Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

преди 22 минути , jul каза:

@Coo, и за така си казах - да мисля позитивно - затова в понеделник ще да направим един извънреден плаж в гръцко и ще се наядем за всеки случай /че не се знае по-нататък в месеца какво се случва/, хем румънците ще са намалели на Маказа 🤭

 

Иначе не знам дали ще устискат и до кога. Според статистиката в момента са 346.22, вчера беше 292.46 🤔

Чудно сте го измислили - колкото повече, толкова повече 😉 ❤️

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Значиии, както не щях гърците да ги чувам това лято, така пак ми се намесиха в планчетата 😠. Мислех следващата и/или по-следващата седмица кратко уикенд моренце да направим до Златните. От вчера цените само се вдигат и местата намаляват. Подозирам, че е заради румънците най-вече и отчасти българите, отказали се да почиват в Гърция. Лоша работа, но не съм нито гъвкава с дните, нито сигурна в ходенето ни. Оффф, разноглед да станеш🤪

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ДиянаВ каза:

Мислех следващата и/или по-следващата седмица кратко уикенд моренце да направим до Златните

Заради жегата всичко живо се изнася към морето и естествено цените се вдигат. То и трудно се намират свободни читави хотели. Днес на плажа в Бургас в 9:00ч. нямаше свободен чадър. Към заведенията има служител, който се разкарва с една "схема" на чадърите и хората си правят резервации за чадър и шезлонги за седмица напред. Става дума за огромен плаж съпоставим като размер с този в Златните. Такова нещо тук не съм виждала. Шегуваме се, че сме като на италианската Ривиера, че и там чадърите са на схема с номерца и не може просто така да легнеш без да провериш дали е свободно. Обаче пък морето е чай и бриза приятно разхлажда.

Някаква надежда мога да ти дам, че в платформите  постоянно се появяват нови места за настаняване. Усетиха се, че народът приижда към морето и изкарват на пазара всичко, което може да се изкара. И аз бях в същата ситуация за този уикенд, когато се оказа, че изборът за цял Бургас е силно ограничен. Но в последният момент се появи много симпатично апартаментче и го букнах. 

И да не съм съвсем офтопик-съмнявам се гърците да задържат плато още дълго. Вълната като тръгне, трудно се обръща посоката. По-вероятно е нашите да променят заповедите, като сложат гръцко в отделна категория. И на мен ми се искаше да видим поне още един остров от летният асортимент на нискотарифките. 😞

 

 

  • Харесвам 6
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , iMari каза:

По-вероятно е нашите да променят заповедите, като сложат гръцко в отделна категория. И на мен ми се искаше да видим поне още един остров от летният асортимент на нискотарифките. 😞

 

 

Пожелавам ти го, на теб и на другите, които искат да потеглят към островите🙂

Последната заповед не съм я чела много задълбочено, че ми дойдоха вповече, но нали сега я няма онази специална зона? Не че не могат и такава да вкарат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Coo каза:

Мисли позитивно 🙂 Няма да има толкова много румънски коли по КППтата 😉

Гърците натискат с контрола и вярвам, че ще удържат още няколко седмици, до края на август.

У нас... залагам, че има някаква доза междусъседство и няма да сложат Гърция в червена зона преди действително да стане 500 на 100 000 заразени дневно.

Ако се гледа по райони и острови - най-много полетите от островите да започнат да ги тестват "на случайно" целия самолет, но не знам дали здравната инспекция на София има толкова капацитет за тестове и проверки. Не че е супер кеф да ти чоплят носа с тези тестове...

В Северна Гърция например положението е супер откъм заразени на 100хил, а за Санторини и Миконос чета, че е трагедия с високия брой положителни резултати.

По принцип гърците видяха добросъседство и миналото лято, и това от наша страна. Предвид, че не върнаха нищо в замяна не заслужават много-много.

След средата на август на 95% ще са в червена зона, така твърдят и гръцките ми източници.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Преди малко минахме границата за 15 минути. По пътя е празно. Последно толкова празно съм виждала 2012 като ходихме до Корфу.

 

Решихме да изкараме уикенда на гръцкото море. Иначе дано успеем в края на август да отидем до Крит.

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 21 минути , miroslava каза:

Преди малко минахме границата за 15 минути. По пътя е празно. Последно толкова празно съм виждала 2012 като ходихме до Корфу.

 

Решихме да изкараме уикенда на гръцкото море. Иначе дано успеем в края на август да отидем до Крит.

 

По всяка вероятност, това е защото румънците не пътуват вече с новата им заповед.

В началото на седмицата като се връщахме основния поток и в двете посоки беше от румънски коли. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 17 минути , bad kid каза:

 от днес PLF формата може да се попълва на деня, в който ще пътувате и кодът идва на момента.

Чудесна новина, макар да им отне цяла година.

 

По темата, вчера летях София-Закинтос-Солун и днес Солун-София. И трите полета бяха затоварени на около 40%. По летищата е спокойно. На влизане в Гърция (вече) традиционно проверката трая около 3 секунди, никакви проблеми или въпроси.

 

А заведенията в Солун се пръскаха. Разбира се, маските са табу. Чужденците са малко.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Отпуската започна: тестовете - отрицателни, кодовете - на хартиена бланка, на границата (Маказа в 18:15) - никой, чакане на граница - охи 😄. Към настоящия момент - бира - студена, суфлакито - топло, настроението - макс. Ясу! 

  • Харесвам 12
  • Благодаря 4
  • Браво 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 42 минути , Георги Матеев каза:

София-Закинтос-Солун

Как го направи Закинтос- Солун? С егейците и прекачване в Атина?

преди 43 минути , Георги Матеев каза:

А заведенията в Солун се пръскаха. Разбира се, маските са табу. Чужденците са малко.

Затова си мисля, че няма шанс да спрат бройките. Живее им се, дълго бяха затворени, а и по островите много разчитат на чужденците за да предприемат драстични мерки.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 36 минути , iMari каза:

Как го направи Закинтос- Солун? С егейците и прекачване в Атина?

Затова си мисля, че няма шанс да спрат бройките. Живее им се, дълго бяха затворени, а и по островите много разчитат на чужденците за да предприемат драстични мерки.

Отсечката Закинтос - Солун беше с Волотея, директен полет, €9. Имах 65 минути транзит в Закинтос, бяха предостатъчни.

 

Оставам с впечатление, че на гърците вече масово им е все тая и просто искат да си живеят живота една идея по-нормално, дори това да им коства ново затваряне скоро.

 

А ако трябва да съм напълно честен - разбирам ги. В цяла Източна Европа вайбът е същия в момента.

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
преди 39 минути , iMari каза:

Живее им се, дълго бяха затворени, а и по островите много разчитат на чужденците за да предприемат драстични мерки.

Днес на летището в Санторини на произволни хора им правиха тестове веднага след паспортна проверка. От паспортен контрол си избираха хората. Пращат те надясно и се качваш на ескалатора. Пратят ли те наляво отиваш при медицинските лица. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Дани Магелани

На Миконос ми погледнаха сертификата и PLF от километър и хайде към паспортния контрол. Не сканираха нищо.

На ферибота за Наксос не искаха документи, само на касата лична карта.

На летището следяха за маски, на ферито - не, а беше пълно. Голяма част бяха чужденци.

На Наксос само в магазините и в автобусите правят забележки за маски.  Заведенията, особено с традиционна кухня, са пълни . Добре е, че предимно са градини, така че рискът е по-малък. Припомних си какво е опашка. Но са тарикати. Раздават по чаща вино, докато чакаш да ти се отвори глътка и настроение. Сервитьорите хвърчат. Нашите доста има да се учат.

20210730_203218.jpg

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Сега по същество с цел да съм полезен - Днес направих бързи антигенни тестове в Рамус - Пловдив (30 лв.), като наред със сертификата ми издадоха и европейски зелен сертификат. Минах границата (Маказа) към 18:15 ч. и пред мен имаше 1 кола само. Гърция ме обича, защото и аз я обичам. Споделена обич 🙂

Утре очаквам първи плажен ден за....този месец и 20-ти тази година 😉 Това темата за хвалене ли беше 🙂

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

В допълнение - гърците на границата искаха да видят PLF формата, питаха за тест, но нямаха желание да ги гледат и "хайде". След около 100 метра след границата (Маказа) - "Трябва да те тестваме", тръгнах да упорствам, че съм правил днес тест, а те: "Абе, дай да ти направя тест" и се усмихна, като ми погали с клечката носа само отвън. Това беше с теста, като резултатът го "чаках" около 2-3 минути. 🙂 После намерих първата радиостанция с гръцка музика и се "гмурнах" ...... в Гърция. 🙂 

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Днес, на обяд, на пункта "Кап. Петко войвода - Орменио" нямаше никой, минахме за отрицателно време. Вече сме в Александруполис и чакаме да дойде време да натоварим девойката на ферибота. Попълни си формата. 

Седнали сме в близкото кафене. За да останем вътре, на климатик, сканират QR кода на ваксинационните ни сертификати. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 18 часа, Дани Магелани каза:

На Миконос ми погледнаха сертификата и PLF от километър и хайде към паспортния контрол. Не сканираха нищо.

На ферибота за Наксос не искаха документи, само на касата лична карта.

На летището следяха за маски, на ферито - не, а беше пълно. Голяма част бяха чужденци.

На Наксос само в магазините и в автобусите правят забележки за маски.  Заведенията, особено с традиционна кухня, са пълни . Добре е, че предимно са градини, така че рискът е по-малък. Припомних си какво е опашка. Но са тарикати. Раздават по чаща вино, докато чакаш да ти се отвори глътка и настроение. Сервитьорите хвърчат. Нашите доста има да се учат.

20210730_203218.jpg

Докато бяхме на Наксос миналата година само в това заведение вечеряхме :)))) Приятно изкарване :)) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 14 минути , Jorro каза:

Докато бяхме на Наксос миналата година само в това заведение вечеряхме :)))) Приятно изкарване :)) 

Благодаря! И на вас да ви е хубаво лятото!

 

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 15 часа, Pantelej Putnik каза:

В допълнение - гърците на границата искаха да видят PLF формата, питаха за тест, но нямаха желание да ги гледат и "хайде". След около 100 метра след границата (Маказа) - "Трябва да те тестваме", тръгнах да упорствам, че съм правил днес тест, а те: "Абе, дай да ти направя тест" и се усмихна, като ми погали с клечката носа само отвън. Това беше с теста, като резултатът го "чаках" около 2-3 минути. 🙂 После намерих първата радиостанция с гръцка музика и се "гмурнах" ...... в Гърция. 🙂 

Помоли гърците да внесат тея 3-минутни пср тестове и в България :grin:

 

Абе една кръвна група сме си по тея ширини, това е положението...

 

Весело изкарване 🙂

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Pantelej Putnik каза:

Това беше с теста, като резултатът го "чаках" около 2-3 минути. 🙂 

Офф, гърците ми писнаха с техния пословичен мързел ...

  • Смея се 8
Връзка към коментар

Здравейте!

Тъй като гледам за рент-а-кар на Закинтос преди седмица една цена  ми  се видя добра и кликнах на "предварителна оферта". От два дни разглеждам отново моите дати, но цените са  по-високи и затова реших да резервирам колата от "предварителната оферта". Като започна процеса по резервиране получавам  "Разбивка на цената" където има:  "цена на автомобила" (която е по-висока - толкова - колкото е в момента при ново търсене) и 

"дължима сума"  (тази, която беше преди дни).

Ако продължа към плащането с коя сума ще ми се задължи картата ?

 
Връзка към коментар

В Гърция вчера е горяло много на Родос. Нещата вече са овладени 🙂  но който планира пътуване, хайкинг по баирчетата и т.н. да хвърли едно око дали да не смени едните пътеки с други

https://greekreporter.com/2021/08/01/massive-fires-leaves-much-of-rhodes-without-power/

- тагвам @master_of_germs понеже помня, че групата имаше планиран РД на Родос.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.