Прескочи до съдържание

Попътни кръчми - храната е спасила човечеството от гладна смърт


Препоръчани мнения

Някой може ли да препоръча нещо хубаво и различно от МакДоналдс/КФС/Хепи  около магистрала Тракия в посока София -> Бургас? В момента се сещам за турския ресторант Зеко около 50-ти км. 

Връзка към коментар
преди 33 минути , П.Кръстев каза:

Някой може ли да препоръча нещо хубаво и различно от МакДоналдс/КФС/Хепи  около магистрала Тракия в посока София -> Бургас? В момента се сещам за турския ресторант Зеко около 50-ти км. 

В посока София на Пазарджик (отбивката за Шел) има горнооряховска скара.

 

Сега гледам на същата отбивка има и турски ресторант, но не съм го пробвала.

Връзка към коментар
На 2.09.2021 г. в 19:56, darinamarinova каза:

топ места за попътни ресторанти е Юговски Хан. Намира се по пътя за Пампорово, Лъки, Хайдушки поляни.

Проверено на 03.09. Оценка 6+.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@дядо Пепи Много се радвам, че го има мястото и че все още е на ниво. 🙂 Единственият минус са завоите в тази район и по Родопите изобщо - поне за хора като мен, на които им става лошо във всеки начин на транспортиране 😄

Връзка към коментар

Единствено ми става лошо от безсрамно налите румънци, които карат по нашите пътища без да спазват никакви правила. И никой не може да и санкционира, освен Оня горе, от време на време.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...
На 14.05.2021 г. в 23:40, Lyubina каза:

Освен това, скарата в България на повечето места си е скара и не ми е интересно. 

Друго си е да поръчаш скара и да си нямаш идея какво са ти сервирали 🤯

  • Смея се 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Да похваля ресторант "Пещерата". Ако пътувате към София, например от Вършец и преди гара Лакатник огладнеете - това е мястото. То друго няма и без това в района, което да става 🙂  Само сервитьорката ни беше леко объркана, но нищо драматично. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

По път от Бургас за Варна или обратно.

 

"При Панчо" :good:/зелена табела на главния път/

Има топла витрина с винаги прясно приготвена, много вкусна храна,

има и сезонни предложения - сега да речем с коприва, лапад  и т.н., за мен е огромен плюс такава кухня.

 

 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
На 4.05.2022 г. в 13:18, Kalina Ivanova каза:

По път от Бургас за Варна или обратно.

 

"При Панчо" :good:/зелена табела на главния път/

Има топла витрина с винаги прясно приготвена, много вкусна храна,

има и сезонни предложения - сега да речем с коприва, лапад  и т.н., за мен е огромен плюс такава кухня.

 

 

Ооо при бай Панчо винаги е много вкусно...всяко лято го посещаваме докато сме в района 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Вчера попътно хапнахме в ресторанта на Панорама, Беклемето. 

Панорамата е несравнима! Обаче ни изненадаха приятно с кухнята - всичко поръчано беше вкусно и на съвсем приемлива цена. /Не пробвахме и останаха за другия път разновидностите охлюви - по Бургундски и други разни-разнообразни 🤭/. Сега да ен помислите, че има само странности - всичко си имаше - боб, супи, НЕБЛАНШИРАНИ кртофи, манатарки...., разбира се виенски шницел 🙃

 

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Изненадаха ни приятно с едно заведение в Шабла на име Лаваца. Прясна риба, много  много вкусно приготвена, добра цена. Работи целогодишно. Самото заведение не е пипано поне от 50 години, столове, маси, навеси... Но храната е превъзходна! 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 7 месеца по-късно ...
На 3.09.2021 г. в 18:32, П.Кръстев каза:

Някой може ли да препоръча нещо хубаво и различно от МакДоналдс/КФС/Хепи  около магистрала Тракия в посока София -> Бургас? В момента се сещам за турския ресторант Зеко около 50-ти км. 

Тези дни спрях за втори и последен път в прехваления според мен "Зеко".

Храната е посредствена, да не кажа направпо безвкусна. Агнешката супа беше постничка, поне месото беше сварено добре. Аданата - същата работа. Да речем, че това мога да го преглътна, ставаше за ядене, няма да умре човек от глад. Но хигиената ... значи аз в казармата съм видял много неща, които са извън нормалните възприятия на човек, ама това, което видях тук, не ми се е случвало никъде. "Гедорето" със зехтин и оцет не беше почиствано сигурно от откриването на ресторанта, съдчето с подправките, където всеки бърка с пръсти, съдържаше доста повече от подправките, които бяха качествено поразмесени в него, освен, може би, всякакви други организми, а в купичката с бучки захар положението беше идентично.

 

  • Харесвам 2
  • Шок 2
Връзка към коментар

Преди малко повече от месец осъществихме едно доста лежерно пътуване по магистрала Тракия със съпругата. Пата-кюта, пата-кюта и спряхме на мотел Ихтиман за отмор. Та разхожрдайки се около комплекса случайно видяхме едно заведение на самообслужване, което ни се стори доста чисто и подредено. И понеже от 1981г пътувам по тази магистрала доста редовно, най-вече служебно, имах много голяма предубеденост към това място. Много добре си спомням какво торище представляваше мотел Ихтиман, когато се повлякоха турците от Германия към родните си места по Анадола.  Всячески избягвахме с колегите да спираме там. Та този път със съпругата наистина направо бяхме сюрпризирани от чистотата, менюто и вкусно приготвената храна. А пък ценовото изражение беше нещо, което доста хора ( видяхме ) можеха да си позволяват. На връщане бяхме три коли и възнамерявахме ( по наше предложение) пак да спрем там, за да нахраним внуците, а пък и себе си. Но за съжаление от другата страна ( посока София) няма такова заведение, а пък се оказа, че и пасарелката, която я имаше е останала някъде назад в историята. Та децата, а и ние покрай тях трябваше да стискаме зъби до София. 

Редактирано от chandni
Премахнат текст с обидно съдържание
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Много хубава тема. Да препоръчам Малкия Явор, който се намира близо до Пловдив,  след с.Първенец. Приятно, непретенциозно, сенчесто и прохладно в жегите, вкусна храна, нормални цени. Близо до него /отсреща/ е и Старият Явор, по - хубава обстановка, малко по-скъпо, вкусна храна, хубава домашна лимонада, детски кът, имат и малко животни.

За Разлог - Каза ди Папи, на централната улица, покрай рекичка/поточе. Там, каквото и да се поръча е вкусно. Цените са като за Банско.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Зимата не съм ходила, защото с децата избягвам затворените помещения, но късната есен си работеше. Последно края на септември бяхме, беше пълно.

 

Ако сте минавали в понеделник, мисля, че тогава Малкия Явор не работеше.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.