Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

преди 2 часа, DaBo каза:

Благодаря ти! То и аз така чета, но на предните страници се коментираше, че Уизз правели проблеми, ако няма всеки отделна форма. Но ние сме семейство, с една и съща фамилия и адресна регистрация. Така ще ги оставя нещата (с една форма) и дано да няма проблеми от страна на Райън.

Няма да направят проблем със сигурност.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

От утре ( 19-ти) деца до навършени 12 години, ще се допускат без тест в Гърция. Освен това отпада и избирателното тестуване на границата ( ще се правят по няколко бройки на ден). Остава по-късно днес да се публикува и обнови информацията относно допускането с бързи антигенни тестове. 

Аз също вчера звъннах да питам в МЗ дали има някакъв напредък по качването на бързи тестове в системата his.bg, казаха ми, че нямат информация, подобно на отговора, който беше получин Nasko. Дано от гръцка страна, бъдат по-благоразумни и започнат да ги признават и на хартиен носител. 

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , sasho_n2 каза:

От утре ( 19-ти) деца до навършени 12 години, ще се допускат без тест в Гърция. Освен това отпада и избирателното тестуване на границата ( ще се правят по няколко бройки на ден). Остава по-късно днес да се публикува и обнови информацията относно допускането с бързи антигенни тестове. 

Аз също вчера звъннах да питам в МЗ дали има някакъв напредък по качването на бързи тестове в системата his.bg, казаха ми, че нямат информация, подобно на отговора, който беше получин Nasko. Дано от гръцка страна, бъдат по-благоразумни и започнат да ги признават и на хартиен носител. 

 

Има ли я някъде официално тази информация?

Връзка към коментар

Имам една молба. Ако някой е на място, на Санторини, Миконос, Корфу, Закинтос, Крит (Ханя, Хераклион), ако има възможност да провери, къде и дали може да се остави багаж, за няколко часа. Заради пандемията много от обявените места за тази цел(не само в Гърция ) са затворили. Имам някакви идеи за прекачване през гръцки острови, вероятно трудно ще се осъществят, но ще е хубаво да знаем със сигурност, че ще можем да направим кръгче в главният град, без да ни се пречка багажа. Предполагам ще е полезно и за други. Предварително благодаря! 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 минути , mitaka каза:

Има ли я някъде официално тази информация?

Още не са обновили travel.gov.gr, във ФБ групата администратраторите(да са живи и здрави) превеждат документите. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 минути , анамари каза:

Още не са обновили travel.gov.gr, във ФБ групата администратраторите(да са живи и здрави) превеждат документите. 

До колкото разбирам се изчаква официалното обнародване/публикуване и по-късно през деня ще се потвърди и съответно допълни с останалите промени. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малко инфо от вчера. Минахме през Кулата. Час чакане между 5.35 и 6.35 сутринта. Всички с 1 plf. След нас стана мазало на опашката.

В Кавала в града има народ, но по плажовете е пусто.В Неа Врасна също е празно. Малко сърби и македонци и тук там българи  Цяла вечер в кръчмата бяхме сами. Повечето хора си готвят по студията. (шокирана съм) Цените по кръчмите повече от прилични, а храната е вкусна. Никога не съм обичала тази част от Гърция, но идваме за втори път на блиц почивчица и пак ни харесва.Много е спокойно. В Кавала повечето хора са с маски, тук е по-лежерно т.е.почти не носят, ама сме и почти на плажа.

  • Харесвам 9
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Мари Николова каза:

Имам една молба. Ако някой е на място, на Санторини, Миконос, Корфу, Закинтос, Крит (Ханя, Хераклион), ако има възможност да провери, къде и дали може да се остави багаж, за няколко часа. Заради пандемията много от обявените места за тази цел(не само в Гърция ) са затворили. Имам някакви идеи за прекачване през гръцки острови, вероятно трудно ще се осъществят, но ще е хубаво да знаем със сигурност, че ще можем да направим кръгче в главният град, без да ни се пречка багажа. Предполагам ще е полезно и за други. Предварително благодаря! 🙂

 

Във Фира на централния площад има място. Малък багаж до 5 часа- 3 евро, голям 5. За повече време мисля, че беше 10 евро

П.П. Мъжа ми ме поправи, под площада е 🙂 luggage storage Santorini
+30 2286 021520
https://goo.gl/maps/MkDVvuTFccgETLS5A

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Мари Николова и на Миконос има едно кафе в града, в близост до градския плаж, където си оставяш багажа няма проблем. Сега не си спомням името. Има навсякъде във всяко по-голямо пристанище. Не се притеснявайте за багаж, дори и в някое кафене случайно да помолите, ако сте клиенти ще ви направят жест. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Suunto каза:

За втория пътник от семейството в ПЛФ само име и години ли се попълват, или аз не направих нещо като хората? 😃

Само това е! 😀

Летим утре, значи след 00:00 часа довечера трябва да дойде формата с qr кода, нали?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, sasho_n2 каза:

От утре ( 19-ти) деца до навършени 12 години, ще се допускат без тест в Гърция. Освен това отпада и избирателното тестуване на границата ( ще се правят по няколко бройки на ден). Остава по-късно днес да се публикува и обнови информацията относно допускането с бързи антигенни тестове. 

Аз също вчера звъннах да питам в МЗ дали има някакъв напредък по качването на бързи тестове в системата his.bg, казаха ми, че нямат информация, подобно на отговора, който беше получин Nasko. Дано от гръцка страна, бъдат по-благоразумни и започнат да ги признават и на хартиен носител. 

 

А обратно като се връщаш в България дали се изискват тестове?

Връзка към коментар
преди 29 минути , livfc каза:

А обратно като се връщаш в България дали се изискват тестове?

На обратно със същия тест ако са минали по-малко от 72ч. или имате 24ч да си направите бърз антигенен в България за отмяна на карантината (ако не бъркам нещо).
Има ли допълнителни документи, които се попълват на връщане? (декларации или локации?).

Връзка към коментар
преди 5 минути , анамари каза:

Да.

С бърз антигенен може да падне карантината като се връщаме в БГ.

Резултатите се пращат към РСИ и после се чака мейл ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тъй като време си тече, а аз се размотавам вече трябва да букна нещо за Корфу, защото цените много се вдигнаха. Трябва ми съвет. Разглеждайки обстойно острова и това, че търсим хубава синя вода май ще се насочим към Палеокастрица и на север Касиопи. Ще бъдем за 7 дни и с рент а карт, затова в момента търся най-подходящото място за настаняване. Върти ми се като идея да разделя престоя на 5 нощувки около Палеокастрица и 2 нощувки в Касиопи или Ачарави. В Палеокастрица харесах хотел Odysseus. Малко скъпичък ни идва, но като локация и удобства ми харесва. Както и да го гледам май това ще ни е оптималния вариант за да не сме на повече от 20-30 мин път с кола от плажовете и Керкира. 1 ден сме планирали за Паксос или Антипаксос, но не знам дали ще намерим хубав трип. Иска ми се цял ден на Врика, но не съм убеден, че може да го направим без да спим на Паксос и от там с водното такси. Знам, че от Гиалос на Паксос има някакви лодки, които ходят няколко пъти на ден до Врика и се стига бързо, но ми трябва помощ да наглася разписанието на ферирата. Тура, който се предлага ( само 1 намерих) не ме кефи особено, а и не ходи до Врика.  

Намерих 2 ферибота един Hydrofoil ILIDA, който май тръгва от Керкира не съм сигурен  (имат само фейсбук, без сайт). Не намирам цени на това фери обаче. Другия тръгва от Левкими - Kamelia Lines , но те нямат сутрешно фери в сегашния си график, но нямат още за август. Проблема е, че Левкими ни е далече , така, че някой, ако има повече инфо за Hydrofoil ILIDA за цени и разписание ще ми е много полезно.

 

Връзка към коментар

Като гледам разписанието на Илида в момента, възможно е да се направи в ден петък или събота. Ще изисква известен напън, но все пак е възможно. През август със сигурност лодките няма да са по-малко.  Можеш и да им се обадиш за по-прецизна информация. 

 

Няма налично описание на снимката.

Връзка към коментар
На 15.06.2021 г. в 7:14, DaBo каза:

Ако не ти е късно, мога да ти кажа в началото на следващата седмица. Иначе до септември нещата ще се сменят още поне няколко пъти и едва ли отсега може да се каже. 

Не ми е късно ще чакам . Искам само да знам дали падат или остават маските , нищо друго . Аз съм ваксинирана и имам QR 

Връзка към коментар

Калимера от Ханя!

 

Пристигнахме снощи навреме с Райън еър.
 

4BEBA0D5-579F-4B6A-9D42-9A46871B6356.jpeg.b2816e7e8e20205aa4aef808ce36962b.jpeg

 

Проверката на документите на чек-ина в София беше много бърза. Носихме всичко разпечатано, но момичето каза, че може и дигитални да са. Просто когато са разпечатани, проверката става много бързо. Никакъв проблем за едната ПЛФ форма за двамата. 
В Ханя проверката беше още по-бърза. Първо граничен контрол само погледна л.к. След това имаше 3-ма служители, които проверяваха за останалите документи. Този, който проверяваше нашите само им хвърли бегъл поглед. ПФЛ да има qr код, а сертификатът дори не го отрази. Има-няма за 20 секунди и това беше! 

 

Сега си пием кафето в прекрасната ни градина и чакаме да стане време да си вземем колата под наем:

 

065460D5-1D2C-4F88-A262-E85574D7686A.jpeg.b0461ca7d8d0afaac3c1643c014afb90.jpeg

 

@Василена, маските са задължителни по наредба и навън. Снощи нямаше повече от 3-ма човека с маски навън, а дори и вътре пак не ги носеха и никой не правеше забележка. В общи линии спазването на наредбата изглежда да е много лежерно. 😉

Засега това е от мястото на събитието! Ако някой му трябва друга информация, да казва! 
 

И на летището се запознахме с @jorocontrola и семейството му! 

  • Харесвам 21
  • Браво 3
Връзка към коментар

@DaBo, видя ли, че кацат навреме 😀

Пускай репортажи, та да издържим, докато ни дойде редът 🏖️

За маските явно е до локация, на Крит лежерно (аз затова и смело купих билети за там) . Пък ако отпаднат, още по-добре. Но на други острови глобяват, за Северна Гърция също. Дано официално да отпаднат. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , jul каза:

@DaBo, видя ли, че кацат навреме 😀

Пускай репортажи, та да издържим, докато ни дойде редът 🏖️

За маските явно е до локация, на Крит лежерно (аз затова ) и купих билети за там. Пък ако отпаднат, още по-добре. Но на други острови глобяват, за Северна Гърция също. Дано официално да отпаднат. 

Ха, те и от Киев кацнаха навреме. 😉

 

Сега пак сме навън. Макар и рано в неделя сутрин, пак има хора и пак почти никой не е с маска. Определено е лежерно, поне засега! Но официално маските са задължителни! 
 

1AA28279-C303-4B4D-8D0E-D40B2991205E.jpeg.1ed9cffb0e6f1bb3aaec0a806b940854.jpeg

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.