Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

преди 2 часа, Мон каза:

До Сими сигурно ще е същото?

да, на нашия кораб Nikolaos X, много следяха за маските, имаше по човек от двете страни на всяка палуба, който с това да се занимава

попълвахме и здравни декларации за ваксини и тестове, но документи за статуса на пътниците не са искали

 

@Мон, за ходенето до Сими, по мое мнение може спокойно да пропуснете манастира Панормитис, и да наблегнете на вариант, в който има повече плуване в St George Bay

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И нашата почивка на Родос приключи 

Ако някой се колебае - да побърза

Нямахме никакви проблеми Маршрутът го избирахме на място и сме доволни- два дни стария град, два дни Сими , два дни Линдос и последната нощувка в новия град.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Взела съм маски, разпечатах и две бланки за селф тест. Евентуално да направят моите преди трипа. Или да минат с тестовете си от БГ, но ще са минали 48 часа и може да не се навият да ни качат. 
 

Връзка към коментар
На 25.07.2021 г. в 19:50, antea каза:

 страшно жалко, че Уиз ще спират полетите - който може да се възползва от оставащите до средата на август да си направи морска почивка с пълен кеф

Еее, наистина ли? Страхотен остров, много ме е яд. Мислех до септември още един път да отида.

Връзка към коментар
преди 22 часа, funny каза:

Днес приятелите ни тръгнаха към БГ. На ферибота към континента все още никой нищо не им е искал - нито тестове, нито ваксинационни сертификати ( те са със сертификати за ваксинация). Отново са давали с билета декларация, която никой не им я е искал попълнена на слизане.

утре е наш ред и ще видим дали е било случайно или закономерност.

Днес - също никой не го вълнуваше какви заповеди има.

Ферибота Тасос - Керамоти - нито тестове, нито ваксини…. нито маски… та даже и декларации не раздаваха този път.

Като цяло Тасос не е развълнуван от Ковид. И по магазините може да пазаруваш без маски и по ресторантчетата не ги искаха.

C95536BE-2EB0-44ED-8B31-6C1BFF43C98F.jpeg

B1BCD451-59AC-4FAB-B31B-B2C983724627.jpeg

53E54DF5-89FF-40EC-9E8C-E6FFB91EFA66.jpeg
 

ПП. Иначе през цялото време пускат запис как трябва и сертификати и маски и декларации по време на пътуването. Явно с това са си измили ръцете че наредбата е спазена 😂😂

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Границата при Кулата - имаше доволно движение и коли. 
В началото се движехме бавно в две колони ( само толкова гишета работеха). Записваше се всичко, гледаха тестове и ваксини, абе както си му е реда.

После изкезе някакъв с по-висш ранг, направи трета колона на колите и …. минахме по бърата процедура : “лични карти ?. Тестове и ваксини си имате нали! Айде бягайте!” 😂
Грам не го вълнуваха отговорите ни и имаме ли изобщо нещо. Гледаше да разчисти колите.

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

@funny Жив и здрав да е и дано другата седмица той да ни се падне на Кулата за бързо минаване, защото гледам някакви прогнози за апокалиптичен пек и се чудя хладилна чанта ли да нося да напъхам детето в нея или успокоителни за търпение за себе си, като стигнем и ако има гигантска тапа на границата 😂

Добре дошли в България, дано по магелански не се задържите много на наша територия 😉

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 19 часа, antea каза:

да, на нашия кораб Nikolaos X, много следяха за маските, имаше по човек от двете страни на всяка палуба, който с това да се занимава

попълвахме и здравни декларации за ваксини и тестове, но документи за статуса на пътниците не са искали

 

@Мон, за ходенето до Сими, по мое мнение може спокойно да пропуснете манастира Панормитис, и да наблегнете на вариант, в който има повече плуване в St George Bay

Явно са затегнали мерките. В началото на юли беше лежерно. Маски само докато се качиш на ферито и на  слизане. 

Връзка към коментар
Дани Магелани

Предполагам, че от летище Миконос има директен автобус до фериботния терминал. От къде се купуват билети - от шофьора или от каса и къде да я търся? Някой ще лети ли утре до Миконос?

Връзка към коментар
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

Предполагам, че от летище Миконос има директен автобус до фериботния терминал. От къде се купуват билети - от шофьора или от каса и къде да я търся? Някой ще лети ли утре до Миконос?

Има. Билетите се продават в автобуса.

BBC53C33-E0B5-4A81-9452-B74F413ECFB4.jpeg

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Някой да е наясно с ферибота до Самотраки?

 

Видях им сайта, но никъде не пише нищо конкретно за изисквания - тестове, ваксини, маски... изобщо пълна мъгла. 

А ще изпращаме едната девойка натам, та се чудех... Тя така или иначе ще си прави тест, PLF - ясно. Ако си купи билет онлайн и вземем че закъснеем (граници, задръствания и др. подобни) дали ще може да се качи на следващия?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Lyubina каза:

Някой да е наясно с ферибота до Самотраки?

 

Видях им сайта, но никъде не пише нищо конкретно за изисквания - тестове, ваксини, маски... изобщо пълна мъгла. 

А ще изпращаме едната девойка натам, та се чудех... Тя така или иначе ще си прави тест, PLF - ясно. Ако си купи билет онлайн и вземем че закъснеем (граници, задръствания и др. подобни) дали ще може да се качи на следващия?

Няма специфика за пътувания до Самотраки - важат всички правила за придвижване от суша/към остров - 1) валиден негативен PRC или 2) валиден негативен бърз антигене тест или 3) ваксинационен паспорт 

От остров към суша: 1) валиден негативен PRC или 2) валиден негативен бърз антигене тест или 3) ваксинационен паспорт или 4) self test заедно с декларация 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Дани Магелани

Изненадващо днес на Миконос ми продадоха билет до Наксос само срещу лична карта. Не поискаха нищо друго. Ще видим вътре във ферибота какво ще поискат.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 39 минути , Дани Магелани каза:

Изненадващо днес на Миконос ми продадоха билет до Наксос само срещу лична карта. Не поискаха нищо друго. Ще видим вътре във ферибота какво ще поискат.

И на нас на Миконос никой нищо не ни иска. Но днес на пристанището на Наксос проверяваха за сертификати, но не много усърдно. Аз си бях правила селф тест и бях попълнила декларацията в сайта им, показах на телефона, обаче нещо не можаха да ми разчетат кода, но не са ми правили проблем. 

Връзка към коментар
преди 9 минути , Зани каза:

И на нас на Миконос никой нищо не ни иска. Но днес на пристанището на Наксос проверяваха за сертификати, но не много усърдно. Аз си бях правила селф тест и бях попълнила декларацията в сайта им, показах на телефона, обаче нещо не можаха да ми разчетат кода, но не са ми правили проблем. 

Както каза един от персонала на ферибота с който пътувахме на отиване  - “на нас най- малко ни се иска да ви тормозим с тестове, ние от туристите се храним. Важното е да не ни гледат тези дето глобяват и всичко може”

  • Харесвам 11
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 часа, Зани каза:

И на нас на Миконос никой нищо не ни иска. Но днес на пристанището на Наксос проверяваха за сертификати, но не много усърдно. Аз си бях правила селф тест и бях попълнила декларацията в сайта им, показах на телефона, обаче нещо не можаха да ми разчетат кода, но не са ми правили проблем. 

И при качване нищо не гледаха. Ще видим как ще бъде на връщане. 

Но не ме спечелиха за фери-транспорта.  По разписание беше по-рано , но в билета отразиха час 18,05. Закъсня много и тръгнахме в 18,50. 

Не е проблем закъснението, а липсата на информация на порта в Миконос. Посоченият гейт 7 е далеч от касите за билети, за да се пита там. При тези скъпи билети, може поне се поохарчат и да сложат по един.монитор срещу всеки гейт, за да се следи. Византийци!

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

И при качване нищо не гледаха. Ще видим как ще бъде на връщане. 

Но не ме спечелиха за фери-транспорта.  По разписание беше по-рано , но в билета отразиха час 18,05. Закъсня много и тръгнахме в 18,50. 

Не е проблем закъснението, а липсата на информация на порта в Миконос. Посоченият гейт 7 е далеч от касите за билети, за да се пита там. При тези скъпи билети, може поне се поохарчат и да сложат по един.монитор срещу всеки гейт, за да се следи. Византийци!

Ох, не ми говори за пристанището в Миконос 🤨! Точно от този порт 7 си изпуснахме ферибота на отиване, а бяхме на пристанището сигурно около час по-рано. Чак не можех да повярвам какво се случва 😂. Добре, че човека на касите се смили над нас и ни продаде следващите билети с 40% отстъпка, защото си бяха едни 74 евро за двама за следващия ферибот.

Между другото да не си пътувала с Power Jet на Seajets?  Още днес на обяд пътуваше с час закъснение, с мъжа ми се шегувахме, че все залагаме на куция кон 😂!

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 14 минути , Зани каза:

Ох, не ми говори за пристанището в Миконос 🤨! Точно от този порт 7 си изпуснахме ферибота на отиване, а бяхме на пристанището сигурно около час по-рано. Чак не можех да повярвам какво се случва 😂. Добре, че човека на касите се смили над нас и ни продаде следващите билети с 40% отстъпка, защото си бяха едни 74 евро за двама за следващия ферибот.

Между другото да не си пътувала с Power Jet на Seajets?  Още днес на обяд пътуваше с час закъснение, с мъжа ми се шегувахме, че все залагаме на куция кон 😂!

За това говоря. Никаква информация! 

Аз.пътувах с бързия, с който не пристигнах бързо, Seajet2.

Толкова много народ, основно чужденци, и никой  нищо не знае.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Калимера с един малко неподготвен* въпрос.

 

Има ли ферибот, идеално нощен с каютки от Родос до Миконос?

Гледам на ferries.gr, но може би не е това правилното място... Намерих Родос до Крит, до Санторини, но не и до Миконос 😞

Алтернативно може и без спане с някой от хидрофойлите (или други бързи корабчета), но дори с такъв мисля, че колкото и да е бърз ще заминат много часове, които идеално може да проспим в каюта. Дори за хидрофойли не намирам вариант между двата острова. И двата са големи, сигурно пропускам нещо, тези гъзари на Миконос само с частни яхти ли се придвижват?... 😞 

 

*неподготвен е понеже идеята не е минала Семеен съвет. 🙂

Връзка към коментар
преди 9 часа, Coo каза:

Има ли ферибот, идеално нощен с каютки от Родос до Миконос?

Директен ферибот и аз не намирам, ама как ти чатка главата и на теб с тия идеи с чавето... Нямаш идея колко сходни и ги поднасям и аз на моята съпруга и все ме реже напоследък. Стискам ти палци!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, oli_mali каза:

Директен ферибот и аз не намирам, ама как ти чатка главата и на теб с тия идеи с чавето... Нямаш идея колко сходни и ги поднасям и аз на моята съпруга и все ме реже напоследък. Стискам ти палци!

Great minds think alike - и мен ме отряза половинката ми 🙂

При нас няма кога да се вмести Родос. Ние сега заминаваме за друга Гърция, на 9-10ти се прибираме и трябва да поработи концентрирано, на път без стабилен нет и врещящо дете наоколо няма да се получи+ трябва да се съглася, че по това време там е августовски пек и не е комфортно за детето... А след 14ти август спират полетите.  😞


За твое инфо, но през Крит, а не през Миконос, ако мине номера при теб:
1. Полет до Родос (полетите до Родос са до 14ти само, с някой от последните, ако излетите - около 20 лв Уиз дискаунт клуб
2. Родос до Крит Ираклион: нощен ферибот на Анек, 23:00-(+1)13-14:00. Пътува се доста. В разписанията дават по 14 часа път, може да е по-малко, зависи от вълнение/течение и се застраховат. Вземате си каюта, има с и без прозорец, с 2, 3 и 4 легла. Около 49 евро/билет с легло без прозорец. Да не ви психира, че няма прозорец, окей са, пътувала съм с такива BC (before children;) ), имат баня, тоалетна.  Корабите са големи, ще има детето къде да търчи, да яде, пие, ще му е приключение. Линк - има снимки на каютите: https://www.anek.gr/en/offer/4cabineto/
3. Крит (Ираклион) - Крит (Ханя) - междуградски автобуси има през час-два. НО! се пътува 2-3 часа и тук с дете леко издиша плана. Моето поне 2 часа не седи на едно място. Може евентуално да се разбие пътя или рентакар с вземане от единия град и връщане в другия...
4. От Крит Ханя до София: Wizz или Ryanair за по 30-40 лева билета

 

Друг вариант е Родос-Санторини

Мое мнение - Санторини съм била преди време и не бих го повтаряла скоро, още по-малко с дете, но мисля, ако е човек в района и има здрави нерви, що пък да не мине от там...
- с Hellenic Seaways 16:00-(+1) 1:00, каюти има, с пристигане посред нощ обаче детето може после да не спи и да ви се разкаже играта цяла нощ
- (с BlueStar Ferries като гледах - нямат каюти, а се пътува 19:00-(+1)5:00, с дете това хич не е оферта)
Oт Санторини Уиз към София

 

Има и вариант Родос-(кораб, близко е и билета е евтин)-Кос-(самолет Wizz)-Будапеща-(самолет Ryan)-София... 🙂 Кос е приятен https://www.greeka.com/dodecanese/kos/, Будапеща с дете също е готино място.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, sasho_n2 каза:

Доста кофти информация за румънците: 

https://www.24chasa.bg/novini/article/10034239

 

Нещата въобщене отиват на добре за плановете през Август. 

Мисли позитивно 🙂 Няма да има толкова много румънски коли по КППтата 😉

Гърците натискат с контрола и вярвам, че ще удържат още няколко седмици, до края на август.

У нас... залагам, че има някаква доза междусъседство и няма да сложат Гърция в червена зона преди действително да стане 500 на 100 000 заразени дневно.

Ако се гледа по райони и острови - най-много полетите от островите да започнат да ги тестват "на случайно" целия самолет, но не знам дали здравната инспекция на София има толкова капацитет за тестове и проверки. Не че е супер кеф да ти чоплят носа с тези тестове...

В Северна Гърция например положението е супер откъм заразени на 100хил, а за Санторини и Миконос чета, че е трагедия с високия брой положителни резултати.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@Coo, и за така си казах - да мисля позитивно - затова в понеделник ще да направим един извънреден плаж в гръцко и ще се наядем за всеки случай /че не се знае по-нататък в месеца какво се случва/, хем румънците ще са намалели на Маказа 🤭

 

Иначе не знам дали ще устискат и до кога. Според статистиката в момента са 346.22, вчера беше 292.46 🤔

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.