Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

Ние вчера минахме през Илинден и потвърждавам за любезните български служители, при нас беше една усимхната и любезна жена. На влизане в България първо се минава през служители на РЗИ, които провериха доста обстойно документите и сертификатите на пътниците. Тези без тест, сертификат за преболедуване или ваксина ги слагаха в карантина.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 34 минути , Eva eva каза:

Имам следната чуденка - ако решим да отидем до Гърция със самолет за няколко дни нали няма проблем за единия неваксиниран да се прибере без тест. На отиване ясно, че ще прави антигенен и ще си яде в стаята няколко дни, след като му мине валидността на теста 🙂 Като гледам болните май не се очаква да влязат тези дни в червената зона, нали така?

Основната идея ми е там да не се налага да правим тестове и да се приберем спокойно.

Защо да яде в стаята? На открито се яде от всички, даже без тестове и ваксини 😀 На връщане засега се освобождава с антигенен на летището или до 24 часа, ако не вземат да влязат в червено, но не ми се вижда вероятно до края на месеца 😏

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 минута , jul каза:

Защо да яде в стаята? На открито се яде от всички, даже без тестове и ваксини 😀 На връщане засега се освобождава с антигенен на летището или до 24 часа, ако не вземат да влязат в червено, но не ми се вижда вероятно до края на месеца 😏

Ха, ами четох в reopen, че искат тестове или ваксина за заведенията и на открито. Екстра новини, благодаря много 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Eva eva каза:

Ха, ами четох в reopen, че искат тестове или ваксина за заведенията и на открито. Екстра новини, благодаря много 🙂 

Навсякъде на открито е Ок. Тестовете са само за закрита част на заведенията.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 13 часа, Eva eva каза:

Имам следната чуденка - ако решим да отидем до Гърция със самолет за няколко дни нали няма проблем за единия неваксиниран да се прибере без тест. На отиване ясно, че ще прави антигенен и ще си яде в стаята няколко дни, след като му мине валидността на теста 🙂 Като гледам болните май не се очаква да влязат тези дни в червената зона, нали така?

Основната идея ми е там да не се налага да правим тестове и да се приберем спокойно.

Ако са в оранжева зона още, трябва да се направи антигенен тест до 24 часа след като се приберете, за да се отмени 10 дневната карантина, която автоматично се налага без тест. Не знам защо ще яде в стаята, освен, ако не е ваш избор, но навсякъде в Гърция, доколкото знам, може да се храни на открито - заведения, кафенета... 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 часа, Eva eva каза:

Основната идея ми е там да не се налага да правим тестове и да се приберем спокойно.

Принципно няма нужда, но винаги има едно НО...

Може да се наложи да се поразправяте. На връщане от Крит като видяха, че имаме БГ паспорти и казаха "давай".

От Корфу искаха сертификати, въпреки че няма нужда. Имахме, показахме, но предполагам ще се мине и без, но след разправия.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ужас 😞 Съвсем навреме се евакуирахме миналата седмица, 😎

преди 1 минута , Иван Попов каза:

Отново има опашка от коли на „Кулата”.

преди 1 час, Дани Магелани каза:

Може ли да се купи билет от шофьора на автобуса от летището до Ханя? Ако не, къде  мога да купя? Някой днес лети ли за Ханя?

По спомени може, но спомените ми са от преди пандемията. Питай в темата за Крит (ако вече не си питала, не я следя)

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

Може ли да се купи билет от шофьора на автобуса от летището до Ханя? Ако не, къде  мога да купя? Някой днес лети ли за Ханя?

Миналото лято билети на летището се продаваха в една будка близо до спирката. Шофьорът не продаваше. В Ханя на автогарата си има гише, където продават в обратната посока.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

Може ли да се купи билет от шофьора на автобуса от летището до Ханя? Ако не, къде  мога да купя? Някой днес лети ли за Ханя?

В Санторини може, но за Крит не мога да кажа.

Предполагам, че също става да се закупи билет от шофьора. Но провери за по-сигурно, за да не те подведа.

 

преди 5 минути , Coo каза:

Съвсем навреме се евакуирахме миналата седмица

Но ето през Илинден бързо става. 

Тук явно на Кулата е на приливи и отливи.... 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Иван Попов каза:

Но ето през Илинден бързо става. 

Тук явно на Кулата е на приливи и отливи.... 

Ние сме по царските пътища понеже на малкото му става лошо по завои и е кошмар да пътуваме в оповръщана кола. Има разни хапчета за пътуване за деца и т.н., но като има прави пътища, предпочитам ги пред химията 💩

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Иван Попов каза:

В Санторини може, но за Крит не мога да кажа.

На летището на Миконос се купуват от шофьора. Ще видим на Ханя как ще бъде. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Coo каза:

Ние сме по царските пътища понеже на малкото му става лошо по завои и е кошмар да пътуваме в оповръщана кола. Има разни хапчета за пътуване за деца и т.н., но като има прави пътища, предпочитам ги пред химията 💩

Пробвали ли сте Превомит близалки? На основата на корен от джинджифил са и боядисват езика 😋. Моите още ги ползват, хем са големи 😆

8875266474014.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, jul каза:

Пробвали ли сте Превомит близалки? На основата на корен от джинджифил са и боядисват езика 😋. Моите още ги ползват, хем са големи 😆

8875266474014.jpg

До миналото лято и зима по завоите не, понеже "Да не се използва от деца под 3 год." С повечето неща за повръщане беше така с възрастта. Това лято гъбата попорасна така че може да ги пробваме... Само да се научи да с-м-у-ч-е, а не да хрупа. Като цяло вече е доста по-добре от предишни години, научава се да гледа в правилна посока и ако му се говори постоянно, но много ме боли гърлото от приказване, май аз съм после за близалките... 😂

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 8 часа, Дани Магелани каза:

На летището на Миконос се купуват от шофьора. Ще видим на Ханя как ще бъде. 

Павилиончето за билети не работеше, но имаше кондуктор. Успях за автобуса 20,30. Проверяваха за сертификати и PLF. Ваксинираните преминаваме бързо. Тези с тестовете ги проверяваха по-усърдно, но не разбрах дали са тествали отново някои от тях. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Между Закинтос и Кефалония кои ферите вървят? Търся си удобни връзки за полетите на уизз в неделя. Не ми се стои на Закинтос, но придвижването до Кефалония изглежда много голяма загуба на време. Има само 1 полет със скай екпрес и то не всеки ден. В неделя е следобед в 3 и нещо, а уизз каца сутринта рано в 7:50. На връщане пък ми идва късно за да рискувам връзка с уизз, (за беля няма да закъснеят тоя път, а ще сме с чекиран багаж :D) . 

Като фери тези са ми ок http://ionionpelagos.com/en/content/34  , но пък тръгват от Агиос Николаос и ще ми е скъпо да отида с такси до там, а с градски транспорт няма да успея за ферито в 9:45 . Моля за вашите съвети има ли как да осъществя този план без много губене на време. 

За съжаления не откривам удобни и не безумно скъпи връзки със самолет, които да са без нощувка в Атина и загуба на цял ден. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Jorro каза:

Между Закинтос и Кефалония кои ферите вървят? Търся си удобни връзки за полетите на уизз в неделя. Не ми се стои на Закинтос, но придвижването до Кефалония изглежда много голяма загуба на време. Има само 1 полет със скай екпрес и то не всеки ден. В неделя е следобед в 3 и нещо, а уизз каца сутринта рано в 7:50. На връщане пък ми идва късно за да рискувам връзка с уизз, (за беля няма да закъснеят тоя път, а ще сме с чекиран багаж :D) . 

Като фери тези са ми ок http://ionionpelagos.com/en/content/34  , но пък тръгват от Агиос Николаос и ще ми е скъпо да отида с такси до там, а с градски транспорт няма да успея за ферито в 9:45 . Моля за вашите съвети има ли как да осъществя този план без много губене на време. 

За съжаления не откривам удобни и не безумно скъпи връзки със самолет, които да са без нощувка в Атина и загуба на цял ден. 

То май други няма.Поне преди пет-шест години само от Аг.Николаос тръгваха ферита до Кефалония.

Връзка към коментар
преди 7 часа, Jorro каза:

Между Закинтос и Кефалония кои ферите вървят? Търся си удобни връзки за полетите на уизз в неделя. Не ми се стои на Закинтос, но придвижването до Кефалония изглежда много голяма загуба на време. Има само 1 полет със скай екпрес и то не всеки ден. В неделя е следобед в 3 и нещо, а уизз каца сутринта рано в 7:50. На връщане пък ми идва късно за да рискувам връзка с уизз, (за беля няма да закъснеят тоя път, а ще сме с чекиран багаж :D) . 

Като фери тези са ми ок http://ionionpelagos.com/en/content/34  , но пък тръгват от Агиос Николаос и ще ми е скъпо да отида с такси до там, а с градски транспорт няма да успея за ферито в 9:45 . Моля за вашите съвети има ли как да осъществя този план без много губене на време. 

За съжаления не откривам удобни и не безумно скъпи връзки със самолет, които да са без нощувка в Атина и загуба на цял ден. 

Може да използвате дей трипа ют Нидри и да слезете във Фискардо. Ние така сме правили.

преди 2 минути , Asya Assenova каза:

Може да използвате дей трипа ют Нидри и да слезете вьв Фискардо. Ние така сме лравили.

Опс, грешка. Имах предвид Лефкада.

Редактирано от Asya Assenova
Грешка
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Актуално от вчера - пристигнахме на Маказа от гръцка страна в 16:02 ч. Имаше опашка от около 20-30 коли. Минахме в 16:49 ч., като от РЗИ ни спряха и питаха за тестове. Това беше и ни пуснаха в БГ. Не очаквах да има опашка в работен ден, но поне мина бързо. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

от днес ECDC е преместила Крит, Додеканези, Йонийски острови и Циклади в тъмночервената зона; броят заразени в Крит вече е около 14% от общия брой за Гърция, а числеността на населението /заедно с туристите/ е малко над 6% от общото население на Гърция

 

от друга страна, процентът положителни в Гърция е по-нисък от този в България, така че по пътя на пропорцията, ако у нас се правеха толкова тестове, колкото там, броят тук можеше да бъде 4300+ човека, вместо днешните 782, така че аз лично смятам нашето Черноморие за доста по-опасно от гръцкото море

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.