Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

В района на езерото Вистонида, на самия Порто Лагос препоръчвам Порто Кали https://goo.gl/maps/n8Ntgjogf5YPGjaV7. Непретенциозно, евтино и пълно с местни, прясна риба, каквото са уловили сутринта, и невероятно вкусно орзо с морски дарове. 

 

В Александрополис любимото ни място е Nisiotiko, https://goo.gl/maps/WhpL6b2KWkLmnmrY9, там всичко е вкусно :). Още си спомням вкуса на барбуна и фавата от първото ми посещение преди десетина години, ходили сме специално до там за обяд, като сме в Стара Загора. 

 

На пристанището срещу фара има страхотно джелато. https://goo.gl/maps/NSoRFQuPCFCpxRTX7.  Малко извън града, в http://kyklopas.com/ може да се направи дегустация на зехтин, ранната им реколта на мен много ми харесва, а също имат много интересни овкусени зехтини . Не съм им фен по принцип, но с босилека, чесъна и ментата ме спечелиха.

 

Откритието от последното ни ходене е https://g.page/capsouli?share в Комотини, там кухнята е смес от Гърция и Турция, много добро обслужване и интересно меню.

 

Нещо ми потекоха лигите, следващата седмица трябваше да заминем в Южен Пелион, ама се оказа че имаме само 4 дни, така че ще трябва някъде по -близко да ходим да ядем, може би на Тасос :).

  1. Orzo.jpg.d350044fd27cf9658a3e3ed14caf90cb.jpg3.jpg.8c311ee0deb053e3726d08e9a91faed7.jpg4.jpg.5964dc4c53f59267b53da5ba326da433.jpg
  2. 2jpg.jpg.bc3f9a063b0c90069af3957f0601ff08.jpg
  • Харесвам 12
  • Благодаря 4
Връзка към коментар
преди 6 часа, Ninkata17 каза:

Ние ходим на къмпинг Натура, съвсем до езерото Вистонида, цялата зона е уникално красива. Плажовете са доста закътани, така че предполагам ще е подходящо за падъл борда, правили сме маршрута и през Кулата и през Маказа, около 5 часа отнема. Освен това има къде да се обикаля- Ксанти, Комотини и Александрополис са близо (1 час до Александрополис, като най-далечна точка), за кръчми също мога да дам препоръки 🙂

Благодаря! Районът изглежда доста обещаващ 🙂 ❤️

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Нещо съм пропуснала - Уиз вече изобщо не позволяват онлайн чекиране в Корфу, трябва да се ходи на гише. Това ново ли е или и преди е било? Пътиваме в неделя и леко се изненадах 🙂

Връзка към коментар
Преди 1 час, mu_ry каза:

Нещо съм пропуснала - Уиз вече изобщо не позволяват онлайн чекиране в Корфу, трябва да се ходи на гише. Това ново ли е или и преди е било? Пътиваме в неделя и леко се изненадах 🙂

И аз потвърждавам, че всички минават през гише и е пълен хаос на летището.

Връзка към коментар
преди 3 минути , moli84 каза:

Утре мислим да пътуваме през Маказа без резервация или към Тасос  Или халкидики.мога ли утре да попълня плф?

Може. Кодът идва веднага. 

Връзка към коментар

Преди малко минахме Промахон за 35 секунди в посока България. От гръцка страна погледнаха само лични карти. От българска полицаят като го наближавахме само се наведе, видя състава и махна дори да не спираме. Направихме пътьом безплатни бързи тестове на пункта в Неа Мудания. След 5-10 минути ти казват на място резултата, а до час и нещо (преди да стигнем границата) ни ги бяха изпратили и на имейл.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 23 минути , Oldkozel каза:

Преди малко минахме Промахон за 35 секунди в посока България. От гръцка страна погледнаха само лични карти. От българска полицаят като го наближавахме само се наведе, видя състава и махна дори да не спираме. Направихме пътьом безплатни бързи тестове на пункта в Неа Мудания. След 5-10 минути ти казват на място резултата, а до час и нещо (преди да стигнем границата) ни ги бяха изпратили и на имейл.

Къде мога да намеря адресите на тези пунктове?

Връзка към коментар
преди 5 минути , Zaro каза:

Евхаристо поли. Оправих се, ама някъде и на английски има ли го?

@ZaroМожеш да си го смениш на английски , горе в дясно.Направо в сайта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Zaro каза:

Евхаристо поли. Оправих се, ама някъде и на английски има ли го?

Аз лично не го намерих на английски. ФБ групата за Промахон и те. Но сложи адреса на сайта в Гугъл     преводач и става по-разбираемо. Всеки ден пунктовете се менят. Конкретно примерно този в Неа Мудания вчера не работеше. А иначе днес там работиха 2 екипа и вземат проба само от едната ноздра. Понеже резултатите ги връзват директно към ПЛФ-а, върви много бързо.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

@ZaroМожеш да си го смениш на английски , горе в дясно.Направо в сайта.

Не излиза същото съдържание. Вече пробвах. Препраща към началната страница.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Zaro каза:

Евхаристо поли. Оправих се, ама някъде и на английски има ли го?

В гугъл транслейт слагаш линка на сайта, избираш на какъв език искаш да ти го преведе и цъкаш на новия линк. Ето го на български например:

https://eody-gov-gr.translate.goog/komy-testing-eody/?_x_tr_sl=el&_x_tr_tl=bg&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=ajax,nv,elem

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

малко по-подробно за Egnatia Pass може ли някой да каже? става ли човек предварително да си изтегли приложението и да се регистрира, а после да си вземе бързо самото устройство или само там на място се прави регистрацията, ако няма да го поръчваш с доставка до България? също - пише, че работното време на пункта на Промахон е от 9 сутринта, явно ако минеш по-рано си плащаш по другите начини и някъде на Солун можеш пак да го вземеш, ама какво представлява все пак този пункт на Промахон, къде се намира точно и лесно ли се забелязва?  с Egnatia Pass може да се плаща и по всички други магистрали и подводния тунел, нали?

Връзка към коментар

От ФБ Кулата - потребители споделят, че можело да се заяви онлайн и да се получи с безплатна доставка до България. Иначе, някакъв фургон бил офисът на Егнатия на Промахон, имало такива на почти всички диодии.

Връзка към коментар

Аз питах на място преди около седмица на 3 места. Доставката е до 10 дни на адрес, може и адрес в България. Заявка може да се попълни и онлайн. Отказаха ми да ми дадът веднага устройството.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Странно, твърдят, че ставало за 15-на минути - попълване на заявка и получаване на устройството. Освен да се заяви онлайн и да се получи на място.

Връзка към коментар

Нашето устройство взехме миналия юни от един фургон след преминаването на ГКПП Кулата, в началото на магистралата, точно преди бариерите на магистралата. Спряхме в най-дясната аварийна лента, прескочихме мантинелата. Вероятно има и по-цивилизован начин от прескачане, но не ни се обикаляше. Нямаше хора, попълването беше бързо. Пари за устройството не са ни искали. Дадоха ни го веднага. Не се чакаше за активиране. Сложихме го на колата и минахме през бариера с него. За ползване на аппа ти трябва устройството първо.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.