Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Извинявам се, ако вече е обсъждано...

Резервирам с плащане по банков път еднопосочен билет Италия - София, цената ми е в евро /аз не я променям/, а банката за превод - CITIBANK в Лондон. 

Някаква идея  колко ще ми струва превода? По-изгодно ли е, ако превалутирам в лева?

 

Превода би трябвало да е евтин, ако CITIBANK са изцяло по SEPA, а не като нашите кожодери, които искат по 5-10 евро за входящ превод (още седмица им остана). И не, не е по-изгодно да превалутираш. Няма ли италианска сметка за превод също, те със сигурност би трябвало да са 100% по SEPA?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всички еврови плащания - в Лондон.

Ще платя и ще споделя колко е. Колкото - толкова. Дано е по-малко от 20 лв, защото ако сега купя с кк, билетът е с 20 лв. по-скъп  :)

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към коментар

За първи път го правя и да питам. Онлайн чекирането е само попълване на данни от личната карта и разпечатване на тази бордна карта? Нося си я на летището и с личната карта минавам - там няма никакви други процедури и документи?

 

Единият пътник е с малък кабинен багаж, другия с голям кабинен багаж и летим в ЕС, до Париж.

Връзка към коментар

За първи път го правя и да питам. Онлайн чекирането е само попълване на данни от личната карта и разпечатване на тази бордна карта? Нося си я на летището и с личната карта минавам - там няма никакви други процедури и документи?

 

Единият пътник е с малък кабинен багаж, другия с голям кабинен багаж и летим в ЕС, до Париж.

Точно така и отиваш направо на секюритито, щом сте без чекиран багаж.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ще водим мама на разходка и сега чекирах. Пишеше, че л.к. трябва да е издадена до 10 години, а нейната е на 12, но е валидна, т.к. е безсрочна. Нали няма проблем да пътува с нея?

Връзка към коментар

Уиз пускат нови 7 линии от Варшава, сред които 4 в Източна Европа - Киев (което го имаше и от тук), но още Вилнюс, Букурещ и Братислава. Хубаво е, че вече се обръща поглед на връзките не само на Източна със Западна Европа, ами и в рамките на Източна Европа. Мисля, че Варшава - Букурещ ще бъде добро попадение.

Да се надяваме и на връзка с България някой ден.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Точно така и отиваш направо на секюритито, щом сте без чекиран багаж.

 

Готов съм. Бордни карти, билети за шафъла от Бове... Париж ни чака.

 

Чудесно съвпадение - тъкмо с жената ще отпразнуваме и леко 8 годишнина :). Насред Париж :). Пожелавам на мен си и на всички други съфорумци дълъг и щастлив семеен живот.

Редактирано от Ех Пламене...
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Уиз пускат нови 7 линии от Варшава, сред които 4 в Източна Европа - Киев (което го имаше и от тук), но още Вилнюс, Букурещ и Братислава. Хубаво е, че вече се обръща поглед на връзките не само на Източна със Западна Европа, ами и в рамките на Източна Европа. Мисля, че Варшава - Букурещ ще бъде добро попадение.

Да се надяваме и на връзка с България някой ден.

 

Аз също видях тази информация и все още не мога да разбера как нито една нискотарифна не е открила редовна линия между София и Варшава или друг полски град...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз също видях тази информация и все още не мога да разбера как нито една нискотарифна не е открила редовна линия между София и Варшава или друг полски град...

На мен много ми се иска да пуснат Краков, но дали ще има достатъчно трафик не мога да кажа.

Връзка към коментар

На мен много ми се иска да пуснат Краков, но дали ще има достатъчно трафик не мога да кажа.

 

Полша е огромна страна с много възможности, включително и интересни връзки на нискотарифни компании...

В този смисъл считам, че една Варшава ще бъде по-добро попадение от вечно липсващата Прага, например...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Полша е огромна страна с много възможности, включително и интересни връзки на нискотарифни компании...

В този смисъл считам, че една Варшава ще бъде по-добро попадение от вечно липсващата Прага, например...

Освен Варшава и Прага да ги подсетим и за Братислава... от там - ей къде е Виена. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Четох интервю на Йозеф Варади, което е дал при откриването на новите линии в Полша. Текстът беше на полски и използвах google translate, така че може да не съм разбрал всичко правилно, но новините са следните;

 

- От края на ноември ще има нова променя в правилата за багажа на компанията, която трябвало да задоволи клиентите още повече. Най-вероятно безплатният ръчен багаж няма да се пипа, но ще бъдат предложени повече опции за другите видове багаж при закупуване на пакетни продукти;

- Wizz планират да пуснат вътрешни полети в Полша;

- Планират също така нахлуване в Албания (от догодина).

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

- Планират също така нахлуване в Албания (от догодина).

Чудесна новина, че в момента цените до Тирана хич не ми допадат.

 

Иначе в близките 1-2 години очаквам Уиз да открият много нови линии в цяла Европа, като се има предвид огромната им поръчка за самолети, които постепенно почват вече да се доставят.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Имам един въпрос, който има време може да ми помогне: С купено членство за двама, как се купуват билети за трима? Може би двата билета ще бъдат с цени като за груповото членство + цена на третия билет, като самостоятелен? Минават ми такива обяснения, но се надявам да получа по сносни отговора. Благодаря!

Връзка към коментар

Имам един въпрос, който има време може да ми помогне: С купено членство за двама, как се купуват билети за трима? Може би двата билета ще бъдат с цени като за груповото членство + цена на третия билет, като самостоятелен? Минават ми такива обяснения, но се надявам да получа по сносни отговора. Благодаря!

Или купуваш за двама с намаление и отделно 3тия или доплащаш за групово членство и купуваш за тримата, виж кое ще ти излезе по-изгодно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Привет! Надявам се да отправам въпрос на правилното място (тема). През лятото планирам да посетя Майорка и ми попадна интересна оферта от VOLTEA, където деца до 12 год. летят безплатно. Та полета е Бари-Майорка. Знам че Уиз имаха евтини полети до Бари , но към настоящият момент не са от най-евтините. Питането ми е има ли вероятност да намалят цените (за август) т.е някой има ли наблюдения от предишни години.....?!??!?!?!

Връзка към коментар

Привет! Надявам се да отправам въпрос на правилното място (тема). През лятото планирам да посетя Майорка и ми попадна интересна оферта от VOLTEA, където деца до 12 год. летят безплатно. Та полета е Бари-Майорка. Знам че Уиз имаха евтини полети до Бари , но към настоящият момент не са от най-евтините. Питането ми е има ли вероятност да намалят цените (за август) т.е някой има ли наблюдения от предишни години.....?!??!?!?!

Привет! На каква цена са сега? Обикновено 2-3 месеца преди полета са най-добри, особено като има 20 % намаление.

Връзка към коментар

Средата на Август 2015 летях София - Бари двупосочно за 100 лв точно, беше нова линия тогава, изчакай щом са високи :)

Привет! Надявам се да отправам въпрос на правилното място (тема). През лятото планирам да посетя Майорка и ми попадна интересна оферта от VOLTEA, където деца до 12 год. летят безплатно. Та полета е Бари-Майорка. Знам че Уиз имаха евтини полети до Бари , но към настоящият момент не са от най-евтините. Питането ми е има ли вероятност да намалят цените (за август) т.е някой има ли наблюдения от предишни години.....?!??!?!?!

Връзка към коментар

Много зависи кога точно през август, цените почват да растат стремително наближавайки края на месеца. Пикът обикновено е след 20-и. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.