Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

Не знам дали ще ти помогне това: всичко зависи от наземния персонал при бординг вкл. за децата понеже за над 5г у нас подлежи на тест. Ако може да пишеш на съпорт и да имаш черно на бяло изискванията за вашия случай, така че да покажеш на наземния. Когато ние летяхме този месец до Закинтос в България трябваше да минем през гише и там ни гледаха документите: бординг пас, сертификат, плф, после на гейта само паса сканираха. На връщане минахме през гише, не ни искаха сертификат/тест, но на гейта ни ги поискаха. Питах жената, която сканираше пасовете защо са й, ние сме граждани на България, можем да си направим тест в страната ни. Тя каза, че ги глобяват, ако не представим. Те работят по инструкции на авиокомпанията. Половинката ми ме сръчка да не се разправям, ние така или иначе сертификат имаме, показа ги, тя каза ок без дори да свери данните на тях, детето ни обаче е под 5г, после той ме избута да не правя цирк за нещо, защото опашката зад нас ни чакаше нервно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Coo каза:

Не знам дали ще ти помогне това: всичко зависи от наземния персонал при бординг вкл. за децата понеже за над 5г у нас подлежи на тест. Ако може да пишеш на съпорт и да имаш черно на бяло изискванията за вашия случай, така че да покажеш на наземния. Когато ние летяхме този месец до Закинтос в България трябваше да минем през гише и там ни гледаха документите: бординг пас, сертификат, плф, после на гейта само паса сканираха. На връщане минахме през гише, не ни искаха сертификат/тест, но на гейта ни ги поискаха. Питах жената, която сканираше пасовете защо са й, ние сме граждани на България, можем да си направим тест в страната ни. Тя каза, че ги глобяват, ако не представим. Те работят по инструкции на авиокомпанията. Половинката ми ме сръчка да не се разправям, ние така или иначе сертификат имаме, показа ги, тя каза ок без дори да свери данните на тях, детето ни обаче е под 5г, после той ме избута да не правя цирк за нещо, защото опашката зад нас ни чакаше нервно. 

??? Т. е. Трябва ти негативен тест/ваксинация, за де летиш към БГ?

Връзка към коментар
преди 10 минути , bad kid каза:

??? Т. е. Трябва ти негативен тест/ваксинация, за де летиш към БГ?

Според жената от наземния персонал, която проверяваше документите на гейта в Закинтос - да, трябвало да имаш и ги глобявали тях, ако пуснат някой без. Честно казано много съмнително ми се стори, но понеже ние скоро с Уиз не бяхме летели, сертификати за ваксинация имаме, половинката ми ги показа, тя само погледна, че имаме някакви сгънати листи-сертификати и ни пусна без да се задълбаваме. Детето вече беше изскочило навън. Бяхме втори или трети на опашката на гейта. Линията до Закинтос е нова, може би просто наземния персонал още не е адекватно инструктиран. Иначе самолета и на отиване, и на връщане беше наполовина пълен само.

 

Оффтопик, но пак от това пътуване: предполагам, че е заради новите собственици на летището, а не заради Уиз и Гърция:

На слизане от самолета пускат само по 40 души да се качат на автобусите, следващите 40 - после. В сградата са направили виещ се коридор, в края на който човек с мед.престилка, маска, ръкавици проверява дали имаш сертификат или не и те препраща към паспортен контрол или към масите на РЗИ, на паспортен са сложили и от машините за самообслужване, не ги ползвахме понеже сме с дете и няма как да мине то. Последно летяхме в началото на май и такова нещо нямаше - всички се наблъскаха в автобусите, после се изсипахме пред кабинките на паспортен, РЗИ и те в тясното там и беше мармалад.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Coo каза:

Не знам дали ще ти помогне това: всичко зависи от наземния персонал при бординг вкл. за децата понеже за над 5г у нас подлежи на тест. Ако може да пишеш на съпорт и да имаш черно на бяло изискванията за вашия случай, така че да покажеш на наземния. Когато ние летяхме този месец до Закинтос в България трябваше да минем през гише и там ни гледаха документите: бординг пас, сертификат, плф, после на гейта само паса сканираха. На връщане минахме през гише, не ни искаха сертификат/тест, но на гейта ни ги поискаха. Питах жената, която сканираше пасовете защо са й, ние сме граждани на България, можем да си направим тест в страната ни. Тя каза, че ги глобяват, ако не представим. Те работят по инструкции на авиокомпанията. Половинката ми ме сръчка да не се разправям, ние така или иначе сертификат имаме, показа ги, тя каза ок без дори да свери данните на тях, детето ни обаче е под 5г, после той ме избута да не правя цирк за нещо, защото опашката зад нас ни чакаше нервно. 

Благодаря много за информацията!

Връзка към коментар
преди 9 минути , DryGuy каза:

Благодаря много за информацията!

Работата стана малко една жена каза ...

Няма как да ти искат тест за прибиране в България, ако си БГ гражданин и аз не бих си направил. После у нас бърз антигенен да падне карантината, ако не си ваксиниран и така. 

 

Към Гърция тест или ваксина за лица над 12г.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , jorocontrola каза:

Работата стана малко една жена каза ...

Няма как да ти искат тест за прибиране в България, ако си БГ гражданин и аз не бих си направил. После у нас бърз антигенен да падне карантината, ако не си ваксиниран и така. 

 

Към Гърция тест или ваксина за лица над 12г.

Мерси, това е и моя прочит. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Otnesen каза:

И още една новина ,не толкова приятна :

Глоби за неносене на маски в автомобили.

ttps://www.dnes.bg/balkani/2021/06/25/globi-v-gyrciia-za-nenosene-na-maski-v-avtomobilite.494937

 

 
 

Е то това си е отдавна.

Виж, ако човек смята да кръшне с чуждо на море в Гърция, маската си е начин да не бъде разкрит, така че има и плюсове. Петко Сертов още щеше да го издирва жена му.

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 35 минути , Otnesen каза:

И още една новина ,не толкова приятна :

Глоби за неносене на маски в автомобили.

ttps://www.dnes.bg/balkani/2021/06/25/globi-v-gyrciia-za-nenosene-na-maski-v-avtomobilite.494937

 

 
 

На Додеканезите никой не ти иска сертификат или тест. Като си купувахме билети за ферито първия път,  ни казаха, че между островите не е необходимо. На вътрешния полет пък ни гледаха само бордните карти, дори личните не поискаха да видят. Дори на закрито във феритата е рядкост да видиш човек с маска. В магазините е същата работа. От седмица съм в  Южен Егей и с  всеки ден мерките стават все по-лежерни.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

За статистиката:

Пътувахме за Гърция в събота(19/06), чакахме на Кулата под 2часа, от 13:00 до 14:45, нещо такова.

В Неа Перамос никой не носеше маски на открито, само в магазините.

В Кавала се носеха по-масово, но имаше и много хора без. 

Върнахме се вчера(24/06), чакахме около 30мин на границата и НЕ ни искаха тестове за децата (6 и 12г), искаха само "2 теста или ваксини". Според мен служителите бяха ларж 🙂 В обратната посока не се виждаше никаква опашка!

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Asya Assenova каза:

На Додеканезите никой не ти иска сертификат или тест. Като си купувахме билети за ферито първия път,  ни казаха, че между островите не е необходимо. На вътрешния полет пък ни гледаха само бордните карти, дори личните не поискаха да видят. Дори на закрито във феритата е рядкост да видиш човек с маска. В магазините е същата работа. От седмица съм в  Южен Егей и с  всеки ден мерките стават все по-лежерни.

То затова имало земетресение там. Гърците свалили маските и ударили по една чиния в земята.

  • Смея се 9
Връзка към коментар

И аз да се включа да докладвам 😄Днес сутринта ни беше полета от Дортмунд до Санторини. В Германия само голи не ни съблекаха, по два пъти ни проверяваха тестове, plf,ровеха в багажите ни до основи, на Санторини абсолютно нищо не ни искаха чак на тоя му викам,ето ти корона тестове,plf,паспорти...и той без да ги погледне вика...да.да минавайте 😁Летяхме с Уиз и полета ни беше фул!

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

От фб

 

 

Групичка,
Тази нощ излезе ФЕК за границите. Промяна, до 03.07.2021, НЯМА. 
Промахона и Орменио - 24 часово работно време.
Маказа/Нимфеа - от 07 до 23ч.
Жалко, че Бг медиите побързаха да разнесат новина, която все още не е реална. 
Илинден/Ексохи все още остава затворен. 

.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
нов магеланец

Здравейте,на 21.06 минахме с кола през Капитан Петко за около 12 мин.Двама спътници с един plf без родствена връзка.Аз с ваксина ,спътника ми с отрицателен  psr .Бяхме на границата към 8.15 часа.Пред нас една румънска кола ваксинирани -направиха им бърз тест.На нас също.Изчакахме 5 мин казаха Ок и продължихме.На ферибота от Трипити-никакви декларации и документи.Слизаме в Амулиани -   само в аптеката искат маски.Още януари са ваксинирали всички около 500 жители заради сезона

Чета в сайта на външно ,но не откривам какви са изискванията за връщане в България.Има ли промени ?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Коя е най-добрата търсачка за фериботи между гръцките острови?

Досега използвах тази: https://www.ferries.gr/en/

Има ли някоя , коята да дава всички,всички ферита без изключения? 🙂

 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Мари Николова каза:

Коя е най-добрата търсачка за фериботи между гръцките острови?

Досега използвах тази: https://www.ferries.gr/en/

Има ли някоя , коята да дава всички,всички ферита без изключения? 🙂

 

Миналата година ползвах https://www.ferryhopper.com/bg/. Мисля, че всички ферита са включени в нея. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.