Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Пуснали са доста евтини цени за есента - купихме Париж по 30 лв с дискаунт, както и Лондон за втората половина на септември пак за по 28.99 🙂 

 

но пък багажът е скандален - 100 лв посока за 10 кг и 78 лв приорити на посока. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , Loverboy каза:

Пуснали са доста евтини цени за есента - купихме Париж по 30 лв с дискаунт, както и Лондон за втората половина на септември пак за по 28.99 🙂 

 

но пък багажът е скандален - 100 лв посока за 10 кг и 78 лв приорити на посока. 

Нали затова има евтини флексове, и после търсене на евтино приорити или багаж.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, nino каза:

Нали затова има евтини флексове, и после търсене на евтино приорити или багаж.

А схемата е следната, предполагам: 

 

букваш евтин полет (близка до желания друг полет цена) с евтин багаж и приорити. След това сменяш на желаната дестинация и доплащаш (ако е по-висока) и си имаш евтин багаж? 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 минути , Loverboy каза:

А схемата е следната, предполагам: 

 

букваш евтин полет (близка до желания друг полет цена) с евтин багаж и приорити. След това сменяш на желаната дестинация и доплащаш (ако е по-висока) и си имаш евтин багаж? 

Да, може първоначално да вземеш само "гол" билет с флекс, след като го активираш да добавиш багаж. И след това още веднъж да го активираш и да го обърнеш на крайната дестинация. Доплаща се само разликата в базовата тарифа. Ако тя е в твои ущърб не връщат нищо.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , Loverboy каза:

А има ли смисъл като флекса в моя случай е 54 лв посока? 

Не, няма смисъл. Търсиш евтин билет, май сега започват от 15 евро, който предлага и евтин флекс макс. 5-10 евро на посока. Оптималният вариант е този полет да предлага и евтин багаж, за да не правиш много врътки.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , tch каза:

Не, няма смисъл. Търсиш евтин билет, май сега започват от 15 евро, който предлага и евтин флекс макс. 5-10 евро на посока

Да, и аз така си помислих. 
 

в моя случай билетите бяха по 28.99 посока до Лондон, флекса беше 54 лв, багаж 76 за 10 кг, 104 за 20 Кг посока и приорити беше около 70, не помня. 
 

букнах го без багаж, ще играя повече следващия път… 

Връзка към коментар

Да, но трябва и флекса да е евтин, примерно 5 евро. Ако на билета с евтин флекс багажа е скъп , после търсиш дестинация с евтин багаж, купуваш билет и после купуваш билет за крайната дестинация вече с евтин багаж.

 

Сега и аз да попитам капацитетите (с най-голямо уважение, че преди 2 седмици и аз питах така и научих много)  , стига съм се правил на  отворен.

Преди седмица купувах билети Варна-Прага и обратно. Разбираемо цените са в лева. Приоритото скъпо. От темата , от една съфорумка, разбрах че 

Мускат -Абудаби перманентно флекса и приоритото са по 6 долара. Купих 2 билета Мускат - Абудаби с евтин флекс и багаж в долари. И тук идва интересното 

, с флекса променям полета за Варна -Прага и доплащането на цената вече е в долари по курс 1,96 централен 1.91. Флекса след превалутирането вече излизат около 8 долара, а двата билета с около 20 лева по-скъпо.

За другите два билета пробвах с 6 евров флекс Бари - Милано, но там беше още по - зле ,нещо от рода купуват ми еврото по 1.78 лева , а после ми го продават по 2,01 лв.

За евро по 2.01 го знаех трънския им курс. В крайна сметка купих другите билети пак с флекс Мускат-Абудаби.

Та въпроса ми е има ли вариант да се избегне това превалутиране при купуването на флексове в друга валута от тази на билета за крайната дестинация. За Мускат - Абудаби нямаше вариант за смяна на валутата, само в долари, а не знам дали и е трябвало.

Забравих да кажа, че картата е на ДСК Уизеър, оттам със сигурност са ми взели 2 стотинки на долар.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , Loverboy каза:

Да, и аз така си помислих. 
 

в моя случай билетите бяха по 28.99 посока до Лондон, флекса беше 54 лв, багаж 76 за 10 кг, 104 за 20 Кг посока и приорити беше около 70, не помня. 
 

букнах го без багаж, ще играя повече следващия път… 

Вземаш евтин полет да речем в рамките на Италия. Където флексът ти е 5 евро, а багаж и приоритет и билет около 50 общо и след това сменяш на Лондон-София/Варна или накъдето там летиш.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Днес имат някакво намаление и по доста полски линии цените са около 20лв, с флекс около 10лв. Но багажа е скъп.

Катовице - Стокхолм е най-добрия като цена "комплект",  който успях да намеря, с чекиран багаж 10кг - 20лв за края на октомври.

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 17 часа, nino каза:

въпроса ми е има ли вариант да се избегне това превалутиране при купуването на флексове в друга валута от тази на билета за крайната дестинация. За Мускат - Абудаби нямаше вариант за смяна на валутата, само в долари, а не знам дали и е трябвало.

Забравих да кажа, че картата е на ДСК Уизеър, оттам със сигурност са ми взели 2 стотинки на долар.

Няма такъв вариант. Билетът винаги се издава във валутата на началната дестинация (изключение са арабските държави, в които валутата е USD) и тази валута остава същата независимо после с какъв маршрут се променя.

 

И да, ДСК Уиз са те цакнали допълнително 1% превалутиране отгоре. По възможност ползвай друга карта.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

С колко минути трябва да ми променят полет който е за 06.09. и да ме попитат дали съм съгласна? Идеята ми е да изчакам да ми променят полет, който няма да го пътувам, но да не го канселирам аз, а те да ми предложат промяната пък аз да не се съглася и да ми върнат парите.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Mistela каза:

С колко минути трябва да ми променят полет който е за 06.09. и да ме попитат дали съм съгласна? Идеята ми е да изчакам да ми променят полет, който няма да го пътувам, но да не го канселирам аз, а те да ми предложат промяната пък аз да не се съглася и да ми върнат парите.

Вече няма минути. 3 часа и повече трябва да касае промяната, за да имаш опциите - потвърждаване, промяна, връщане.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 12.08.2022 г. в 22:49, stanimir каза:

Вярно ,мисля @Ivko беше канселирал скъпи полети по време на пандемията.При по-високи суми може все нещо да остане след таксите.

Да тогава, кой ти е чувал за флекс и бяхме 4-ма на резервация за общо 1590лв билети с места и багаж и след такси взех 390лв, но не помня дали връщаха и допълнителните услуги.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 минути , Ivko каза:

Да тогава, кой ти е чувал за флекс и бяхме 4-ма на резервация за общо 1590лв билети с места и багаж и след такси взех 390лв, но не помня дали връщаха и допълнителните услуги.

тоест ще върнат билета + багажа - таксата им от 138 лв. - цената за мястото?

Връзка към коментар
преди 5 часа, Георги Матеев каза:

Няма такъв вариант. Билетът винаги се издава във валутата на началната дестинация (изключение са арабските държави, в които валутата е USD) и тази валута остава същата независимо после с какъв маршрут се променя.

 

И да, ДСК Уиз са те цакнали допълнително 1% превалутиране отгоре. По възможност ползвай друга карта.

Много ти благодаря !

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Тези wizz ми писнаха и без това сайтът не им работи (винаги робот ми излиза) та и само по мейла ми пращат да си сваля приложението.... Не 😏 не искам да го свалям, защото само ми харчи от батерията. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Wіzz Аіr създава дъщерно дружество

 

Hиcĸoтapифнaтa aвиoĸoмпaния Wіzz Аіr cъздaвa дъщepнo дpyжecтвo. Wіzz Аіr Маltа щe e нoвa aвиoĸoмпaния, ĸoятo тpябвa дa бъдe cъздaдeнa пo-ĸъcнo тaзи гoдинa. Oт ĸoмпaниятa cъoбщиxa, чe cъздaвaнeтo нa нoвoтo дpyжecтвo "щe пoмoгнe дa ce зaтвъpди cилнaтa пoзиция нa Wіzz Аіr и дa ce пoдĸpeпят aмбициoзнитe плaнoвe нa ĸoмпaниятa зa paзшиpявaнe в Eвpoпa". 

 

Wіzz Аіr дopи oбяви ĸoй щe бъдe yпpaвлявaщ диpeĸтop нa нoвoтo дpyжecтвo. Toвa e Диapмyд O` Koнийлa (Dіаrmuіd Ó Соnghаіlе), ĸoйтo щe зaeмe пocтa cи oт 1 нoeмвpи 2022 г., ĸaтo щe дoĸлaдвa нa глaвния oпepaтивeн диpeĸтop нa гpyпaтa, Maйĸъл Дeлeaнт (Місhаеl Dеlеhаnt).  Toй имa зaд гъpбa cи нaд eднo дeceтилeтиe oпит в aвиaциoннaтa индycтpия. Зaeмaл e виcши pъĸoвoдни пoзиции в aвиoĸoмпaниятa Rуаnаіr, лeтищe Дъблин, ĸaĸтo и в Іrіѕh Аvіаtіоn Аuthоrіtу. Πocлeднo, Диapмyд O` Koнийлa e paбoтил нa пoзициятa aвиaциoнeн peгyлaтop зa Іrіѕh Аvіаtіоn Аuthоrіtу.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Иван Попов каза:

Тези wizz ми писнаха и без това сайтът не им работи (винаги робот ми излиза) та и само по мейла ми пращат да си сваля приложението.... Не 😏 не искам да го свалям, защото само ми харчи от батерията. 

 

Изтрий си бисквитките/историята на браузване и трябва да се оправи. Поне при мен се оправя.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 16.08.2022 г. в 13:06, Иван Попов каза:

Тези wizz ми писнаха и без това сайтът не им работи (винаги робот ми излиза) та и само по мейла ми пращат да си сваля приложението.... Не 😏 не искам да го свалям, защото само ми харчи от батерията. 

 

Не ти "харчи" от батерията, защото веднъж затворено, втори път не може сaмо да се стартира. Просто го затвори по стандартния начин.

Имам над 300 приложения в телефона. 😆 Ако всяко ми хабеше батерията, нямаше да издържи и един час. 😉

Много от приложенията използват Google Cloud Messaging да изпращат известия на телефона. По този начин няма значение дали приложението е отворено или не и се пести батерията. Приложенията на Wizz Air и Ryanаir по този начин изпращат известия, Booking, Opodo - също.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.