Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

Преди известно време питах, но не получих отговор, ще попитам пак - понеже намирам разнопосочна информация, някой знае ли към днешна дата изискват ли се тестове за качване на ферибот между Скиатос-Скопелос и от въпросните острови към Волос?

Връзка към коментар
преди 41 минути , vino4erpec каза:

Преди известно време питах, но не получих отговор, ще попитам пак - понеже намирам разнопосочна информация, някой знае ли към днешна дата изискват ли се тестове за качване на ферибот между Скиатос-Скопелос и от въпросните острови към Волос?

Ако нямате сертификати, все едно от кой вид, за остров-суша и остров-остров е необходим селфтест и декларация за него.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@анамари, аз и жена ми сме ваксинирани, дъщеря ни, на 13, ще влезе в Гърция с антигенен тест, който ще ползваме и за ферибота Волос-Скопелос. Следва интересното - в сайта на Анес Ферис пише, че за маршрута Споради-Волос не е необходимо нищо. В този обаче, на Блу Стар е записано (с дата 09 август), че между острови всички подлежат на селф-тест, както и по маршрут от остров към суша.....

In any case, for the boarding of passengers, the following are valid:

 

  1. From the islands to the ports of mainland Greece (Piraeus, Rafina, Lavrio, Kavala, Volos), it is mandatory for all passengers to complete and submit along with their ticket, the “Pre-Boarding Health Declaration Form” (Pre-Boarding Health Declaration Questionnaire), and also declare and present to the Chief Purser on board, the result of the self-diagnosis test (Self-test) made within the last twenty-four (24) hours before the scheduled departure time.
     
  2. Between intermediate islands of the same Regional Unit (i.e. Rhodes-Symi, Rhodes-Kos, etc.), it is not mandatory for the passengers to present the “Pre-Boarding Health Declaration Form” (Pre-Boarding Health Declaration Questionnaire). However, passengers should declare and present to the Chief Purser on board, along with their ticket, the result of the self-diagnosis test (Self-test) made within the last twenty-four (24) hours before the scheduled departure time
Връзка към коментар

@vino4erpec Хартиени декларации можеш да получиш от гишето, от където си купувате билета за кораба. Тест"селф тест"е купуваш един от аптека (не съм кпувала, защото съм ваксинирана, от приятели знам, че струва около 10 лева), тества се човек и го хвърля, не е нужно да си прави селфи с него, да го пази и носи за бординга и т.н. На някои места са ми давали по формуляр на човек, на други един за всички пътници от домакинството, мисля, че всяка компания има свой формат, който следва някакви гръцки изисквания какви атрибути да съдържа. Попълването както за селф-тестваните, така и за ваксинираните е бла-бла: били ли сте в  контакт с болен от Ковид в последните 14 дни и подобни. Дали ще ви ги събират или не е въпрос за рулетка. Имала съм случаи брегова охрана или пускащите на кораба да ги събират тези хартии заедно с проверката на билета, както и други качвания на кораб, когато никой не ни ги е искал.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@Coo, благодаря за отзивчивостта ! Това за декларациите е ясно, голямата чуденка е да правим ли селф-тестове между островите и навръщане към Волос, но явно ще стане ясно там, на място, при купуването на билетите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, vino4erpec каза:

@Coo, благодаря за отзивчивостта ! Това за декларациите е ясно, голямата чуденка е да правим ли селф-тестове между островите и навръщане към Волос, но явно ще стане ясно там, на място, при купуването на билетите.

По действащите разпоредби трябва селфтест, колко го гледат е друг въпрос. Все пак се декларира на честна дума. 😂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@Coo, ей сега погледнах декларацията, която попълваш за селф-тест. Ами освен вид на теста, аз не виждам никаква деликатна информация, като сериен номер, снимка с теста като доказателство и т.н., т.е. може да си попълниш каквото си искаш, даже без да си правил тест.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 минути , vino4erpec каза:

@Coo, ей сега погледнах декларацията, която попълваш за селф-тест. Ами освен вид на теста, аз не виждам никаква деликатна информация, като сериен номер, снимка с теста като доказателство и т.н., т.е. може да си попълниш каквото си искаш, даже без да си правил тест.

Никаква за теста. Направил си го, хвърлил си го, не питат къде е. Данните: Попълваш името на детето 12+ по паспорт и т.н. На честна дума и лична отговорност е. От фирмата с билетите ще ви дадат хартиени формуляр/и. Желая ви безпроблемно плажуване 😉 🙂 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Тази седмица пътувах отсечката Керамоти-Тасос-Керамоти с ферибот и мога да кажа, че на отиване към острова раздават хартиени декларации, които уж трябва да се попълнят, кой има химикал кой не, пускат се в една кутия до бара и това е, ако човек си я прибере в джоба никой нищо няма да му каже. На връщане дори не раздадоха декларации, а си пътувахме спокойно като над 90% от пътниците даже нямаха маски. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 15 часа, Kosta Grudov каза:

Тази седмица пътувах отсечката Керамоти-Тасос-Керамоти с ферибот и мога да кажа, че на отиване към острова раздават хартиени декларации, които уж трябва да се попълнят, кой има химикал кой не, пускат се в една кутия до бара и това е, ако човек си я прибере в джоба никой нищо няма да му каже. На връщане дори не раздадоха декларации, а си пътувахме спокойно като над 90% от пътниците даже нямаха маски. 

Така е, но това е въпрос на късмет. Според модераторите във фейсбук групата, в цяла Гърция вече има над 15000 случая на отказан достъп до ферибот, поради нередовни документи.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз вече писах, че при закупуване на билета от Миконос до Наксос, ми поискаха само лична карта, а на ферито нищо.

В Наксос дори и ЛК не поискаха, а само да си напишем на листче имената, за да ги вкарат. На ферито пак не искаха нищо. Може би защото е от остров към остров. Или защото си мислят, че няма повече да се заразят.  А и на двете пристанища имаше много хора, фериботите се пълнеха. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@Дани Магелани, ние пътувахме преди около месец Родос-Сими със Себеко-то на Анес Ферис и след това Сими-Кос с Блу Стар Ферис. Тогава и на нас никой нищо не ни иска, ни сертификати, ни тестове, нито декларации. Даже ходихме до летището на Кос предната вечер преди полета, да питаме какви документи се изискват, да не вземат да откажат бординг на детето. Да, ама оттогава нещата доста се промениха и не искам да рискувам заради един селф-тест или някоя пропусната декларация да ми съсипят плановете.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз съм в голяма дилема. Дъщеря ми на 18.08.21  пътува за Атина, а втората доза от ваксината й е сложена на 04.08.21. Ако 14-те дни започват да се броят от 05.08. и трябва да са пълни 14дни и сертификата да е валиден от 15-ия ден,  дали могат да й откажат да я качат на самолета? Дали да не направи един антигенен тест, за по-сигурно?

Връзка към коментар

Ние също пътувахме преди месец. Санторини-Наксос : на самия плац на пристанището в Санторини, още преди т.нар. гейтове, за наш късмет явно имаше някаква акция. 5-6 полицаи  проверяваха само сертификатите, нито билети, нито л.к. Не бяхме подготвени, защото тогава нямаше нужда м/у островите. Минахме 3-ма с два сертификата, защото на младежа беше изтекъл антигенния вече, а и нямахме време за реакция. Само четяха кода и не се задълбаваха да сравнят имената. Жена ми даже не разбра какво стана. Бъзикахме я, че ако знаеше, сама щеше да ни предаде!🙂

Не ме разбирайте грешно, не се гордея с това!!!

След това за Наксос-Миконос, имахме освен нашите сертификат и "направен" селф-тест. Само билети проверяваха. Нито сертификати, нито декларации.

Билетите си ги купувахме онлайн чрез Хупър_а.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Предстои ми минаване на границата с Гърция другата седмица. Аз и жена ми ще бъдем с бързи тестове, синът ми е с положителен PCR от края на април. Трябва ли да се регистрират в his.bg? Пробвах на сина ми вчера да го регистрирам но не стана. Може ли само на хартия да се мине? В reopen вече е активно само цифров сертификат.

Връзка към коментар

Може ли някой, който е попълвал скоро гръцкия PLF, да каже излизат ли му някакви данни в тези полета (оцветените в жълто) и какво е попълвал там:

Clipboard01.jpg.1e2c4b6a6edb36adab170311595c69c3.jpg

Ако под "Passport / ID Number" се разбира номера на личната карта, тя си фигурира в първия раздел на формата (Personal Information). Попълвах на коя дата е сложена ваксината (изминали са необходимите дни), но не помня да е искал Certificate ID, ако това оня дългия номер на сертификата.

 

Връзка към коментар
преди 22 минути , Madelin каза:

Може ли някой, който е попълвал скоро гръцкия PLF, да каже излизат ли му някакви данни в тези полета (оцветените в жълто) и какво е попълвал там:

Clipboard01.jpg.1e2c4b6a6edb36adab170311595c69c3.jpg

Ако под "Passport / ID Number" се разбира номера на личната карта, тя си фигурира в първия раздел на формата (Personal Information). Попълвах на коя дата е сложена ваксината (изминали са необходимите дни), но не помня да е искал Certificate ID, ако това оня дългия номер на сертификата.

 

Заради тези полета(тогава не излизаха в жълто) няколко пъти се връщах отначало да видя къде съм ги пропуснала, така и не излязоха в момента на попълване. Останаха празни, нямаше проблем.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , jul каза:

При мен тези полета са празни, значи не съм ги попълвала - има ги иначе, но не са жълти.

 

преди 12 минути , iMari каза:

Заради тези полета(тогава не излизаха в жълто)

Благодаря за отговорите, успокоих се, че няма да редактирам. Аз ги направих жълти, за да се вижда за какво питам, иначе са си на бял фон като всичко друго.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Bore каза:

Предстои ми минаване на границата с Гърция другата седмица. Аз и жена ми ще бъдем с бързи тестове, синът ми е с положителен PCR от края на април. Трябва ли да се регистрират в his.bg? Пробвах на сина ми вчера да го регистрирам но не стана. Може ли само на хартия да се мине? В reopen вече е активно само цифров сертификат.

Положителния ПСР трябва да може да се свали като сертификат от his.bg, май с телефонния номер се влиза за боледували. На вас също трябва да ви ги дадат антигенните във на сертификат. 

 

За датата на валидност за ваксината - брои се от следващия ден, четеца ще светне в червено на 18-ти, изпробвано е.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И тук да попитам за Закинтос - къде да отседнем, планираме няколко дни, до седмица, с Уиз щепътуваме. Искаме да видим основните забележителности и да плажуваме всеки ден, искам също мястото да е удобно за вечерни разходки - Zante town или може и другаде -  Циливи, Аргаси?. Скъп ли е рент а кара, нужен ли ни е?  Благодаря!

  •  

Връзка към коментар
преди 4 часа, DGTG каза:

Аз съм в голяма дилема. Дъщеря ми на 18.08.21  пътува за Атина, а втората доза от ваксината й е сложена на 04.08.21. Ако 14-те дни започват да се броят от 05.08. и трябва да са пълни 14дни и сертификата да е валиден от 15-ия ден,  дали могат да й откажат да я качат на самолета? Дали да не направи един антигенен тест, за по-сигурно?

Аз бих направила. Срокът тече от 05.08  (коментирано е многократно по темите.)

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 12.08.2021 г. в 19:38, mu_ry каза:

аз вече просто не знам какво да правя с този Родос, явно няма да ми се сбъдне това желание... След като Уиз отмениха полетите си, смених ги за България еър, преди малко получих мейл и от тях, че ги канселират! Не знам какво се случва, но не мога да измисля никакъв начин да стигна до там, а толкова ми се иска! Сега ще се боря да си върна парите и отново започва голямото чудене къде да отидем на море...

Сигурно вече сте направили нова програма, но в момента в разписанието на Уиз за септември Родос го има.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.