Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 9 минути , Topfly каза:

Уиз ер летят вече до Гетуик.

 

На мен полетът ми е до Лутън, и все още така пише? 

 

image.png.4759346054c528d1e16de061f80b3e05.png

 

Освен това виждам, че от 17.04 насам всички полети са отменени?

 

image.png.1a941918fa367ba36f451afe89b11890.png

Връзка към коментар
1 minute ago, П.Кръстев said:

На мен полетът ми е до Лутън, и все още така пише? 

 

image.png.4759346054c528d1e16de061f80b3e05.png

Възможно е да не са го променили. Със затварянето на Лутон всички полети коити все още се изпълняват са преместени на Гетуик. От София нали уж ги спряха българските власти?

Връзка към коментар

В системата на летището в София до Лутън са канселирани до 23.04 включително.

Аз също имам полет но на 24 ,който не е канселиран все още и чакам да видя какво ще се случи

Връзка към коментар
преди 9 минути , stanimir каза:

Абе "затворено"  , но не и за Wizz. 

Полетът от Будапеща тая вечер си излетя нормално към Лутън. 

 

 

 

Реално полетите тази вечер до 23:59 са разрешени: "there will be no passenger flights beween 23.59 on 22 April and 0600 on 1 May 2020".

Будапеща е последният полет заложен на Лутън и той ще излети преди 23:59.

 

В сайта на летище Варна полетите до/от Лутън също са заложени от 1.05 нататък.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

По повод канселирани полети и refund. Моят полет до Копенхаген (22 - 24 март) не беше канселиран, но датчаните си затвориха границата за хора без датски паспорт на 14 март. Звънях на Уиз, казаха че ще ми върнат парите, но все пак да звънна в деня преди полета, да няма някаква промяна. В деня преди полета според тях вече не подлежах на refund, но понеже ми били обещали, да пусна оплакване. Което можеше да стане след 14 април. Отговориха  много бързо на мейла, че полетите са се състояли и няма да ме компенсират. Върнах им отговор с въпрос по какъв критерий определят на кого да връщат и на кого не, тъй като на хора с моя казус са върнали пари, а и имам записи , че съпорта им казва, че подлежа на рифънд. И това беше, без никакво заяждане. Вчера получих мейл, че при внимателно разглеждане на моя случай се оказва, че полетът от Копенхаген до София бил анулиран (!?!?!?!), което според мен не е вярно, и ще ми върнат парите в кредитната карта. Според мен Уиз  въобще не знаят какво правят ...Ако им пратя още един мейл, сигурно ще ми върнат пари и за полет, с който съм летяла...

 

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , yordanov каза:

 

Реално полетите тази вечер до 23:59 са разрешени: "there will be no passenger flights beween 23.59 on 22 April and 0600 on 1 May 2020".

Будапеща е последният полет заложен на Лутън и той ще излети преди 23:59.

 

В сайта на летище Варна полетите до/от Лутън също са заложени от 1.05 нататък.

Прочел съм го като 00.00 на 22.04. 

Значи всичко е точно. Полетите ще ги канселират вероятно утре вечер, още няколко часа ще опитат да посъберат кеш. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Petinam каза:

Имам полет на 3.05-10.05 до Бове. Уиз не са отменили полета. Летището е затворено във Франция. Какво според вас следва да направя?

А също имам за този период полети до там, но за сега нищо. Нямам мейл, а реално няма и полети. Май ще чакаме до последно.

Ще канселират полетите , ако обстановката остане така. Лошото е , че ще ни мотаят сигурно до деня на полета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , Petinam каза:

Имам полет на 3.05-10.05 до Бове. Уиз не са отменили полета. Летището е затворено във Франция. Какво според вас следва да направя?

да чакаш да откажат полета

Уиз и без друго не връщат нищо, ако полета не е отказан

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, Георги Матеев каза:

Онлайн източниците до един цитират френския транспортен министър, който съобщил за спиране на всички полети (с изключение на няколко евакуационни) от/до държави извън Шенген. Никъде не се споменава ЕС.

Макрон в своята реч пред народа преди 10 дни спомена ЕС, а малко преди това говореше за Шенген. Чух го лично, слушайки много внимателно. Оттам идва противоречието.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 часа, eugene.kn каза:

Макрон в своята реч пред народа преди 10 дни спомена ЕС, а малко преди това говореше за Шенген. Чух го лично, слушайки много внимателно. Оттам идва противоречието.

Дааа, така е станало. Сега върнах чата с дъщеря ми и точно това сме коментирали. Явно съм го слушала, а не чела.Ще изчакаме и ще видим.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето малко инфо за полетите до Лутън и обратно от Уиз,след като звънях и на малтийския и на българския номер.

Имам утре полет до Лутън,както е известно има  забрана за полети до и от UK,както и че летище Лутън е затворено от тази сутрин.Полета за сега не е отменен и ако се осъществи ще е до Гетуик,пари или точки по акаунта ще възстановяват единствено ако полета е анулиран.За това ,че ако ще се осъществи до Гетуик нямало да възстановяват нищо,така им било наредено ми казаха и на двата телефона.

Чудя се как да постъпя.Ако наистина се осъществи ,а аз очевидно няма да пътувам ,дори да можеше Гетуик не ми е опция обаче ,имам ли основание за оспорване и дали да се чекирам при това положение?

  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Branko каза:

Ето малко инфо за полетите до Лутън и обратно от Уиз,след като звънях и на малтийския и на българския номер.

Имам утре полет до Лутън,както е известно има  забрана за полети до и от UK,както и че летище Лутън е затворено от тази сутрин.Полета за сега не е отменен и ако се осъществи ще е до Гетуик,пари или точки по акаунта ще възстановяват единствено ако полета е анулиран.За това ,че ако ще се осъществи до Гетуик нямало да възстановяват нищо,така им било наредено ми казаха и на двата телефона.

Чудя се как да постъпя.Ако наистина се осъществи ,а аз очевидно няма да пътувам ,дори да можеше Гетуик не ми е опция обаче ,имам ли основание за оспорване и дали да се чекирам при това положение?

Ако летят до Гатуик вместо Лутън и категорично откажат отмяна на билета при желание на пътника - това би било скандално. Двете летища са на 120 км разстояние едно от друго, като същевременно в момента почти няма публичен транспорт и придвижването е доста сложно. Това е същото все едно да имаш билет до Брюксел, но да кацнеш в Айндховен (разстоянието е еднакво).

 

Ако въобще се стигне до този сценарий (все пак забраната от българска страна не е отменяна) аз лично не бих се чекирах и бих спорил до припадък със съпорта и всички възможни институции за да си върна парите. Просто това е абсурдно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Уиз ер вероятно ще отворят по рано от очакваното базата си в Абу Даби. Шефът на Уиз ер в едно интервю се оплака, че в Европа няма координирана политика и нищо не може да се планира, но за сметка на това в Абу Даби положението било по добре. Не знам как смятат да пуснат от там полетите, но имайки предвид политиката ан Емирейтс масово да тества пътниците, не би ме учудило и в Абу Даби да почнат тестване на пътниците и по този начин поне да позволят на гастарбайтерите да пътуват...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Георги Матеев каза:

Ако летят до Гатуик вместо Лутън и категорично откажат отмяна на билета при желание на пътника - това би било скандално. Двете летища са на 120 км разстояние едно от друго, като същевременно в момента почти няма публичен транспорт и придвижването е доста сложно. Това е същото все едно да имаш билет до Брюксел, но да кацнеш в Айндховен (разстоянието е еднакво).

 

Ако въобще се стигне до този сценарий (все пак забраната от българска страна не е отменяна) аз лично не бих се чекирах и бих спорил до припадък със съпорта и всички възможни институции за да си върна парите. Просто това е абсурдно.

Повярвай ми и на двата телефона спорих по 20мин и им обясних същото,което ти казваш по горе.Но те казват , че разбирали и се извинявали,но така им е било наредено в тази ситуация и нищо не могат да направят,ако съм искал отмяна или промяна трябвало да си платя хахаха полудях направо.То съм на 95% че ще анулират. Но по се интересувам при другата ситуация какво да правя,защото чекирам ли се все едно съм приел,не се ли чекирам пък все едно не съм искал да летя и после какви права да търся

Връзка към коментар
2 minutes ago, Branko said:

Повярвай ми и на двата телефона спорих по 20мин и им обясних същото,което ти казваш по горе.Но те казват , че разбирали и се извинявали,но така им е било наредено в тази ситуация и нищо не могат да направят,ако съм искал отмяна или промяна трябвало да си платя хахаха полудях направо.То съм на 95% че ще анулират. Но по се интересувам при другата ситуация какво да правя,защото чекирам ли се все едно съм приел,не се ли чекирам пък все едно не съм искал да летя

Чекирай се ако мислиш, че има някакво значение. Вероятно няма да загубиш нищо...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Topfly каза:

Уиз ер вероятно ще отворят по рано от очакваното базата си в Абу Даби. Шефът на Уиз ер в едно интервю се оплака, че в Европа няма координирана политика и нищо не може да се планира, но за сметка на това в Абу Даби положението било по добре. Не знам как смятат да пуснат от там полетите, но имайки предвид политиката ан Емирейтс масово да тества пътниците, не би ме учудило и в Абу Даби да почнат тестване на пътниците и по този начин поне да позволят на гастарбайтерите да пътуват...

Тестването на емиратес е било пробно и само до Тунис. Такава политика нямат. А и от онзи ден си преместиха всички полети да започнат най-рано от Юли. Сегашните бързи тестове не хващат инфектиран човек в първите 7 дни от заразяването и дават изключително много грешни резултати. Мисля Бош ще пуснат другия месец много точен бърз тест...но и цената ще е 70-80 евро. 

преди 10 минути , Topfly каза:

Чекирай се ако мислиш, че има някакво значение. Вероятно няма да загубиш нищо...

Предлагам да не се чекираш. Напиши им оплакване. Сега бързо отговарят.

Връзка към коментар
преди 17 часа, liliya каза:

А също имам за този период полети до там, но за сега нищо. Нямам мейл, а реално няма и полети. Май ще чакаме до последно.

Ще канселират полетите , ако обстановката остане така. Лошото е , че ще ни мотаят сигурно до деня на полета.

И моите полети до Бове са тогава. По тел ми казаха, че е вероятно да ги канселират, но за момента не знаят. Ще пратят мейл. Ако не - канселиране срещу такса 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.