Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

преди 4 минути , Zaro каза:

Още един въпрос. Заминаваме на 1 септември, но ако можем, искаме да драснем още на 31 август. При това положение мога ли да пусна 2 plf за всяка от датите?

Кода вече идва веднага, така че няма нужда да го правиш по-рано. Като разбереш кога ще пътувате влизаш и си го правиш. Пробвай още сега дали ти дава същия ден, но мисля че можеше... 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 минути , Zaro каза:

Още един въпрос. Заминаваме на 1 септември, но ако можем, искаме да драснем още на 31 август. При това положение мога ли да пусна 2 plf за всяка от датите?

Да, може. Но няма нужда, защото от няколко месеца може да пускат plf дори и пет минути преди минаване на границата. Така че като решите да тръгвате може да пуснете  plf , няма нужда да е дни предварително.

Мои познати на границата бяха пратили и получили Plf.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 минути , lesy каза:

PLF може и да се редактира. След редакцията идва нов код. 

Аз миналата седмица не успях да сменя датата с редакция. Бях се объркала и въвела грешна дата, но нямаше проблем да направя нов plf  за друга дата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Според мен си го направете от предишния ден, за да не се притеснявате и да бързате в същия ден. 

То мисля, че възможността да се избира беше седмица напред. Винаги го правя с различни мейли.

Връзка към коментар

Последно другарите гърци какво решиха да се случва след 30.08 ? Маски на открито и по плажовете ще има ли задължително? Говореше се нещо, после излязоха новини за мерки след 13.09 (които към момета не ме интересуват) и за близкото бъдеще ми е малко неясно?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, КолЮ каза:

Последно другарите гърци какво решиха да се случва след 30.08 ? Маски на открито и по плажовете ще има ли задължително? Говореше се нещо, после излязоха новини за мерки след 13.09 (които към момета не ме интересуват) и за близкото бъдеще ми е малко неясно?

Все още е в сила задължителното пиене на Узо на открито.Поради спецификата на задължението носенето на маски е невъзможно.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 3
  • Смея се 14
Връзка към коментар
преди 2 часа, Emil Chakalov каза:

Все още е в сила задължителното пиене на Узо на открито.Поради спецификата на задължението носенето на маски е невъзможно.

https://www.dailymail.co.uk/femail/article-8548019/Emma-Louise-Connolly-goes-viral-hilarious-hack-eating-facemask-on.html#v-1347690275854631315

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, Emil Chakalov каза:

От вчера всички неваксинирани се тестват от гърците.В резултат на това километрична опашка за влизане в Гърция.

Вчера минах Кулата към 15.00, да имаше много коли и пускаха по няколко през определено време. Никой от семейството ми не е ваксиниран. С бързи тестове сме. Гърка единствено погледна плф-а и ми върна цялата бумащина. Румънците ги бавят много повече и някои ги отбиват.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Прясна информация от летището на Миконос. Всички ваксинирани пропускаха на паспортен контрол и преди всичко гледаха PLF. Неваксинираните ги отделяха за ново тестване. Като цяло всичко минаваше бързо и експедитивно. На ферито за Наксос днес искаха само билети , декларациите изобщо не ги погледнаха.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Да кажа и аз за Корфу от днес, не тестваха абсолютно никой от нашия самолет. А организацията с чекирания багаж беше пълна пародия… Добре, че острова е толкова безумно красив, та забравих всички нерви по това летище 😂

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, mu_ry каза:

Да кажа и аз за Корфу от днес, не тестваха абсолютно никой от нашия самолет. А организацията с чекирания багаж беше пълна пародия… Добре, че острова е толкова безумно красив, та забравих всички нерви по това летище 😂

Ще видиш каква пародия е на летището в Корфу на връщане, отидете поне 2 часа по-рано. Поне така беше миналата седмица. Точно заради твоето пътуване не споделям моите впечатления от острова засега. Енджой на макс! Не пропускайте плажовете Agios Gordios и Glyfada. В Dassia на Malibu beach bar също играе приятен ветрец под дърветата 😉 Пак в Dassia, към Elea beach хотела има ресторант на първа линия с отлични цени и качество. Вечер в 21 часа започва и детската дискотека 😉

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, oli_mali каза:

Ще видиш каква пародия е на летището в Корфу на връщане, отидете поне 2 часа по-рано. Поне така беше миналата седмица. Точно заради твоето пътуване не споделям моите впечатления от острова засега. Енджой на макс! Не пропускайте плажовете Agios Gordios и Glyfada. В Dassia на Malibu beach bar също играе приятен ветрец под дърветата 😉 Пак в Dassia, към Elea beach хотела има ресторант на първа линия с отлични цени и качество. Вечер в 21 часа започва и детската дискотека 😉

Мерси, аз нямах големи очаквания към острова, засега съм доволна. Но летището… бях бясна вчера 😂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние пристигнахме на Корфу с кола. На порта в Игуменица първо мина един служител на бреговата охрана и ни провери сертификатите. После друг ни събра декларациите. На ферито никой не носеше маска, на горната палуба, но се спазваше отстояние. 4 дни в Керкира никой нищо не ни е искал, разбира се не сме се напъвали да влизаме в салонната част на заведения. Маски в магазините, в централния супер Synka пускаха под бройка.

Сега сме в едно селце до Агиос Матеос, тук даже хостът ни посрещна без маска и подаде ръка за ръкуване. Районът е много красив, но не е лесно да си открием неособено претъпкан плаж на острова. Засега най-много ни хареса Халикунас, а от северните Агиос Стефанос.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Вчера дъщеря ми се прибра с полет от Атина. Там е имало проблеми да качват българи без тест ( в случай че нямат ваксинационен сертификат) , но след кратка разправия и размятане на заповеди, че може българи да се прибират в България без тест са пуснали всички .

В БГ на летището - проверка на сертификати ( ваксини и тестове) но само като поглед върху листчето ( кода на телефона) , без да се сравнява името на документа с някакъв документ за самоличност  за да я ясно на кого е сертификата и кой го показва 🙂

.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

На влизане в Гърция през нощта, никакви проблеми - бърз поглед на PLF и до там. На връщане, обаче минахме гранцата през нощта и явно нашите митничари нямаха работа и проверяваха обстойно - карантина, при положение че си без тест/ваксина, като провяряваха и за неплатени и невръчени глоби - връчваха масово електронни фишове в 2 ч. през нощта ( оказа се, че са променили закона и вече Гранична полиция имат това право). 

Относно феритата от Нидри ( Лефкада) до Кефалония - има фери на две компании - West ferry ( които имат опция за предварително запазване) и Ionian ferry ( които нямат нищо актуално в сайта). Пътуването е около 2 часа, в нито едната посока никой не ни поиска тестове, нито селф тестовете - единствено на отиване искаха са им оставим попълнените декларации / COVID form. На самият кораб никой не носи маски, единствено в затворените помещения. За самата Кефалония, ще напиша в другата тема, но с две думи - уникален остров. 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Можете ли да ми препоръчате място в Северна Гърция, където имате наблюдения, че времето се задържа по-топло до късно през септември или първите дни на октомври? Искам да започна да подковавам половинката ми за едно последно лятно море. Път с кола макс 400 км/4ч път с кола от София, защото не ни се пътува повече за престой от няколко дни.

Знам, че в края на септември и началото на октомври в Северна Гърция е лека депресия и пустош, но преди това няма да можем. Няма да ми е че са малко на брой местата за ядене или претенции какво сервират, важното е мястото да е закътано и безветриво...  Давам си сметка, че времето е 100% гадаене какво ще е в края на септември, но все пак, някакви ваши наблюдения и препоръки, ако имате, добре дошли са. ❤️ 🙂

Искам да държа няколко места на радара си за периода и като наближи да решим според ситуацията... А междувременно небрежно да подхвърлям на половинката идеята... 😉 Мислех за заливчето на Неа Перамос или към Перая и Епаноми, но съм отворена за всякакви предложения и надолу към Катерини. На Керамоти и по Тасос май духа доста по това време вече?

Търся места, където сте забелязали, че температурата за задържа по-висока, дори с един градус е нещо, без вятър и без висока вълна - целта е да навия половинката ми за последно да пошляпаме с падъл борда и детето, което го ползва за скачане, но на висока вълна и вятър не му е гот 🙂

Връзка към коментар
преди 24 минути , Coo каза:

Можете ли да ми препоръчате място в Северна Гърция, където имате наблюдения, че времето се задържа по-топло до късно през септември или първите дни на октомври? Искам да започна да подковавам половинката ми за едно последно лятно море. Път с кола макс 400 км/4ч път с кола от София, защото не ни се пътува повече за престой от няколко дни.

Знам, че в края на септември и началото на октомври в Северна Гърция е лека депресия и пустош, но преди това няма да можем. Няма да ми е че са малко на брой местата за ядене или претенции какво сервират, важното е мястото да е закътано и безветриво...  Давам си сметка, че времето е 100% гадаене какво ще е в края на септември, но все пак, някакви ваши наблюдения и препоръки, ако имате, добре дошли са. ❤️ 🙂

Искам да държа няколко места на радара си за периода и като наближи да решим според ситуацията... А междувременно небрежно да подхвърлям на половинката идеята... 😉 Мислех за заливчето на Неа Перамос или към Перая и Епаноми, но съм отворена за всякакви предложения и надолу към Катерини. На Керамоти и по Тасос май духа доста по това време вече?

Търся места, където сте забелязали, че температурата за задържа по-висока, дори с един градус е нещо, без вятър и без висока вълна - целта е да навия половинката ми за последно да пошляпаме с падъл борда и детето, което го ползва за скачане, но на висока вълна и вятър не му е гот 🙂

Имам преки наблюдения за Паралия Офриньо.Вятър има и сега,но заливът ограничава вълните.По-голяма вълна от 30-40см аз не съм виждал независимо от сезона.Прибрахме се в понеделник и на 16-17 пак отиваме.Сутрин не духа и морето е гладко,следобед подухва.Почти всички таверни работят целогодишно.

280 км от София.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Emil Chakalov каза:

Имам преки наблюдения за Паралия Офриньо.Вятър има и сега,но заливът ограничава вълните.По-голяма вълна от 30-40см аз не съм виждал независимо от сезона.Прибрахме се в понеделник и на 16-17 пак отиваме.Сутрин не духа и морето е гладко,следобед подухва.Почти всички таверни работят целогодишно.

280 км от София.

Хееййй, златно и слънчево да ти е пътуването! 🙂 Покрай Офринио минахме миналата седмица (сновяхме между Аспровалта и Кавала) и се чудех как ще му е морето в края на септември 🙂 🙂 🙂 На 17ти ние заминаваме за другаде и вероятно като се прибираме и евентуално опаковаме за последна Гърция вие ще се прибирате. Ако стоите до 26-30ти, моля пусни един beach report как е положението там, за вятър положението се сменя, но вдигнало ли е морето водорасли. За вълната си прав, закътано 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.