Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Ако трябва да се обобщи ситуацията: някои хора нарочно купуват билети с надеждата, че ще им се канселират полетите и да "забогатеят" с 20%, а после ще се оплакват, че не са им refund-нали билетите в кратки срокове...  😄 

 

И след няколко месеца ще се чудим защо има фалирали авиокомпании или спрени полети.... Нека мислим дългосрочно, както казва и @ДиянаВ

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

По-скоро някой хора нарочно купуват такива полети за да превърнат изтищащите си кредити в безсрочни,  защото и политиката на Wizz за шестмесечна валидност е разработена основно в техен интерес.  Когато съм плащал по 50€ на посока за 20кг. чекиран багаж,  защото формират цената според дестинацията, сезон и т. н,   мисля че съм дал достатъчно за светлото им бъдеще. Или пък всякаквите хитринки с които подвеждат неопитен потребител да купи допълнително застраховка,  място и т. н.  разчитайки на недоглеждане. 

 

Има си правила и щом продават полети всеки е в правото си да прави каквото поиска с тях. 

 

Всеки ден излизат error fare и поне аз нямам скрупули да се възползвам,  както и мнозина други 🙂

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 7 минути , stanimir каза:

По-скоро някой хора нарочно купуват такива полети за да превърнат изтищащите си кредити в безсрочни,  защото и политиката на Wizz за шестмесечна валидност е разработена основно в техен интерес.  🙂

Може би има промяна във валидността или е само в тази ситуация, но днес ми отмениха полет и пише това:

 

743447062_.png.63fab9d28aca1bd6f8a0ca6c79196dff.png

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

При канселиране на резервация от моя страна мога ли да го направя сам или трябва да звъня на кол центъра и пари ако има да се връщат по карта ли ги връщат или само като кредит?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Таньо каза:

Може би има промяна във валидността или е само в тази ситуация, но днес ми отмениха полет и пише това:

 

743447062_.png.63fab9d28aca1bd6f8a0ca6c79196dff.png

 

 

Нямаше ли опцията връщане на заплатената сума по кр.карта? Имам купени билети за приятели в моя профил Варна-Меминген на 1 април и връщане на 8 април. Полетите за тези дати в момента се виждат в сайта им като изкупени и предполагам, че ще ги отменят, но директно ли ще ги изплатят в моята Уиз сметка, което никак не ме устройва, защото не съм ги плащала аз. Купувани са директно от сайта им, дали няма да предложат връщане на парите, а не Уиз кредити?

Връзка към коментар
преди 8 минути , Ivko каза:

При канселиране на резервация от моя страна мога ли да го направя сам или трябва да звъня на кол центъра и пари ако има да се връщат по карта ли ги връщат или само като кредит?

За връщане по карта е необходимо обаждане, за кредит - има си автоматична опция

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
В момента, Ивайла каза:

За връщане по карта е необходимо обаждане, за кредит - има си автоматична опция

 А в случай на моя канселация дали пак връщат и 120% от сумата хахах или не

Връзка към коментар

Дали може някой от редовните пътешественици с wizzair да ми обясни нещо! Имам два полета София- Малага, Малага- София, за 28.03 отиване и 31.03 връщане. Мога ли да ги анулирам доброволно с връщане на парите, и ако е да, какво трябва да направя. Прочетох инструкциите, но не ми стана много ясно. Не разбрах ако ги анулирам повече от 14 дни какво става.

Връзка към коментар
преди 40 минути , Таньо каза:

Може би има промяна във валидността или е само в тази ситуация, но днес ми отмениха полет и пише това:

 

743447062_.png.63fab9d28aca1bd6f8a0ca6c79196dff.png

 

 

Явно е чисто ново 🙂

Вчера получих кредит който е безсрочен.

преди 6 минути , muchachote каза:

Дали може някой от редовните пътешественици с wizzair да ми обясни нещо! Имам два полета София- Малага, Малага- София, за 28.03 отиване и 31.03 връщане. Мога ли да ги анулирам доброволно с връщане на парите, и ако е да, какво трябва да направя. Прочетох инструкциите, но не ми стана много ясно. Не разбрах ако ги анулирам повече от 14 дни какво става.

Ще загубиш всичко според правилата към днешна дата.  Райън следобед излязоха с опция за безплатна промяна на полет,  Easyjet предлагат същото от вчера, но засега Wizz се снишават.  Почти сигурно ще предложат и те , най-малкото защото иначе ще е доста зле за имиджа им. 

 

Освен това е твърде възможно сами да анулират полетите до Испания. Закъде бързаш толкова. Изчакай. 

Връзка към коментар
преди 7 минути , muchachote каза:

Дали може някой от редовните пътешественици с wizzair да ми обясни нещо! Имам два полета София- Малага, Малага- София, за 28.03 отиване и 31.03 връщане. Мога ли да ги анулирам доброволно с връщане на парите, и ако е да, какво трябва да направя. Прочетох инструкциите, но не ми стана много ясно. Не разбрах ако ги анулирам повече от 14 дни какво става.

Плащаш такса за анулация от 121лв на посока/а на полет и ти връщат всичко което е платено ако остане такова.Това има смисъл ако билетите са скъпи в случая на и над 250лв, но другия вариант е промяна на полета там таксите за над 14 дена до полета е 60лв на посока на полет но поне всичко което е купено като услуги си остават

Връзка към коментар
преди 18 минути , muchachote каза:

Дали може някой от редовните пътешественици с wizzair да ми обясни нещо! Имам два полета София- Малага, Малага- София, за 28.03 отиване и 31.03 връщане. Мога ли да ги анулирам доброволно с връщане на парите, и ако е да, какво трябва да направя. Прочетох инструкциите, но не ми стана много ясно. Не разбрах ако ги анулирам повече от 14 дни какво става.

1196130073_.png.050fad8b4526ca2a94473cb35162ac41.png

Това е от сайта на Външно.По-вероятно е да ги отменят.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, Izabela каза:

Имам  точки, прехвърлени от ДСК картата,  на които скоро ще изтече едната година от прехвърлянето. Как мога да ги "спася", при положение че скоро няма да се пътува?

Намираш полет, който е близък до сумата на кредита, което е малко проблемно ако кредитът е по-висока сума. Добавяш му Wizz Flex.

Губиш 10 Евро кредит, но в последствие може да го смениш колкото пъти искаш за където искаш, или да ти върнат парите по Уиз акаунта.

Добре е да се търсят полет за следващия сезон - октомври/ноември. Месец-два преди да започне сезона обикновенно променят на немалко полети часовете - в този случай може и да излезеш с 20% напред

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, a6olq каза:

Нямаше ли опцията връщане на заплатената сума по кр.карта? Имам купени билети за приятели в моя профил Варна-Меминген на 1 април и връщане на 8 април. Полетите за тези дати в момента се виждат в сайта им като изкупени и предполагам, че ще ги отменят, но директно ли ще ги изплатят в моята Уиз сметка, което никак не ме устройва, защото не съм ги плащала аз. Купувани са директно от сайта им, дали няма да предложат връщане на парите, а не Уиз кредити?

Мисля, че имаше опция за избор в коя карта да бъдат върнати парите, но ако не излиза такава връщат по картата с която е платена резервацията. Ако избереш връщане в профила са с 20 % повече.

преди 2 часа, Ивайла каза:

За връщане по карта е необходимо обаждане, за кредит - има си автоматична опция

Софтуера им дава възможност да се направи в него. Със сигурност не е необходимо обаждане.

Може би при проблем с картата - закрита сметка в банка, сменена карта и т.н. и ако не излиза опцията за въвеждане на друга карта.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Засега Wizz няма да следва политиката на други нискотарифни компании в отмяна на таксите за промяна на полет.

Мерките на Wizz се  ограничават до уверение от СЕО-то г-н Й. Варади,че авиокомпанията осигурява високо ниво на хигиена и безопасност в самолетите си:

 

 

Screenshot_2020-03-13-20-36-28-784_com.yahoo.mobile.client.android.mail.jpg

Връзка към коментар
преди 25 минути , stanimir каза:

Засега Wizz няма да следва политиката на други нискотарифни компании в отмяна на таксите за промяна на полет.

Screenshot_2020-03-13-20-36-28-784_com.yahoo.mobile.client.android.mail.jpg

 Невиждана нахалност....егати тъпанарите повече не искам да ги чуя...

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , so'90 каза:

Украина от 17 затваря всички летища пусна авианюс. Уиз още продава билети. Аз си заложих кредитите там. Да видим. От Полша вече нищо не продават.

 

Всичко или нищо 😉

Връзка към коментар
преди 8 часа, stanimir каза:

По-скоро някой хора нарочно купуват такива полети за да превърнат изтищащите си кредити в безсрочни,  защото и политиката на Wizz за шестмесечна валидност е разработена основно в техен интерес.  Когато съм плащал по 50€ на посока за 20кг. чекиран багаж,  защото формират цената според дестинацията, сезон и т. н,   мисля че съм дал достатъчно за светлото им бъдеще. Или пък всякаквите хитринки с които подвеждат неопитен потребител да купи допълнително застраховка,  място и т. н.  разчитайки на недоглеждане. 

 

Има си правила и щом продават полети всеки е в правото си да прави каквото поиска с тях. 

 

Всеки ден излизат error fare и поне аз нямам скрупули да се възползвам,  както и мнозина други 🙂

Къде гледате за error fare?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.