Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

Здравейте, днес трябва да пътувам за Гърция, попълних преди два дни нужните документи, но QR код така и не получих тази нощ. Имам имейл с PLF, в който има някакъв unique code. Възможно ли е да се пътува с него? Не знам какво да очаквам, а и разбрах, че няма на кого да се жалвам 😔

Някой има ли идея какво се прави в този случай?

Връзка към коментар
преди 31 минути , dunaika каза:

Здравейте, днес трябва да пътувам за Гърция, попълних преди два дни нужните документи, но QR код така и не получих тази нощ. Имам имейл с PLF, в който има някакъв unique code. Възможно ли е да се пътува с него? Не знам какво да очаквам, а и разбрах, че няма на кого да се жалвам 😔

Някой има ли идея какво се прави в този случай?

Имаш ли мейл с ПДФ файл?

Заглавието е "Important: your PLF document for your upcoming trip to Greece"

Трябва да започва така прикачения файл:

IMG_20210722_065113.jpg.15788cc48f52d8ce143bb19135e6dc98.jpg

Това е то.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 16 часа, Madelin каза:

Ааааа, не! Писна ми от провалени пътувания. Единственият ми вариант за отпуск е след 20 август и изобщо нямам желание да се чудя какво и къде да организирам за 2 дни, вместо да се радвам на критски плажове. Както казва @miroslava пет пари не давам какво ще работи, стига да може да ходим на плаж и да има откъде да си вземем узо и нещо към него:) Е, и корабчетата може да поработват, че съм си наумила да стигнем до Гавдос. 🚢

Е, какъв е проблемът? Заменяш критски с китенски и всичко е ток.....😄

  • Смея се 9
Връзка към коментар

Инфо от днешното летене до Корфу:

PLF с QR код се получава веднага след попълване на формата и това е всичко. На летището само погледнаха листа, без дори да прочетат името на него. 😃

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , dunaika каза:

Инфо от днешното летене до Корфу:

PLF с QR код се получава веднага след попълване на формата и това е всичко. На летището само погледнаха листа, без дори да прочетат името на него. 😃

Трябва ли да се минава през гише, ако няма чекиран багаж?

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Marisha каза:

Трябва ли да се минава през гише, ако няма чекиран багаж?

 

Wizz: В София за Корфу на гише заради проверка. Ние с принтирани бордна карта, ПЛФ, лични документи. На гишето ни принтираха Нови хартиени бордни карти, традиционните.

Беше интересно, защото Уиз месец по-рано за Закинтос на проверка на гише ни сложиха печат и стикер на а4 разпечатките (бяхме за Приорити заради по-голяма раница)

Връзка към коментар
преди 13 минути , Мон каза:

При попълване на PLF съм написала код за потвърждение на полета, а не номера. Имам вече QR код. Голям проблем ли е? Има ли как да коригирам? Или пак да пусна нов?

Не знам как е по летищата но на сухопътната граница това че имаш plf на твоето име … им беше достатъчно и друго не гледаха.

Аз бях объркала в моя бая неща, включително и една цифра от номера на колата, но никой не гледаше детайлите , нито четеше задълбочено.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 14 минути , Мон каза:

При попълване на PLF съм написала код за потвърждение на полета, а не номера. Имам вече QR код. Голям проблем ли е? Има ли как да коригирам? Или пак да пусна нов?

Май не, позволяваше корекции след като се получи QR кода, но може да пробваш вътре като влезеш в профила в сайта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

като се върнем ще понапиша повече, сега само набързо да кажа, че Родос е страхотна плажна дестинация, толкова много и толкова хубави плажове, разкошна храна и обслужване, страшно жалко, че Уиз ще спират полетите - който може да се възползва от оставащите до средата на август да си направи морска почивка с пълен кеф

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 час, antea каза:

като се върнем ще понапиша повече, сега само набързо да кажа, че Родос е страхотна плажна дестинация, толкова много и толкова хубави плажове, разкошна храна и обслужване, страшно жалко, че Уиз ще спират полетите - който може да се възползва от оставащите до средата на август да си направи морска почивка с пълен кеф

Родос е много повече от плажна дестинация според мен. Прекрасен остров и перфектен и за   дей трип до други острови. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, antea каза:

като се върнем ще понапиша повече, сега само набързо да кажа, че Родос е страхотна плажна дестинация, толкова много и толкова хубави плажове, разкошна храна и обслужване, страшно жалко, че Уиз ще спират полетите - който може да се възползва от оставащите до средата на август да си направи морска почивка с пълен кеф

А как е времето, не е ли голяма жега? Умишлено избягваме Гърция през юли и август точно заради температурите, че то вместо да си почине човек, допълнително се изморява. Ама сега тези директни полети до Родос много блазнят.

Връзка към коментар

топличко си е, в колата климатикът на степен 3, в студиото - на 20 градуса и така 🙂 край морето винаги подухва и не е селска жега, плажните барове и таверни освен сянка имат и мощни вентилатори, така че не е  никакъв особен проблем

 

морската вода е топла до онова приятно усещане, при което като се потопиш, сякаш си в естествената си среда, без стрес за тялото

 

единственият недостатък на юли август са по-високите цени, ама и високият сезон си има смисъл - като ще е гарга, да е рошава 🙂 само дето Родос не е гарга, а някое доста по-приятно птиче

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

@antea А как е морето в момента на Родос откъм "слуз и водорасли"?

Ние обмисляхме Родос преди около месец, но после четохме новини и коментари за вид морски-сопол-водорасло, което от бреговете на Турция вече плъзнало и по гръцките острови и това ме отказа да вземем билети тогава... О-б-а-ч-е сега мен ме е налегнала паниката, че пак цяла есен-зима ще си седим в България заради Ковида у нас и по света и съм склонна да се попържа на 35 градуса "като за последно". 🙂

 

 

Връзка към коментар

@Coo пукнато водорасло не сме видели, на камъчестите плажове водата е идеално кристална (то си е очаквано), но и на пясъчните и по-масови места също е бистра и без нищо плаващо в нея

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Днес приятелите ни тръгнаха към БГ. На ферибота към континента все още никой нищо не им е искал - нито тестове, нито ваксинационни сертификати ( те са със сертификати за ваксинация). Отново са давали с билета декларация, която никой не им я е искал попълнена на слизане.

утре е наш ред и ще видим дали е било случайно или закономерност.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

На пристанищата в Корфу имаше нещо като полиция - униформени в сиво-черни панталони и нашивки с гръцкото знаме, които следяха дали се носят маски, като се събере група от повечко туристи отиваха да ги строят. Не знам дали е било заради уикенда или по принцип си е така там. Ние ходихме до Паксос, на корабите стюардите бяха спечени, минаваха из кораба и молеха хората да си сложат маски. На Корфу първо имаше само един полицай, после се появиха няколко автобуса да товарят туристи на няколко малки корабчета и дойдоха още полицаи. Гледаха и нагоре към палубите дали някой не седи без маска. На Паксос на слизане имаше един, който седеше на сянка пред кораба, от който слизахме и също гледаше. Ние трябваше да попълним хартиени декларации и ги събираха при качването. После вече като си в морето няма униформени, няма маски, но за пред властите на пристанищата всички бяхме с 🙂

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.