJI Mavic Air. Не съм сигурен дали е било с WizzAir, но такава рестрикция няма как да се осъществи, освен ако не важи еднакво за всички авиокомпании. Кой ще си играе на рентгена да ти гледа с коя авиокомапния летиш, че да ти прилага различни правила. Имай едно наум, че в Гърция правилата за ползване на дрон са по-строги от България. Май само до 50 м височина беше без регистрация. Колко го следят и прилагат е отделен въпрос. 

Благодаря ти бързия отговор. Все още се колебая дали да се пробвам, понеже полета с Wizz e навръщане. Иначе си имам сертификат и регистрация, та само гледам актуалната карта за GR.

Връзка към коментар

ние ползвахме тези -  https://www.motorinn.gr

 

взехме колата от пристанището и я оставихме отключена на летището през нощта (късен полет); лесна комуникация с момчетата, всичко беше супер точно

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , Blagovesta78 каза:

Може ли да ми препоръчате рент а кар компания на Санторини?

Ние взехме от Avance rent a car. Видях, че имат гише на летището. На нас хоста ни я поръча и ни я докараха в хотела в точния час. Фиат Панда, ръчни скорости, 4 врати за 35 евро/ден. Ако искаш допълнително застраховка: CDW беше 10 евро/ден със 150 евро excess, FDW беше 15 евро/ден със zero excess. Платихме в брой и накрая оставихме ключовете на хоста. Острова е много малък и с кола се обикаля лесно, има мноооого бензинистанции (броих ги 14 на една карта). Паркира се безплатно встрани на улицата, типично по гръцки. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , oli_mali каза:

Ние взехме от Avance rent a car. Видях, че имат гише на летището. На нас хоста ни я поръча и ни я докараха в хотела в точния час. Фиат Панда, ръчни скорости, 4 врати за 35 евро/ден. Ако искаш допълнително застраховка: CDW беше 10 евро/ден със 150 евро excess, FDW беше 15 евро/ден със zero excess. Платихме в брой и накрая оставихме ключовете на хоста. Острова е много малък и с кола се обикаля лесно, има мноооого бензинистанции (броих ги 14 на една карта). Паркира се безплатно встрани на улицата, типично по гръцки. 🙂

А депозит искаха ли ви?

Връзка към коментар
преди 15 часа, Levantino каза:

Мен ме интересува при завръщане в България, трябва да се правят тестове ли? В нашия случай летим за Крит през юли.  Аз съм ваксиниран, но съпругата и детето не са. Значи в Ханя или Ретимно трябва да търся пункт за пср да им правим ден преди полета. Така излиза,

В неделя летях от Хания до София с WizzAir. Беше май първият полет за сезона. Никой не провери никакви тестове в Хания. Влизаш си с разпечатана бордна карта чак до гейта. Там раздадоха на всички пътници, повечето от които - българи, едни формуляри на английски, които ужким се изисквали от българските власти. Не си играх да го попълвам, защото очевидно беше предназначен за небългари. Естествено в София никой не ми го поиска. Но за ваксинация/PCR в София проверяват. Предполагам, че за който няма, влиза в сила правилото за 24-те часа и нов тест в София. 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.