Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

На 15.08.2021 г. в 18:36, Coo каза:

Извинявам се за цитата, не мога да го изчистя. 

Очаква се от 30 август 6 сутринта да бъдат затегнати мерките в Гърция. Една от тях - връщат маските на открито. Влизане в затворени пространства - само със сертификат или тест /лабораторен, не селф/. Повече информация ще има, като излезе официално във вторник. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, jul каза:

Извинявам се за цитата, не мога да го изчистя. 

Очаква се от 30 август 6 сутринта да бъдат затегнати мерките в Гърция. Една от тях - връщат маските на открито. Влизане в затворени пространства - само със сертификат или тест /лабораторен, не селф/. Повече информация ще има, като излезе официално във вторник. 

Пффф, ми каквото такова, ще го преживеем 😂 По-добре щеше да е без маски, но…

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не знам как не съм го забелязала досега, но часовете на полетите от/до Закинтос за август са такива, че спокойно може да се отиде за половин ден дотам.😊 Доста време вече не сме правили такива простотии и ми липсват.🙃 Тези, които вече са посетили острова, ако може да кажат заслужава ли си. Доколкото виждам в град Закинтос няма плаж, къде е най-близкият такъв? А става ли да се прекарат 4-5 часа в разходки из града?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 40 минути , iMari каза:

Не знам как не съм го забелязала досега, но часовете на полетите от/до Закинтос за август са такива, че спокойно може да се отиде за половин ден дотам.😊 Доста време вече не сме правили такива простотии и ми липсват.🙃 Тези, които вече са посетили острова, ако може да кажат заслужава ли си. Доколкото виждам в град Закинтос няма плаж, къде е най-близкият такъв? А става ли да се прекарат 4-5 часа в разходки из града?

При всички положения ще трябва кола, тъй като градският транспорт наистина не е достатъчно добър. Занте е доста приятно, но не блести с нещо особено интересно. Лаганас е опция и най-вече е близо. Плажът е плитък, а водата доста топличка, но пясъкът не е много приятен.

 

Моите лични фаворити за кратко трипче биха били остров Маратониси (взима се водно такси за 10 евро отиване и връщане от пристанището тук, като пътуването до там с кола е около 15 мин от летището + още 15-тина минути с лодка до острова) и ето този плаж на около 25 мин с кола от летището, който също много ми хареса.

 

И все пак Навагио и още няколко други плажа достъпни само с лодка в същия район си остават най-впечатляващото нещо на Закинтос за мен. Според мен за това за малко няма да стигне времето между полетите, въпреки, че може би не е напълно невъзможно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 20.08.2021 г. в 13:30, taipan каза:

Здравейте, 

Благодарение на форума посетихме Сарти и плажовете в радиус от 70-80км за една седмица. 

 

Много ни хареса. Мога да препоръчам ресторант Котсарис в Сарти , на крайбрежната ивица е. Страхотна кухня, прясна и готвят на ниво. Омарите им, октопода на скара са превъзходно направени. 

 

Бих искал да попитам за препоръка, понеже мисля пак в началото до 23.09 да отскочим до Гърция, къде препоръчвате, понеже няма физически да имаме време за повече от 4-5 дни ми се иска да не е по-далеч като дестинация от 500-600км., за да не се налага да пътуваме много. 

 

Благодаря . Ако темата не е в подходящия раздел моля да я преместите. 

Настанете се в района на Амудия или Луца Врахос и обиколете плажовете наоколо. Разстоянието от София се взима на един дъх. Ние сме с един шофьор и две деца. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Бъзо питане, че отдавна не следя как се влиза/излиза. 

Дете на 7 години е без тест, възрастните с бърз може ли да влизат? А ваксинираните - искат ли и за тях тест? И плф формуляр, нали така? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Миналия месец дъщерята мина с бърз тест и на границата, и на ферибота.

Ние пътувахме в петък-понеделник, със сертификати, никой не ни поиска нищо допълнително освен plf формата, която беше на терефона ми само. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 22.08.2021 г. в 18:08, iMari каза:

Не знам как не съм го забелязала досега, но часовете на полетите от/до Закинтос за август са такива, че спокойно може да се отиде за половин ден дотам.😊 Доста време вече не сме правили такива простотии и ми липсват.🙃 Тези, които вече са посетили острова, ако може да кажат заслужава ли си. Доколкото виждам в град Закинтос няма плаж, къде е най-близкият такъв? А става ли да се прекарат 4-5 часа в разходки из града?

Аз лично не припаднах по Закинтос като цяло, стори ми се малко прехвален, а основният град категорично не блести особено - изглежда като средно-статистически провинциален гръцки град с може би една идея повечко таверни. Kalamaki Beach е само на 3 км от летището (€10 с такси с пазарлък или 40 мин. пеша, ако не ти се наема кола) - приятен е, става за разходка и за плажче, има огромна пясъчна ивица, водата е супер чиста и гледките наоколо са красиви, а и на него ще видиш доста места с прясно снесени яйца на костенурки (на мен поне това ми беше интересно). Иначе подкрепям идеята на @Aureliano за разходка с лодка, за 4-5 часа все ще успееш да видиш това-онова. И мен Навагио ме впечатли най-много, но по-скоро не го виждам как ще стане за това време.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
На 22.08.2021 г. в 18:08, iMari каза:

Не знам как не съм го забелязала досега, но часовете на полетите от/до Закинтос за август са такива, че спокойно може да се отиде за половин ден дотам.😊 Доста време вече не сме правили такива простотии и ми липсват.🙃 Тези, които вече са посетили острова, ако може да кажат заслужава ли си. Доколкото виждам в град Закинтос няма плаж, къде е най-близкият такъв? А става ли да се прекарат 4-5 часа в разходки из града?

ооо аз му се чудих доста на този вариант за 4-5 часово плажче ...особено след като си забравихме едни нещица в кръчма точно на Лаганас... но докато се размисля и те дигнаха цената (за 11 юли беше идеята) и не се възползвах за неделен гръцки плаж ... а едни съвестни магеланци при посещението си на острова бяха така добри и ни взеха забравените парцали.... та нямаме загуби... 🙃🤣😘...което ме подсеща че още не съм ги почерпила за услугата 🍻

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 36 минути , Juliaaa каза:

Бъзо питане, че отдавна не следя как се влиза/излиза. 

Дете на 7 години е без тест, възрастните с бърз може ли да влизат? А ваксинираните - искат ли и за тях тест? И плф формуляр, нали така? 

До края на тази седмица ваксинирани възрастни тест (PCR/антиген) не се иска, освен за границата, носете си документа за ваксинация с qr кода, ако се наложи да го показвате за ферибот или заведение на закрито.

Очаква се днес да обявят мерките след 30.8, следете новините, казват, че маски ще е нужно да се носят и на открито навсякъде освен на плаж или в заведение. За влизане за българите не се очаква да искат допълнителен тест освен ваксинацията. Кофти изненади винаги може да има, но шансът за това не е голям към момента. 

Децата до 12г. не трябва да правят тест и не подлежат на случайно тестване на границата. Маски на открито за децата (ако днес обявят, че ги искат след 30.8) - преди май беше за деца до 4г или до 4,99г, не помня точно, нашето няма 4г и затова не съм ги следила.

Пак за маските на открито - в големите градове със сигурност ще се следи, надявам се в малките села край морето не особено 🙂

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Айде на пресните новини - според ФБ-групата новите страшни мерки влизат в сила от 13.09 и ,засега, ща важат до 31.03.2022. ФЕК ще бъде официално публикуван довечера.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 37 минути , vino4erpec каза:

Айде на пресните новини - според ФБ-групата новите страшни мерки влизат в сила от 13.09 и ,засега, ща важат до 31.03.2022. ФЕК ще бъде официално публикуван довечера.

Дръж се, Гърцийо, българите ще те газят!

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 3 часа, vino4erpec каза:

Айде на пресните новини - според ФБ-групата новите страшни мерки влизат в сила от 13.09 и ,засега, ща важат до 31.03.2022. ФЕК ще бъде официално публикуван довечера.

Е, колко пък страшни за туристи? За гърците ще е зор заради кръчмите на закрито и пътуването. Натискат ги яко да се ваксинират, ще видим дали ще излязат с по-дебели кратуни от нашите. 

Ама много е яко в Корфу 😂 народа е един върху друг в стария град и плажовете. 

 

20210821_200642.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

попрегледах из форума за Парга и видях, че има много почитатели, но са откъслечни мнения, май няма писано по-дълго, но това не е проблем - добих добра представа за района; та и за времето да питам - прогнозата за там е по-топла (и като исторически данни) в сравнение с Кефалония за последните десетина дни на септември, но все пак по-лични впечатления за климата са добре дошли, който има - да сподели 🙂

Връзка към коментар

Antea, ние сме били в района, но края на юли - жега и влага, когато не си на плажа. Убийствено красиво е, обаче ! Обходихме поне 10-на плажа от Сивота до Лефкада. Има васякакви и пясъчни, и скалисти, и смесени. Моите шнорхелисти се нср@х@ от кеф. Градчетата също са чаровни. Две години се точа да се върнем в района (този път на Луца Врахос), ама преди седмица последно решихме да не рискуваме с 3 деца втора Гърция за сезона , поради динамичната обстановка, но още тайно ближа рани. 😞 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 6 минути , Zaro каза:

На границата в какъв вид трябва да бъде сертификатът за човек с тест?

Написан от катеричка рунтавелка на табелка с молив

 

пп. Извинявай, ама не се сдържах.

  • Смея се 11
Връзка към коментар
преди 10 минути , Zaro каза:

На границата в какъв вид трябва да бъде сертификатът за човек с тест?

По-лесно е, ако е на хартия. Показваш и заминаваш. На телефон нещо не им е много комфортно ( мое мнение)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Предполагам, че питането е дали като европейски сертификат 😄 Може и обикновен на хартия, те даже прословутите Рамус и Кандиларов, дето са на летището, не качват в his.bg. 

Antea, според мен е чудесен момент за Парга. Градчето е много живописно и много мъничко, та има реален шанс да не ви ходят туристи по главата, както е обичайно там. Климатът е съвсем ок за началото на септември. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 19 минути , Zaro каза:

На границата в какъв вид трябва да бъде сертификатът за човек с тест?

Разпечатай си то, по-бързо става проверката.

Ние си ги бяхме снимали и на телефоните, за всеки случай.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, antea каза:

попрегледах из форума за Парга и видях, че има много почитатели, но са откъслечни мнения, май няма писано по-дълго, но това не е проблем - добих добра представа за района; та и за времето да питам - прогнозата за там е по-топла (и като исторически данни) в сравнение с Кефалония за последните десетина дни на септември, но все пак по-лични впечатления за климата са добре дошли, който има - да сподели 🙂

Били сме няколко пъти около 10-ти Септември и времето е идеално за почивка. Парга е страхотно местенце, не му се чуди.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 22.08.2021 г. в 18:08, iMari каза:

Не знам как не съм го забелязала досега, но часовете на полетите от/до Закинтос за август са такива, че спокойно може да се отиде за половин ден дотам.😊 Доста време вече не сме правили такива простотии и ми липсват.🙃 Тези, които вече са посетили острова, ако може да кажат заслужава ли си. Доколкото виждам в град Закинтос няма плаж, къде е най-близкият такъв? А става ли да се прекарат 4-5 часа в разходки из града?

Занте денем  е горещ и празен, вечер e съвсем друг.

Освен да се иде да се хапне нещо, друго не виждам.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не съм видяла някой да е пускал, а ще е валидно до началото на новите мерки /13 септември/ - безплатни антигенни тестове. Обявяват се пунктове ден за ден

https://eody.gov.gr/komy-testing-eody/

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Още един въпрос. Заминаваме на 1 септември, но ако можем, искаме да драснем още на 31 август. При това положение мога ли да пусна 2 plf за всяка от датите?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.