Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

преди 8 минути , Coo каза:

В Гърция вчера е горяло много на Родос. Нещата вече са овладени 🙂  но който планира пътуване, хайкинг по баирчетата и т.н. да хвърли едно око дали да не смени едните пътеки с други

https://greekreporter.com/2021/08/01/massive-fires-leaves-much-of-rhodes-without-power/

- тагвам @master_of_germs понеже помня, че групата имаше планиран РД на Родос.

Там си е доста добра среда за пожари, предвид, че отсреща гори Мармарис... Целият район явно е засегнат.

Връзка към коментар
преди 5 часа, DGTG каза:

Здравейте!

Тъй като гледам за рент-а-кар на Закинтос преди седмица една цена  ми  се видя добра и кликнах на "предварителна оферта". От два дни разглеждам отново моите дати, но цените са  по-високи и затова реших да резервирам колата от "предварителната оферта". Като започна процеса по резервиране получавам  "Разбивка на цената" където има:  "цена на автомобила" (която е по-висока - толкова - колкото е в момента при ново търсене) и 

"дължима сума"  (тази, която беше преди дни).

Ако продължа към плащането с коя сума ще ми се задължи картата ?

 

Мини към плащане.Преди да въведеш данните на картата ще ти изпише каква сума ще бъде изтеглена.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

В момента чакаме ферибота за Миконос. Не мога да открия къде беше писано за оставяне на багаж на Миконос. На старото или на новото пристанище или на друго място? Благодаря!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Медузи - карта https://www.inaturalist.org/projects/jellyfish-of-greece?tab=observations&subtab=map

Който плажува с кола и попадне на плаж с такива, вместо да скучае на басейна, да погледне за околни варианти с море без медузи 🙂

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, Дани Магелани каза:

В момента чакаме ферибота за Миконос. Не мога да открия къде беше писано за оставяне на багаж на Миконос. На старото или на новото пристанище или на друго място? Благодаря!

Дани това успях да открия. Дано ти е от полза. Приятна почивка 🙂

 

Faro Café Bar & Luggage Storage

Old port, Mikonos 846 00, Гърция
+30 2289 022768 https://g.co/kgs/jVP7i1


 

Mykonos New Port

Τούρλος 846 00, Гърция
+30 2289 028934 https://g.co/kgs/CgkHgA

 

https://radicalstorage.com/luggage-storage/mykonos/old-port/luggage-storage-mykonos-old-port

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , liliya каза:

Благодаря. Оставихме багажа в една туристическа агенция до автобусите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За близката Гърция да кажа, че може да има и други като нас. В Момчилград и Златоград има лаборатория Клинилаб. В неделя спахме в Златоград. Сутринта направихме тестове за пътниците без ваксина и ето ги 2 пълни дни без нужда от втори тест. Цял ден плаж, без медузи, но водата е много топла - изобщо не охлажда. 

 

IMG_20210802_090145.jpg

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 57 минути , Lyubina каза:

@jul, в мрежата пише, че КПП-то на Златоград е затворено. Или информацията е неточна? 

В страницата на Гранична полиция пише, че ГКПП Златоград и Ивайловград не работят. 

Връзка към коментар

@Lyubina Да, пропуснала съм да напиша, че за Маказа иде реч - на около 30 минути е от Златоград. ГКПП Златоград не работи. Другата възможност е да се спи в Кирково, то е на 8км от границата, но там няма лаборатория. Пък и в Златоград има чудесен занаятчийски сладолед 😆

@adreno, има/ше смисъл да  се мине Златоград само за избягване на чакане в топлото време. Така и до последно не излизаше този пункт в навигацията и румънците не го научиха. Онези "страшните" завои хич не ме плашат, а и са само 5 км.

Но бидейки толкова близо, спокойно може да се тръгне за границата в момента, в който е спокойно. И в 2те посоки така действаме. На обратно азходка и вечеря в Комотини, на границата пред нас имаше точно 2 коли. Но и повече да бяха, като се скрие слънцето е друго. 

Румънците никак не са се запрели. Гърция червен списък, па и черен да е, те обявяват, че се прибират от България 😉

Между другото здравните екипи и на двете държави си бяха там към 23ч.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Въпрос: след въвеждането на сертификатите, изискват ли ги на границата или може да се мине само с PSR тест разпечатан или на телефон? Дъщеря ми имаше симптоми преди седмица, обонянието и вкусът се възстановяват, но и предстои пътуване след три дена и е в чуденка какво би показал теста.

Връзка към коментар
преди 23 минути , само Рени каза:

Въпрос: след въвеждането на сертификатите, изискват ли ги на границата или може да се мине само с PSR тест разпечатан или на телефон? Дъщеря ми имаше симптоми преди седмица, обонянието и вкусът се възстановяват, но и предстои пътуване след три дена и е в чуденка какво би показал теста.

Изискват се, а и да не ги искат е супер безотговорно да се пътува (особено със самолет, влак, автобус) с други хора при наличие на симптоми, даже и преди чек ин се декларира, че последните 14 дни не си имал ти или контакт с човек, който е имал. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 18 минути , Jorro каза:

Изискват се, а и да не ги искат е супер безотговорно да се пътува (особено със самолет, влак, автобус) с други хора при наличие на симптоми, даже и преди чек ин се декларира, че последните 14 дни не си имал ти или контакт с човек, който е имал. 

Не, няма да бъде с обществен транспорт.

Връзка към коментар
Преди 1 час, само Рени каза:

Въпрос: след въвеждането на сертификатите, изискват ли ги на границата или може да се мине само с PSR тест разпечатан или на телефон? Дъщеря ми имаше симптоми преди седмица, обонянието и вкусът се възстановяват, но и предстои пътуване след три дена и е в чуденка какво би показал теста.

Ние бяхме с тест под формата на сертификат и ни ги искаха на отиване а на връщане по стечение на обстоятелствата ни пропуснаха ( писала съм назад), но иначе на всички останали ги гледаха. Не съм сигурна дали ако не бяха под формата на сертификат а само на тест щяха да направят проблем

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ние сме в северна Гърция в момента, доколкото четох и питах наоколо пожари няма, но вече две предупреждения от техните системи за известяване на мобилни телефони получавам за пожарите. Търсихме детска ТВ вчера следобед, за да покротува детето докато ние дремнем за 20-30мин и всичко беше само новини за пожари. Кошмарни гледки показваха! Четох, че и в България гори. 😞 При всяко положение който и накъдето да тръгва, добре е да провери за затворени пътища и други препятствия. 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Пак аз  😞 За който е в Гърция сега или планира пътуване в следващите дни:

 

Карта на НАСА с пожарите по света, като се доближи (+) до Гърция може да се види къде има огнища

https://firms2.modaps.eosdis.nasa.gov/map/#d:2021-08-06..2021-08-07;l:country-outline;@0.0,0.0,3z

 

Освен в Гърция, виждат също се пожарите и в България и Северна Македония - в една ФБ група с прогнози за времето пише, че този в Северна Македония вече е на 3-5 км от границата с България (пада се между Благоевград и Сандански). Има Measure tool за да видите по права линия колко километра е, имайте си все пак едно на ум, че теренът е насечен от планини... Надявам се, че ще ги овладеят 😞

 

Проверявайте преди да потеглите накъдето и да е!

 

ПС: Ако ви се идва в Гърция, да не ви плашат пожарите! Супер е дори и със спека около тях! ❤️ 😉

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

И за къмпинги, който е тръгнал да си проверява. Има забрана за минаване и престой в гористи местности, паркове и т.н. и освобождават някои от къмпингите.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И ние да се запишем с посещение в Гърция тази година. След 5 дни на усилено търсене на почивка в България, предвид тези червени, оранжеви и не знам си какви зони, установихме, че почивка в родината ни за двама възрастни и едно дете (6г.) излиза по-скъпо и от Малдиви 😞. За съжаление нямахме опции за смяна на дните и нищо друго като време, освен през август, затова след няколко стотин опита за резервация на нашето море, безкрайни цени и липса на свободни места, успяха да ни убедят, че не си заслужава да си даваме хилядите "свободни" левове за този "лукс".... Така за 5 минути, при това с пряка кореспонденция до местата за настаняване, се уредихме с 20 нощувки в Северна Гърция, които излизат няколко пъти по-евтино от тези на родна земя, като при това не сме търсили най-изгодните оферти, а тези, които ни харесват. Вчера минахме границата през Илинден, ами за поне 10-то минаване от там, се убеждаваме, че завоите от Пловдив до Гоце Делчев, се отплащат - на българската граница нямаше нито една кола пред нас или зад нас, на гръцката имаше три пред нас - едни варненци и две гръцки коли, като и трите ги отбиха за допълнителни тестове, а на нас гъркът ни каза само чао и ни махна да си ходим след като ни провери документите. По-интересното беше българския митничарин - усмихнато и любезно момче, което ти връща надеждата в доброто. Колкото до пожарите - не сме срещнали по пътя. Двамата със съпруга ми си направихме антигенни тестове в Рамус в Пловдив, които излезнаха за 15 минути (по 30 лв. всеки), попълнихме и си разпечатахме PLF и въпреки началните ни колебания, за пореден път предпочетохме Гърция като морска дестинация. Не можем да кажем, че е пълно с хора, по-скоро се усеща онова приятно спокойствие, което е в духа на тази слънчева страна... Ако някой се колебае - няма за какво, определено си заслужава 🌞🌞🌞

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Имам следната чуденка - ако решим да отидем до Гърция със самолет за няколко дни нали няма проблем за единия неваксиниран да се прибере без тест. На отиване ясно, че ще прави антигенен и ще си яде в стаята няколко дни, след като му мине валидността на теста 🙂 Като гледам болните май не се очаква да влязат тези дни в червената зона, нали така?

Основната идея ми е там да не се налага да правим тестове и да се приберем спокойно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.