Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Субсидията е за превозен пътник - на празни самолети ни субсидия, ни печалба. 

Нормална ситуация - визите за грузинци не отпаднаха, а зимата няма туристи. От април пак по 20 лв и грузинска пролет.

Връзка към коментар

Само да не стане така, че освен, че май са забавили идването на нова машина тук да пренасочат някоя към друга база. Наистина има дни, в които машини стоят на земя, което не е характерно и не е добре. Барса и Мадрид щяха да стават ежедневни та даже ги бяха заложили, но сега ги няма заложени за всеки ден.... Някак не могат да реагират адекватно на Ryan, покрили са се и сякаш се скатават.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нали получават субсидия или не е точно така ?

Поглеждам , че спират от 06.01

 

Ще  закърпят полетите около Коледа и Новата. Много агенции имат организирани групи.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Само да не стане така, че освен, че май са забавили идването на нова машина тук да пренасочат някоя към друга база. Наистина има дни, в които машини стоят на земя, което не е характерно и не е добре. Барса и Мадрид щяха да стават ежедневни та даже ги бяха заложили, но сега ги няма заложени за всеки ден.... Някак не могат да реагират адекватно на Ryan, покрили са се и сякаш се скатават.

А в Полша и Румъния реагират...
Връзка към коментар

Случайно си влизам в профила в Уиз и виждам съобщение, че са ми пратили мейл, в който ми съобщават за промяна в полета ми. Всичко хубаво, ама нямам такъв мейл.Звъня и ме свързват с оператор във Великобритания, щото нашите явно мразят да бачкат. След 16 мин на изчакване и 20 лв навъртяна сметка ми казват, че полета наобратно ми е върнат от 09.03 на 08.03, което грам не ме устройва, щото съм си пратил за хотел и съм си планирал почивката. Опциите от тук нататък са да ми върнат парите за полета наобратно и да си търся друга компания, да се върна на друга дата или да ми подарят билет за Букурещ. Та в крайна сметка ще остана един ден в повече. Ама не е сериозно при условие, че имат екип в БГ да разбирам за промяната от имейл, който не е пратен дори.

Редактирано от worldwide
Връзка към коментар

Случайно си влизам в профила в Уиз и виждам съобщение, че са ми пратили мейл, в който ми съобщават за промяна в полета ми. Всичко хубаво, ама нямам такъв мейл.Звъня и ме свързват с оператор във Великобритания, щото нашите явно мразят да бачкат. След 16 мин на изчакване и 20 лв навъртяна сметка ми казват, че полета наобратно ми е върнат от 09.03 на 08.03, което грам не ме устройва, щото съм си пратил за хотел и съм си планирал почивката. Опциите от тук нататък са да ми върнат парите за полета наобратно и да си търся друга компания, да се върна на друга дата или да ми подарят билет за Букурещ. Та в крайна сметка ще остана един ден в повече. Ама не е сериозно при условие, че имат екип в БГ да разбирам за промяната от имейл, който не е пратен дори.

 

Имаш късмет, че сравнително рано си разбрал по един или друг начин. Могат този номер до 2 седмици преди полета да го извъртят без никакви последствия за тях. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имаш късмет, че сравнително рано си разбрал по един или друг начин. Могат този номер до 2 седмици преди полета да го извъртят без никакви последствия за тях.

 

Чиста случайност, че един приятел ме попита какви пари ми излезнаха билетите, та влязах да видя.

Връзка към коментар

А в Полша и Румъния реагират...

Имаш предвид в страните с тройно и нагоре повече население?

 

Мисля, че сравненията са неудачни. Не че защитавам Уиз, но едно е да работиш на 7-милионен пазар, съвсем друго е когато цифрите са в пъти повече. Нека сме реалисти, Уиз все пак не са магьосници.

 

Повечето дестинации (извън вече наличните) от България са сезонни и/или със силно ограничен капацитет и няма да се изненадам Уиз да са направили елементарната сметка, че в някои дни им е по-евтино самолетите просто да седят на земята.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Чиста случайност, че един приятел ме попита какви пари ми излезнаха билетите, та влязах да видя.

Аз по подобен начин установих, че полета на връщане от Барселона е отменен. От мейл нямаше помен. Поне се обадих на телефона за резервации, та не се набутах със секс телефона им. И на мен ми вдигна англоворящ.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Абе само аз ли съм такава консерва, която още не може да свикне с новия дизайн на сайта и продължава да си отдваря старата версия?  :lol:
 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Абе само аз ли съм такава консерва, която още не може да свикне с новия дизайн на сайта и продължава да си отдваря старата версия?  :lol:

 

Не си сам :) Аз съм същата :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абе само аз ли съм такава консерва, която още не може да свикне с новия дизайн на сайта и продължава да си отдваря старта версия?  :lol:

 

Аз претръпнах.

То да са само те ...

Още малко и ще претръпна и с целия ИТ прогрес.

 

p.s. телефона ми прави всичко, само дето не се чува т.е. не е телефон.

Дадох го на поправка след 1 ден деинсталиране, бекъпване, ресторване на стария и ... :angry:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Абе само аз ли съм такава консерва, която още не може да свикне с новия дизайн на сайта и продължава да си отдваря старата версия?  :lol:

 

И аз често ползвам старата версия.

Просто новата ми е неудобна.

Та да се преброя при консервите и аз. :lol:

Връзка към коментар

Щом и за 20 лв в посока не може да задържим една линия, не заслужаваме нови линии и екзотични държави като Грузия :( Супер жалко и идиотско, а и за тези с купени билети и планове за тези месеци още повече :(

 

 

хм, ти го гледаш от българска гледна точка.

То не е ЗА НАС измислена тази линия, а за предимно грузинските граждани, защото тази линия се осъществява от базата в Кутаиси (която пусна едновременно над 10 дестинации до Европа). То е видно и от самия полет, че първо тръгва оттам, после оттук се връща обратно там. Тоест на грузинците им пуснаха 12 или колкото са там линии до Европа. Ти го мислиш, че "за нас" .. "екзотична дестинация". 

Мой приятел, македонец пътува дотам често, защото учи в университет в Тбилиси и живее в Грузия. Та или с Пегасус : Скопие-Истанбул-Тбилиси... или  Скопие-София (с автобус) и с WizzAir София-Кутаиси със самолет, като има директен трансфер до Тбилиси.

На грузинските граждани все още им е необходима виза за пътуване до 28-те държави-членки на ЕС и затова самолетите не се пълнят, това е основната причина

Проблема е точно в 20-те лева, пълен самолет на 20лв не е рентабилен...

 и да, проблемЪТ не е в 20-те лева. Тази линия не е създадена да обслужва българи, на които им се ходи безцелно някъде, където не са ходили, а е създадена да разработи новата база на WizzAir в Кутаиси.

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Опитвам се да направя резервация в сайта на WIZZ с дебитна карта Viza V pay ,но три пъти не ми минава плащането....не мога да разбера от картата ли е или  сайта  бъгва заради намалението в момента.Някой имал ли е подобен проблем..

Редактирано от strelec72
Връзка към коментар

Сега виждам темата за Грузия....имам полети Сф-Кутаиси на 7 януари и връщане на 10 януари. Не съм получил имейл, но като проверих полетите явно са отменени. Виждам, че има опция за 31 декември с връщане на 03 януари, ще му мисля....

Някакви съвети ;)

Връзка към коментар

хм, ти го гледаш от българска гледна точка.

То не е ЗА НАС измислена тази линия, а за предимно грузинските граждани, защото тази линия се осъществява от базата в Кутаиси (която пусна едновременно над 10 дестинации до Европа). То е видно и от самия полет, че първо тръгва оттам, после оттук се връща обратно там. Тоест на грузинците им пуснаха 12 или колкото са там линии до Европа. Ти го мислиш, че "за нас" .. "екзотична дестинация".

Мой приятел, македонец пътува дотам често, защото учи в университет в Тбилиси и живее в Грузия. Та или с Пегасус : Скопие-Истанбул-Тбилиси... или Скопие-София (с автобус) и с WizzAir София-Кутаиси със самолет, като има директен трансфер до Тбилиси.

На грузинските граждани все още им е необходима виза за пътуване до 28-те държави-членки на ЕС и затова самолетите не се пълнят, това е основната причина

 

и да, проблемЪТ не е в 20-те лева. Тази линия не е създадена да обслужва българи, на които им се ходи безцелно някъде, където не са ходили, а е създадена да разработи новата база на WizzAir в Кутаиси.

Малко назидателно прозвуча. Няма как да е създадена и за грузинци на които им се ходи безцелно нанякъде след като им паднат визите.

Сега виждам темата за Грузия....имам полети Сф-Кутаиси на 7 януари и връщане на 10 януари. Не съм получил имейл, но като проверих полетите явно са отменени. Виждам, че има опция за 31 декември с връщане на 03 януари, ще му мисля....

Някакви съвети ;)

Дават три възможности - нови дати , ваучер с 20% отгоре , или възстановяване на сумата.

Още сега може да се свържиш на неимпулсния телефон и да си избереш нищо , че още нямаш мейл. Те може да ти пратят чак преди Коледа.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малко назидателно прозвуча. Няма как да е създадена и за грузинци на които им се ходи безцелно нанякъде след като им паднат визите.

 

Дават три възможности - нови дати , ваучер с 20% отгоре , или възстановяване на сумата.

Още сега може да се свържиш на неимпулсния телефон и да си избереш нищо , че още нямаш мейл. Те може да ти пратят чак преди Коледа.

Ако искам нови дати как трябва да процедирам? Това за неимпулсния им телефон иронично ли го казваш, или наистина има нещо такова.....

Връзка към коментар

Напълно сериозен съм. Това е номерът и той е точно за такива случаи.Обади се , издиктувай им кода на резервацията си и те ще ти предложат да си избереш една от тези три опции :

 

024928367

Не им знам работното време , но денем със сигурност са на линия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Напълно сериозен съм. Това е номерът и той е точно за такива случаи.Обади се , издиктувай им кода на резервацията си и те ще ти предложат да си избереш една от тези три опции :

 

024928367

Не им знам работното време , но денем със сигурност са на линия.

Благодаря ти! Ще пиша после какво е станало....

 

Напълно сериозен съм. Това е номерът и той е точно за такива случаи.Обади се , издиктувай им кода на резервацията си и те ще ти предложат да си избереш една от тези три опции :

 

024928367

Не им знам работното време , но денем със сигурност са на линия.

 

Благодаря ти! Ще пиша после какво е станало....

 

Току-що се обадих и ми казаха, че плащам по 2 евро на минута и прекъснах..... ;( май съм 8 лв. назад) може би има на български през деня, сега ме свързаха с някаква англичанка..... 

Връзка към коментар

Това е нещо съвсем ново значи. Лошо отрязали са тази възможност !!!

Влез в резервацията си в сайта и погледни пише ли нещо за промяна.

 

Още не се знае, ще проверя утре през деня....и сметката си на телефона, която ще разбера след около 2 часа...после ще пиша

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имаш предвид в страните с тройно и нагоре повече население?

 

Мисля, че сравненията са неудачни. Не че защитавам Уиз, но едно е да работиш на 7-милионен пазар, съвсем друго е когато цифрите са в пъти повече. Нека сме реалисти, Уиз все пак не са магьосници.

 

Да, 7-милионен пазар на който си лидер, и който пазар ти плаща години наред 3-4 пъти по-високи цени от упоменатите други пазари. Напълно нелогично е една компания да се отказва от заета ниша, за която е работила 11 години и която напълно доказано е давала добра печалба.

 

Отговора тука е друг, и той се нарича правителствена субсидия. Ето това им се услажда много и все повече ще се насочват към подобни пазари. Или експанзията в Македония за последните 2-3 години се дължи на големия македонски пазар?  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, 7-милионен пазар на който си лидер, и който пазар ти плаща години наред 3-4 пъти по-високи цени от упоменатите други пазари. Напълно нелогично е една компания да се отказва от заета ниша, за която е работила 11 години и която напълно доказано е давала добра печалба.

 

Отговора тука е друг, и той се нарича правителствена субсидия. Ето това им се услажда много и все повече ще се насочват към подобни пазари. Или експанзията в Македония за последните 2-3 години се дължи на големия македонски пазар?  :lol:

Е това е дори още по-нормално. Ryan правят същото на много места. Нито една авиокомпания не е благотворително дружество и работи за печалба. Ако в момента Wizz изкарват повече пари от Македония - без значение по какъв начин - нищо чудно дори 1-2 от софийските машини да се пренасочат натам, а ние ще лапаме мухите. Дреме им за лидерската позиция, ако някой им дава кеш наготово, че и отгоре на всичко нямат конкуренция.

 

И каквито и локуми да разтягаме си остава факт, че българският пазар е малък, неособено платежоспособен и билети от по 20 лева трудно биха издържали една авиокомпания. Колкото и да не ни харесва :)

Абе само аз ли съм такава консерва, която още не може да свикне с новия дизайн на сайта и продължава да си отдваря старата версия?  :lol:

 

Аз ползвам новия дизайн, но определено не ми е особено удобен... Та не си само ти с несвикването :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • slujitel
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.