Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

@Таньо Проблемът до сега беше, че в Дубай до сега нямаше голям избор от авиокомпании работещи по ултра лоу кост модела, а където евентуално имаше,  нямаше конкуренция. В Европа най-масово има добри оферти където Wizz air и Ryanair влизат в пряка конкуренция. Да се надяваме, че идеята на правителството на Абу Даби е да създаде подобна конкуренция и така да увеличи туризма и трансферния трафик на летището. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добра хипотеза! Ако нещо подобно се случи може да се окаже, че е новото добро начало. Логично е след определен период покупателната способност рязко да падне и решения от този тип да са печеливши. Искрено се надявам битката за оцеляване да доведе до нови решения и възможности , които определено съществуват. Нека са УИЗ и Райън, а защо не и нови в тази посока.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Румънските и молдовските бази изглежда също ще рестартират дейност..

 

Screenshot-2020-04-23-at-23.23.07.png

 

Screenshot-2020-04-23-at-23.24.55.png

Screenshot-2020-04-23-at-23.26.36.png

 

https://boardingpass.ro/wizz-air-reia-de-la-finalul-lunii-aprilie-zborurile-spre-mai-multe-destinatii/?fbclid=IwAR2hTJecBE03NVVyd8-goMLLw8Iz42ibBYoO9cFCVydJGRiwTCoJoXvcVn8

Връзка към коментар

Здравейте, имам не отменен полет на 03.05 от Лутън за София с WizzAir, стойност 148.47 £ за семейството ми ( аз, мъжът ми и детето). Щяхме на 30.04 да летим с Ryan, които отметиха полета и ваучер ти предложиха. Така или иначе нямаше да летим в тозш ситуация, но изчаквах до последно да канселират уж от Wizz полета. Днес пробвах да видя опциите, но ми искат 80€ на човек за канселация и съответно това надвишава цената и няма да ти върнат нищо, нито предлагат ваучер, защото полета щял да се състои. Реално ние сме в Бг и дори и да искахме няма как да летим от Лондон. Накой има ли опит как да си възстановим сума или поне да претендираме за ваучер 1 год.? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 minute ago, Desislava Gospodinova said:

Здравейте, имам не отменен полет на 03.05 от Лутън за София с WizzAir, стойност 148.47 £ за семейството ми ( аз, мъжът ми и детето). Щяхме на 30.04 да летим с Ryan, които отметиха полета и ваучер ти предложиха. Така или иначе нямаше да летим в тозш ситуация, но изчаквах до последно да канселират уж от Wizz полета. Днес пробвах да видя опциите, но ми искат 80€ на човек за канселация и съответно това надвишава цената и няма да ти върнат нищо, нито предлагат ваучер, защото полета щял да се състои. Реално ние сме в Бг и дори и да искахме няма как да летим от Лондон. Накой има ли опит как да си възстановим сума или поне да претендираме за ваучер 1 год.? 

Чакате и се надявате да ви анулират полета. Това е единственото, което може да направите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 4/26/2020 at 12:24 PM, Георги Матеев said:

Наскоро умувахме точно по тая тема. Реално от българска страна има само препоръка (но не и писана забрана) против всички "не-важни" пътувания. На практика в момента е забранен единствено организираният туризъм, но ако си самоорганизиран турист никой няма право да те спре.

При положение, че в Италия засега не смятат да разрешават пътуванията извън провинията, в която живееш, за какъв самоорганизиран туризъм можем да си говорим? Барове и ресторанти ще могат да продават от 4 май само храна за вкъщи (досега бяха затворени), фризьорските салони могат да отворят чак от юни - и то ако тенденцията на спад на новите случай се запази.

Транспортът в Италия е орязан драстично. Изобщо кой би отишъл на екскурзия там, ако не е ясно дали на втория ден няма да обяват карантина в града, в който си се настанил?

В Германия е задължително да ходиш с маска в общ. транспорт - но дистанцирането е задължително.

Това че Уиз напира да превозва гастарбайтери за Германия и Австрия си е тяхна работа.

 

Връзка към коментар
преди 56 минути , pr284 каза:

При положение, че в Италия засега не смятат да разрешават пътуванията извън провинията, в която живееш, за какъв самоорганизиран туризъм можем да си говорим? Барове и ресторанти ще могат да продават от 4 май само храна за вкъщи (досега бяха затворени), фризьорските салони могат да отворят чак от юни - и то ако тенденцията на спад на новите случай се запази.

Транспортът в Италия е орязан драстично. Изобщо кой би отишъл на екскурзия там, ако не е ясно дали на втория ден няма да обяват карантина в града, в който си се настанил?

В Германия е задължително да ходиш с маска в общ. транспорт - но дистанцирането е задължително.

Това че Уиз напира да превозва гастарбайтери за Германия и Австрия си е тяхна работа.

Това е очевидно, но не него коментирахме. Идеята е, че от българска страна практически никой не забранява изрично да отидеш където и да поискаш. Единственият проблем е, ако има конкретна забрана от приемащата страна (Италия например официално НЕ допуска никакви туристи). Вече е персонално решение за какво точно отиваш и доколко и на какви лишения и неудобства си готов да се подложиш на място. Но специално за целите на въздушния транспорт - принципно няма пречка да летиш, ако пожелаеш и ако има полети. Wizz всъщност точно заради това напира.

 

Иначе е пределно ясно, че нито един турист в момента няма да се юрне (примерно) към Австрия, Германия или Испания, освен ако не е пълен мазохист. Точно по тази причина отново апелирам да обръщаме повече внимание на полетите от туристическа гледна точка, която в крайна сметка нас тук ни интересува най-много (да не кажа дори единствено). Подозирам, че не само на мен ми е все тая за гастарбайтерите.

  • Харесвам 9
  • Браво 2
Връзка към коментар

Ще сложат едно чек-боксче че си проверил за входни изисквания на държавата и освобождаваш компанията от отговорност и ще си продават билети и летят без угризения (и без да връщат пари, разбира се)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 4 минути , neuromancer каза:

Ще сложат едно чек-боксче че си проверил за входни изисквания на държавата и освобождаваш компанията от отговорност и ще си продават билети и летят без угризения (и без да връщат пари, разбира се)

Е, те и без чек-боксче досега нямаха угризения 🤣 Но си прав, че вече съвсем ще изпипат нещата за да нямат никаква отговорност.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Цените на самолетните билети веднага след пандемията ще са ниски, като е възможно дори компаниите да работят на себестойност, за да напълнят машините. Това обясни пр експертът в Уиз Еър Андраш Радо. 

 https://travelbulgarianews.bg/wizz-air-cheap-tickets/?fbclid=IwAR01ivuCH4IWR6aymYYVm7pKJkJD2vTNiwhS_3Qc4rLQP547C6v5eNKSDfk

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , neuromancer каза:

Ще сложат едно чек-боксче че си проверил за входни изисквания на държавата и освобождаваш компанията от отговорност и ще си продават билети и летят без угризения (и без да връщат пари, разбира се)

Е то си го има, бях го поствал няколко страници назад.

Връзка към коментар
преди 39 минути , mamaivy каза:

Цените на самолетните билети веднага след пандемията ще са ниски, като е възможно дори компаниите да работят на себестойност, за да напълнят машините. Това обясни пр експертът в Уиз Еър Андраш Радо. 

 https://travelbulgarianews.bg/wizz-air-cheap-tickets/?fbclid=IwAR01ivuCH4IWR6aymYYVm7pKJkJD2vTNiwhS_3Qc4rLQP547C6v5eNKSDfk

Тъкмо щях да постна същата новина!

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Георги Матеев От България и и до сега нямаше много чисто туристически полети. Повечето бяха бизнес-гастарбайтскери с туристически елемент. От такава гледна точка за момента най-важно е за къде изобщо ще има полети това лято и след това идва въпросът за къде може да се лети с туристическа цел? Аз лично не очаквам да има много ясен отговор на този въпрос и вероятно всеки ще реши сам за себе си кога ще му е “нормално“ да пътува. За някой ще е ок да си прави тестове, а за друг няма да е ок и т.н.

 

За Австрия конкретно през месец май се очаква доста разхлабване на мерките и ако някой иска да прави планински преходи в Алпите, мисля че няма да има проблем. Аз лично очаквам това лято да е уникално от гледна точка на това, че човек ще може да посети популярни плажове, туристически атракции и т.н. без да има нужда да ги споделя с тълпи от туристи. Ще се върнем малко в зората на туризма, когато местните бяха мнозинтвото 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 24 минути , Topfly каза:

@Георги Матеев От България и и до сега нямаше много чисто туристически полети. Повечето бяха бизнес-гастарбайтскери с туристически елемент. От такава гледна точка за момента най-важно е за къде изобщо ще има полети това лято и след това идва въпросът за къде може да се лети с туристическа цел? Аз лично не очаквам да има много ясен отговор на този въпрос и вероятно всеки ще реши сам за себе си кога ще му е “нормално“ да пътува. За някой ще е ок да си прави тестове, а за друг няма да е ок и т.н. 🙂

Ама и аз казвам точно същото 🙂

 

Няма значение по каква причина има полети (стига да ги има) и за какъв тип пътници са предназначени основно. Смятам повечето тук ще се съгласим, че ни интересува най-вече как да ползваме въпросните полети с цел туризъм и е най-логично да коментираме именно това - рестрикции, възможности и т.н. за туристи. Всичко останало е второстепенно.

 

Просто напоследък гастарбайтерите се споменават прекалено често (включително за предстоящата нова база в Абу Даби), пък не оставам с впечатление да сме гастарбайтерски форум, та звучи леко безсмислено да дълбаем в тази посока.

 

Пример - възобновяват се полетите до Лондон. Супер, само че към момента има 200 условности и затруднения от туристическа гледна точка. Нека обсъждаме тях, а не кой ще ходи да бере ягоди.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , Георги Матеев каза:

 

Няма значение по каква причина има полети (стига да ги има) и за каква аудитория са предназначени основно. Смятам повечето тук ще се съгласим, че ни интересува най-вече как да ползваме въпросните полети за туризъм и е най-логично да коментираме именно това - рестрикции, възможности и т.н. за туристи. Всичко останало е второстепенно.

 

 

Изцяло си прав, но все пак започването на някакви полети е някаква малка светлинка в края на тунела и за това се изписват толкова мнения за полети, които не ни засягат пряко. Дори и на най-големият оптимист му е ясно, че поне още месец няма да има никакъв международен туризъм. И по тази логика може оставим само темата за refund активна.

преди 45 минути , Topfly каза:

За Австрия конкретно през месец май се очаква доста разхлабване на мерките и ако някой иска да прави планински преходи в Алпите, мисля че няма да има проблем

Интересно къде ще спиш?!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Topfly каза:

Аз лично очаквам това лято да е уникално от гледна точка на това, че човек ще може да посети популярни плажове, туристически атракции и т.н. без да има нужда да ги споделя с тълпи от туристи. Ще се върнем малко в зората на туризма, когато местните бяха мнозинтвото

Знаеш ли колко народ подивял от карантината мисли точно по този начин? 🙂

Ако има някакъв шанс да се пътува туристически,вероятно много хора ще се юрнат да наваксват месеците изолация и тур.бранш ще достигне неочаквани резултати.Гледах репортаж за българо-немска тур.агенция,работеща с немски клиенти.Казаха,че за април има отлив на туристи,но резервациите за май и натам са страшно много.

От друга страна,дори да са възможни туристически пътувания,други хора пък, би ги спрял дискомфорта да го наречем,от задължителните мерки - носене на маска по време на полет или при разходка на обществено място,тестовете,попълване на декларации,задължителна карантина,като изискване от работодател.Мен лично само маската ми е достатъчна да ме откаже - по принцип ми се запушва носа по време на полет,с маска съвсем не виждам как ще се диша.

А колкото до гастарбайтерите - благодарение на тях имахме този избор от дестинации.Гладът за работници,според мен,ще бъде определящ за пускането отново на определени полети,по простата причина,че ни превъзхождат числено,както и @Topfly е отбелязал.Няма как да избегнем споменаването им(особено коментирайки Уиз), защото те ще определят трафика на първо време.Ще изчакаме докато дойде нашият ред.

Да не продължавам офтопика - абе Уиз не ги ли дразни този час на полета до Санкт Петербург.Какво е това 6:15,не може ли лееека промяна, да е нещо по кръгло 6:00 или 6:10 😜

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , antea каза:

считано от днес, полетите до Обединеното Кралство и Северна Ирландия вече не са забранени - https://www.caa.bg/sites/default/files/uploads/zapoved_-_obshta_45-01-191-27.04.2020.pdf

Започнахме да изгаряме с по 24 лв😄

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 37 минути , imarev каза:

Започнахме да изгаряме с по 24 лв😄

И летищните такси не моат да платят 😄. Да не споменаваме колко  тунджа арчи старото хвърчило. Нека летят на загуба.:biggrin:

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , oli_mali каза:

@Nikolay - какво стана с твоя полет, мисля че беше днес? Получи ли заветния мейл за рефънд няколко часа преди полета?

Да, още на 25-ти получих имейл за отмяна на полета и вече съм инвестирал сумата в други полети 🙂

Връзка към коментар

Не знам дали съм в най-правилната тема, но се развълнувах от пуснатите полети към Лондон. 😀 Имате ли идея къде мога да намеря изискванията на Великобритания към влизащите в страната? Пътуването ми натам с цел Исландия е чак в средата на юни, но ми се иска да знам къде намирате достоверна информация за изискванията за пристигащи в страните чужденци.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • A.D.A
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.