Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2021 и актуална информация


iMari

Препоръчани мнения

преди 6 часа, Olianata каза:

Здравейте,сдобих се с евтините билети на Райанеър за Корфу.Да попитам някой ходил ли е оттам до Саранда или Ксамил/които са албански/,дали е красиво,както по снимки и клипчета?Също така ние сме с ваксини ,но дъщеря ми не е/14г/.Дали ще трябват някакви тестове за влизане в Албания?

От миналата година  фери връзките с Турция и Албания са спрени. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, Olianata каза:

Здравейте,сдобих се с евтините билети на Райанеър за Корфу.Да попитам някой ходил ли е оттам до Саранда или Ксамил/които са албански/,дали е красиво,както по снимки и клипчета?Също така ние сме с ваксини ,но дъщеря ми не е/14г/.Дали ще трябват някакви тестове за влизане в Албания?

И аз щях да задавам подобни въпроси в темата за Корфу, добре, че видях, че тук се дискутират. 🙂

Фериботите между Албания и Гърция към момента са спрени заради вируса. Надявам се да ги подновят по някое време това лято, но няма нищо сигурно.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И още по-новия хит - връща се картата с цветовете. За червените зони /в момента няма такива, но са оранжеви Килкис, Солун, Флорина, Козани, Йоанина, Гревена, Лариса, Μагнисия, Етолокарнания, Βиотия, Евия, Ахая, о. Корфу, Χаня, Ρетимно, Ираклио - о. КРИТ, 
о. Наксос, о. Тинос, о. Андрос, о. Миконос, о. Калимнос, о. Лесвос, Атика/ - локален локдаун. Найс, а? 

  • Харесвам 1
  • Шок 6
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , jul каза:

И още по-новия хит - връща се картата с цветовете. За червените зони /в момента няма такива, но са оранжеви Килкис, Солун, Флорина, Козани, Йоанина, Гревена, Лариса, Μагнисия, Етолокарнания, Βиотия, Евия, Ахая, о. Корфу, Χаня, Ρетимно, Ираклио - о. КРИТ, 
о. Наксос, о. Тинос, о. Андрос, о. Миконос, о. Калимнос, о. Лесвос, Атика/ - локален локдаун. Найс, а? 

От къде е тази информация ?

Да помоля за линк.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, jul каза:

И още по-новия хит - връща се картата с цветовете. За червените зони /в момента няма такива, но са оранжеви Килкис, Солун, Флорина, Козани, Йоанина, Гревена, Лариса, Μагнисия, Етолокарнания, Βиотия, Евия, Ахая, о. Корфу, Χаня, Ρетимно, Ираклио - о. КРИТ, 
о. Наксос, о. Тинос, о. Андрос, о. Миконос, о. Калимнос, о. Лесвос, Атика/ - локален локдаун. Найс, а? 

😞

Тъкмо вчера се чудех къде ще са задължителни маските след 14ти и къде мога да следя по райони...

Това зелено-оранж-червено на картата на ЕС със зоните ли се гледа или те си имат техни?

Писали ли са някъде какво точно ще е този "локален локдаун" посред лято - спиране на влизането на туристи в тези зони, излизане с разрешение от посолството или СМСи /като по Великден - декларация на хартия за туристи?

Връзка към коментар

Във ФБ пише, че тези райони са оранжеви и при влошаване на ситуацията, ще се налага локален локдаун. В момента мерките са си старите  - маски на открито и закрито, вечерен час от 12,30 до 5ч. Може да се пътува през нощта само към мястото, посочено в ПЛФ.

https://covid19.gov.gr/

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Доколкото виждам тук (линк: https://covid19.gov.gr/covid-map), не се предвижда локдаун за ниво 4 (червена зона), поне според google translate:

 

Level 4 - Red

The following measures are foreseen at this level of readiness:

Traffic ban from 00:00 until 06:00

Operation of all health stores:
• exclusively in the open air
• hosting only seated customers
• non-playing music and under the following sanitary conditions:

Disinfection of lists when customers rotate at the tables

Placement of disinfectant product per table

Mandatory use of mask by staff and customers during standby time

Suspension of any kind of event such as concerts, live parties, trade fairs, processions, public markets, etc.

Prohibition of any kind of gathering of citizens over 9 people for any reason, both in public and in private.

The dining areas allow a maximum number of people at each table up to 4 people, unless it is a family of up to 6 people.

Suspension of construction works.

Suspension of religious ceremonies, with the exception of funerals and weddings with the presence of up to 9 people and services performed only by ministers.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Снощи късно, като четох, локдаун се споменаваше, сега не виждам. Както писах и преди, гърците са супер непоследователни и което е днес - изобщо не знаем дали ще е е същото утре. Ще ни държат в шах до последно.

Да се надяваме, че напук на всичко, ще изкараме една много приятна ваканция на Крит, без тълпи англичани и другия туристопоток ✌️

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, jul каза:

Снощи късно, като четох, локдаун се споменаваше, сега не виждам. Както писах и преди, гърците са супер непоследователни и което е днес - изобщо не знаем дали ще е е същото утре. Ще ни държат в шах до последно.

Да се надяваме, че напук на всичко, ще изкараме една много приятна ваканция на Крит, без тълпи англичани и другия туристопоток ✌️

Тълпите англичани ще отсъстват със сигурност .

 

https://www.dnes.bg/eu/2021/06/04/letniiat-sezon-v-gyrciia-ne-zapochna-dobre-britancite-gi-niama.492637

Връзка към коментар

Относно втората декларация, която се попълва за ферибота дали ще може да се мине с ПСР теста, с който минаваме границата или трябва да се прави нов тест преди да се качим на ферибота?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Otnesen каза:

Тълпите англичани ще отсъстват със сигурност .

 

https://www.dnes.bg/eu/2021/06/04/letniiat-sezon-v-gyrciia-ne-zapochna-dobre-britancite-gi-niama.492637

Дано доведе до намаляване на цвните на нощувките по островите, че се бяха изсилили доста... 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , borislavpetkov84 каза:

Относно втората декларация, която се попълва за ферибота дали ще може да се мине с ПСР теста, с който минаваме границата или трябва да се прави нов тест преди да се качим на ферибота?

Да, стига да се вместите в 72 часа.  

Връзка към коментар

Вчера беше ужас на влизане. Минавайте възможно най-рано, че следобед винсги е лудница. Митничари се карат, колона 3 километра, положението по тая граница е бомбок... Минахме за 2 часа и половина... Еду!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, търся препоръка в коя част на Санторини да отседнем. Бях преди години и страшно много ми хареса, но сега се опитвам да реша къде да запазим хотел... и ми идва като жабата от вица да се разчекна.  Имаме 3 дни в Имеровирли и се чудим колко хотела и локации да сменим. Трудно ми е да реша дали да запазваме само в градовете (ойа, фира)  или да запазим хотел по-близо до някой плаж. 

 

Връзка към коментар
преди 7 часа, Otnesen каза:

Новите условия за влизане в Гърция.

Уж чета на сайта на гръцкото министерство и пак не мога да ги разбера - https://travel.gov.gr/#/

Понеже сме разнородна трупа - кой с ваксина, кой с тестче ...

Но какво да правим с детето???

image.png.b42ec4c207ff24c9bdc2306a807b60ba.png

image.png.8195d27f88457976ab331287c056443e.png

Така както е написамно е леко противоречиво според мен ...

Някой скоро да е минавал границата с деца?

Под 5 или под 6 години се минава метър и без тест?

 

 

 

Връзка към коментар

Здравейте!

Планирам Родос за семейна ваканция. Въпросите ми са как е организирано паркирането в Стария град, ще вземем кола под наем, и кои плажове не бива да пропускаме?

Връзка към коментар
преди 34 минути , Мон каза:

Здравейте!

Планирам Родос за семейна ваканция. Въпросите ми са как е организирано паркирането в Стария град, ще вземем кола под наем, и кои плажове не бива да пропускаме?

В стария град изобщо няма да влезеш с кола, намери си уличка в близост и паркирай безплатно. За плажовете Tsambika и Agathi са с най-хубавия пясък и спокойни води, първият доста "разработен", вторият беше напълно див и празен миналата година, но може да се е променило положението за тази...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, jorocontrola каза:

Уж чета на сайта на гръцкото министерство и пак не мога да ги разбера - https://travel.gov.gr/#/

Понеже сме разнородна трупа - кой с ваксина, кой с тестче ...

Но какво да правим с детето???

image.png.b42ec4c207ff24c9bdc2306a807b60ba.png

image.png.8195d27f88457976ab331287c056443e.png

Така както е написамно е леко противоречиво според мен ...

Някой скоро да е минавал границата с деца?

Под 5 или под 6 години се минава метър и без тест?

 

 

 

Без да имам личен опит, моите разсъждения са, че за децата, навършили 5 г. и нагоре, се изисква тест. И обратно под 5 г. - не се изисква.Т.е. над 5 години не означава 6 и нагоре, а 5, 5 и 1 месец, 5 и половна и т.н.

Този извод си правя на база кои лица се третират като пълнолетни/непълнолетни - над 18 год. възраст са навършилите 18 г. и нагоре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От гръцката официална информация - This test is mandatory for all tourists (including children over the age of 5) - не са се коригирали от днес 07.06, това е пишело от 14.05. Сега ще видим как ще го изпишат.

От МНВР - Цитираните в точка 1.2. изисквания по-горе важат и за деца след навършването на 6 години - https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/greece

В групата на Кулата, където се следят всички промени, в най-новите условия е записано - ДЕЦАТА, НЕНАВЪРШИЛИ 6(шест) годинки, БЕЗ ТЕСТ. Ако имаше нещо различно, някой щеше да е докладвал 🙂

 

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 55 минути , Мон каза:

Здравейте!

Планирам Родос за семейна ваканция. Въпросите ми са как е организирано паркирането в Стария град, ще вземем кола под наем, и кои плажове не бива да пропускаме?

Не за плажове, но не мога да не се включа - не пропускайте Линдос

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

Без да имам личен опит, моите разсъждения са, че за децата, навършили 5 г. и нагоре, се изисква тест. И обратно под 5 г. - не се изисква.Т.е. над 5 години не означава 6 и нагоре, а 5, 5 и 1 месец, 5 и половна и т.н.

Този извод си правя на база кои лица се третират като пълнолетни/непълнолетни - над 18 год. възраст са навършилите 18 г. и нагоре.

 

Преди 1 час, jul каза:

От гръцката официална информация - This test is mandatory for all tourists (including children over the age of 5) - не са се коригирали от днес 07.06, това е пишело от 14.05. Сега ще видим как ще го изпишат.

От МНВР - Цитираните в точка 1.2. изисквания по-горе важат и за деца след навършването на 6 години - https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/greece

В групата на Кулата, където се следят всички промени, в най-новите условия е записано - ДЕЦАТА, НЕНАВЪРШИЛИ 6(шест) годинки, БЕЗ ТЕСТ. Ако имаше нещо различно, някой щеше да е докладвал 🙂

 

За това и писах да си кажете мнението. За мен "включително деца над 5г" означава да имат навършени 6, но ...

Благодаря много!

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Joro Controla,

предишното ограничение включва освобождаване от тест на деца до 4.99 години, а според последния ФЕК, който още не е отразен в сайта за PLF, е до 5.99 г.

 

Между другото чакаме България да приеме възраст от 12 години за връщане обратно, но все още не е факт.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.