Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

Благодаря, Ева! 🙂

И въпрос към пътувалите от Миконос с късният полет до София - какво правихте до 23:50ч?☺️Ще съм благодарна за идеи, къде може да се отиде на прохладно, за да се прекара по-голямата част от деня преди полет. За Миконос и за Тинос питам. Плажа не е точно опция, освен ако не е на много тихо и прохладно място.  Виждам, че има Дайнърс салон на летището в Миконос. Не знам заслужава ли си да се уплътнят няколко часа там? Като краен вариант остава да се плати още една нощувка.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, Мари Николова каза:

Коя е най-добрата търсачка за фериботи между гръцките острови?

Досега използвах тази: https://www.ferries.gr/en/

Има ли някоя , коята да дава всички,всички ферита без изключения? 🙂

 

И тази, дава разписанието на всички ферита между 2 избрани точки като табличка:

http://www.openseas.gr/

 

Пример:

image.png.01f2ebbf05118cfa75b98831edf6c5b7.png

 

 https://www.ferryhopper.com - също е много добър, както казва @Eva eva Освен това от него може да се купуват билети за феритата, ползвали сме го няколко пъти и няма никакви проблеми, вкл. надценки.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 4
Връзка към коментар

Да добавя www.gtp.gr.

 

Другите са вече казани, за купуване ползвам само Ферихопър вече, от самото му създаване, иначе трябваше да се ходи компания по компания отделно по сайтовете им. 

Има обаче и разни локални лодки, които не са отразени в нито една база или ги добавят в последния момент.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Понеже темата е фериботи, да си задам и тук въпроса от Цикладската тема, защото там не получих отговор. Има ли смисъл да се вземат предварително билети за Санторини-Наксос и Наксос-Миконос или може и на място 2-3 дени предварително?

Връзка към коментар
преди 4 минути , The rider каза:

Понеже темата е фериботи, да си задам и тук въпроса от Цикладската тема, защото там не получих отговор. Има ли смисъл да се вземат предварително билети за Санторини-Наксос и Наксос-Миконос или може и на място 2-3 дени предварително?

Според мен - не. Ние ги взехме предния ден на място. Нямаше допълнителни такси, взехме ги от обикновенни бюра на улицата. Това беше миналата година. Ние бяхме пешеходци, предполагам и вие. Не знам, ако сте с кола дали няма някакви лимити. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, Мари Николова каза:

Благодаря, Ева! 🙂

И въпрос към пътувалите от Миконос с късният полет до София - какво правихте до 23:50ч?☺️Ще съм благодарна за идеи, къде може да се отиде на прохладно, за да се прекара по-голямата част от деня преди полет. За Миконос и за Тинос питам. Плажа не е точно опция, освен ако не е на много тихо и прохладно място.  Виждам, че има Дайнърс салон на летището в Миконос. Не знам заслужава ли си да се уплътнят няколко часа там? Като краен вариант остава да се плати още една нощувка.

Да ти кажа, при такава ситуация, предпочитаме да си платим, една нощувка повече, вместо да се чудим, къде да убием времето. Па и  винаги сме с багаж:((((

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 час, Eva eva каза:

Според мен - не. Ние ги взехме предния ден на място. Нямаше допълнителни такси, взехме ги от обикновенни бюра на улицата. Това беше миналата година. Ние бяхме пешеходци, предполагам и вие. Не знам, ако сте с кола дали няма някакви лимити. 

И аз така си мислех. Да, пешеходци сме, и понеже има доста ферита по различно време, не ни се взимаше решение оттук.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Мари Николова каза:

Благодаря, Ева! 🙂

И въпрос към пътувалите от Миконос с късният полет до София - какво правихте до 23:50ч?☺️Ще съм благодарна за идеи, къде може да се отиде на прохладно, за да се прекара по-голямата част от деня преди полет. За Миконос и за Тинос питам. Плажа не е точно опция, освен ако не е на много тихо и прохладно място.  Виждам, че има Дайнърс салон на летището в Миконос. Не знам заслужава ли си да се уплътнят няколко часа там? Като краен вариант остава да се плати още една нощувка.

Нашият полет беше от 23:50 и мислехме да пътуваме сутринта до Миконос, цял ден обиколки, снимки, хапване и т.н. Обаче го смениха за 16:50 и затова запазихме една нощувка там, за да не се юркаме в жегата. А и предпочитам да не разчитам много на ферита, когато гоня самолет същият ден.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Летището на Миконос е малко, колкото една авто-гара и общо взето няма нищо какво да се прави там. Стойте си долу в Миконос таун, разхождайте се, плажувайте, или отидете до Ано Мера ако искате.Между другото градския плаж на Миконос, до старото пристанище е с невероятна вода и е просто супер. Но не стойте на това летище, там е просто едно хале, незнам какъв е тоя "Динърс", аз такова нещо не видях, има един празен коридор и една лента за куфари. 😉 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 5 часа, Мари Николова каза:

Благодаря, Ева! 🙂

И въпрос към пътувалите от Миконос с късният полет до София - какво правихте до 23:50ч?☺️Ще съм благодарна за идеи, къде може да се отиде на прохладно, за да се прекара по-голямата част от деня преди полет. За Миконос и за Тинос питам. Плажа не е точно опция, освен ако не е на много тихо и прохладно място.  Виждам, че има Дайнърс салон на летището в Миконос. Не знам заслужава ли си да се уплътнят няколко часа там? Като краен вариант остава да се плати още една нощувка.

И на мен това ми е проблем. Уговорих се с хотела за late check-out който ми излиза 35 евро, което ми изглежда доста солено за няколко часа, но не можах да измисля друго. Салонът на летището би бил добро решение за последните часове, ако работеше. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

да, обновено е отвъд в бял, цикладски стил ( по-скоро миконоски) , но въте е брада,

@Aureliano ще ти дам решение, вместо тоя лейт -чек, отиди на едно кафе на старото пристанище и си остави багажа там има лъгидж-стор. Разхождайте се цял ден свободно, правете каквото искате и надвечер преди полета просто си прибери куфарите. 

https://www.facebook.com/farocafemykonos

 

 

205587950_190343066430945_457366388268802127_n.jpg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 32 минути , Aureliano каза:

И на мен това ми е проблем. Уговорих се с хотела за late check-out който ми излиза 35 евро, което ми изглежда доста солено за няколко часа, но не можах да измисля друго. Салонът на летището би бил добро решение за последните часове, ако работеше. 

Последната идиотщина, която ми хрумна е да съкратим престоя в гръцко с една нощувка и понеделник да летим до Болоня с Раян. А вторник да се приберем с Уиз.😃 Не, че полета от Болоня не е късен, но все пак си в Италия, кеф ти Равена, кеф ти Ферара 🤩 Не е много умно, съгласна съм, но така ми липсват шантавите комбинации, а и ми се ходи в Италия. 🙂

Но и италианците са се оляли с цените на нощувките.

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 20 минути , Levantino каза:

да, обновено е отвъд в бял, цикладски стил ( по-скоро миконоски) , но въте е брада,

@Aureliano ще ти дам решение, вместо тоя лейт -чек, отиди на едно кафе на старото пристанище и си остави багажа там има лъгидж-стор. Разхождайте се цял ден свободно, правете каквото искате и надвечер преди полета просто си прибери куфарите. 

https://www.facebook.com/farocafemykonos

 

 

205587950_190343066430945_457366388268802127_n.jpg

Благодаря! Предожението е супер и със сигурност не бих се и замислил при други обстоятелства, но сме с бебе и при последното пътуване дългото обикаляне преди полета от Киев за София си беше изтощително за всички. Никога не съм оценявал повече летищния салон 😄 Та жалко, че в Миконос не работи. Ето и потвърждението от сайта на Goldair: https://www.goldair-handling.gr/our-services/our-gold-services/your-mykonian-luxury-loungeat-mykonos-airport/ Най отдолу пише, че в момента е затворен. Точно пък във високия сезон намериха...

Връзка към коментар
преди 2 часа, The rider каза:

Понеже темата е фериботи, да си задам и тук въпроса от Цикладската тема, защото там не получих отговор. Има ли смисъл да се вземат предварително билети за Санторини-Наксос и Наксос-Миконос или може и на място 2-3 дени предварително?

Може и на место 2,-3 дена предварително, ако сте беэ кола, ако сте с кола, не знам.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , Levantino каза:

да, обновено е отвъд в бял, цикладски стил ( по-скоро миконоски) , но въте е брада,

@Aureliano ще ти дам решение, вместо тоя лейт -чек, отиди на едно кафе на старото пристанище и си остави багажа там има лъгидж-стор. Разхождайте се цял ден свободно, правете каквото искате и надвечер преди полета просто си прибери куфарите. 

https://www.facebook.com/farocafemykonos

 

 

205587950_190343066430945_457366388268802127_n.jpg

И вътре е ново, скърца 😀IMG_20210623_134616.jpg.a6a4120a1a66038b215322ad9de58ad5.jpg

 

IMG_20210623_141758.jpg.f7c7270dcab9da0bc802a603873b0433.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Попълних един PLF за цялото семейство, но там в началото има избор между ваксинирани ли сте, с тест ли сте и т.н. и съответно аз избрах ваксинирани - аз и жена ми, обаче децата ще са с тест, а няма опция микс - някой от семейството ваксиниран, друг с тест. Някой имал ли е такъв случай? Дали трябва да попълня отделен PLF за децата?

image.png.f9cd3250c0ef61226101823d6e1db4a9.png

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , Oshko каза:

Попълних един PLF за цялото семейство, но там в началото има избор между ваксинирани ли сте, с тест ли сте и т.н. и съответно аз избрах ваксинирани - аз и жена ми, обаче децата ще са с тест, а няма опция микс - някой от семейството ваксиниран, друг с тест. Някой имал ли е такъв случай? Дали трябва да попълня отделен PLF за децата?

image.png.f9cd3250c0ef61226101823d6e1db4a9.png

Общо взето PLF е само за титуляра,другите са придружаващи,т.е. няма значение със сертификат ли са или с тест.Не мисля,че е необходимо да попълваш отделен за децата.Пък и на границата ги гледат само проформа.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 7 минути , Levantino каза:

https://mobile.frognews.bg/article/220844/

 от днес отваря ГКПП Илинден -Ексохи

Дали е сигурна тази информация? В събота ще пътувам за Гърция и ГКПП Илинден ми е по-удобен за преминаване.

Връзка към коментар
преди 2 минути , mitaka каза:

Дали е сигурна тази информация? В събота ще пътувам за Гърция и ГКПП Илинден ми е по-удобен за преминаване.

Изчакайте утре следобед какво ще обявят гърците като промени, Илинден не работи все още. Може би от 3 юли. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 30.06.2021 г. в 21:32, Oshko каза:

Попълних един PLF за цялото семейство, но там в началото има избор между ваксинирани ли сте, с тест ли сте и т.н. и съответно аз избрах ваксинирани - аз и жена ми, обаче децата ще са с тест, а няма опция микс - някой от семейството ваксиниран, друг с тест. Някой имал ли е такъв случай? Дали трябва да попълня отделен PLF за децата?

image.png.f9cd3250c0ef61226101823d6e1db4a9.png

Скоро смениха годините за децата. Беше до 6 без нищо, но вече е 12:

Children under 12 years old are exempted from the testing or quarantine requirement.

Не знам колко са големи децата де, но да се знае все пак.

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.