Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 48 минути , bimbo каза:

А мен вече ме уведомиха за Братислава за 17 април.

Да, за Братислава направиха промяна. Полетите в лятното разписание вместо рано сутрин ще са рано следобед. Дните от седмицата остават същите - понеделник, сряда, петък и неделя. Че тъкмо се бях наканил да взимаме едни билети за през май...

Връзка към коментар
2 hours ago, Barfly said:

Имам полет на 13.04, София- Братислава и той е променен от 6 сутринта да излете в 13:40 по обяд.  Преди ако се е случвало промяна ме известяваха по пощата и имах опция да приема или откажа, сега нищо. Ако сестра ми не беше видяла случайно, нямаше и да разбера.

Мен ме уведомиха днес по e-mail за всички полети, които имам до Братислава. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имам резервация за Юни месец за Кипър и днес получих имейл,че променят датите на полетите за отиване и връщане.Въпросът ми е ако приема промяната автоматично ли ми се запазват местата ,които съм закупил?Също така имам заплатен и 20кг багаж,предполагам ,че и той си остава при новата резервация.

Връзка към коментар

В мейла за промяна, който аз получих пише 

 

 
exlamation_56x56.png

Важно!

Мястото, което сте избрали на първоначалния си полет, няма да ви бъде автоматично разпределено на новия полет. Ако приемете промените в полетния план или направите повторна резервация, безплатно ще ви бъде разпределено ново място


Аз обаче не разбрах в какъв срок мога да откажа или потвърдя промяната. Та ако някой има опит, моля да каже.

 

следното в мейла ме озадачава:

 

”Ако приемете промените по какъвто и да е начин, споразумението между нас и вас ще се счита за съответно променено”

 

Как бих могла да го приема, освен чрез изрично потвърждаване? 

Връзка към коментар

@Svetulche Всичко си остава, каквото сте закупили и може до три часа преди полет да приемете или откажете промяната.

преди 6 минути , Svetulche каза:

В мейла за промяна, който аз получих пише

Ако се променя деня  е така защото е възможно вечв за този полет да са закупени вашите места. Аз до сега не ми е писало такова нещо за местата. Къде точно го пише? Аз два пъти ми променят един полет и преди са ми, но това с местата никъде не съм го виждал.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Когато имате закупени места и ви променят ден/час на полета е задължително да се свържете по тел. Ако са свободни същите места ще ви сложат на тях, а ако не са - където си изберете от същия ценови диапазон. Ако не го направите системата няма да ви допусне да се чекирате, както и да "приемете" промените. Лично изпитано.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Пише го в мейла, който получих за промяната. А промяната касае часовете на полета, не смяна на дати.

 

Полетът е за юни, т.е. мога да изчакам с отговора си? Чак до датата на полета?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Zara каза:

Когато имате закупени места и ви променят ден/час на полета е задължително да се свържете по тел

При мен го няма този текс за местата нито в имейла нито в резервацията явно защото съм купил от най-скъпите места 🤣🤣 За ден ок защото същия този нов ден ще има още пътници и евентуално закупени места ама за час как ще ми сменят местата, като си остава същия ден и няма как да ми ги продадът. Аз имам полет до Дубай другия месец и два пъти промениха часа и сега последно не съм приемал още, че не знам какво ще става дали ще се пътува . Купил съм си широки места по 62лв едното 🤣🤣 не вярвам да ми ги махнат защото никой няма да ги купи и ще разпределят някой безплатно. Тръгвам да правя нова еезервация и да купувам места и мойте места ги дава заети

Връзка към коментар

Здравейте,

 

Явно са започнали доста промени вчера, на мен ми промениха само час на полест с пет минути 😄

Което е комично, но факт. Предложиха потвърждаване промяната, връщане на парите или 120% кредит за резервиране на друг полет.

Връзка към коментар
преди 10 минути , lio каза:

Здравейте,

 

Явно са започнали доста промени вчера, на мен ми промениха само час на полест с пет минути 😄

Което е комично, но факт. Предложиха потвърждаване промяната, връщане на парите или 120% кредит за резервиране на друг полет.

Да, да и на мен.
И се възползвах от тъй милото предложение - не му мислих много. А и билетите сега бяха по-евтини :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
15 minutes ago, temporary said:

Да, да и на мен.
И се възползвах от тъй милото предложение - не му мислих много. А и билетите сега бяха по-евтини 🙂

И аз отказах, след отказа ми (повече хора пътуваме) цената се намали още повече и букнах отново с кредита, който пратиха почти веднага. В крайна сметка остана кредит за още едно пътуване 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 32 минути , lio каза:

😄Предложиха потвърждаване промяната, връщане на парите или 120% кредит за резервиране на друг полет.

Не предложиха ли смяна на летището. Тази екстра е най-доброто, което предлагат в сравнение с конкурентите си.

Да не би да е отпаднала?!

Връзка към коментар
преди 3 часа, Ivko каза:

При мен го няма този текс за местата нито в имейла нито в резервацията явно защото съм купил от най-скъпите места 🤣🤣 За ден ок защото същия този нов ден ще има още пътници и евентуално закупени места ама за час как ще ми сменят местата, като си остава същия ден и няма как да ми ги продадът. Аз имам полет до Дубай другия месец и два пъти промениха часа и сега последно не съм приемал още, че не знам какво ще става дали ще се пътува . Купил съм си широки места по 62лв едното 🤣🤣 не вярвам да ми ги махнат защото никой няма да ги купи и ще разпределят някой безплатно. Тръгвам да правя нова еезервация и да купувам места и мойте места ги дава заети

При мен се случи с полети до/от Атина септември/октомври миналата година. Единия полет бе сменен със съседен ден, а другият с някакви минути само. Смененият с един ден си беше все едно същия полет и отново нямаше как друг да има моето място, защото за този ден нямаше полет изобщо, т.е. примерно(че не помня дните) трябваше да летим във вторник, а ни смениха полета за сряда, за която сряда, когато правих резервацията, изобщо нямаше полет). Писах тогава тук за проблем с приемането на промяната, че изобщо не ми даваше възможност нито да приема, нито да искам възстановяване. Като влязох в режим "чекиране" и естествено нямаше как да го направя, вече се обадих по тел. и девойката любезно ме осведоми, че точно заради купените места не е възможно да се получи оторизацията без тяхна намеса и нещата станаха много бързо. Никъде в имейла не пишеха такова нещо, а можеха с две думи да  спестят главоболията на пътуващите. За смяната с минути/часове може и да не се налага, но при мен беше комбинирано, та за този случай не мога да твърдя със сигурност.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

За канселиране на резервация повече от 14 дена ясно, но ако канселирам под 14 дни не мога да разбера какво връщат и какво приспадат?! По-високата такса ясно ама какво имат предвид под "закупени услуги", че не връщат? Багаж и места където съм си купил броят ли се за услуга? Да разбирам,че се плаща само една такса 161лв и ми връщат всичко каквото съм платил билет+място+багаж

 

В РАМКИТЕ НА 2 СЕДМИЦИ

161,00 ЛВ. ТАКСА+УСЛУГИ
Ако отмените в рамките на 14 дена преди заминаването на полета си, ще трябва да заплатите по-висока такса и няма да можем да възстановим цената на закупените услуги.
 
 
Отменете резервацията си в рамките на 14 дни преди полета си и първоначалната сума ще ви бъде възстановена, след като платите таксата за други услуги и такса за запазване на място от 161,00 лв. на пътник за полет
преди 4 минути , Zara каза:

За смяната с минути/часове може и да не се налага, но при мен беше комбинирано, та за този случай не мога да твърдя със сигурност.

Да и аз така мисля за същия полет в един ден местата си остават само ако се смени нов ден.

Връзка към коментар

Пак във връзка с променените часове на полетите - ако избера "Cancel your flight(s) and receive a refund", ще върнат ли и парите за запазените места и за priority boarding? А ако избера „Cancel your flight(s) and receive a 120% reservation credit“?

Връзка към коментар

Малага да не са го махнали вече от София ? От юни ми седи вече в сиво, а си чаках за едни полети септември - октовмри ?

 

Иначе и на мен са ми променили едни резервации до Копенхаген с 40 минути. Пререзервирах с 120% wizz credit за 3те резервации за 6ма възрастни и 3 деца. И резултата е 624 лв wizz credit в портфейлите 🤪

 

 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , snow.white каза:

Пак във връзка с променените часове на полетите - ако избера "Cancel your flight(s) and receive a refund", ще върнат ли и парите за запазените места и за priority boarding? А ако избера „Cancel your flight(s) and receive a 120% reservation credit“?

 

Ако избереш първата цитирана от теб опция би трябвало да ти върнат цялата сума на резервацията. При втората опция ще ти върнат цялата сума + 20% отгоре под формата на кредити, с които ще можеш да направиш друга резервация по твой избор. Кредитите ще имат давност.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И на мен ми смениха часовете на полетите за Братислава на 29.03. и ме уведомиха по мейла. Вече приех промените. Даже новите часове ни устройват повече. Ще можем веднага да се настаним като пристигнем, а при обратния полет няма ставаме рано и да се чудим как ще стигнем до летището.

Връзка към коментар
преди 29 минути , lio каза:

 

Ако избереш първата цитирана от теб опция би трябвало да ти върнат цялата сума на резервацията. При втората опция ще ти върнат цялата сума + 20% отгоре под формата на кредити, с които ще можеш да направиш друга резервация по твой избор. Кредитите ще имат давност.

До колкото си спомням кредитите нямат давност ако са от променен полет. Всички други имат.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ей, значи на всички им промениха полетите, само на мен, дето ми изтичаше един кредит и взех билети за нищото с надеждата да им бъдат променени часовете, не ме огря. Няма справедливост в тоя живот и това си е.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Имаме закупени билети за Милано за 9-ти Март с Уиз. Има ли смисъл да ги питам можем ли да сменим датите или дестинацията?

Не намирам и техен имейл, на който да пиша.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.