Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

преди 14 минути , Дани Магелани каза:

Ако си доволна от настаняването дай, моля, линк!

Засега всичко е супер! Нямам забележки. Много добра и бърза комуникация със собственика. Но все пак сме били само една вечер. 
 

https://www.koresvillas.com/boutique-house-ekaterini/

 

Ние сме във вила Екатерини. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Параход каза:

Като гледам разписанието на Илида в момента, възможно е да се направи в ден петък или събота. Ще изисква известен напън, но все пак е възможно. През август със сигурност лодките няма да са по-малко.  Можеш и да им се обадиш за по-прецизна информация. 

 

Няма налично описание на снимката.

Ще им звънна днес да питам, че от това ми зависи програмата как ще я завъртя и ще пиша после. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Jorro каза:

Ще им звънна днес да питам, че от това ми зависи програмата как ще я завъртя и ще пиша после. 

Обадих се . Имат лодки от Керкира до Паксос сутрин в 08:30 и вечер наобратно в 17:15.  Цената обаче хич не ми хареса 52 евро в двете посоки. Пътува се 1 час. 

Ще се ходи до Лефкими. От там Камелия лайнс имат лодка в 09:30 и вечер в 17ч на обратно като билета в двете посоки е 24 евро.  Пътя е 45мин. с корабчето.

Остава да намеря и цената на корабчетата от Паксос до Врика Бийч, но по форумите някакви цени около 15 евро двупосочно намирам. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , Jorro каза:

Обадих се . Имат лодки от Керкира до Паксос сутрин в 08:30 и вечер наобратно в 17:15.  Цената обаче хич не ми хареса 52 евро в двете посоки. Пътува се 1 час. 

Ще се ходи до Лефкими. От там Камелия лайнс имат лодка в 09:30 и вечер в 17ч на обратно като билета в двете посоки е 24 евро.  Пътя е 45мин. с корабчето.

Остава да намеря и цената на корабчетата от Паксос до Врика Бийч, но по форумите някакви цени около 15 евро двупосочно намирам. 

Ползвайте местните екскурзии. Ние септември миналата година посетихме Паксос със стоп за плуване на Вутуми, Сивота и Бела Врака. Беше около 20 евро на човек, но не помня агенцията. В отделни трипове.

Връзка към коментар
преди 4 минути , Asya Assenova каза:

Ползвайте местните екскурзии. Ние септември миналата година посетихме Паксос със стоп за плуване на Вутуми, Сивота и Бела Врака. Беше около 20 евро на човек, но не помня агенцията. В отделни трипове.

Е да, ама не мен ми се стои на Врика биич цял ден, а какъвто и да е тура макс 1 час да ни оставтя там, ако изобщо има , защото до колкот видях го правят до Паксос с някакви стопове за плуване и пещери, което ми е малко губене на време. За Сивота обаче се замислям сериозно изглежда готино. Ще поразуча какви са туровете.

Връзка към коментар
преди 10 минути , Jorro каза:

Е да, ама не мен ми се стои на Врика биич цял ден, а какъвто и да е тура макс 1 час да ни оставтя там, ако изобщо има , защото до колкот видях го правят до Паксос с някакви стопове за плуване и пещери, което ми е малко губене на време. За Сивота обаче се замислям сериозно изглежда готино. Ще поразуча какви са туровете.

Бела Врака беше част от трипа до Паксос заедно плуването на Вутуми. Имахме няколко часа в Гайос. Сивота беше в отделен трип, не е зле, но не ме впечатли чак толкова. Пакс⁹ос най ми е на сърце. Ние бяхме в Беницес и оттам ни взеха с автобус до Левкими и после с корабче.

Връзка към коментар

Днешният полет на Уиз ер до Ханя не бе проверен от никого при пристигане. Даже и от паспортен контрол. По-късно разбрах, че гръцките полицаи са се появили отнякъде и са търсели пътниците. Въобще пълен фарс, сигурно ще влезем в новините. Надявам се да нямаме проблеми при прибираме.

  • Шок 5
  • Смея се 7
Връзка към коментар

Бела Врака на живо изобщо не е толкова впечатляващ. Изобщо не бих се засилила да ходя от Корфу до Сивота /не че е лошо, миналата година почивахме там и съм пускала репортажи, но сравнено с Пакси-Антипакси не е нещо уау/.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , jul каза:

Бела Врака на живо изобщо не е толкова впечатляващ. Изобщо не бих се засилила да ходя от Корфу до Сивота /не че е лошо, миналата година почивахме там и съм пускала репортажи, но сравнено с Пакси-Антипакси не е нещо уау/.

Ок, значи се фокусираме върху Корфу и дей трип до Пакси и Антипакси

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Jorro каза:

Ок, значи се фокусираме върху Корфу и дей трип до Пакси и Антипакси

А защо не останете на Пакси поне 1 нощувка? Аз не съм ходила още, но според мен тези островчета са гвоздеят на програмата. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Завърнахме се от остров Крит. Много ми хареса крайбрежната алея на Ханя. Лагуната Балос е невероятна. Посетихме набързо Ретимно - не ме впечатли. Плажове - бяхме на Marathi beach - 13-14 км от Ханя, Pyrgos beach - до Ретимно, Golden beach - 5-6 км от Ханя - разкошен пясък, чисто море, много чисти чадъри и шезлонги, дезинфекцираха преди всеки клиент. За друго не остана време. В Ханя бяхме в малък, много чист мезонет, на 100 м от морето, 10 мин. от стария град. Бяхме със сертификати за ваксинация, детето с PCR. Пътувахме с Райън.

DSC_4933.JPG

DSC_5054.JPG

  • Харесвам 25
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Lindt каза:

А защо не останете на Пакси поне 1 нощувка? Аз не съм ходила още, но според мен тези островчета са гвоздеят на програмата. 

Ами реално ми харесват повече плажовете на Антипаксос, там има шепа места за настаняване на космически цени. Гледах нощувки на Паксос, тези на прилични цени (60 евро на вечер) са в Лика на другия край, а не в Гиалос и ще трябва да се хваща автобус, пък ние сме с куфари, някак не ме влече 😄 Отделно съм букнал кола за Корфу и явно ще падне разкарване малко, но не мога да си позволя да пропусна Вриката, на Корфу няма плаж, който да се доближава дори до него 😄  За сега плана е- пристигаме вечерта в 19:30ч взимаме колата и отиваме да спим в Левкими. На следващия ден с ферито дей трип до Паксос-Антипаксос. ( тук ми се отваря чуденка и явно ще трябва да звънна да попитам от кой порт тръгват лодките за Антипаксос, защото ферито спира на NEW port а според гугъл мапс лодките за антипаксос тръгват от old port. ) След това отиваме за 4 или 5 нощувки в Палеокастрица и накрая 2 в Касиопи на север. Като гледам още ще търпи промени програмата, някак все нещо не ми харесва с това местене, но пък и не ми се пътува повече от 20-30 мин за плаж. 😄 

 

Връзка към коментар

Новото пристанище е извън града, но става дума за 500 метра, не е някакво шокиращо разстояние. Не съм го вървяла пеша, надявам се да е възможно. Иначе Паксос е разкошно островче, ние бяхме за 3 нощувки и дълбоко подкрепям предложението на Lindt. Но наистина програмата ви не позволява голяма гъвкавост, та каквото - такова.

Настаняването на Антипаксос не е за простосмъртни, той е необитаван и са само няколко луксозни вили, а и няма какво да се прави, освен да се ходи на плаж през деня. Вутуми също е много красив. Иначе на Паксос има един плаж Еримитис, който е достъпен само пеша и той не отстъпва на тези по синева.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

След двойния фалстарт на пътуването - два дни Наксос

На кацане в Атина погледнаха за 1 секунда първите цифри на QR кода. Тест не са гледали.

Трябваше да пътуваме в неделя сутрин за Наксос заради неразбориите - нямаше свободни места на сайта на А3 за събота. Все пак се пробвах на тикетинг гишето и о чудо - имаше две свободни места и ни ребукнаха. 

Наксос:

 

По скоро аерогара отколкото летище:IMG_20210619_190207.jpg.db3871f2710a06fdec8986cdd58b5af3.jpg

 

Хората:

IMG_20210619_205200.jpg.29803ab58135479f2c97dcf0190a7daa.jpg

IMG_20210619_210139.jpg.12d657bcdac9940d0c2fe55b27f236a8.jpg

 

IMG_20210620_012513.jpg.8f2e45ce8f75c693e34b33a37d32e3fa.jpg

 

IMG_20210620_120641.jpg.9ce65a84ead7af0a8784ccc8e482f952.jpg

 

Местното узо и морски изкушения:

IMG_20210620_230918.jpg.48bb9141fd0b90c793898f9316ae52d1.jpg

 

IMG_20210621_004048.jpg.02e28f206b32cd0f1a362b9419eae15b.jpg

 

Агиос Прокопиос:

IMG_20210620_123800.jpg.2476aad327edacbc12928115761f61c4.jpg

 

IMG_20210620_123849.jpg.e05b4522c22756cb687f42b1d93e28e2.jpg

 

Кръчмата с дървото на Агия Ана:

IMG_20210620_165719.jpg.caa1a0788dad7165c96c8678ef0f82fd.jpg

 

Залез в планината с коктейл със сок от краставица:

IMG_20210620_203615.jpg.6d480241d7874ebd9033a839409ed8c2.jpg

 

Халкио:

IMG_20210620_191258.jpg.ff3311cfcd8a3dd02329f26213c13d5e.jpg

 

Следваща спирка: Куфонисия

  • Харесвам 22
  • Браво 4
Връзка към коментар

Много хубави снимки. А по повод големината на летището на Наксос - лентата за багаж беше абсолютно проформа - дължината й беше сигурно един метър, да не беше и по-малко след което куфарите просто падаха един върху друг на пода 😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

След като срам нямате и цяла неделя заливате форума със снимки на чудни гръцки плажове и острови въобще, след като и Google ме поздрави понеделнишки с моя снимка от плажа в Ханя от преди година, а аз се опитвам да се самоубедя, че не ми се катерят гръцки чукари по жегата и правя отчаяни планове за Северна Европа, сега и @adreno пуска чудни снимки от остров, до който дори няма директен полет. Много добре изглежда този Наксос, а мен ме мързи..пък ми се доходи.😜🤩🏝️

Adreno, не ми обръщай внимание. 🙂

Готова съм да се боря с вътрешното си противоречие, докато гледам следващата ти порция снимки. Прекрасни са!

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Питане за о.Крит.

1. При пристигане със самолет попълва ли се "Всички пълнолетни пътуващи до островите задължително попълват и формуляр за здравен статус 24 часа преди пътуването, като вписват в него и придружаващите ги непълнолетни. Формулярът на английски може да бъде попълнен на адрес: HTTPS://SEA.TRAVEL.GOV.GR/#/

За връщане към континенталната част се попълва само здравна декларация, която може да бъде разпечатана от адрес
HTTPS://WWW.HCG.GR/EN/ANNOUNCEMENTS/PRE-BOARDING-HEALTH-DECLARATION-QUESTIONNAIRE/"

 

2. Може ли в една кола да пътуват 4 възрастни с едно дете /12 години/?

3. Някой минал ли е с бърз антигенен тест на хартиен носител? 

Връзка към коментар
преди 26 минути , Бръмбар каза:

Много хубави снимки. А по повод големината на летището на Наксос - лентата за багаж беше абсолютно проформа - дължината й беше сигурно един метър, да не беше и по-малко след което куфарите просто падаха един върху друг на пода 😀

И не се движеше, поне когато кацахме ние.

преди 19 минути , Мари Николова каза:

След като срам нямате и цяла неделя заливате форума със снимки на чудни гръцки плажове и острови въобще, след като и Google ме поздрави понеделнишки с моя снимка от плажа в Ханя преди година, а аз се опитвам да се самоубедя, че не ми се катерят гръцки чукари по жегата и правя отчаяни планове за Северна Европа, сега и @adreno пуска чудни снимки от остров, до който дори няма директен полет. Много добре изглежда този Наксос, а мен ме мързи..пък ми се доходи.😜🤩🏝️

Adreno, не ми обръщай внимание. 🙂

Готова съм да се боря с вътрешното си противоречие, докато гледам следващата ти порция снимки. Прекрасни са!

Наксос е прекрасен. Като съотношение цена- качество за мен е номер 1 на Цикладите. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 27 минути , Мари Николова каза:

След като срам нямате и цяла неделя заливате форума със снимки на чудни гръцки плажове и острови въобще, след като и Google ме поздрави понеделнишки с моя снимка от плажа в Ханя от преди година, а аз се опитвам да се самоубедя, че не ми се катерят гръцки чукари по жегата и правя отчаяни планове за Северна Европа, сега и @adreno пуска чудни снимки от остров, до който дори няма директен полет. Много добре изглежда този Наксос, а мен ме мързи..пък ми се доходи.😜🤩🏝️

Adreno, не ми обръщай внимание. 🙂

Готова съм да се боря с вътрешното си противоречие, докато гледам следващата ти порция снимки. Прекрасни са!

Не те дразня... Не... 😉IMG_20210621_123215.jpg.e77a22066f4fd5296585a0790464a1dd.jpg

 

IMG_20210621_140208.jpg.25185417d8d3aaaa78533c43ad2ed199.jpg

  • Харесвам 7
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , prolet42 каза:

Питане за о.Крит.

1. При пристигане със самолет попълва ли се "Всички пълнолетни пътуващи до островите задължително попълват и формуляр за здравен статус 24 часа преди пътуването, като вписват в него и придружаващите ги непълнолетни. Формулярът на английски може да бъде попълнен на адрес: HTTPS://SEA.TRAVEL.GOV.GR/#/

За връщане към континенталната част се попълва само здравна декларация, която може да бъде разпечатана от адрес
HTTPS://WWW.HCG.GR/EN/ANNOUNCEMENTS/PRE-BOARDING-HEALTH-DECLARATION-QUESTIONNAIRE/"

 

2. Може ли в една кола да пътуват 4 възрастни с едно дете /12 години/?

Ние за влизане попълнихме една PFL форма за двамата - семейство сме! Не е имало проблем. Летяхме директно от София за Ханя. Връщаме се директно пак, не минаваме през континентална Гърция. 

На втория въпрос не мога да отговоря. Бях чела, че може, но ако не са от едно домакинство, трябвало да се носят маски в колата. Бях писала по-рано, че много лежерно се спазва носенето на маски тук в момента тоест на улицата тук-там ще видиш някой с маска, а са задължителни навън. 
 

Нас голям мързел ни налегна. Програмата я виждам как се изплъзва бавно-бавно. А как добре я бях подредила, хаха! 😂 

 

62CC2D0E-BC3E-49D3-B538-F78E8D6248D2.jpeg.ee78af4992d9f617db7e1d8520036a16.jpeg

 

14CDB904-7FF0-4FF7-83EC-C2A0563BEC16.jpeg.41d10645ccc360a9f5314ee518e3e69e.jpeg

 

87178FBB-E8E9-4063-83E1-00AE6945B60C.jpeg.54a9bc3b3fa8d96d5888693a0d159e62.jpeg

 

 

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.