Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

преди 13 минути , Lindt каза:

Нашият QR закъсня малко, не дойде в полунощ и бях леко позеленяла 😉

Така че си лягай и сутринта ще го имаш. 

добре че каза, че е възможно и това 🙂 колко по-късно?

доста недомислена ми се струва тая система всичко да ти зависи от имейл часове преди пътуване, и ако не дойде - даже няма телефон за проблеми, просто си оставаш у вас, и това е

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Сигурно има причини да идва след полунощ, но за мен беше доста стресиращо (с ранен полет сутринта, като трябваше да сме в 6 на летището), понеже нямаш никакво време да реагираш, ако не дойде по някаква причина. Дойде при нас към 00.10, та почти не спах, понеже станах в 4 (това беше миналата година, тази реших да не си причинявам толкова стрес 😀)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , antea каза:

добре че каза, че е възможно и това 🙂 колко по-късно?

доста недомислена ми се струва тая система всичко да ти зависи от имейл часове преди пътуване, и ако не дойде - даже няма телефон за проблеми, просто си оставаш у вас, и това е

Около 10 минути, 4 рефреша, смяна на компютър и миниинфаркт.

  • Харесвам 5
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Бръмбар каза:

Сигурно има причини да идва след полунощ, но за мен беше доста стресиращо (с ранен полет сутринта, като трябваше да сме в 6 на летището), понеже нямаш никакво време да реагираш, ако не дойде по някаква причина. Дойде при нас към 00.10, та почти не спах, понеже станах в 4 (това беше миналата година, тази реших да не си причинявам толкова стрес 😀)

в действителност и следобед да ти е полетът, пак няма как да реагираш...май миналата година имаше някакъв hot line, тази - не

Връзка към коментар
преди 2 часа, antea каза:

добре че каза, че е възможно и това 🙂 колко по-късно?

доста недомислена ми се струва тая система всичко да ти зависи от имейл часове преди пътуване, и ако не дойде - даже няма телефон за проблеми, просто си оставаш у вас, и това е

Не си оставаш у вас, ами показваш мейла, който ти идва като потвърждение на подадената форма. Не го мисли толкова, гърците са го измислили вече 😉

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 4 часа, antea каза:

QR кодът идва в полунощ? и май тази година не се е чуло на някой да не му пристигне, нали?

Около 00:15 мин. дойдоха кодовете при нас. 

Групата беше 5 човека, но аз ги направих от 5 различни мейла и всичко беше наред.

За документите: лична карта, qr code, ваксина или пср и това е. 

Всичко си бяха разпечатали, но не е задължително. 

Спокойно, всичко ще е наред. 😊

 

И да кажа, че тази вечер (около 18:00 часа) минаха наши познати границата за около 20 минути. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Аз дори успях да объркам два номера на паспорти на хората в нашата група и го видях чак като пристигна кода (с една форма всички) 😀  Нямаше план Б и се хванах като удавник за сламка, забелязвайки, че ако принтираш в пдф не излизат номерата на документите, както онлайн. Накрая на кацане на летището проверяващият просто каза "I beleive you, I beleive you" ....та така с липсата на сън на всички нас.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

В 17ч. минахме през Кулата към България за 35 секунди-нямаше никой от РЗИ, никой никъде не ни спря, записва, проверява...само личните карти на гишето с български полицай, дете имаше в колата-не го и погледна. Не сме  излизали от колата. Вчера наши познати в 6ч. сутринта 40 минути са ги бавили да ги записват за карантината, с ваксини са. Явно зависи кой екип е на работа и е изцяло въпрос на късмет.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 38 минути , bobole4e каза:

Вчера наши познати в 6ч. сутринта 40 минути са ги бавили да ги записват за карантината, с ваксини са.

Защо карантина? Нали Гърция все още не е в червена зона и може да се прибираме със сертификат или аз съм пропуснала нещо?

преди 53 минути , jorocontrola каза:

Дойде ми PLFът за неделя. Явно са сменили схемата:IMG_20210720_203822.jpg.088a09db6d35c5e298a4ab73cccd0887.jpg

PLF идва веднага, за QR кода се чака като Пепеляшка. 🙂  Него ли ти изпратиха по-рано?

 

 

Връзка към коментар
преди 30 минути , Мари Николова каза:

Защо карантина? Нали Гърция все още не е в червена зона и може да се прибираме със сертификат или аз съм пропуснала нещо?

PLF идва веднага, за QR кода се чака като Пепеляшка. 🙂  Него ли ти изпратиха по-рано?

 

 

 

Има QR код на PLF, не знам дали трябва да получавам още нещо.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 32 минути , Мари Николова каза:

Защо карантина? Нали Гърция все още не е в червена зона и може да се прибираме със сертификат или аз съм пропуснала нещо?

Те са били със сертификат, който трябва да покажеш на границата пред дежурните от благоевградското РЗИ, т.е. пак се чака, за да го отразят. Имало е и дете с тях.

преди 3 минути , Marisha каза:

Има QR код на PLF, не знам дали трябва да получавам още нещо.

В моя имейл ( оня, среднощния) имаше QR код в текста на имейла и отделно прикачен файл, като го отвориш излиза попълнената форма PLF +QRкод( предполагам същия, както в текста на имейла). Това е всичко.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 минути , bobole4e каза:

Те са били със сертификат, който трябва да покажеш на границата пред дежурните от благоевградското РЗИ, т.е. пак се чака, за да го отразят. Имало е и дете с тях.

В моя имейл ( оня, среднощния) имаше QR код в текста на имейла и отделно прикачен файл, като го отвориш излиза попълнената форма PLF +QRкод( предполагам същия, както в текста на имейла). Това е всичко.

Благодаря, имам QR код в текста на имейла и прикачен файл с попълнен PLF  с QR код. Наистина са сменили схемата за добро, няма вече чакане в последен момент.

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар

Научих двете най-важни думи в Гърция-аврио и метаврио.Ако някой ти каже аврио (утре),то значи че може и да стане някога.Ако обаче ти каже метаврио (вдругиден),то това категорично означава,че няма да стане.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 17
Връзка към коментар

Айде да не правят такива неща!

Ходи ми се на море, а мога само в края на август:(

Нямам против да ме сложат под карантина като се върна.

И заведенията да не работят ще го преживея.

Ама искам плажче.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Преди 1 час, Emil Chakalov каза:

Тук все по-често се говори за пълен Локдаун от 15.08.

Ааааа, не! Писна ми от провалени пътувания. Единственият ми вариант за отпуск е след 20 август и изобщо нямам желание да се чудя какво и къде да организирам за 2 дни, вместо да се радвам на критски плажове. Както казва @miroslava пет пари не давам какво ще работи, стига да може да ходим на плаж и да има откъде да си вземем узо и нещо към него:) Е, и корабчетата може да поработват, че съм си наумила да стигнем до Гавдос. 🚢

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Сега преди малко направих qr кодове за едни приятели, които ще пътуват утре.

И по имейла ми дойдеха веднага кодовете, а не както е след 00 часа. 

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.