Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Бихте ли ми помогнали с отговора на този въпрос - Може ли да се носи статив за фотоапарат в ръчния багаж?

 

Кратък отговор: може. Минавал съм поне 7-8 пъти, никакъв проблем. 

 

По-дълъг отговор, имахме дискусия по темата: http://magelanci.com/topic/2570-telescoping-pole-%D0%B2-%D0%B1%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B6-%D0%BD%D0%B0-wizz/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това не зависи от компанията. Един по-дълъг отговор би бил: би трябвало да може и си го носиш, докато в един прекрасен ден кажат "не може" и се принуждаваш да го чекираш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може ли да се носи чадър в кабинния багаж?

Да, но само ако влиза в него.

При други авиокомпании чадърът е допълнителен към багажа, но тук не е описан, значи трябва да е вътре в багажа (ръчния).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега погледнах, не са ме преценили за редовен при положение, че сравнително често (разбирай поне веднъж годишно, че и по-често) летя с тях от 2007 г. и откакто има членство винаги купувам такова...

 

Съвсем загубих логиката на Wizz. Преди два дни купих еднопосочен от моя профил. Няма да пътувам аз. Веднага след приключване на резервацията Wizz ми подари стандартно членство, което вече беше активирано. Тоест, ако бях направил резервация на свое име, а не на името на сина ми, нямаше да получа съответната отстъпка, което е напълно логично. В моя случай така или иначе при всички положения няма как да получа отстъпка, защото не пътувам аз. Въпреки това, Wizz ми подариха членство. Странна логика, не че се оплаквам...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Съвсем загубих логиката на Wizz. Преди два дни купих еднопосочен от моя профил. Няма да пътувам аз. Веднага след приключване на резервацията Wizz ми подари стандартно членство, което вече беше активирано. Тоест, ако бях направил резервация на свое име, а не на името на сина ми, нямаше да получа съответната отстъпка, което е напълно логично. В моя случай така или иначе при всички положения няма как да получа отстъпка, защото не пътувам аз. Въпреки това, Wizz ми подариха членство. Странна логика, не че се оплаквам...

Намекват ти да пътуваш и ти! ;)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Намекват ти да пътуваш и ти! ;)

 

Така е, но чакам да се натрупа кредит в сметката след ползване на хотелите и мисля да направим едно-две безплатни пътувания с тях догодина, като едното е до Париж в средата на юни за концертите на Фил Колинс. В тази връзка, като наблюдаваща дестинацията, според теб кога е разумно да се купуват билети за периода между 17-ти и 20-ти юни за Бове?

Връзка към коментар

Съвсем загубих логиката на Wizz. Преди два дни купих еднопосочен от моя профил. Няма да пътувам аз. Веднага след приключване на резервацията Wizz ми подари стандартно членство, което вече беше активирано. Тоест, ако бях направил резервация на свое име, а не на името на сина ми, нямаше да получа съответната отстъпка, което е напълно логично. В моя случай така или иначе при всички положения няма как да получа отстъпка, защото не пътувам аз. Въпреки това, Wizz ми подариха членство. Странна логика, не че се оплаквам...

 

.А защо си сигурен, че нямаше да ти подарят членство, ако билетът беше на твое име? 

:)

Връзка към коментар

Така е, но чакам да се натрупа кредит в сметката след ползване на хотелите и мисля да направим едно-две безплатни пътувания с тях догодина, като едното е до Париж в средата на юни за концертите на Фил Колинс. В тази връзка, като наблюдаваща дестинацията, според теб кога е разумно да се купуват билети за периода между 17-ти и 20-ти юни за Бове?

Следиш си редовно - даже и при намаленията.

Като видиш цена около 60-70лв. на посока е добра. Понеже гониш точни дати, които и други хора може да следят, то внимателно преценявай да не пропуснеш момента.

 

За хотелите обаче - колкото по-рано, толкова  по-добре.

Там с напредването на времето не се намалява цената на никой хотел - дори и най-мизерния.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

.А защо си сигурен, че нямаше да ти подарят членство, ако билетът беше на твое име? 

:)

 

Въобще не съм казал подобно нещо. Напротив, логично беше да ми подарят членство именно ако бях купил за себе си с "набутване", а не в описания от мен случай на друго лице. Както и да е, в конкретния случай съм на печалба, защото така или иначе дори и при активно членство, нямаше как да получа намаление при положение, че не пътувам...

 

 

 

За хотелите обаче - колкото по-рано, толкова  по-добре.

Там с напредването на времето не се намалява цената на никой хотел - дори и най-мизерния.

 

Хе-хе, това го знае всяко хлапе! Освен всичко друго, буквам хотел в близост до залата. Обикновено го правя преди още от хотела да са разбрали, че в залата ще има концерти. Разбират го чак при стартиране на официалната продажба на билети. Аз обикновено купувам билети по други канали още преди официалната продажба, а резервирам с право на отмяна дори още по-рано - в момента, в който разбера за датите на предстоящите концерти. Така получавам най-голям избор и най-добра цена. В деня на стартиране на продажбите, цените на хотелските стаи в района скачат умопомрачително, а хотелите се разпродават за минути. Книга мога да напиша по темата... ;)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Някой има ли представа къде може да се провери размерът на кешбека по резервация в booking.com направена чрез Wizz? Помня, че в началото беше 5%, което общо взето ме караше несъзнателно да забравям за тази опция. после стана 10% и в интерес на истината реших да използвам възможността. Вече имам преведени 10% от една минала резервация в профила. Сега ми предстои втора, но най-много ме интересуват японските резервации, че там очаквам около 150 USD под формата на кешбек. Знам, че в момента Wizz отново дават 5%. Би следвало да бъдат коректни и за резервации направени по време на периода с 10% да се издължат чинно, независимо от променените условия към датата на самите нощувки. Въпросът е къде мога да проверя тази работа...

Връзка към коментар

Като резервираш в букинг през линка на Wizz, преди да завършиш резервацията отдолу ти излиза колко ще получиш от тази рецервация. Аз резервирах през септември нощувка, която ще ползвам ноември и ми беше изчислило 10% че ще ми е кешбека.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това е ясно, но като не помня какво е пишело, има ли вариант да проверя на друго място сега?

След като ги вкарат в профила ти, а и ти си знаеш цената на която си нощувал, ще прецениш какво са ти превели.

Мисля, че ще получиш този %, който е бил към датата на резервацията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така, така, именно по този метод установих, че първата преведена сума представлява точно 10% от първата направена резервация през линк на Wizz. Ама, пусто не помня по време на резервация какво изписва и затова ми се искаше предварително да знам какво да очаквам впоследствие. Както и да е, това въобще не е от първостепенно значение, разбира се...

Връзка към коментар

На мен скоро ми преведоха 10% от скандинавските нощувки , макар вече % да са само 5. Явно важат условията към момента на резервацията.

Яд ме е какъв съм балък та не съм се възползвах , а хванах чак края :)

Връзка към коментар

Яд ме е какъв съм балък та не съм се възползвах , а хванах чак края :)

Двама сме. :( Като се сетя, че съм правила резервации за 10-15 човека - сърцето ме боли. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.