Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

преди 9 минути , jul каза:

Парга? Там и без това не се ходи в топ сезон. 

Паргата в посока Корфу ли? 🙂 Много ми е далеч, до там по-скоро бих летяла до Корфу, а не искам, понеже носим триметров падъл борд и билета му ще ми е златен 😉

От София 4 часа по магистралата макс, наистина макс. Аз го мисля за нещо като дълъг уикенд, ако времето позволява. Ние спираме на 1,5-2 часа за "спортна пауза" от половин час детето да потърчи и да не мрънка. 💩 С деца на море, няма как.

Връзка към коментар
преди 2 минути , Coo каза:

Паргата в посока Корфу ли? 🙂 Много ми е далеч, до там по-скоро бих летяла до Корфу, а не искам, понеже носим триметров падъл борд и билета му ще ми е златен 😉

От София 4 часа по магистралата макс, наистина макс. Аз го мисля за нещо като дълъг уикенд, ако времето позволява. Ние спираме на 1,5-2 часа за "спортна пауза" от половин час детето да потърчи и да не мрънка. 💩 С деца на море, няма как.

Не е в Гърция , но е по-хубаво според мен - Кипър , има полети до Ларнака и Пафос  , под 2 часа са . Не съм проверявал цените на билетите , но в airbnb има доста оферти с басейни( минерални) , което за малко дете е страхотно удобство.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 49 минути , jul каза:

Парга? Там и без това не се ходи в топ сезон. 

Парга от вчера. За четвърти път съм там. Толкова хора не съм виждала досега. Не можеш да се размимеш. Мерки никакви. 

IMG_20210901_211722.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 25 минути , lesy каза:

Парга от вчера. За четвърти път съм там. Толкова хора не съм виждала досега. Не можеш да се размимеш. Мерки никакви. 

IMG_20210901_211722.jpg

На стъргалото наистина е лудница, но е измамно. По малките улички по-нагоре е мъртвило. Хората са чувствително по-малко. Много места не работят. Нашето хотелче е наполовина празно, за разлика от друг път.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Пффф, да, не се сцепват от социална дистанция, но въпреки големите цифри държат фронта вече два месеца, а след 13.9 с въвеждането на ощето мерки, вероятно ще им падат бройките, докато тук аз си гриза ноктите България кога ще мине в тъмно червеното с 500 на 100 хиляди и няма да ни искат за туристи 🙂

 

ПС: Това лято не стигнах до Родос с Уиз, но догодина... 🏖️🌊

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , jul каза:

Другото близко - Пилио, западния бряг, от Афисос надолу. Там е закрито и водата е като тепсия принципно, та няма от какво да се изстуди. 6 часа от София. 

това Пилио на 8те часа с кола ли? 🙂 (+ на всеки 2 часа по 30 минути за разтичване на дете около колата)

pilio.jpg.e85df43538bcacab219697e5ab1aa185.jpg

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Същото, ама друго време дава при мен и съм склонна да му вярвам 😏

Screenshot_20210902_232621_com.google.android.apps.maps.jpg

Другото, дето има шанс да става /ама ще е пустош/. Иначе има розово фламинго по това време на езерото Вистонис 🤗

 

Screenshot_20210902_233322_com.google.android.apps.maps.jpg

Връзка към коментар
преди 11 минути , jul каза:

Същото, ама друго време дава при мен и съм склонна да му вярвам 😏

Screenshot_20210902_232621_com.google.android.apps.maps.jpg

Хм. Интересно. Моят Гугъл е някакъв "бавен" 🙂

Може би калкулира на базата на предишни пътувания за моя профил за ХХ километра по магистрала или първокласен/второкласен път колко км/час изминавам обикновено и ми вади директно сметката за моя режим на движение... 🤪

 

Вистонис звучи яко, ай лайк пинк фламинго ❤️

Там в езерото не е ли защитено за каране на неща в езерото да не им подплашиш фламингите? 🤔 Трябва да го проуча...

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , Coo каза:

това Пилио на 8те часа с кола ли? 🙂 (+ на всеки 2 часа по 30 минути за разтичване на дете около колата)

pilio.jpg.e85df43538bcacab219697e5ab1aa185.jpg

 

Твоето Пилио не е като нейното Пилио. Някакво менте е.

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Малко смислена информация. От ноември 2020 гърците ползват транспондери за преминаване по магистралите. Джаджата е безплатна и може за бъде доставена и на адрес в България. Иначе може да се купи от тол-пунктовете, където се предлага. Магистралите се управляват от различни оператори, всеки продава своите, които могат да се ползват на всички останали магистрали. Аз си взех Egnatia pass, който ми дава 5% отстъпка по участъците на този оператор. Сключването на договора отнема 10 мин. Вкарват се пари в брой или карта и през приложението се следи салдото. През пункт се преминава лесно и бързо. Зареждането става с карта, запаметена в приложението. Има таблица с отстъпки, като над определен брой (21 или 28) и до определен брой (50) преминавания за месец се пътува безплатно.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Подкрепям препоръката на @Zaro

Ние сме с Егнатия пас, взехме го от един контейнер офис точно след като се влезе в Гърция. Имат и апп да си следиш движението. Работи супер. 🙂

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 часа, Coo каза:

Хееййй, златно и слънчево да ти е пътуването! 🙂 Покрай Офринио минахме миналата седмица (сновяхме между Аспровалта и Кавала) и се чудех как ще му е морето в края на септември 🙂 🙂 🙂 На 17ти ние заминаваме за другаде и вероятно като се прибираме и евентуално опаковаме за последна Гърция вие ще се прибирате. Ако стоите до 26-30ти, моля пусни един beach report как е положението там, за вятър положението се сменя, но вдигнало ли е морето водорасли. За вълната си прав, закътано 🙂

Е,не ще сме за 4-5 дена да стоплим малко внучето,че в Германия ходи вече с фес.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Като стана дума за Парга, някой хубав плаж наоколо. Ходили сме до Lichnos Beach .Валтос малко пренаселен ми се струва.Въпреки че, по това време може би няма толкова хора.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 часа, Coo каза:

Хм. Интересно. Моят Гугъл е някакъв "бавен" 🙂

Може би калкулира на базата на предишни пътувания за моя профил за ХХ километра по магистрала или първокласен/второкласен път колко км/час изминавам обикновено и ми вади директно сметката за моя режим на движение... 🤪

 

Вистонис звучи яко, ай лайк пинк фламинго ❤️

Там в езерото не е ли защитено за каране на неща в езерото да не им подплашиш фламингите? 🤔 Трябва да го проуча...

Ние ходим на къмпинг Натура, съвсем до езерото Вистонида, цялата зона е уникално красива. Плажовете са доста закътани, така че предполагам ще е подходящо за падъл борда, правили сме маршрута и през Кулата и през Маказа, около 5 часа отнема. Освен това има къде да се обикаля- Ксанти, Комотини и Александрополис са близо (1 час до Александрополис, като най-далечна точка), за кръчми също мога да дам препоръки 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 10 часа, Zaro каза:

Малко смислена информация. От ноември 2020 гърците ползват транспондери за преминаване по магистралите. Джаджата е безплатна и може за бъде доставена и на адрес в България. Иначе може да се купи от тол-пунктовете, където се предлага. Магистралите се управляват от различни оператори, всеки продава своите, които могат да се ползват на всички останали магистрали. Аз си взех Egnatia pass, който ми дава 5% отстъпка по участъците на този оператор. Сключването на договора отнема 10 мин. Вкарват се пари в брой или карта и през приложението се следи салдото. През пункт се преминава лесно и бързо. Зареждането става с карта, запаметена в приложението. Има таблица с отстъпки, като над определен брой (21 или 28) и до определен брой (50) преминавания за месец се пътува безплатно.

Благодаря за информацията. Точно в сряда се чудех от къде да взема такава карта. Преминаването с нея става бързо и не се чака. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Kabi каза:

Като стана дума за Парга, някой хубав плаж наоколо

Каравостаси, не е особено далеч от Парга и е хубав, пясъчен плаж. Пътят си е асфалт.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Kabi каза:

Като стана дума за Парга, някой хубав плаж наоколо. Ходили сме до Lichnos Beach .Валтос малко пренаселен ми се струва.Въпреки че, по това време може би няма толкова хора.

Ние сме в Сивота и обикаляме с каяци района. Обаче плажовете, до които се стига с автомобил са пренаселени. Както и е пълно с яхти. Намираме си самотни заливчета, но достигаме по вода. Съжалявам, че не ти помагам. И водата не е много топла.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Kabi каза:

Като стана дума за Парга, някой хубав плаж наоколо. Ходили сме до Lichnos Beach .Валтос малко пренаселен ми се струва.Въпреки че, по това време може би няма толкова хора.

Амудя е ок. Зависи какво искате.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Ninkata17 каза:

Ние ходим на къмпинг Натура, съвсем до езерото Вистонида.. 

Може ли малко повече за там? Ние ходимна къмпинг Александрополис принципно, макар че това лято пропуснахме. Може и на лични, да не занимаваме аудиторията 🙃

преди 2 часа, Ninkata17 каза:

за кръчми също мога да дам препоръки 🙂

Давай, де, да разнообразим малко ☺️

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.