Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

Преди 1 час, bobole4e каза:

В PLF формата има секция за попълване на хора , с които пътувате ако не са от вашето семейство-група. При положение, че всеки възрастен е с персонален PLF , попълвате ли и тази секция( там са само имена).?

Използвам този пост да те поздравя за невероятната игра! Евала!

Защо попълвате различни PLF? Ако сте едно домакинство, минавате с една форма.

Връзка към коментар
преди 12 минути , vino4erpec каза:

Използвам този пост да те поздравя за невероятната игра! Евала!

Защо попълвате различни PLF? Ако сте едно домакинство, минавате с една форма.

Благодаря ти! 🙂

Не сме едно домакинство, приятелки сме, но пътуваме в една кола, заедно. Аз попълвам един PLF, тя попълва за себе си, но понеже пътуваме в едно превозно средство си мисля, че трябва да я включа в моя и съответно тя в нейния като контактни лица един вид. Накрая аз я включих при мен, тя мен не и ще видим какво ще стане 🙂 . То може би днес няма и да тръгнем, така че довечера ще попълвам пак, тоя път без нея в моя PLF.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, antea каза:

от вчерашното изявление на министър-председателя не виждам вече да се говори за вариант смесено допускане ваксинирани+с тестове, чета само за ваксинирани, но пък категорично става ясно, че касае само места на закрито (оказа се прав @sasho_n2; не знам дали някой в Гърция през лятото е влизал изобщо в ресторант на закрито, така че излиза, че за туристите най-вероятно нищо няма да се промени, независимо от статуса им

Гърците говориха за закритите места от 15ти като "смесено" - със завършена ваксинация или само с една доза, без нито една - само вън. Да, да чукнем на дърво, нищо от мерките не бърка особено интересите на туристите, даже са разрешили повече маси на открито ❤️ Обаче само седнали по маси... Засега. За последната седмица имат средно 1900-2000 случая на ден и стискам палци да удържат,  в една от епидемологичните карти пишеше по райони от тези хора колко са хванати на точките на влизане, но без детайли туристи ли са или Гърци... Тази светофарна схема на зоните червено-жълто-зелено у нас автоматично ли следва картата на реопен.европа или на местно ниво ще си я стържат както преценят?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, анамари каза:

Economy seats ако напишеш не става ли? 

Хм, а мислех, че трябва да се посочат конкретни номера на места. Не ми е идвало наум, че може да се касае за вид места. После ще пробвам и ще кажа дали е станало

Връзка към коментар
преди 11 минути , Divi каза:

Хм, а мислех, че трябва да се посочат конкретни номера на места. Не ми е идвало наум, че може да се касае за вид места. После ще пробвам и ще кажа дали е станало

Икономичната класа няма номера на места, дори и след като ви издадат билетите.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Coo каза:

Гърците говориха за закритите места от 15ти като "смесено" - със завършена ваксинация или само с една доза, без нито една - само вън. Да, да чукнем на дърво, нищо от мерките не бърка особено интересите на туристите, даже са разрешили повече маси на открито ❤️ Обаче само седнали по маси... Засега. За последната седмица имат средно 1900-2000 случая на ден и стискам палци да удържат,  в една от епидемологичните карти пишеше по райони от тези хора колко са хванати на точките на влизане, но без детайли туристи ли са или Гърци... Тази светофарна схема на зоните червено-жълто-зелено у нас автоматично ли следва картата на реопен.европа или на местно ниво ще си я стържат както преценят?

днес, за съжаление, са с 50% повече от вчера, и надхвърлят 3000, най-зле /като пропорция на 100 000 население/ изглежда около Ретимно, следват Цикладите

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@antea Цифрите не са на добре 😞 Не знам нашето министерство дали ще ги разделя по райони, би било супер поне за самолетните пристигания в страната от части с по-ниско разпространение да не се дървят, но... Стискам палци МЗ да си остане със заповедите до 7.7. поне до края на месеца.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , Мон каза:

Да попитам последно уточнение, PLF формата за цялото семейство една ли да е или за всеки поотделно? Ще сме с полет на Уиз до Родос. 

и аз съм със същата дилема, вие кога пътувате?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Мон каза:

Да попитам последно уточнение, PLF формата за цялото семейство една ли да е или за всеки поотделно? Ще сме с полет на Уиз до Родос. 

За цялото семейство е една форма.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, Мон каза:

Да попитам последно уточнение, PLF формата за цялото семейство една ли да е или за всеки поотделно? Ще сме с полет на Уиз до Родос. 

 

преди 7 часа, antea каза:

и аз съм със същата дилема, вие кога пътувате?

И до Санторини, и до Закинтос  пътувахме с 1 PLF за цялото семейство (2 възрастни и 1 дете).

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 10 минути , Blagovesta78 каза:

Аз попълних един за нас,нямаше никакъв проблем, дори не го погледнаха🙂

чуденето е, не защото не знаем, че една форма се попълва за семейство, а защото имаше някакъв момент, в който Wizz създаваха проблеми, ако няма отделен QR за всеки пътник, така че са добри новини, че по другите гръцки линии вече са се научили да искат само една форма 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, antea каза:

чуденето е, не защото не знаем, че една форма се попълва за семейство, а защото имаше някакъв момент, в който Wizz създаваха проблеми, ако няма отделен QR за всеки пътник, така че са добри новини, че по другите гръцки линии вече са се научили да искат само една форма 🙂

Ние също летяхме с Уиз, но от Дортмунд, и на имейла получен от тях,си пишеше за една фамилия един plf.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

След много години на морски почивки в Созопол или Западна Европа си търсим промяна и обмисляме Гърция. В последните 10 години сме ходили само в Неа Врасна и Ставрос за един уикенд без дете и събирам препоръки за още места и райони, подходящи за семейство с дете на 1,5 г.  За предпочитане пясъчни плажове с лесен достъп с кола и градчета, където има по-голям избор от апартаменти, а не стаи или студия. Не е проблем плажовете да са на половин час или повече каране от градчето. На морето хапваме навън, та съвсем малко градче с две таверни и никаква улична храна ще ни е ограничаващо. Халкидики или Олимпийската Ривиера? Други райони и градчета?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Венелин каза:

След много години на морски почивки в Созопол или Западна Европа си търсим промяна и обмисляме Гърция. В последните 10 години сме ходили само в Неа Врасна и Ставрос за един уикенд без дете и събирам препоръки за още места и райони, подходящи за семейство с дете на 1,5 г.  За предпочитане пясъчни плажове с лесен достъп с кола и градчета, където има по-голям избор от апартаменти, а не стаи или студия. Не е проблем плажовете да са на половин час или повече каране от градчето. На морето хапваме навън, та съвсем малко градче с две таверни и никаква улична храна ще ни е ограничаващо. Халкидики или Олимпийската Ривиера? Други райони и градчета?

Разгледай Сарти.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Венелин каза:

След много години на морски почивки в Созопол или Западна Европа си търсим промяна и обмисляме Гърция. В последните 10 години сме ходили само в Неа Врасна и Ставрос за един уикенд без дете и събирам препоръки за още места и райони, подходящи за семейство с дете на 1,5 г.  За предпочитане пясъчни плажове с лесен достъп с кола и градчета, където има по-голям избор от апартаменти, а не стаи или студия. Не е проблем плажовете да са на половин час или повече каране от градчето. На морето хапваме навън, та съвсем малко градче с две таверни и никаква улична храна ще ни е ограничаващо. Халкидики или Олимпийската Ривиера? Други райони и градчета?

Определено Халкидики.

Погледнете и проверете Никити - много места за отсядане, изобилие от заведения, хубави плажове на 15-20 мин с кола. Също Вурвуру. Хвърлете поглед и на Амулиани - също е много приятно. Може да погледнете Тасос - района на Golden beach - Skala Panagia ( района около къмпинга ) или Skala Potamia. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

вчера се появи официалното гръцко приложение за проверка на валидността на сертификатите, тествахме го (сертификати с три вида ваксини) и ги валидира безпроблемно за секунди, няма опция за съхранение на сертификат в телефона, защото е целево разработено само да сканира кода и да вади зелен резултат, че е валиден + имената на човека

 

така че ако някъде из Гърция се налага такава проверка на някой - за ферибот, за закрито пространство и тн., всички можем да имаме спокойствие, че "тяхното" чете "нашите" 🙂

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Някой ходил ли е скоро на Споради с кола? Ако да, може ли съвет колко по-рано да купувам билети за ферибота, защото като гледам в нета не е от най-големите и се притеснявам да не вземат да свършат свободните места за автомобили.....

Връзка към коментар

от днес в Гърция би следвало да се появят следните знаци по развлекателните места, ресторанти, барове, кафенета

Covid-free - за посетители със сертификат, mixed space - в оранжево и синьо (приема и с тестове) и за напълно ваксиниран персонал - знак със спринцовка и зелена отметка

така всеки ще може да си избира къде да ходи според разбиранията си

 

Цитат

The official signs will state whether the establishment is “Covid-free,” meaning it caters only to patrons who can produce an official certificate of full immunity, a “mixed space” – in orange and blue – and thereby also admitting unvaccinated individuals with a negative PCR or rapid test taken within the last 72 or 48 hours respectively, and whether it has a “fully vaccinated staff” (the sign depicts a syringe and a green check mark).

 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.