Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 12 часа, yordanov каза:

Франкфурт май е аут - няма го след края на зимното разписание.

100% е аут Франкфурт вече отменят полетите и автоматично ги слагат от Дортмунд, информирайки , че трябва да потвърдиш промяната избрана от тях или останалите опции за връщане.

За мен си бе топ дестинация с пълни самолети и натоварване, не виждам логика.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , vinidj каза:

100% е аут Франкфурт вече отменят полетите и автоматично ги слагат от Дортмунд, информирайки , че трябва да потвърдиш промяната избрана от тях или останалите опции за връщане.

За мен си бе топ дестинация с пълни самолети и натоварване, не виждам логика.

Компенсация заради новата линия Billund ... 😞

Връзка към коментар
преди 3 часа, vinidj каза:

100% е аут Франкфурт вече отменят полетите и автоматично ги слагат от Дортмунд, информирайки , че трябва да потвърдиш промяната избрана от тях или останалите опции за връщане.

За мен си бе топ дестинация с пълни самолети и натоварване, не виждам логика.

Те самолетите винаги са пълни. Това не значи че им излиза сметката като приход.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
5 hours ago, adreno said:

Те самолетите винаги са пълни. Това не значи че им излиза сметката като приход.

Информацията от унгарската преса е, че им приключва периода в който са получавали отстъки от летищните такси и това ги е отказало да продължат да летят.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
10 hours ago, vinidj said:

100% е аут Франкфурт вече отменят полетите и автоматично ги слагат от Дортмунд, информирайки , че трябва да потвърдиш промяната избрана от тях или останалите опции за връщане.

За мен си бе топ дестинация с пълни самолети и натоварване, не виждам логика.

Едва ли Франкфурт може да се нарече топ дестинация. Реално Уиз и БГ еър се конкурираха по тази линия за O/D трафика, който е доста сезонен. Живях 4 години в провинция Хесен (вярно, беше преди 6 години, когато Уиз летяха до Хаан), и имам някакви наблюдения върху тези полети.

Въпреки че Уиз имаше полети от Хаан, съм ги ползвал само веднъж - летището се намира на адски неудобно място, ако живееш някъде другаде в Хесен извън ФФМ, пътуването до Хаан като нищо може да отнеме 3-3 1/2 часа с обществен транспорт. + още 2 часа по-рано на терминала за чекиране. Цени на БГ еър се намираха за по 120-140 евро в двете посоки ФФМ-София с включен багаж, като до л-ще Франфурт се стига за не повече от 2 часа от всякъде в Хесен. Полетите  им не бяха пълни на 100%, но не бяха и празни.

Туристически трафик към ФФМ от София обаче почти няма - този град е бизнес и банков център. Не че в околността няма интересни градчета - напротив - но те са съвършено непознати на българските туристи. Не говорим за Мюнхен, Кьолн или Берлин.

При Луфтханза преобладават транзитните пътници - реално те държат може би към 40% от трафика С. Америка-София, ако не и повече. Плюс транзит към европейски дестинации, Азия и.т.н. и бизнес пътувания за деня.

Сега има полети и до Карлсруе/Баден-Баден и Кьолн с Раян, пуснаха и Щутгарт - все по 2 полета седмично. Така че O/D трафикът към София се разми още повече между всичките тези летища. Хората избират да летят от най-близкото летище. Цените на Луфтханза паднаха - ноември пътувах за около 200 лева двупосочно от София до ФФМ. Лятото удвояват полетите заради транзитните пътници.

Просто Уиз мислят, че ще печелят другаде повече отколкото от ФФМ. Май и на Раян не им върви много там. Не знам дали БГ еър ще дигнат честотите сега, но за О/Д от ФФМ не виждам варианти за повече от 3-4 полета седмично.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, vinidj каза:

100% е аут Франкфурт вече отменят полетите и автоматично ги слагат от Дортмунд, информирайки , че трябва да потвърдиш промяната избрана от тях или останалите опции за връщане.

За мен си бе топ дестинация с пълни самолети и натоварване, не виждам логика.

Виждам цени до края на март или имате предвид след тази дата? Питам, защото мисля да взема за един мартенски уикенд. 🙂

Връзка към коментар

Изобщо няма да ми липсва Франкфурт. Начинът, по който се обслужват НТА на това летище е меко казано гнусен. Не забравяйте и колко скандали имаше с изпуснати полети заради лошата организация на проверките на съответните гейтове. 15-минутната индустриална обиколка с автобусчето също ми бърка в здравето.

Щях да съм истински доволен ако върнат Кьолн.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 7.01.2020 г. в 21:56, ДиянаВ каза:

Ами аз ги смятам 91,98-20%=73,58😁.

Какво ни кръщават с това 20%. Да бяха написали обичайното up to.

П.п. Този полет, който аз наблюдавам също има реално намаление в сравнение със събота да речем, но залагам на това, че още не си струва, надявам се след две седмици повече да падне.

Първо приспадат административната такса 16 лв. и на остатъка е отстъпката 20 %. Административната такса е без отстъпка.

На 7.01.2020 г. в 21:56, ДиянаВ каза:

Ами аз ги смятам 91,98-20%=73,58😁.

Какво ни кръщават с това 20%. Да бяха написали обичайното up to.

П.п. Този полет, който аз наблюдавам също има реално намаление в сравнение със събота да речем, но залагам на това, че още не си струва, надявам се след две седмици повече да падне.

Първо приспадат административната такса 16 лв. и на остатъка е отстъпката 20 %. Административната такса е без отстъпка.

На 7.01.2020 г. в 21:56, ДиянаВ каза:

Ами аз ги смятам 91,98-20%=73,58😁.

Какво ни кръщават с това 20%. Да бяха написали обичайното up to.

П.п. Този полет, който аз наблюдавам също има реално намаление в сравнение със събота да речем, но залагам на това, че още не си струва, надявам се след две седмици повече да падне.

Първо приспадат административната такса 16 лв. и на остатъка е отстъпката 20 %. Административната такса е без отстъпка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, pr284 каза:

Просто Уиз мислят, че ще печелят другаде повече отколкото от ФФМ. Май и на Раян не им върви много там. Не знам дали БГ еър ще дигнат честотите сега, но за О/Д от ФФМ не виждам варианти за повече от 3-4 полета седмично.

 

Верни са ти съжденията, но не бива да се забравя, че българите в Германия за тези 6 години са нарастнали с 300-хиляди.  Просто до сега имаше близо 25 честоти на седмица, което си е много.

Връзка към коментар

Вече за втори път ми се случва при един и същи човек, но при резервация през различни профили един и същи проблем. След чекирането в PDF бордната карта не се вижда фамилията, а в HTML и мобилната борна карта всичко е ок. Някой имал ли е подобен проблем? Не мога да разбера от къде идва проблема! Имената и фамилията са кратки, а в другите бордни карти със същата фамилия всичко е ок...

 

Първият път се паникьосал, че съм изпуснал фамилията при покупката на билета, но всчко беше ок. Страх ме е, че някой път няма да забележа проблема и чак на летището ще се разбере, че липсва фамилията от бордната карта...

Връзка към коментар

Вероятно темата за overbooking е доволно дискутирана тук, но тъй като темата е много обширна и ще ми отнеме много време да търся нужния ми отговор си позволявам да попитам застрахован ли съм срещу overbooking и гарантирано ли е качването ми на борда след като вече съм се чекирал и имам бордна карта? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

"Уважаеми клиенти,
Поради епидемията от коронавирус в Китай, израелските власти предприеха следните мерки за безопасност и здраве, за да сведат до минимум разпространението на вируса. Към 12:00 ч. Местно време, 3 февруари 2020 г., израелското правителство прилага мерки, насочени към запазване на Израел без коронавирус. Тези мерки ще останат в сила до по-нататъшно уведомление. На всички пътници, посетили Китай 14 дни преди заминаването си за Израел, ще бъде отказано влизането в Израел. Авиокомпаниите ще бъдат задължени да върнат пътниците обратно в страната на произход / отпътуване, ако пристигнат в Израел и това условие не е изпълнено.

Пътниците ще бъдат попитани за техните предишни пътувания по време на процедурата за регистрация на летището на отпътуване, като тази информация ще бъде проверявана от имиграционния офис както на летищата за заминаване, така и на пристигане. Ако попадате под гореспоменатото изискване и решите да отмените / промените пътуването си, моля, обадете се на нашия Център за обаждания за допълнителна помощ.

Забележка: Пътниците, пътуващи с израелски паспорт / гражданство, няма да бъдат засегнати. Тези пътници ще имат разрешение за влизане в Израел и ще получат подходящи инструкции при пристигането си от израелските власти.

Благодарим Ви за разбирането и сътрудничеството.
Поздрави,

Обслужване на клиенти на Wizz Air"

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Как се практикува при загубена карта, с която съм закупила билети, ако по някаква причина ми я изискат /въпреки че сме само с кабинен багаж и отиваме направо на гейта/? Новата е с нов номер, разбира се. Ще разпечатам старата от снимка. Това достатъчно ли е?

Връзка към коментар
7 minutes ago, ivelina666 said:

Как се практикува при загубена карта, с която съм закупила билети, ако по някаква причина ми я изискат /въпреки че сме само с кабинен багаж и отиваме направо на гейта/? Новата е с нов номер, разбира се. Ще разпечатам старата от снимка. Това достатъчно ли е?

Карта банкова ли? Чe кой от нискотарифните иска карта, с която е платено? Аз купувам билети на сума познати с моята карта, не съм им я давала да се доказват. 🙂

Ако е лична карта, с която сте се чекирали (не при закупуване), би трябвало и с новата да може да минете. Аз съм минавала с паспорт, въпреки чек-ин с ЛК.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
17 hours ago, Stefan said:

Вероятно темата за overbooking е доволно дискутирана тук, но тъй като темата е много обширна и ще ми отнеме много време да търся нужния ми отговор си позволявам да попитам застрахован ли съм срещу overbooking и гарантирано ли е качването ми на борда след като вече съм се чекирал и имам бордна карта? 

Писмена гаранция няма, но е вероятно да няма проблем.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
В момента, Климент каза:

За какво да ви искат карта с която са закупени билети?

Необходими са само бордна карта и документ за самоличност.

Някои АК имат изискване за представяне на КК, с която е закупен билета. Някои съфорумци са имали такъв случай. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 minute ago, Дани Магелани said:

Някои АК имат изискване за представяне на КК, с която е закупен билета. Някои съфорумци са имали такъв случай. 

wizz не е от тях. :) Случаите, доколкото съм чела, са само с катарците.

Връзка към коментар
2 minutes ago, aleksandrina said:

Карта банкова ли? Чe кой от нискотарифните иска карта, с която е платено? Аз купувам билети на сума познати с моята карта, не съм им я давала да се доказват. 🙂

Извън Европа от време на време се случава да искат и картата. На някои авиокомпании дори сред общите условия е сложено, че изискват да носиш картата с която си платила. От мен в Мексико са ми искали картата.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Branko
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.