Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

Преди 1 час, oli_mali каза:

Ние бяхме за седмица и беше ок. За Закинтос кажете сега какви са тънкостите 🙂 

Ако сте окей за самотна семейна почивка, сега е ок. За Закинтос, като ние сме с 3.5-почти 4 годишно, което става АДСКИ рано, понякога в 6:
За спане избрахме на Аликес, така сутрин се прави един плаж пред хотела докато се пие кафе и вечер се седи във водата до тъмно. Водата по целия Аликес е плитка до много навътре, пясъкът е фин и за детето е перфектно. Пред няколко хотелчета има шезлонги и чадъри. Никакви водорасли, медузи и подобни нямаше из целия остров. Хора има малко. Събота и неделя са малко повече, май гърци.
Аликес беше за нас идеално: сутрин тук-там се мяркат костенурките, по камъните на кея се лепят морски звезди като у тях си, в плитчините се разхождат шарени раци, естествено всички се крият от шумното дете. Пусто и умряло беше, ако трябва да съм честна, заради Пандемията аз не съм и очаквала да е пълно.
На Геракас костенурките бяха снесли, но имаше хора и всяка животинка се беше разбягала, нашето дете хич не беше впечатлено. Повече се кефи там на един стар комбайн на "паркинга", който е празна ливада.
На плажа с Кораба му хареса, понеже имаше "Счупен кораб, до който се ходи с кораб", ако ходите, вземете си от обувките за вода и камъни.
На Лаганас също му хареса, защото се виждат самолетите, които кацат (детето ни е момче), там има ситен пясък и също става за замъци, автомивки и т.н. детско плажно строителство.
На плажа на малката Хигия имаше двойка изключително дебели и нахални гъски, легнаха на хавлията на един мъж и му съскаха да се разкара. Много ни забавляваха.
Не сме ходили по хайкинг освен няколко трънливи пътеки към плажове. Единствено обещание за друг плаж може да извади 3.5 годишното ни от водата. Не настоявахме. Баири си имаме и в България.
Из целия остров има работещи заведения и магазинчета, някои ги стягат за отваряне, а други изглежда все едно не са отваряли от години, нито ще отворят това лято. Хранителни стоки има отворени.
Маски слагахме само в хранителни магазини и бензиностанции. По плажа и улиците никой не носи... Не че има хора по улиците изобщо...  Персоналът в заведения и магазинчета - под носа. По църкви и музеи не сме ходили, не знам там дали се носят.
За транспорт - ние с рентакар, за да обикаляме плажове, местни автобуси не знам как се движат.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Blagovesta78 каза:

Имам въпрос относно plf.. Ще пътуваме с мъжа ми,имаме брак,но сме с различни фамилии, как е по уместно с един plf или за всеки поотделно?

Ние не сме женени, с различни фамилии и бяхме с един: аз, половинката ми и детето

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
В момента, Blagovesta78 каза:

Благодаря, а носихте ли копие от акт за брак?

Не, защото не сме женени 🙂

Плф гледат за група пътници, на основния попълващ се дават данните, другите са само с името по паспорт. Откакто ги има Плфите никога не са ни питали какви сме по документи: женени или не

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, bibi каза:

От ФБ групата: от утре отпада носенето на маски на открито в Гърция.

Отпада носене на маски на открито в Гърция.

Тук излезе като новина,но не съм търсил официални източници.

 

https://fakti.bg/world/590682-resheno-bez-maski-na-otkrito-i-vecheren-chas-no-s-distancia-na-plaja

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Някой с информация от първа ръка за Кулата-Промахон? 

Ясно е, че трафикът е тежък, но все пак, идея, по кое време е по-разумно да сме там : сутрин, обяд, вечер, през нощта?

И второ, как да го изкарам този PLF на телефона? При условие, че пътувам в неделя, а у дома нямам принтер.... 

Връзка към коментар
преди 17 минути , Lyubina каза:

Някой с информация от първа ръка за Кулата-Промахон? 

Ясно е, че трафикът е тежък, но все пак, идея, по кое време е по-разумно да сме там : сутрин, обяд, вечер, през нощта?

И второ, как да го изкарам този PLF на телефона? При условие, че пътувам в неделя, а у дома нямам принтер.... 

По второто питане ....На мейла идва QR код и PLF в PDF формат.Това можеш да покажеш при проверка.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А при услов6, че сме семейство с различни фамилии, дали е добре да го препратя и на мъжа ми, за всеки случай. Така или иначе, ще сме с една форма. И миналата година минахме с една, хартиена обаче. 

Връзка към коментар

Снощи попълних формуляри и аз за тримата - ние нямаме брак, аз съм с моята фамилия, а детето ясно ссхчия 😊... Да видим. Ще пътуваме в петък след работа и ще пиша как е на границата. Дали все още има забрана за пътуване през нощта? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Гърция е ясно - 1 plf за семейство или групата в колата. При започване на попълването дори има тикче : декларирам, че ще попълня един plf за семеството ми. Пътувахме миналата седмица.

За времето за преминаване на границата май няма правила. Може би по обяд сл.обяд е по- рехаво, а най- много се чака сутрин между 6 и 9. Ние бяхме в 5.35 на границата и чакахме един час в работен ден. Най-голямата тапа е в събота естествено.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , Blagovesta78 каза:

А може ли резултатите от теста да им ги покажа на телефона, или задължително трябва да са на хартия?

Хартията пести време при проверката, защото нямат скенери, а сравняват имената в документите - паспорт/тест или паспорт/сертификат, а и така или иначе трябва да си го вземете от лаборатороята на хартия с подпис и печат (,а от Цибалаб и с холограма 😜.)

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , bibi каза:

Хартията пести време при проверката, защото нямат скенери, а сравняват имената в документите - паспорт/тест или паспорт/сертификат, а и така или иначе трябва да си го вземете от лаборатороята на хартия с подпис и печат (,а от Цибалаб и с холограма 😜.)

 

Но аз съм в Германия, и сега видях, че ще си получа резултата по имейла. Не ми е проблем да си го изпринтя,но да не направят проблем. Какви са тези холограми...в Германия няма по тестовете такова чудо....С толкова изисквания ще си е цяло чудо да излетим утре 😁😁😁

Връзка към коментар
преди 21 минути , Blagovesta78 каза:

Но аз съм в Германия, и сега видях, че ще си получа резултата по имейла. Не ми е проблем да си го изпринтя,но да не направят проблем. Какви са тези холограми...в Германия няма по тестовете такова чудо....С толкова изисквания ще си е цяло чудо да излетим утре 😁😁😁

Eee, не зная.На Балканите сме назаднали. Може би има ел. подпис или код (то не, че на щерката на резултата от PCR-a нямаше и QR код, но се разходихме 2 пъти до лабораторията). Не ги гледат много, но винаги можеш да попаднеш на някой буквояд-калъф.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Blagovesta78 каза:

Но аз съм в Германия, и сега видях, че ще си получа резултата по имейла. Не ми е проблем да си го изпринтя,но да не направят проблем. Какви са тези холограми...в Германия няма по тестовете такова чудо....С толкова изисквания ще си е цяло чудо да излетим утре 😁😁😁

При влизане през летище Атина и плф и тест няма проблем да ги гледат и от телефон. Ако изобщо погледнат теста.

Това с мокрия печат и фактурите го искаха на Кулата, защото прозиводствения капацитет на тестовете в петричкия регион миналата година започна да добива огромни размери.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Здравейте,

Имам въпрос относно пътуване в Гърция с деца, със самолет. Моето разбиране на изискванията от страницата на МВнР е, че за деца под 12 години (както е в моя случай) не е необходим тест. От Wizz (с които ни е полета) обаче са изпратили имейл, да носим разпечатани тестове. Разбирам, че вероятно става дума за бланокв имейл, но все пак ако някой скоро е пътувал, ще съм благодарен за актуална информация. Децата са на 7 и 9 (като уточнение). Предварително благодаря.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.