Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

преди 33 минути , prolet42 каза:

Питане за о.Крит.

1. При пристигане със самолет попълва ли се "Всички пълнолетни пътуващи до островите задължително попълват и формуляр за здравен статус 24 часа преди пътуването, като вписват в него и придружаващите ги непълнолетни. Формулярът на английски може да бъде попълнен на адрес: HTTPS://SEA.TRAVEL.GOV.GR/#/

За връщане към континенталната част се попълва само здравна декларация, която може да бъде разпечатана от адрес
HTTPS://WWW.HCG.GR/EN/ANNOUNCEMENTS/PRE-BOARDING-HEALTH-DECLARATION-QUESTIONNAIRE/"

 

2. Може ли в една кола да пътуват 4 възрастни с едно дете /12 години/?

3. Някой минал ли е с бърз антигенен тест на хартиен носител? 

1. Попълва се ПЛФ, а цитираното от теб е за пътуване с кораб. https://travel.gov.gr/#/

2. Шофьор +3-ма възрастни + дете може за петместен автомобил, но ако не са семейство, принципно трябва да пътуват с маски.

3. Минава се с антигенен на хартия вече.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , jul каза:

1. Попълва се ПЛФ, а цитираното от теб е за пътуване с кораб. https://travel.gov.gr/#/

2. Шофьор +3-ма възрастни + дете може за петместен автомобил, но ако не са семейство, принципно трябва да пътуват с маски.

3. Минава се с антигенен на хартия вече.

За островите не искат PLF. Утре   пътувам от Родос за Халки и питах, когато  си купувах билетите. Маски на открито също не се носят. В общи линии от петък вечер съм в Гърция и забравих за гадния вирус. Най-строго беше на легището в София, преди да ни пуснат да влезем, ни питаха закъде ще летим и показваме бордните карти, за да влезем в сградата на летището. А в Атина от кацането до настаняването в хотела минаха 30 минути. Гърците са много организирани това лято.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, jul каза:

1. Попълва се ПЛФ, а цитираното от теб е за пътуване с кораб. https://travel.gov.gr/#/

2. Шофьор +3-ма възрастни + дете може за петместен автомобил, но ако не са семейство, принципно трябва да пътуват с маски.

3. Минава се с антигенен на хартия вече.

Кацаме на Миконос и същия ден вземаме фери зо Наксос. Ако правилно съм разбрала: влизам със сертификат за ваксиниран и ПЛФ в Миконос и попълнена форма от твоя линк за ферито до Наксос. Нещо друго нужно ли е?

На обратно пак фери до Миконос. Нова форма ще се попълва ли?

Друго за самолета от Миконос до София нужно ли е?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Дани Магелани, ето го протокола за пътуване по вода - https://www.greeka.com/greece-covid-19-updates/. Според него трябва да се попълва формата за морско пътуване, като са изключени по спомен Лефкада, Евия ..... /които имат връзка с континента с мост /. Обаче дали ще ви ги искат, нямам идея, масово пишат хората, че не им търсят по корабите.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Дани Магелани каза:

Кацаме на Миконос и същия ден вземаме фери зо Наксос. Ако правилно съм разбрала: влизам със сертификат за ваксиниран и ПЛФ в Миконос и попълнена форма от твоя линк за ферито до Наксос. Нещо друго нужно ли е?

На обратно пак фери до Миконос. Нова форма ще се попълва ли?

Друго за самолета от Миконос до София нужно ли е?

На Родос ми казаха, че между островите не искат PLF. Утре пътуваме за Халки. Не пречи да попълните, формата идва веднага по имейл.

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Така, имам нужда от съвет 😂 имам един кредит в Уиз и искам да опилзотворя за море. Огледах се в Корду, вчера четох до сто часа... Искам хем да сме до плаж, хем да не сме в забутано село и да има какво да се разглежда. Не ми се кара с часове до някой плаж... Има ли такъв вариант изобщо и ако не е на Корду, имате ли други предложения 😂

П.П. С дете на 6 години сме

Връзка към коментар

Агиос Гордиос виж. Тази година англичаните ги няма и би трябвало да не е много шумно. Ако детето е склонно да ходи, хотелите с хубавите гледки са по-високо над плажа.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 23 часа, Levantino каза:

@Contest, на връщане гледат ли за пср-ри? във вашия случай за детето е отпаднало, но имам предвид дали хората правят пср в мед. центрове в крит преди полета. 

Нямам информация, но най-вероятно - да. Ако нямаш пср, оставаш под карантина 10 дена, това са вариантите. Сега се сещам, казаха че можем да направим пср на детето в България, до 24 часа от пристигането.

Връзка към коментар
преди 32 минути , Ilian359 каза:

В гръцките курорти някой ходи ли с маска на открито? Гледам, че все още е задължително, а след 2 дни пътуваме натам...

Кои курорти?

На Наксос  мерките масово се нарушаваха - нито маски, нито дистанция, само персонала в заведенията що годе носеше маски. В събота заведенията бяха поне до 2.

На Куфонисия хептен.

 

На Кос още май беше слабо спазването, Калимнос и Лерос също никакво занимаване с глупости.

Според приятели на Корфу също не се спазват

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 часа, Ilian359 каза:

В гръцките курорти някой ходи ли с маска на открито? Гледам, че все още е задължително, а след 2 дни пътуваме натам...

На Родос не се носят маски на открито. В Северна Гърция се носят.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , Juliaaa каза:

Двоумя се дали в петък или в събота да тръгнем към Гърция. В тази връзка искам да попитам да този плф формуляр, кога трябва да го попълня? 

до 24 часа преди тръгване

преди 8 часа, Ilian359 каза:

В гръцките курорти някой ходи ли с маска на открито? Гледам, че все още е задължително, а след 2 дни пътуваме натам...

В Санторини никой не носеше навън, дори полицаите 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Asya Assenova каза:

В Северна Гърция се носят.

Мдааа, това е интересно, при 30С и нагоре, как ли ще се ходи с маска другата седмица?

 

Всъщност, не споменаха ли нещо, че това изискване ще отпада след определена дата?

Вече съвсем съм се зашеметила от промените при съседите. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Спрягаха се разни дати, но дали и кога.... Последно се говореше за след близките 2-3 седмици.

Иначе в Северна Гърция нещо съвсем са изперкали, като чета - спират хората на отбивка за тоалетна и ги глобяват, че нямат маски със слизането от колата. Другите пък има свалили номерата, защото били без колани. Глоба - ок, ама чак номерата да свалят? Сложили били на излизане от Гърция пункт за проверка на пътни глоби. Ще станат 20 години как пътуваме из Гърция, аз пътен полицай рядко съм виждала и никой проблеми не е правил /говоря за измислени нарушения, изсмукани от пръстите/. Не мога да си обясня тази политика.

  • Харесвам 1
  • Шок 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, Juliaaa каза:

Двоумя се дали в петък или в събота да тръгнем към Гърция. В тази връзка искам да попитам да този плф формуляр, кога трябва да го попълня? 

Можеш и сега да попълниш, да не е по-късно от 24 ч.  преди пътуването.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Качвам актуалното (към днешна дата) разписание на автобусите в Миконос, както и на водното такси, което вози между различни плажове, тръгвайки от Орнос. Дано да е полезно на някого. 
 

Билетчето за автобуса е 1.80, а водното такси е 10 евро за 1 плаж, или 20 евро за целодневен билет, нещо като хоп он, хоп офф между плажовете. 
 

B57146A4-859E-4CCF-A645-75007931D7CD.jpeg.2458da34b719248cadbaac41c46c1842.jpeg

 

2C6AD6A8-61BC-4D0D-ABD6-BE7E3024CD9E.jpeg.9f909d4cdfbfa32eaebd1cd43251a05e.jpeg

  • Харесвам 8
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

На някой може да му е полезно. Безплатен превоз между островите. Ние го разбрахме късно.

https://www.saos.gr/en/

16243523226314041198449218260476.jpg

Редактирано от Asya Assenova
Снимка
  • Харесвам 12
  • Благодаря 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Asya Assenova каза:

На някой може да му е полезно. Безплатен превоз между островите. Ние го разбрахме късно.

https://www.saos.gr/en/

Супер звучи!

Не мога да се ориентирам в този сайт. Ти откъде научи и някой ползвал ли е превоз с тях?  

Връзка към коментар
преди 2 минути , Lindt каза:

Супер звучи!

Не мога да се ориентирам в този сайт. Ти откъде научи и някой ползвал ли е превоз с тях?  

Аз видях ферито, докато си лежах на шезланга пред хотела. И понеже такова  фери не бях виждала досега на Халки, а ние почиваме тук за трети път, ни стана интересно и потърсихме инфо в нета. И така разбрах. Едни хора от нашия хотел пристигнаха с това фери, ще ги питам и ще дам обратна връзка.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , Lindt каза:

Супер звучи!

Не мога да се ориентирам в този сайт. Ти откъде научи и някой ползвал ли е превоз с тях?  

След като разгледах сайта видях този линк - ТУК

Връзка към коментар
преди 8 минути , Asya Assenova каза:

Аз видях ферито, докато си лежах на шезланга пред хотела. И понеже такова  фери не бях виждала досега на Халки, а ние почиваме тук за трети път, ни стана интересно и потърсихме инфо в нета. И така разбрах. Едни хора от нашия хотел пристигнаха с това фери, ще ги питам и ще дам обратна връзка.

Благодаря 🙂

Намирам това: 

 

"So

1) For the whole of 2021 the group ships will transport all passengers (Greeks and foreigners) to and from the islands of Kastellorizo, Anafi and Donoussa completely free of charge, including the free transport of cars. their vehicles." 

 

Обаче тук не откривам Анафи и Донуса например, а по-скоро разни острови от Додеканези:

https://saos.liknoss.com/greek/npgres.exe?PM=BM

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.