Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 11 часа, Raindrop каза:

Промениха ми разписанието на полета за Лисабон след месец.

 

Пробвах да направя заявка за възстановяване на сумата, но имам следния проблем: Имам за доплащане още 66 лева - резервацията ми е потвърдена, стойността на билета е заплатена, но имам да доплащам таксата приорити - чаках събиране на точки в профила си в УИЗ. Поради незавършеното плащане, което впрочем мога да приключа до 48 часа преди полета, не ми е изпратена фактура и пътен план. 

 

Питането ми е следното: 

 

Нямам в момента в менюто с резервацията си опция за заявка за възстановяване на сумата.

 

Ако аз  доплатя останалата част от 66 лева, това няма ли автоматично да бъде изтълкувано, че завършвам резервацията си при вече обявено ново полетно разписание за Лисабон, и следователно приемам промяната, и ... следователно не мога да искам впоследствие възстановяване стойността на заплатената сума?

И аз се опитах да си възстановя сумата по сметка, но вместо това я получих като 120% кредит в акаунта си. Въпреки, че изчетох внимателно всичко, реших че аз съм сбъркала нещо... Четох в други групи, там също се оплакват, че всички получават кредит.... Връщане по сметка ставало само чрез обаждане, но 1,20 лв мисля, че беше минутата

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Raindrop каза:

Промениха ми разписанието на полета за Лисабон след месец.

 

Пробвах да направя заявка за възстановяване на сумата, но имам следния проблем: Имам за доплащане още 66 лева - резервацията ми е потвърдена, стойността на билета е заплатена, но имам да доплащам таксата приорити - чаках събиране на точки в профила си в УИЗ. Поради незавършеното плащане, което впрочем мога да приключа до 48 часа преди полета, не ми е изпратена фактура и пътен план. 

 

Питането ми е следното: 

 

Нямам в момента в менюто с резервацията си опция за заявка за възстановяване на сумата.

 

Ако аз  доплатя останалата част от 66 лева, това няма ли автоматично да бъде изтълкувано, че завършвам резервацията си при вече обявено ново полетно разписание за Лисабон, и следователно приемам промяната, и ... следователно не мога да искам впоследствие възстановяване стойността на заплатената сума?

Ако имаш висящо плащане не е ясно доколко работи коректно системата, така че пробвай и сподели, за да знаем. Ако не си сигурна, най-добре ги питай.

По принцип ако имаш висящо плащане не можеш да летиш, така че не мисля, че е добра идея да ти седи така билета, явно стават всякакви усложнения

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , Aureliano каза:

Пуснали ли са зимното разписание. Дубай се връща.

 Еее как така хахах прецаках се нали уж ги спряха 🙄

 

При промяна на часовете на полет и с опцията за избор на други дати, колко напред можеш да си местиш датите има ли ограничение?

Връзка към коментар
19 minutes ago, Ivko said:

 Еее как така хахах прецаках се нали уж ги спряха 🙄

 

При промяна на часовете на полет и с опцията за избор на други дати, колко напред можеш да си местиш датите има ли ограничение?

Е нали ти ги пускаше тези фейк нюз за спирането... 😄

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Aureliano каза:

Пуснали ли са зимното разписание. Дубай се връща. Санкт Петербург остава с два полета на седмица.

Къде мога да видя зимното разписание в сайта им?

Връзка към коментар
преди 11 часа, Ivko каза:

 Еее как така хахах прецаках се нали уж ги спряха 🙄

 

При промяна на часовете на полет и с опцията за избор на други дати, колко напред можеш да си местиш датите има ли ограничение?

Една седмица назад и две напред.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , Kamen каза:

Варна - Париж са махнати след 2 април.

Имам купени билети за май месец и снощи видях в разписанието им, че от април в разписанието им е изписано "продадени" за всички дати, а от юни вече липсва въобще. Нямам съобщение за отменен полет и не знам какво да правя?! Също е положението и с полетите Варна - Бергамо от май месец😞

Връзка към коментар
7 hours ago, a6olq said:

Имам купени билети за май месец и снощи видях в разписанието им, че от април в разписанието им е изписано "продадени" за всички дати, а от юни вече липсва въобще. Нямам съобщение за отменен полет и не знам какво да правя?! Също е положението и с полетите Варна - Бергамо от май месец😞

От края на април и до средата на юни няма заложени полети от Варна до Бергамо. От 18 юни отново се възстановяват и са в продажба и датите от зимното разписание.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Полетите на Wizz , Будапеща - Милано за утре вече са канселирани според официалната информация от летище Будапеща,  но Wizz продължават да ги продават. Напазарувах и се чекирах за сутрешния и за вечерния. Ясно, че е форсмажор поради забраната на унгарските власти (споделена от @Topfly) и обезщетения няма да има, но пък са едни бързи 20% в безсрочни кредити. 

Много неприятно за хората, които наистина трябва да пътуват 😞

 

 

Wizz ще са достоен кандидат за счупен тъпомер, както впрочем и Ryanair. 

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, stanimir каза:

Полетите на Wizz , Будапеща - Милано за утре вече са канселирани според официалната информация от летище Будапеща,  но Wizz продължават да ги продават. Напазарувах и се чекирах за сутрешния и за вечерния. Ясно, че е форсмажор поради забраната на унгарските власти (споделена от @Topfly) и обезщетения няма да има, но пък са едни бързи 20% в безсрочни кредити. 

Много неприятно за хората, които наистина трябва да пътуват 😞

 

 

Wizz ще са достоен кандидат за счупен тъпомер, както впрочем и Ryanair. 

 

Реагирали са вече

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, adreno каза:

Реагирали са вече

Отчасти. Свалени са от продажба, но все още няма никакви уведомления по мейл,  нито информация в сайта за спрените полети. Интересно е да се гледа как реагират в извънредна ситуация. Официалната забрана е публикувана малко след 18.00 ч. ,  а Wizz се задействаха в 04. 00 след полунощ, когато сигурно вече е имало хора тръгнали към летището за ранния полет в 06.10ч.

 

Между другото полета на Ryan за след час излиза като sheduled. Да видим дали O'Лиъри ще излети въпреки забраната,  или по-скоро има объркване на летището. На сайта на АК също всичко е уж редовно. 

 

 

Връзка към коментар
3 minutes ago, stanimir said:

Отчасти. Свалени са от продажба, но все още няма уведомления по мейл,  нито информация в сайта за спрените полети. Интересно е да се види как реагират в извънредна ситуация. Официалната забрана е публикувана малко след 18.00 ч. ,  а Wizz се задействаха в 04. 00 след полунощ, когато сигурно вече е имало хора тръгнали към летището за ранния полет в 06.10ч.

 

Между другото полета на Ryan за след час излиза като sheduled,  да видим дали O'Лиъри ще излети въпреки забраната или по-скоро има объркване на летището. На сайтът им обаче също всичко е редовно. 

 

 

Текстът на забраната дословно е, че са почнали процедура по забрана на полетите до Милано. Вероятно това означава, че са пратили някакво официално писмо до авиокомпаниите и след това те са реагирали. Интересно е обаче Бергамо смята ли се за Милано? Сутринта видях, че самолет на Ryanair от Бергамо е излетял към Будапеща...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В сряда имах еднопосочен полет до Бергамо. Тая сутрин отварям пощата и гледам, че Уиз ме подсещат с обичайното съобщение за багажа. И в това съобщение всичко си е както трябва - двама пътници, дестинация е същата и всичко е ОК. Влизам си в Уиз профила и що да видя!? Следващия ми полет от София-Бергамо незнайно как се е превърнал в еднопосочен София-Лондон 🤔

Невероятно а!? А аз се надявах просто да ми предложат стандартната опция - нова дата или връщане на парите

  • Шок 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 54 минути , Topfly каза:

Интересно е обаче Бергамо смята ли се за Милано? Сутринта видях, че самолет на Ryanair от Бергамо е излетял към Будапеща...

Кой знае,  Райън си излетяха нормално.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Биксбит каза:

В сряда имах еднопосочен полет до Бергамо. Тая сутрин отварям пощата и гледам, че Уиз ме подсещат с обичайното съобщение за багажа. И в това съобщение всичко си е както трябва - двама пътници, дестинация е същата и всичко е ОК. Влизам си в Уиз профила и що да видя!? Следващия ми полет от София-Бергамо незнайно как се е превърнал в еднопосочен София-Лондон 🤔

Невероятно а!? А аз се надявах просто да ми предложат стандартната опция - нова дата или връщане на парите

И аз имам същата промяна за полета до Бергамо в сряда, превърнал се в еднопосочен София-Лондон 🤔.

Връзка към коментар
преди 4 минути , Marisha каза:

И аз имам същата промяна за полета до Бергамо в сряда, превърнал се в еднопосочен София-Лондон 🤔.

Добре дошла на борда! 🙃

Устройва ли те тази промяна? Мен ме навиват да пътуваме, ама точно пък Лондон и то с късния полет не ме устройва

Връзка към коментар
В момента, Биксбит каза:

Добре дошла на борда! 🙃

Устройва ли те тази промяна? Мен ме навиват да пътуваме, ама точно пък Лондон и то с късния полет не ме устройва

Не ме устройва, бяхме се отказали от пътуването. Преди една седмица ни канселираха връщане. Ще изчакам до утре и ще им звънна, ако не получа имейл за промяна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.