Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

преди 5 минути , antea каза:

и в август също, супер че са ги върнали, ама поради каква логика ги спряха...

 

опа, то било 2022 година

Да. И аз току що ги видях, че са за 2022. Точно почнах да планирам нещо .... 🙂

Редактирано от DGTG
Връзка към коментар

От страницата на МВнР, която както обикновено не е обновена

“За пътуване от островите до континенталната част или от остров до остров се изисква декларация с отрицателен резултат от извършен self-test за всички пътуващи и навършили 12 години.

Всички пълнолетни пътуващи до островите задължително попълват и формуляр за здравен статус 24 часа преди пътуването, като вписват в него и придружаващите ги непълнолетни. Формулярът на английски може да бъде попълнен на адрес: https://sea.travel.gov.gr/#/
За връщане към континенталната част се попълва само здравна декларация, която може да бъде разпечатана от адрес https://www.hcg.gr/en/announcements/pre-boarding-health-declaration-questionnaire/

Контролът върху горното ще се извършва от авиокомпаниите и компаниите за фериботни билети. 
За сухопътните пътувания силно се препоръчва самотестването с бърз (rapid) тест.

При пътническите плавателни средства (ферибот и др.), осъществяващи вътрешни превози се допуска качване на борда до 80% от капацитета им, а когато са с каюти до 85%.”

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 15.08.2021 г. в 15:54, анамари каза:

Ако нямате сертификати, все едно от кой вид, за остров-суша и остров-остров е необходим селфтест и декларация за него.

От 31 юли до 7 август 2021 бяхме на Тасос и в нито една от посоките не ни искаха нищо за ферито, освен да си платим билетите. Нито декларация, нито тестове, сертификати и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Понеже България е вече оранжева, с тенденция да стане червена, освен ПЛФа и сертификатите за влизане, имат ли гърците разписани някъде специални изисквания за жълта и червена зона подобно на България?

Напр. от червена зона - ваксиниран си, но все тая, идваш от червена зона, трябва ти PCR тест?

Не ми трябва за към днешна дата какво е положението, а планирам за следващите ходения кога да палим колата...🤔

Връзка към коментар
преди 12 минути , Coo каза:

Понеже България е вече оранжева, с тенденция да стане червена, освен ПЛФа и сертификатите за влизане, имат ли гърците разписани някъде специални изисквания за жълта и червена зона подобно на България?

Напр. от червена зона - ваксиниран си, но все тая, идваш от червена зона, трябва ти PCR тест?

Не ми трябва за към днешна дата какво е положението, а планирам за следващите ходения кога да палим колата...🤔

Гърците са абсолютно либарални. Пускат всички независимо в какъйв цвят е страната по общия им ред описан в сайта - https://travel.gov.gr/#/

При промяна всичко описват там, но цяло лято не са въвеждали никаква промяна за никоя страна от ЕС.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Утре пътуваме и все се чудя дали не пропускам нещо -
1. 2 ваксини + 2 теста /за 4ма/
2. ПЛФ /1/
3. Чекирани сме за полета /4ма/
4. Паспорти, пари и багаж Simple Smile
И въпрос към който летя по-рано от Крит към България с Райън - качват ли без тест /смятаме да правим, като се приберем/ и приемат ли мобилни бордни карти?

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 11 минути , jul каза:

Утре пътуваме и все се чудя дали не пропускам нещо -
1. 2 ваксини + 2 теста /за 4ма/
2. ПЛФ /1/
3. Чекирани сме за полета /4ма/
4. Паспорти, пари и багаж Simple Smile
И въпрос към който летя по-рано от Крит към България с Райън - качват ли без тест /смятаме да правим, като се приберем/ и приемат ли мобилни бордни карти?

Няколко пъти това лято летях от Крит до България с Раян, качват без нищо, дори не минаваш през гише, ако си само с ръчен багаж. Гледа се само паспорт/ЛК и бордна карта.

Нищо не забравяш от точките! 🙂 Приятно! 🙂 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , jul каза:

Утре пътуваме и все се чудя дали не пропускам нещо -
1. 2 ваксини + 2 теста /за 4ма/
2. ПЛФ /1/
3. Чекирани сме за полета /4ма/
4. Паспорти, пари и багаж Simple Smile
И въпрос към който летя по-рано от Крит към България с Райън - качват ли без тест /смятаме да правим, като се приберем/ и приемат ли мобилни бордни карти?

Ти пък ... дека са ти джапанките. За доста места на Крит банските не са задължителни.

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Здравейте, 

Благодарение на форума посетихме Сарти и плажовете в радиус от 70-80км за една седмица. 

 

Много ни хареса. Мога да препоръчам ресторант Котсарис в Сарти , на крайбрежната ивица е. Страхотна кухня, прясна и готвят на ниво. Омарите им, октопода на скара са превъзходно направени. 

 

Бих искал да попитам за препоръка, понеже мисля пак в началото до 23.09 да отскочим до Гърция, къде препоръчвате, понеже няма физически да имаме време за повече от 4-5 дни ми се иска да не е по-далеч като дестинация от 500-600км., за да не се налага да пътуваме много. 

 

Благодаря . Ако темата не е в подходящия раздел моля да я преместите. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, jul каза:

Утре пътуваме и все се чудя дали не пропускам нещо -
1. 2 ваксини + 2 теста /за 4ма/
2. ПЛФ /1/
3. Чекирани сме за полета /4ма/
4. Паспорти, пари и багаж Simple Smile
И въпрос към който летя по-рано от Крит към България с Райън - качват ли без тест /смятаме да правим, като се приберем/ и приемат ли мобилни бордни карти?

Към България летите само с документи и бордни карти ( от телефона - не е нужно да разпечатваш).

Приятно и безпроблемно пътешествие.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ние днес, за пореден път почти "прелетяхме" през Кулата-Промахон. Проверих ни на гише (всички коли) за сертификати и PLF. Нашият беше на телефона ми. Общо 15 мин с чакането. 

Вече сме на морето, но днес времето е подходящо за въздушни бани, не за слънчеви 😊

Надявам се следващите два дни да се засрами и да се коригира. 😉

Твърди се че водата е 29С,но още не съм я пробвала.

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, taipan каза:

Здравейте, 

Благодарение на форума посетихме Сарти и плажовете в радиус от 70-80км за една седмица. 

 

Много ни хареса. Мога да препоръчам ресторант Котсарис в Сарти , на крайбрежната ивица е. Страхотна кухня, прясна и готвят на ниво. Омарите им, октопода на скара са превъзходно направени. 

 

Бих искал да попитам за препоръка, понеже мисля пак в началото до 23.09 да отскочим до Гърция, къде препоръчвате, понеже няма физически да имаме време за повече от 4-5 дни ми се иска да не е по-далеч като дестинация от 500-600км., за да не се налага да пътуваме много. 

 

Благодаря . Ако темата не е в подходящия раздел моля да я преместите. 

Не че знам от къде ги броиш тези 500-600 км, но леко се пътува по магистралата или надолу към Игуменица - от там промерно Парга, Сивота...., или надолу към Превеза и Лефкада.

 

@Madelin не е ап, просто увеличаваш QR кода от имейла или от пдф-а и така го четат.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , jul каза:

не е ап, просто увеличаваш QR кода от имейла или от пдф-а и така го четат.

Имах предвид за сертификата дали може да се ползва някой ап в Гърция, да не влачим навсякъде хартии. Не че го нямам и като pdf на телефона, но не знам как им е удобно да го проверяват. Да не вземем нещо да ги затрудним 😇
Вече станахме като във вица "ааа, баба си има и билетче"

Връзка към коментар

То не е за затрудняването, ами се подава една ръчичка на гишето, евентуално втора на другата държава и трябва да си дадеш телефона вътре, за да го сканират. Затова давах хартия, да не ми го пипат.

Единствено на мед.пункт си подаваш, каквото подаваш, и го сканират без пипане.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 19 минути , jul каза:

Не че знам от къде ги броиш тези 500-600 км, но леко се пътува по магистралата или надолу към Игуменица - от там промерно Парга, Сивота...., или надолу към Превеза и Лефкада.

 

@Madelin не е ап, просто увеличаваш QR кода от имейла или от пдф-а и така го четат.

От София и Пловдив 🙂 Лефкада е доста далеч, както и Игуменица

Връзка към коментар
преди 9 минути , taipan каза:

От София и Пловдив 🙂 Лефкада е доста далеч, както и Игуменица

Мислиш ли? Далече е за уикенд, за всичко останало е идеално.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , Zaro каза:

Мислиш ли? Далече е за уикенд, за всичко останало е идеално.

🙂

Аз мисля, че написах, свободните дни през септември са ни само 4-5 до 6 максимум. 800км до Лефкада и Игуменица ще са ми много трудни за шофиране на един път. Направо ще е съсипия. Не виждам смисъл, за това предпочитам нещо 500-600км от София/Пловдив. Не се измарям толкова, защото само аз съм шофьор в семейството. И нямам нужда от почивка. 

Връзка към коментар

То зависи дали броим километри или време. Защото от Кулата до Игуменица са под 4 часа и не мисля, че да се шофира по Егнатия е уморително. Със сигурност времето е същото, като да се стигне до върха на пръстчетата по Халкидики, където се шофира по-тегаво. Но всеки си знае.

Ако гледаме километри, остава нещо около Кавала или Тасос.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
В момента, taipan каза:

🙂

Аз мисля, че написах, свободните дни през септември са ни само 4-5 до 6 максимум. 800км до Лефкада и Игуменица ще са ми много трудни за шофиране на един път. Направо ще е съсипия. Не виждам смисъл, за това предпочитам нещо 500-600км от София/Пловдив. Не се измарям толкова, защото само аз съм шофьор в семейството. И нямам нужда от почивка. 

Според Google Maps до Лефкада е 670 км. Игуменица е малко над 600, но там няма какво да правите. Сивота е 630.

До южната част на Лефкада съм ходил точно за 5 нощувки. И за 4 бих отишъл, защото шофирането в онази посока е много лесно, още повече като пуснаха новия магистрален участък от Янина към Арта, макар старият път да беше също много добър и живописен.

Сам казваш, че търсиш нещо на 500-600 км. 600 км +10% толеранс означава много хубав район на Йонийско море от Сивота, през Парга, Превеза, та до Лефкада.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 3 часа, taipan каза:

🙂

Аз мисля, че написах, свободните дни през септември са ни само 4-5 до 6 максимум. 800км до Лефкада и Игуменица ще са ми много трудни за шофиране на един път. Направо ще е съсипия. Не виждам смисъл, за това предпочитам нещо 500-600км от София/Пловдив. Не се измарям толкова, защото само аз съм шофьор в семейството. И нямам нужда от почивка. 

До Парга си за около 7 часа и са 630 км от София. 

Района на Волос също е интересна дестинация на  500 км и може са се вземе за около 5,30 часа. 

И до двете дестинации си почти само по магистрала. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.