Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Аз последно дебнах месеци наред една определена дата Мадрид-София с Уиз. Дата беше 03.11.19 и има празници и в двете държави предходните дни.

През лятото беше около 50-60евро, след това стана 100 и в последствие беше стигнала 200 евро в посока, но бях сигурен, че ще падне, а имах опция за Райън в краен случай на 3-ти сутринта, който беше около 35, но исках вечерният с Уиз.

 

След това започна да спада с по 10-20евро на седмица и стигна 45 евро с членство на Уиз, оставаха под 2 месеца и купих. Обаче пак имах проблем, понеже имаше само 2 билета, а исках 3, а като искам 3 ми даваше висока цена. Понеже съм с членство не ставаше да купя първо 2 билета  и после 1 както при други компании и накрая взех 2 през Уиз с членство и 1 отделен със схемите от сайтовете.

 

След 1-2 дни пак взе да расте и  стигна почти 100 евро, а месец преди полета имаше ден когато беше станал 45 евро отново.

Та всичко е пълно тото, ако няма разни празници, ваканции и пр и ти се занимава да дебнеш всеки ден може да изчакаш още.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 6.11.2019 г. в 12:34, adonchevski каза:

2. Oct 17 - Отговор от Wizz с от откза за обезщетение:

"

...бил извършен със закъснение от 3 часа и 17 мин., което се дължи на извънредни обстоятелства , които са били извън нашия контрол

"

В такива случаи реално къде се проверява каква е била причината за закъснението? Т.е. за да пишеш до  "Гражданска въздухоплавателна администрация", от къде знаеш дали наистина закъснението е било извън контрола на Уиз или не? Би било интересно/полезно да споделиш какво точно изпрати и до  ГВА та така бързо са се задействали.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Alexander каза:

Обаче пак имах проблем, понеже имаше само 2 билета, а исках 3, а като искам 3 ми даваше висока цена.

 Значи ей това нещо супер много ме дразни и ме побърква, като ми се падне...не може да искам да купя 5 билета и да ми дава само 2 на ниска цена и заради това да трябва да платя всичките 5 на една и съща по-високата цена...защо не може да бъде да ти калкулира цените както са си 2 на ниската и останалите 3 на високата.Системите им ли са калпави и не могат да се програмират или нарочно е така?!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Разбира се че го правят нарочно, възможността да продадат по-скъпи билети не е за изпускане. Мисля че не съм видял система до сега което да прави това което предлагаш

Връзка към коментар

Благодаря за отговорите. Мисля да изчакам до средата на декември, пък каквото стане 🙂 Проверих свободните места в самолета и се оказа, че няма закупени билети до сега /което естествено не означава, че няма закупени места без доплащане за място/. Другият вариант е повишеното търсене около 8-ми март :), но все пак ще изчакам 🙂

Връзка към коментар
преди 23 минути , Ivko каза:

 Значи ей това нещо супер много ме дразни и ме побърква, като ми се падне...не може да искам да купя 5 билета и да ми дава само 2 на ниска цена и заради това да трябва да платя всичките 5 на една и съща по-високата цена...защо не може да бъде да ти калкулира цените както са си 2 на ниската и останалите 3 на високата.Системите им ли са калпави и не могат да се програмират или нарочно е така?!

Напротив, не са калпави, нали трябва да изкарат възможно най-много пари от всичко. 

Връзка към коментар
преди 8 минути , Vunkara каза:

Благодаря за отговорите. Мисля да изчакам до средата на декември, пък каквото стане 🙂

Бързаш! Цените за март са най-ниски след средата на януари.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Ivko каза:

 Значи ей това нещо супер много ме дразни и ме побърква, като ми се падне...не може да искам да купя 5 билета и да ми дава само 2 на ниска цена и заради това да трябва да платя всичките 5 на една и съща по-високата цена...защо не може да бъде да ти калкулира цените както са си 2 на ниската и останалите 3 на високата.Системите им ли са калпави и не могат да се програмират или нарочно е така?!

Ами просто така са програмирани още от времето на хартиените билети (вероятно нарочно, доколкото не се е получило така от самосебе си).

Имаме резервация, която съдържа няколко билета (за няколко човека) и тарифата е една за всички. Просто тарифата е в резервацията, а не в отделния билет. Това се отнася за всички компании.

Една причина това да е така е всички хора да са с еднакви билети. В противен случай може да се окаже например, че едни хора от резервацията имат право да правят промени на датата, а други нямат.

Поне ограничението се заобикаля лесно.

Връзка към коментар
преди 6 часа, Ivko каза:

Значи ей това нещо супер много ме дразни и ме побърква, като ми се падне...не може да искам да купя 5 билета и да ми дава само 2 на ниска

А аз съм свикнал и не ме дразни. Винаги проверявам един билет колко струва, два билета колко струват, три билета колко струват и така нататък.  като скочат цените, изчаквам  няколко дена и после пак резервирам. По този начин купувам билети на  групи от 10-15 човека.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Честно казано е супер изнервящо това постоянно падане и вдигане. Разбирам го от пазарна гледна точка, но аз лично повече не бих си го причинил, ако имам опция с Райън. Билетите до Барселона на Райън са по 20 евро от 2 месеца. Вече щях да съм забравил.. Сега Уиз са качили на 105 отиване и 120 връщане...

Връзка към коментар

Изнервящо е,но докато човек не посети плануваните места търпи и купува.Понякога изгодно,друг път не.И като се находи по света ,спира да купува и ядосва от тези пазарлъци.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Някой знае ли, какъв е този полет W61290B, днес в 03:40 ч., от София за Катовице? 🤔 Гледам си в сайта на летище София да видя дали всичко е по план с полета София-Ница и попадам на тази главоблъсканица...

 

@mangysta, ще носим един кактус в саксия в ръчния багаж, очаквай ъпдейт 😁

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

https://www.flightradar24.com/data/flights/w61290

Може би е имало някакво извънредно обстоятелство и да са кацнали в София по пътя. Мен ми излиза като полет Дубай -> Катовице.

Връзка към коментар
4 hours ago, master_of_germs said:

Някой знае ли, какъв е този полет W61290B, днес в 03:40 ч., от София за Катовице? 🤔 Гледам си в сайта на летище София да видя дали всичко е по план с полета София-Ница и попадам на тази главоблъсканица...

https://www.flightradar24.com/data/flights/w61290#22cec9ed

 

Дубай- Катовице уж...

Връзка към коментар

Интересни спирки има по пътя този самолет - HA-LYN - с полета  W61290 - Дубай - Катовице. Първо е кацнал в Истанбул, после е дошъл до София и след това е заминал за Катовище - https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ha-lyn

KTW.jpg

  • Замислям се 2
Връзка към коментар
1 minute ago, agenta said:

Интересни спирки има по пътя този самолет - HA-LYN - с полета  W61290 - Дубай - Катовице. Първо е кацнал в Истанбул, после е дошъл до София и след това е заминал за Катовище - https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ha-lyn

KTW.jpg

Той като Hop on Hop Off, бе....

  • Харесвам 3
  • Смея се 20
Връзка към коментар

Да, наложило се е посред нощ да кацнат в София на път от Дубай за Катовице. Съответно е трябвало от София да съберат екипаж заради натрупани летателни часове. Затова екипажът, предвиден за София-Ница, са го пратили да лети за Катовице, а полетът за Ница се е забавил с около час. Достатъчно някои Магеланци да получат ваучер от мастъркард за безплатно посещение на лаундж. Постепенно понавакса, та пристигна обратно в София с 25 минути закъснение. Недостатъчно, за да се изкара някой лев от колибра.

Това по инфо от нашия екипаж.

 

@mangysta,  кактусът си пътува безпроблемно от Ница за София, даже в отделна торбичка, а не вътре в ръчния багаж. Никой не му обърна внимание, но явно и бързаха да наваксват със закъснението...

  • Харесвам 7
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , master_of_germs каза:

Да, наложило се е посред нощ да кацнат в София на път от Дубай за Катовице. Съответно е трябвало от София да съберат екипаж заради натрупани летателни часове. Затова екипажът, предвиден за София-Ница, са го пратили да лети за Катовице, а полетът за Ница се е забавил с около час. Достатъчно някои Магеланци да получат ваучер от мастъркард за безплатно посещение на лаундж. Постепенно понавакса, та пристигна обратно в София с 25 минути закъснение. Недостатъчно, за да се изкара някой лев от колибра.

Това по инфо от нашия екипаж.

 

@mangysta,  кактусът си пътува безпроблемно от Ница за София, даже в отделна торбичка, а не вътре в ръчния багаж. Никой не му обърна внимание, но явно и бързаха да наваксват със закъснението...

Мастер, а вие, къде сте го повели този кактус?

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 38 минути , master_of_germs каза:

Постепенно понавакса

Това защото капитан Симона Радкова даде газ до ламарината и изпревари няколко изостанали самолета по трасето. :grin:

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Смея се 11
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.