Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

преди 14 минути , Contest каза:

Какво още може да се види в западната част, освен трите плажа и Ханя, с кола ще сме?

Опитай да скролнеш тук докато си харесаш нещо по картинка: 

https://www.greeka.com/crete/chania/sightseeing/

и тук за плажовете: 

https://www.greeka.com/crete/chania/beaches/

 

Ние бяхме без кола и не беше толкова скоро, че да давам много съвети 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , Contest каза:

Какво още може да се види в западната част, освен трите плажа и Ханя, с кола ще сме?

Дните ви са малко, зависи дали ще препускате или по-спокойно ще я карате. До Елафониси е Кедродасос, където няма 10 000 човека, чадъри и автобуси, та струва си. На юг - Палеохора и Грамено. Да имахте повече дни, да говорим и за Сфакия, ама няма време. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Contest каза:

Какво още може да се види в западната част, освен трите плажа и Ханя, с кола ще сме?

И аз мисля, че за 4 дни освен посочените Балос, Елафониси, Фаласарна, Шейтан Лимани и Ханя едва ли ще ви остане време за още нещо. То може, но ще е препускане, а не почивка. Ние бяхме отседнали в района на Кисамос и денем редувахме гореспоменатите плажове, а вечер Ханя.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Lindt - не живея на Парос. Транспортът е добре уреден и можеш да стигнеш почти навсякъде. Според мен е по-добре да отседнете примерно в Парикя и от там да ходите всеки ден на различно място.  От Парикия тръгват автобусите за острова. От Науса също тръгват автобуси, но не за навсякъде. Можете да наемете кола за един ден и да отидете до по-отдалечените от спирки и паркинги плажове. Антипарос е по-малък, по-компактен има плажове без много хора, хубава храна и луксозни магазинчета. На Антипарос е най-добре с кола.  Кога ще ходите на Парос? Аз също ще се радвам да се запознаеме и срещнеме на някой остров. Живея в Атина.  

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , harta каза:

Lindt - не живея на Парос. Транспортът е добре уреден и можеш да стигнеш почти навсякъде. Според мен е по-добре да отседнете примерно в Парикя и от там да ходите всеки ден на различно място.  От Парикия тръгват автобусите за острова. От Науса също тръгват автобуси, но не за навсякъде. Можете да наемете кола за един ден и да отидете до по-отдалечените от спирки и паркинги плажове. Антипарос е по-малък, по-компактен има плажове без много хора, хубава храна и луксозни магазинчета. На Антипарос е най-добре с кола.  Кога ще ходите на Парос? Аз също ще се радвам да се запознаеме и срещнеме на някой остров. Живея в Атина.  

 

Благодаря! Тоест сте били на почивка там по същото времe като @Mary. Хубаво съвпадение 🙂  Или пак не съм разбрала. Тази година на кой остров сте? 

Имаме билети до Миконос от 13-20 юли. И още едни билети за седмица в края на август. Предполагах, че уиз ще разместят нещо по полетите и ще мога да сменя едните за Санторини, но може и така да си останат. И сега се чудя кои са най-подходящите за нас островчета  и места.

Не шофираме, няма да си наемем кола. По-лесно ми е да видя по-достъпните места за 3 дни и после още няколко достъпни на втори остров, отколкото по-забутаните на първия. А Миконос не ми харесва нито като цени на хотелите, нито като гледка от лодката преди 3 години, ама полетите са по 20 лв и ще му дам втори шанс в ден на полет. 

Загледах се и във Фолегандрос, обаче от Парос и Наксос има евтино фери само веднъж седмично, в един и същи ден, а през другите дни и 60 евро и не ми се дават. Та още не знам как мога да го включа острова в почивката си, но ми изглежда различен и добре съчетаващ се. 

Връзка към коментар
преди 33 минути , Lindt каза:

Тоест сте били на почивка там по същото времe като @Mary. Хубаво съвпадение 🙂  Или пак не съм разбрала.

Как така си пропуснала! :laugh:

Не само бяха там, но и сега благодарим на съпруга на @harta, че рааааано сутринта дойде да ни вземе от летището.

Споделихме и една вечеря след това, пълна с усмивки, много ядене и чудни разговори!

Темата ни я знаеш, затова визуализирам само снимката на изяденото в прекрасна компания:

 

IMG_9853.jpg.e987f9da01159473fab0d50700db5c06.jpg

 

Без кола сигурно е възможно разхождането из острова, но ще се губи време.

 

 

 

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар

И ние сме на Крит  за седмица: 11-18 Септември, ще сме с кола. В момента се чудим дали да се базираме на едно място или да разделим по 3/4 нощувки на 2 места.

Със сигурност един ден ще заделим за ходене на Изток към Ретимно и Кносос за да гледаме малко руини, останалото време ще е на Запад с основните плажове - Балос, Фаласарна, Елафониси, Сейтан Лимани, Превели и т.н.  

Как мислите, една или две бази е по-удачно за 7 дни? И къде? 🤨

Връзка към коментар
преди 1 минута , Mary каза:

Как така си пропуснала! :laugh:

Не само бяха там, но и сега благодарим на съпруга на @harta, че рааааано сутринта дойде да ни вземе от летището.

Споделихме и една вечеря след това, пълна с усмивки, много ядене и чудни разговори!

Темата ни я знаеш, затова визуализирам само снимката на изяденото в прекрасна компания:

 

IMG_9853.jpg.e987f9da01159473fab0d50700db5c06.jpg

 

Без кола сигурно е възможно разхождането из острова, но ще се губи време.

 

 

 

Време имаме, остров не мога да си избера 🤣  Ще си купя шапка и ще си трамбоваме пеша 🤣 Аз и в Санторини съм си наумила да минем пеша Ия-Фира, вместо да седя и да мисля къде е най-хубава гледката.

  • Смея се 1
Връзка към коментар

@П.Кръстев, аз още до Крит не съм стигнала /преди вас ще сме/, но ми се вижда абсурдно с базиране на едно място с план за запад и за изток. Ние ще сме около Колимбари /ако не сменя резервацията, но не виждам по-подходяща логистична база/ първите 5 нощувки и гледам, че под час до който и да е от задължителните плажове няма.

Зависи от интересите /плажове v/s руини/, но според мен с по-малко от 4-5 на запад няма да се получи. Другите 2-3 някъде в другия край.

С кола какво означава - наета или ферибот?

Връзка към коментар

Еееех, ако живеех на Парос, щях да се видя и с други магеланци с голяма радост.  Тази година ще сме до 25/7, така че ще може да се видиме, ако решите да дойдете.

 

За Крит според мен е по-добре на две места да спите за по 3 дни или 4. На нас ни е база Фаласарна за западната част. После база в Ретимно и от там до Превели и Кносос. Супер става.

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 36 минути , jul каза:

@П.Кръстев, аз още до Крит не съм стигнала /преди вас ще сме/, но ми се вижда абсурдно с базиране на едно място с план за запад и за изток. Ние ще сме около Колимбари /ако не сменя резервацията, но не виждам по-подходяща логистична база/ първите 5 нощувки и гледам, че под час до който и да е от задължителните плажове няма.

Зависи от интересите /плажове v/s руини/, но според мен с по-малко от 4-5 на запад няма да се получи. Другите 2-3 някъде в другия край.

С кола какво означава - наета или ферибот?

Като кацнем ще вземем кола под наем и ще я върнем като излитаме обратно.

За източната страна ще имаме само един дей трип, в който ще обиколим няколко градчета/крепости и т.н. Няма особено значение точно къде ще сме отседнали за този дей трип, дали ще пътуваме по 30-40 мин на посока повече или по-малко е все тая, това може да се компенсира с малко по-ранно ставане. Мисълта ми е за самата западна част дали трябва да сме на две отделни места или не.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , П.Кръстев каза:

Като кацнем ще вземем кола под наем и ще я върнем като излитаме обратно.

За източната страна ще имаме само един дей трип, в който ще обиколим няколко градчета/крепости и т.н. Няма особено значение точно къде ще сме отседнали за този дей трип, дали ще пътуваме по 30-40 мин на посока повече или по-малко е все тая, това може да се компенсира с малко по-ранно ставане. Мисълта ми е за самата западна част дали трябва да сме на две отделни места или не.

Зависи какво обичаш да правиш. Аз бих предвидила 2-3 нощувки около някой плаж и да разгледам по-подробно някой район или да се върна без усилия за по-добра светлина, коктейл по залез. За тези дати има под 50 евро нощувки и около Фаласарна, и около Елафониси. Не мога да си представя причини за 7 нощувки на едно място, освен може би в Лаутербрунен. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 18 минути , Lindt каза:

Зависи какво обичаш да правиш. Аз бих предвидила 2-3 нощувки около някой плаж и да разгледам по-подробно някой район или да се върна без усилия за по-добра светлина, коктейл по залез. За тези дати има под 50 евро нощувки и около Фаласарна, и около Елафониси. Не мога да си представя причини за 7 нощувки на едно място, освен може би в Лаутербрунен. 

Така е, и аз клоня повече към 3-4 нощувки около Фаласарна и останалите 3/4 някъде в по-южната част, може би Плакия. Точно защото искам на тези хубави плажове да отделим възможно повече време и да ги видим по залез когато няма много хора и после да не трябва да бием много път за да се приберем.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Lindt,

Парос спокойно може да се направи с обществен транспорт, но ако искаш, погледни и Сирос. Възможно е като по-слабо комерсиален да не ти е попадал в окомера. Има удобни фериботи от Миконос няколко пъти на ден, а столицата е грандиозна. Плажчетата са малки, но спретнати, и добре уредена автобусна мрежа, поне преди ковида. Ако ти е любопитно, ще кача снимки.

 

Фолегандрос също е чудесен избор, но го направи в края на лятото, ако успееш да смениш билетите за Санторини - оттам е екстра логистиката.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Параход каза:

Lindt,

Парос спокойно може да се направи с обществен транспорт, но ако искаш, погледни и Сирос. Възможно е като по-слабо комерсиален да не ти е попадал в окомера. Има удобни фериботи от Миконос няколко пъти на ден, а столицата е грандиозна. Плажчетата са малки, но спретнати, и добре уредена автобусна мрежа, поне преди ковида. Ако ти е любопитно, ще кача снимки.

 

Фолегандрос също е чудесен избор, но го направи в края на лятото, ако успееш да смениш билетите за Санторини - оттам е екстра логистиката.

Да, много се надявам да ми ги побутнат леко билетите и да ги сменя за Санторини. То и Милос е по-удобен от там. Въобще ми е по-ясно какво да правя 🙂  

Ще погледна Сирос, благодаря! А била ли си в Икария? 

Връзка към коментар

Не, не съм ходила на Икария, обаче понеже искам 😉 от проученото и прочетено за него оставам с впечатление, че е силно неподходящ за посещение без собствен транспорт (и даже някои от пътищата са тегави за лека кола, искат си по-здрава машина).

 

Сирос през 2008 и 2020

 

https://www.flickr.com/photos/78710182@N06/albums/72157635611686103

 

https://www.flickr.com/photos/182857952@N07/albums/72157714903327043

 

А пък ако се засилите към Милос - горещо съветвам да комбинирате със съседния Кимолос. Колкото и да е парадоксално, това е нещото, което най-много ми хареса на Милос 🙂 И Сифнос в тази посока.

 

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , Параход каза:

Не, не съм ходила на Икария, обаче понеже искам 😉 от проученото и прочетено за него оставам с впечатление, че е силно неподходящ за посещение без собствен транспорт (и даже някои от пътищата са тегави за лека кола, искат си по-здрава машина).

 

Сирос през 2008 и 2020

 

https://www.flickr.com/photos/78710182@N06/albums/72157635611686103

 

https://www.flickr.com/photos/182857952@N07/albums/72157714903327043

 

А пък ако се засилите към Милос - горещо съветвам да комбинирате със съседния Кимолос. Колкото и да е парадоксално, това е нещото, което най-много ми хареса на Милос 🙂 И Сифнос в тази посока.

 

 

Хубави снимки, много лятно ми стана 🥰 Разгледах няколко албумчета и останах с впечатление, че само на Кимолос харесваш плажовете 🙂 Поне за снимане. 

Връзка към коментар

Нямам смартфон и обикновено ме мързи да нося фотоапарат на плажа, особено когато има вятър 🙂 Много харесвам плажовете на Крит, Иос, Серифос, Елафонисос, Наксос, Скиатос... явно съм била несправедлива към тях!

Връзка към коментар

Здравейте, подготвям една дълга Кефалония за юли месец и ще се радвам на всякаква информация - от къде е най - удачно да вземем ферибот, предварително ли да закупим билетите, готини плажчета (всякакъв тип много известни и много малко известни, обичаме и каменисти и пясъчни всякакви, обожаваме плуването от скали), както и някои готини таверни, таверни със зашеметяваща гледка към залеза и еййй такива нещица. Започвам да заформям програмааа и да чета усилено 🙂 Разпределили сме нощувките една седмица в единия край и другата седмица в другия 🙂

 

Забравим да питам и какви екскурзии се предлагат на самия остров с корабчета 🙂

Връзка към коментар
преди 17 часа, harta каза:

Ретимно е хубаво градче, но ако някой е за 4 дни на Крит, няма да стигнат дните и за там. Предполагам 4 дни за Ханя, за Елафонисос, за Фаласарна и ден за Балос. Аз така бих разпределила. Освен ако не настоявате за плажове.

А ако някой е за 10 дни, то тогава може да се обиколи Крит - Ваи,  Агиос Николаос, Превели, Гайдурониси, Ретимно и др..

На мен Ретимно ми е любимия град в Крит, има си  хубав плаж, стара крепост, невероятен стар град. Предпочитам го пред Ханя.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , Параход каза:

Нямам смартфон и обикновено ме мързи да нося фотоапарат на плажа, особено когато има вятър 🙂 Много харесвам плажовете на Крит, Иос, Серифос, Елафонисос, Наксос, Скиатос... явно съм била несправедлива към тях!

Не споменаваш плажовете на Парос 🙂

Но така или иначе аз изобщо не усещам придърпване към този остров. Наистина се опитах, но не се получава, не ми се ходи 🙃

Ще се наложи да го зачеркна и да гледам в друга посока. 

Връзка към коментар
преди 5 часа, П.Кръстев каза:

И ние сме на Крит  за седмица: 11-18 Септември, ще сме с кола. В момента се чудим дали да се базираме на едно място или да разделим по 3/4 нощувки на 2 места.

Със сигурност един ден ще заделим за ходене на Изток към Ретимно и Кносос за да гледаме малко руини, останалото време ще е на Запад с основните плажове - Балос, Фаласарна, Елафониси, Сейтан Лимани, Превели и т.н.  

Как мислите, една или две бази е по-удачно за 7 дни? И къде? 🤨

Миналото лято бях  за една седмица. Нощувките бяха разпределени 3 в Кисамос, 3 в Ретимно и една в Ханя преди полета. Беше добро решение. Колата под наем много ни улесни.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 55 минути , Lindt каза:

Не споменаваш плажовете на Парос 🙂

Но така или иначе аз изобщо не усещам придърпване към този остров. Наистина се опитах, но не се получава, не ми се ходи 🙃

Ще се наложи да го зачеркна и да гледам в друга посока. 

@Lindt, ако целта са плажове, то определено Наксос е по-добрият вариант от Парос, а и от Санторини, де. По-голям остров, по-големи плажни ивици и доста по-евтин от Парос. Инфото ми е от 2019.

 

IMG_0264.jpg.54803b599279ab80d8cc35684fe2891a.jpg

 

IMG_0285.jpg.02744b665aca5689fbab7dab0828fb6e.jpg

 

IMG_0267.jpg.d05f7bfd5d70f5359baad797ce4c0422.jpg

 

Наксос е много по-спокоен от Парос, но пък Парос е доста атрактивен вечер. И двата бяха лесно достъпни навремето с ферита от Санторини, Миконос и т.н. Ние летяхме от Атина до Парос и после с фери до Наксос.

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , DaBo каза:

@Lindt, ако целта са плажове, то определено Наксос е по-добрият вариант от Парос, а и от Санторини, де. По-голям остров, по-големи плажни ивици и доста по-евтин от Парос. Инфото ми е от 2019.

 

IMG_0264.jpg.54803b599279ab80d8cc35684fe2891a.jpg

 

IMG_0285.jpg.02744b665aca5689fbab7dab0828fb6e.jpg

 

IMG_0267.jpg.d05f7bfd5d70f5359baad797ce4c0422.jpg

 

Наксос е много по-спокоен от Парос, но пък Парос е доста атрактивен вечер. И двата бяха лесно достъпни навремето с ферита от Санторини, Миконос и т.н. Ние летяхме от Атина до Парос и после с фери до Наксос.

IMG_0241.jpg

IMG_0286.jpg

IMG_0240.jpg

IMG_0293.jpg

IMG_0242.jpg

IMG_0266.jpg

Благодаря, Дабо, и на мен така ми се струва 🙂

Целта е нещо да ми привлече вниманието - дали гледка, дали плаж, крепост, тесни улички, цветно пристанище, скали... Наксос например много ни хареса през 2018. И очаквах нещо подобно да видя на Парос, но не се получава. Друга година 🙂

 

Сега примерно гледам Патмос и островчето от раз се представя по-добре: 

https://www.greeka.com/dodecanese/patmos/

Patmos Travel Guide

 

Фолегандрос също: 

 mountain-6087740.jpg.7612920866603983ecc49b7fff309784.jpg

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.