Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

не виждам защо това, че отново ще отварят Варна как отменя конспиративните теории и предишното вмешателство; по-скоро условията се променят под външен натиск; то само преди година и за Ryan в такива мащаби можехме само да мечтаем...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

The main goal of a company is to make profit. По тази причина а/к вземат рационални решения кои линии да оперират и кои да отпаднат от разписанието им. Липсата на информация кара човешкия род да намира угодно нему обяснение - преди обясненията са били свръхсили, религия и вещерство, днес - конспиративни теории...

Никоя а/к не оперира полети от София, за да "натрие носа" на друг играч на този пазар, а за пари... След (значително) изчерпване на възможностите за нови линии в по-богатите западни страни, е дошло време за развитие на линии от София за един ULCC  и вътрешни - за друг.

Забавно е как (предишното) спиране на линията до Будапеща поради липса на достатъчно клиенти, склонни да летят за поече от 20 лв на посока, е рационално решение, чието обяснение е приемливо за аудиторията, а спирането на полетите до Варна поради същите или сходни причини задължително води до конспиративни теории :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не мога да видя полетите за Берген. Знаете ли от кога ще започнат?

Видях ги - от 10.04

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към коментар

Раян да си свършат добре работата и да контрират със Сардиния  :)

И Бургас.

P.S.: Може и Солун :D

Редактирано от Ilian359
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

М/у другото, ако новите дестинации(Варна и Катания) не са от орязани честоти и/или спрени отсечки, значи че ще се базира още една машина и трябва да се пуснат още 3 - 4 линии.

Връзка към коментар

Преди 2 дни най-евтините билети /без членство/ до Катания бяха по 40 лв. отиването и 50 лв. връщането.

Сега /без днешното 20% оф/ за полети, за които няма нито един закупен билет отиването е 60 лв, а връщането - 50 евро.

Нормално ли е в различните посоки базовият билет да е с различна цена ? 

А за различни дати първи закупен билет /при празен самолет/ също да е с различна цена?

Или това се дължи на закупени по банков път билети, които все още не са платени?

Връзка към коментар

Преди 2 дни най-евтините билети /без членство/ до Катания бяха по 40 лв. отиването и 50 лв. връщането.

Сега /без днешното 20% оф/ за полети, за които няма нито един закупен билет отиването е 60 лв, а връщането - 50 евро.

Нормално ли е в различните посоки базовият билет да е с различна цена ? 

А за различни дати първи закупен билет /при празен самолет/ също да е с различна цена?

Или това се дължи на закупени по банков път билети, които все още не са платени?

 

Всичко е нормално :) Ценообразуването им далеч не се формира само на базата на продадени билети, включва и много статистически, прогнозни и всякакви данни. Това най-често може да го видиш в края на август, когато цените за безбожни в посока от България и на дъното към България. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Явно...те май практикуваха оувърбукинг и при тях няма разпродадени полети, но вече няколко пъти полети на Раян ги виждам като такива. Включително Барселона - явно им вървят добре нещата.

Връзка към коментар

Преди малко летях София-Милано с Ryanair. Полетът беше затоварен на около 65% и се ширих на 2 седалки.

 

Според мен този сезон и Wizz и Ryan ще имат доста непълни полети. Просто пазарът ни не е чак толкова голям.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Райън до Стокхолм бяха пълни на може би 80-85% при положение , че десетина дни преди полета се продаваше на 15 евро някъде.

 

П.С. Много джипсита и не само български , но това не е за тук :(

Редактирано от stanimir
Връзка към коментар

Бе, не знам какво ги тресе.

 

Рим - София:

 

Уиз   9 евро билет + чекиран багаж  23 кг за 10 евро = 19 евро.

 

Раян  9 евро билет + чекиран багаж  20 кг за 23 евро = 32 евро

 

Сори Раян, Бро, Ма и тн, ама ви е  прекалено висока цената за полет от  ЦИГАНСКОТО летище, както и неудобните часове на полетите. :biggrin:

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

И нова порция гнусни номера от лилавите :) Билет за април месец - Рим-София беше вдигнат в рамките на 1 час, без да има нито една резервация на полета ! 

Връзка към коментар

Преди малко летях София-Милано с Ryanair. Полетът беше затоварен на около 65% и се ширих на 2 седалки.

 

Според мен този сезон и Wizz и Ryan ще имат доста непълни полети. Просто пазарът ни не е чак толкова голям.

 

Споко, всяка нова линия трябва да се разработи. Със сигурност ще има рязане на полети и дестинации, но и със сигурност летящите от и до София ще се увеличат значително след появата на Ryanair.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди малко летях София-Милано с Ryanair. Полетът беше затоварен на около 65% и се ширих на 2 седалки.

 

 

'

Поглеждам често схемата със заетите места по SOF-MXP. Досега не бях виждал затоварване под 90-95%.   Може би реално свободните места не се виждат - прилагат някакъв трик на затовареност.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Бе, не знам какво ги тресе.

 

Рим - София:

 

Уиз   9 евро билет + чекиран багаж  23 кг за 10 евро = 19 евро.

 

Раян  9 евро билет + чекиран багаж  20 кг за 23 евро = 32 евро

 

Сори Раян, Бро, Ма и тн, ама ви е  прекалено висока цената за полет от  ЦИГАНСКОТО летище, както и неудобните часове на полетите. :biggrin:

 

01.03.2017 CIA-SOF x2

Ryanair - само с ръчен багаж (55 cm) - 53.98 €

 

01.03.2017 FCO-SOF x2

Wizzair - само с МАЛЪК ръчен багаж - 51.18 € + 2 х 14 € за голям ръчен (55cm) = 79.18

 

Айде няма нужда! И аз избирам "циганското"...  :lol:

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

01.03.2017 CIA-SOF x2

Ryanair - само с ръчен багаж (55 cm) - 53.98 €

 

01.03.2017 FCO-SOF x2

Wizzair - само с МАЛЪК ръчен багаж - 51.18 € + 2 х 14 € за голям ръчен (55cm) = 79.18

 

Айде няма нужда! И аз избирам "циганското"...  :lol:

 

 

Основната цена е различна. Примерът (6 мнения) по-горе не е за ръчен багаж,  Chandi. Нещо бъркаш.

 

Иначе уцели циганската дата. :biggrin:

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Телевизионната реклама е насочена към съвсем друг тип хора - не като нас, "професионалистите". :P

За моя изненада - повечето колеги на мен и жена ми, като чуят за полети до 100 лв. (отиване и връщане) - мигат недоверчиво и искат да им купя. Бил сме хакер. ;)

Та такива хора виждат лилавото петно на телевизора, браузват в интернет и ... - готово.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Основната цена е различна. Примерът (6 мнения) по-горе не е за ръчен багаж, Chandi. Нещо бъркаш.

 

Иначе оцели циганската дата. :biggrin:

Сравнението не е коректно. Посочи и без багаж.

При произволни дати напред, ирландците печелят убедително.

Редактирано от Zaro
Връзка към коментар

Телевизионната реклама е насочена към съвсем друг тип хора - не като нас, "професионалистите". :P

За моя изненада - повечето колеги на мен и жена ми, като чуят за полети до 100 лв. (отиване и връщане) - мигат недоверчиво и искат да им купя. Бил сме хакер. ;)

Та такива хора виждат лилавото петно на телевизора, браузват в интернет и ... - готово.

 

И в нашия офис цари някакво оживление тия дни, даже почнаха да се разбират хората тук-там да ходят заедно, щото е къде е Лондон и без пари :) Аз се уморих да казвам, че тия цени и друг път ги е имало, че и по-ниски. Факт е, обаче че сега ниските цени са по-масови, а не на епизодични дати и е хубаво, че покрай рекламите все повече хора разбират за тях, аз на Уиз не съм им хващал рекламата още, но Ryanair са нашарили цяла София с билборди. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.