Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

При закупуване на безмитни стоки от летището, трябва ли да се побират в малкия кабинен багаж или те са си отделно и не се таксуват?

 

От магазина ги поставят в найлонови чанти и са извън кабинния багаж.

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

wizzair.com

 

Today we celebrate adding the 7th aircraft to our Sofia base and the first flights from Sofia to Basel-Mulhouse-Freiburg and Doncaster/Sheffield

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15672552_1165414533535964_2515503617411410181_n.jpg?oh=91c5b7effa8feb718d512bde561f9b6b&oe=58E66A56

 

 

Реално 7-ми самолет няма. Някакви виртуални празненства са ги обзели. Утре имат заложени по обед седем полета, единият  до ЛТН е отменен. Що ли ?! :lol:

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Оказа се, че не ми е взело такса :) Освен това полета ми е все още активен, каква е истината все още не мога да разбера. Нека всеки, който има инфо за Кутаиси да ми каже.

Мисля, че просто така са ти отговорили, няма как да са продадени всичките полети за няколко месеца, камо ли пък тези. Дано да информират малко по-рано, защото иначе ще бъде много некоректно.

 

 

аз имах билет за март, но полетите до края на март са отменени. Самолетите не са от най-пълните. Свързах се с кол-центъра след 20 минути чакане на мелодийката (направих сметка от 30 лв) и отново говорих с оператор, който много слабо разбира български, говореше на полу-македонски...  казa "konektirajte ja bankata" ...Да, опциите са 3.. връщат парите... или във вид на ваучер връщат всичко + още 20% или полетът се мести до 30 дни по-късно. Промениха ми датите за април и всичко е топ.

Но това с колцентъра е просто.. нямам думи. Колкото пъти съм им звънял, толкова пъти е чакане по НАД 10 минути и винаги се свързвам с македоно-говорящ оператор. 

Или експанзията в Македония за последните 2-3 години се дължи на големия македонски пазар?  :lol:

 

леко е иронично написаното.. то е ясно, че няма голям македонски пазар. И точно заради скъпите самолетни билети в Бившата Югославска Република Македония, които струват колкото една заплата, хората се нахвърлят на WizzAir и на Pegasus, заради ниските цени. Аз съм пътувал от летището в Скопие, самолетите на WizzAir са пълни. Допреди 2-3 години в БЮРМ кацаха единствено супер скъпите Montenegro Airlines, Adria, Air Serbia, Turkish Airlines .... Билетите не падат под 200 евро. За съседните държави пътуват само с автобус. А за Германия например, имат евтини опции от Прищина на полу-нискотарифни турски авиокомпании. (Прищина е на 80 км от Скопие, буквално на 1 час). От Скопие самолетите за Хамбург са фул

Редактирано от montepinar
Връзка към коментар

Специално за Скопие ги субсидират, а и не знам има ли местни авиокомпании

Уиз нямаше ли неимпулсен номер точно за промени и подобни, не за закупуване на каквото и да било

Връзка към коментар

Мога ли да закупя Качване на борда с предимство, когато се чекирам? Цената дали ще е променена?

Добавяла съм багаж, но "приорити бординг" не съм.

 

При чекиране е 20 лв, иначе 10лв по време на резервация.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може да се добави приорити след покупката на билета. По-скъпо е с две евро, мисля. Ако на резервацията има повече от един пътник, приорити се купува за всички пътници.

Връзка към коментар

Специално за Скопие ги субсидират, а и не знам има ли местни авиокомпании

Уиз нямаше ли неимпулсен номер точно за промени и подобни, не за закупуване на каквото и да било

 

 

няма местни. Има 2 косовски (Prishtina Airways & Kosova Airlines), има албански, черногорски, сръбски, словенски.. но мисля, че няма македонски и босненски. Сравнявам с държави, които са почти 2 милиона като БЮР Македония..., които имат собствени авиокомпании... Словения и Косово. А Черна гора са под 600 хиляди.

Летището в Скопие (Аеродром "Александар Велики", хаха) е на майната си от града и няма НИКАКЪВ градски транспорт дотам. Само трансфер, Вардар Експрес и разни тъпотии... 7 евро е двупосочния трансфер на WizzAir , но и на място като се плати в денари е пак толкова. Такситата са 20 евро на посока

Връзка към коментар

Хубавото е, че и WIZZ започнаха да пишат, колко билета има останали на съответната цена, а не да трябва да проверяваш по няколко пъти, като сам променяш броя на пътниците.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тези дни нямат спирачки :)

 

❗5 NEW ROUTES FROM BUDAPEST❗

Starting April 2017 and fly from Budapest to:

✈ Podgorica

✈ Prishtina

✈ Sarajevo

✈ Skopje

✈ Tirana (from HUF 8,990*)

Tickets for the new routes are already on sale with prices starting at HUF 5,990!* 

 

15540875_1156065791137505_36613010312906

 

Тува са субсидирани линии. Унгарските данъкоплатци ще покрият загубите на Уиз ер по тези линии за следващите 4 години. София беше също в този списък, но в последния момент Уиз ер решиха да пуснат линията на пазарен принцип.

Целта на Унгарскопто правителство е да възстанови всички въздушни връзки до където летеше Малев, но след техния фалит няма интерес от останалите играчи на пазара.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Знам, че със сигурност го има някъде, но нямам време за четене:

Имам натрупана сума в Wizz за резервации в booking.com. Не е голяма, но искам да я ползвам сега при резервиране на билет - пише че е валидна до юни 2017г. Не успявам да я приложа към плащането си. Моля за повече указания в тази посока. До сега не съм се възползвала.

Връзка към коментар

Знам, че със сигурност го има някъде, но нямам време за четене:

Имам натрупана сума в Wizz за резервации в booking.com. Не е голяма, но искам да я ползвам сега при резервиране на билет - пише че е валидна до юни 2017г. Не успявам да я приложа към плащането си. Моля за повече указания в тази посока. До сега не съм се възползвала.

Пробвай през мобилното приложение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето това се избира като опция за плащане USE WIZZ VOUCHER OR PROMO CODE

Опитах, но не ми прие нищо от това което изписах: само номер, промо и пр.  Успях с приложението и много благодаря на Mary!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой знае ли защо са спрели линията София - Осло и дали ще бъде възстановена през топлите месеци?

Само предполагам, че е била нерентабилна.

Спряха я преди настъпването на студените месеци.

Аз лично силно се съмнявам да я пуснат отново, но ако го направят ще е много добре.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Julian999
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.