Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

Преди 1 час, stassi_blue каза:

Здравейте, за да се върнеш с ферибота от Тасос, ти искат антигенен или ПСР тест. Някой има ли информация къде на Тасос правят тестове и на каква цена? 

Няма тестове за връщане. 

Връзка към коментар

явно всичко е предпоследно, все пак от днес щяло да има ограничения и за барове и клубове на открито /ресторантите не са включени/

 

Newsroom

16.07.2021 • 12:29

 

Faced with a surge in coronavirus infections, Greece on Friday announced new rules for open air entertainment venues such as bars and nightclubs stipulating that customers must hold proof that they have been vaccinated or recovered from Covid-19. According to a joint ministerial decision, the venues must restrict capacity to 85 percent. Only seated customers will be permitted

 

https://www.ekathimerini.com/news/1164652/new-covid-restrictions-for-open-air-bars-and-nightclubs/

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@antea, ти владееш работата с бази данни - я дай прогноза до края на август в кой списък ще са гърците? Сега са почти 168/100 000, все още оранжеви. Може и кристална топка да ползваш, ако имаш 😄 Че да знам Крит чака ли ме, аз ли ще го почакам .... 🤭

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , jul каза:

@antea, ти владееш работата с бази данни - я дай прогноза до края на август в кой списък ще са гърците? Сега са почти 168/100 000, все още оранжеви. Може и кристална топка да ползваш, ако имаш 😄 Че да знам Крит чака ли ме, аз ли ще го почакам .... 🤭

по брой случаи не могат да се класират в червена /трябва да надхвърлят 48000 случая дневно примерно, което не ми се вижда много възможно/, по брой тестове - също, понеже правят поне 2,5 пъти повече тестове, отколкото е критерият, така че остава третата възможност - да е доминираща делтата, което май навсякъде става факт; виж в специалната зона може и да влезе след някоя и друга седмица, ама то е все едно дали там или в червена - ако си склонна на PCR при връщане, няма разлика между двете

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

В Миконос от днес 18:00ч. няма да има музика по заведенията и се забранява движението от 01:00 до 06:00. (Изключение предвижване по работа или здравни причини). Важи до 27/6, 06:00ч.. Хотелът карантина е пълен.

  • Харесвам 3
  • Шок 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

също вече се иска тест за фериботите от островите към континента /до вчера - само в обратната посока/, както и за морски таксита

 

а @harta е съвсем права за карантинния хотел, пълен и новите положителни седят и чакат накъде ще ги насочат - https://www.tripadvisor.co.uk/ShowTopic-g189430-i401-k13611439-Do_not_come_to_Mykonos_a_lot_of_covid_here-Mykonos_Cyclades_South_Aegean.html

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За пътуващите от островите  за континенталната част става и с self test все още. На слизане от корабите ( в Пирея, Рафина и др) правят rapid test на случаен принцип до колкото знам. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Селф тест (самотестване) е назален тест или със слюнка. Продават ги по 5 евро. После се попълва декларацията, за която казваш. Според мен е по-добре да се тестваш, да си знаеш дали си заразен.

Връзка към коментар
преди 54 минути , antea каза:

също вече се иска тест за фериботите от островите към континента /до вчера - само в обратната посока/, както и за морски таксита

 

а @harta е съвсем права за карантинния хотел, 

 

 

преди 54 минути , antea каза:

също вече се иска тест за фериботите от островите към континента /до вчера - само в обратната посока/, както и за морски таксита

 

а @harta

Това важи ли и за ваксинираните? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

harta е пуснала вече декларацията за селфтестовете, а за всички е нужна тази декларация https://www.kerkyraseaways.gr/covid19-updates/, има я за теглене, но е с логото на компанията. По принцип ги раздават с купуването на билета. 

Аз вече се ошашавих с тези хартийки и сайтове за регистрация. Уж нямаше да качват хора без регистрация в sea.travel.gov.gr, пък продължават и на хартия да искат да се попълва същото. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

последно и аз да си потвърдя, че така изгубила тренинг за пътуване, не съм се чувствала май никога - лична карта, бордна карта, сертификат и plf форма, нали това е всичко? QR кодът идва в полунощ? и май тази година не се е чуло на някой да не му пристигне, нали?

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 минути , antea каза:

последно и аз да си потвърдя, че така изгубила тренинг за пътуване, не съм се чувствала май никога - лична карта, бордна карта, сертификат и plf форма, нали това е всичко? QR кодът идва в полунощ? и май тази година не се е чуло на някой да не му пристигне, нали?

Да, кода идва малко след 00:00ч, няма проблеми споко.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 29 минути , antea каза:

последно и аз да си потвърдя, че така изгубила тренинг за пътуване, не съм се чувствала май никога - лична карта, бордна карта, сертификат и plf форма, нали това е всичко? QR кодът идва в полунощ? и май тази година не се е чуло на някой да не му пристигне, нали?

Спокойно,ще дойде в 12,01 часа.

Тук (област Серес) животът си тече нормално.Никъде не са ни искали сертификати.Сутринта бяхме на пазар в Аспровалта-народ,навалици.Успокой се и си почивайте.

 

CA3861F3-648F-44F0-A933-76F96F487EC3.jpeg

BDC1D85B-DE15-400B-B8B2-59C3C6A676A1.jpeg

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 32 минути , Jorro каза:

Да, кода идва малко след 00:00ч, няма проблеми споко.

 

преди 39 минути , antea каза:

последно и аз да си потвърдя, че така изгубила тренинг за пътуване, не съм се чувствала май никога - лична карта, бордна карта, сертификат и plf форма, нали това е всичко? QR кодът идва в полунощ? и май тази година не се е чуло на някой да не му пристигне, нали?

 Споко, идва налко след полунощ. Ние бяхме попьлнили за всеки случай две форми.  Едната обща  за дъщеря ми и за мене, тя е пълнолетна и другата само за мен. Моята форма пристигна в 0,01, а общата  в 0.07 ч. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, antea каза:

последно и аз да си потвърдя, че така изгубила тренинг за пътуване, не съм се чувствала май никога - лична карта, бордна карта, сертификат и plf форма, нали това е всичко? QR кодът идва в полунощ? и май тази година не се е чуло на някой да не му пристигне, нали?

Нашият QR закъсня малко, не дойде в полунощ и бях леко позеленяла 😉

Така че си лягай и сутринта ще го имаш. 

 

П.П. Не сме разпечатвали нищо, но искаха да видят целия имейл, а не само кода от телефона.

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.