Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

13 hours ago, danym21 said:

Веднага почна и кампания срещу тези полети...

 

https://trud.bg/иван-портних-настоя-пред-националния/

Връзка към коментар
преди 9 минути , Topfly каза:

Веднага почна и кампания срещу тези полети...

 

https://trud.bg/иван-портних-настоя-пред-националния/

Току що Мутафчийски каза, че Wizzair ще бъдат уведомени, че няма да им бъде разрешено да възобновят полетите до Варна.

  • Харесвам 1
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
1 minute ago, Фичо said:

И току-що от НОЩ съобщиха, че нямало да се осъществят тези полети ...

Някой може ли да ме светне какви са правилата в момента? Може или не може да се лети до България? Ако от София може, защо от Варна не може? В момента какви правила важат, ако някой пристигне със самолет? Има ли задължителна карантина или зависи от дестинацията? 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 17 минути , bad kid каза:

Няма логика, никаква, шефът на НОЩ е прекалил с бозата за закуска.

Не знам дали шефа е прекалил с боза, но забелязах, че след новината на Уиз огромна част от варненските ми приятели ореваха фейсбук против тези полети. Явно публичното настроение е силно негативно и може би този път за разнообразие някой се е вслушал в него.

 

След като прочетох статията също така не мога да кажа, че позицията на Портних е тотално лишена от логика. А може и просто да не се чувстват достатъчно подготвени с корона мерки на летище Варна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Същевременно София е посочена за най-голямото огнище в страната,софиянци са призовани да не пътуват никъде,за да не разнасят зараза в страната,но няма проблем самолетите да си кацат тук и да пълнят столицата със заразени?

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , bad kid каза:

Т.е. по-готино ще е тия дето трябва да си дойдат от Лондон, да кацнат в София и да преминат през цялата страна докато си приберат?

 

преди 10 минути , Мари Николова каза:

Същевременно София е посочена за най-голямото огнище в страната,софиянци са призовани да не пътуват никъде,за да не разнасят зараза в страната,но няма проблем самолетите да си кацат тук и да пълнят столицата със заразени?

Може би се предполага, че корона мерките на летище София са по-добри, но не се наемам да коментирам това.

 

Исках единствено да кажа, че водени от страх и предпазливост, напълно разбирам нежеланието на варненци за възстановяване на полетите. Много от фейс приятелите ми коментираха, че тази линия се ползва основно от малцинството - може и това да е натежало.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 54 минути , Topfly каза:

Някой може ли да ме светне какви са правилата в момента? Може или не може да се лети до България? Ако от София може, защо от Варна не може? В момента какви правила важат, ако някой пристигне със самолет? Има ли задължителна карантина или зависи от дестинацията? 

И аз се интересувам от това, особено на фона на новината за възстановяване на полетите до Испания скоро, но май никой не може да отговори адекватно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 По данни от пристигнали. Има полети, лети се през няколко държави, вероятно с цел да се напълни самолета. След кацане се попълва декларация с данни на лицето, къде ще пребивава през следващите 14 дни карантина, тел. На личния лекар. Като се прибереш се обаждаш на личния лекар да го уведомиш че си се прибрал. В последствие те проверяват всеки ден или през ден от личния лекар и от полицията.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Може би повече хора трябва да пишем до щаба, до комисията за защита на потребителите, министерството на туризма и др., затова, че Wizzair не връщат пари за полети от и до София, които не са отменени, но няма никакъв шанс българите да пътуваме до Испания и Италия, където така или иначе няма да ни пуснат да влезем, пък и ние не желаем да пътуваме във връзка със създалата се обстановка от корона вируса.
 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
3 minutes ago, Георги Матеев said:

Не знам дали шефа е прекалил с боза, но забелязах, че огромна част от варненските ми приятели ореваха фейсбук против тези полети. Явно публичното настроение е силно неодобрително и може би този път за разнообразие някой политик се е вслушал в него.

 

След като прочетох статията също така не мога да кажа, че позицията на Портних е тотално лишена от логика. А може и просто да не се чувстват достатъчно подготвени с корона мерки на летище Варна.

За съжаление политиците създадоха истерия и сега ще е много трудно да се нормализира положението 😞 Опасност заразата да се внесе в България вече няма, защото тя е в България! 

Не знам какви мерки има на летище София, но общо взето в момента единствената адекватна мярка е да се иска домашна карантина от пристигащите, а това биха могли да го направят и на летище Варна. Друга адекватна мярка може да е задължителното носене на маски. Ако тези мерки горе долу се спазват рестартирането на полетите няма да промени много общата картина с вируса в България, но може да помогне много за икономическото възстановяване.

Значителна част от населението живее от ден на ден и за тях седенето с месеци вкъщи без работа ще е равносилно с гладна смърт. 

 

Разбирам желанието на хората опасността да се намали на нула, но по същата логика можем да си седим вкъщи цял живот за да намалим опасността от ПТП на нула... Някакъв риск трябва да се поеме и е нелогично с толкова много жертви да се иска да се намалят жертвите под нивата за същото време от ПТП. Когато се срине икономиката и няма и толкова пари за здравеопазване колкото сега, хората ще почнат умират масово и от други болести от които до сега не умираха...

12 minutes ago, EliDion said:

 По данни от пристигнали. Има полети, лети се през няколко държави, вероятно с цел да се напълни самолета. След кацане се попълва декларация с данни на лицето, къде ще пребивава през следващите 14 дни карантина, тел. На личния лекар. Като се прибереш се обаждаш на личния лекар да го уведомиш че си се прибрал. В последствие те проверяват всеки ден или през ден от личния лекар и от полицията.

 

Някакви писани правила със срокове на валидност на мерките, държавите за които са валидни и т.н. няма ли? 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , Георги Матеев каза:

 

Може би се предполага, че корона мерките на летище София са по-добри, но не се наемам да коментирам това.

 

Исках единствено да кажа, че водени от страх и предпазливост, напълно разбирам нежеланието на варненци за възстановяване на полетите. Много от фейс приятелите ми коментираха, че тази линия се ползва основно от малцинството - може и това да е натежало.

От  поетапното въвеждане на карантина в Европа,самолетите бяха пълни предимно с малцинството,което се връща по родните махали,останало без работа.Градове и села бяха настръхнали,но тогава никой не се осмели да спре полетите,а това щеше да е далеч по-разумно.Разбирам реакцията на варненци,но всичко вече е след дъжд-качулка.Полетите до БГ трябваше да бъдат спрени много по-рано.А и някак не ми харесва идеята,че София е по-подготвена и дай тук да се изсипе всичко живо.

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Мари Николова каза:

От  поетапното въвеждане на карантина в Европа,самолетите бяха пълни предимно с малцинството,което се връща по родните махали,останало без работа.Градове и села бяха настръхнали,но тогава никой не се осмели да спре полетите,а това щеше да е далеч по-разумно.Разбирам реакцията на варненци,но всичко вече е след дъжд-качулка.Полетите до БГ трябваше да бъдат спрени много по-рано.А и някак не ми харесва идеята,че София е по-подготвена и дай тук да се изсипе всичко живо.

Не мога да ти опиша колко съм съгласен с теб. Аз също съм на мнение, че всички редовни полети до всички летища трябваше да бъдат спрени изцяло още отначало и да останат само единични евакуационни полети, като пристигащите пътници да бъдат преглеждани наистина много внимателно. Което всъщност е точно това, което направиха много други държави. Но да, след дъжд качулка.

 

преди 12 минути , Topfly каза:

За съжаление политиците създадоха истерия

Само с това не съм съгласен от мнението ти. Първоначалната истерия я създадоха труповете и медиите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
27 minutes ago, danym21 said:
Може би повече хора трябва да пишем до щаба, до комисията за защита на потребителите, министерството на туризма и др., затова, че Wizzair не връщат пари за полети от и до София, които не са отменени, но няма никакъв шанс българите да пътуваме до Испания и Италия, където така или иначе няма да ни пуснат да влезем, пък и ние не желаем да пътуваме във връзка със създалата се обстановка от корона вируса.
 

 

Може да пишеш, но ефектът ще е нулев, защото няма закон по който да ги осъдят! Максимум могат да кажат, че не е етично, но това не е законова категория. След като държавата им разрешава да летят, защо очакваш от същата държава да каже, че е незаконно да не ти връщат пари за полет, който е осъществен? 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , Topfly каза:

Може да пишеш, но ефектът ще е нулев, защото няма закон по който да ги осъдят! Максимум могат да кажат, че не е етично, но това не е законова категория. След като държавата им разрешава да летят, защо очакваш от същата държава да каже, че е незаконно да не ти връщат пари за полет, който е осъществен? 

 

Точно така не е етично...а на wizzair в тази криза етиката им куца и то много. Кризата ще придължи толкова дълго, колкото се разнася заразата. Европа толкова пострада от вируса заради пътуванията на европейците. И докато другите компании разбраха това, явно wizz не искат, и да вируса е вече тук, но ако вкараш 180 човека ще направиш още поне толкова заразени. Така нови заразени внесени сега ще удължават карантината с месеци...незнам какво им пречи на wizz да спрат пилетите за месец, два за да може да летят после?!?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В България е разрешено да влизат само български граждани от обединеното кралство в момента.

 

Не виждам логика да е разрешено да се прибереш в държавата и да има полети до едно летище, а до друго да е забранено...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
15 minutes ago, ivo_121212 said:

Точно така не е етично...а на wizzair в тази криза етиката им куца и то много. Кризата ще придължи толкова дълго, колкото се разнася заразата. Европа толкова пострада от вируса заради пътуванията на европейците. И докато другите компании разбраха това, явно wizz не искат, и да вируса е вече тук, но ако вкараш 180 човека ще направиш още поне толкова заразени. Така нови заразени внесени сега ще удължават карантината с месеци...незнам какво им пречи на wizz да спрат пилетите за месец, два за да може да летят после?!?

Не е задача на Уиз ер да преценява кое е вредно и кое не е вредно от гледна точка пандемията! Задача на шефът на Уиз е да прави възможно най-доброто за акционерите на авиокомпанията, да спазва законите и да си изпълнява договорите с пътниците. Защо очакваш от Уиз ер да направи нещо за което и сред специалистите няма консенсус, а държавата не го очаква от тях? Всеки за себе си може да реши до колко етично или не е етично това поведение, но за разлика от други авиокомпании Уиз ер поне спазват законите...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, ivo_121212 каза:

Току що Мутафчийски каза, че Wizzair ще бъдат уведомени, че няма да им бъде разрешено да възобновят полетите до Варна.

Речено - сторено: W64503  Cancelled  🙂Сега да не се юрнат към София.

Връзка към коментар
преди 17 минути , Topfly каза:

Задача на шефът на Уиз е да прави възможно най-доброто за акционерите на авиокомпанията

Мисля, че това обезмисля всякакви по-нататъшни коментари, колко честни били към "клиента" и летели, колко благородни били, че евакуирали пътници .... и пренасяли карго ...

Колко ли животи ще тежат на съвестта на СЕО-то на Уиз ... ама той съвест няма - има акционери.

  • Харесвам 2
  • Браво 3
Връзка към коментар
5 minutes ago, Георги Матеев said:

Прави ли ти впечатление как Уиз са единствените, които продължават да натискат?

В другата тема за Ryanair може да прочетеш колко натиска шефът на Ryanair полетите да летят 100% пълни, а не както предлага шефът на Уиз ер с една празна седалка между пътниците!

Връзка към коментар
преди 7 минути , Topfly каза:

В другата тема за Ryanair може да прочетеш колко натиска шефът на Ryanair полетите да летят 100% пълни, а не както предлага шефът на Уиз ер с една празна седалка между пътниците!

Не забелязвам опити на Ryan да летят от/до България за момента. И до където и да е всъщност.

 

Наистина ли смяташ, че моментът е удачен за възстановяване на редовни линии? Защото ръчкане в тази посока ми се струва, меко казано, неподходящо. Разбирам, че кешът е важен за всяка авиокомпания, но на мен здравето ми е доста по-важно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.