Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 4.05.2020 г. в 12:47, Георги Матеев каза:

Иначе преди 2 седмици започнах от €74 кредит, в момента вече имам наличен €184, доста прилична "доходност" засега 🙂

 


🤣

 

Преди 1 час, Георги Матеев каза:

До момента имам 100% успеваемост при 6 предположения. Това ми дава следващата идея: мога като Уорън Бъфет да регистрирам инвестиционна компания, да управлявам Уиз кредитите на целия форум и да обещавам 10% годишна доходност 💩

Значи за две седмици имаш 149% доходност, а на нас за 1 година 10%. Вярно, че не трябва да се гледа в чуждото канче, ама все пак да не изнагляваме 😜

 

(шегувам се, разбира се) 🤗

  • Смея се 4
Връзка към коментар
Мирослав Василев

Вчера, закупих полет от Гданск до Стокхолм и днеска беше отменен. Може би е, хубаво да се наблюдава и Полша въпреки че, Уиз орязаха доста от полетите за май месец, но има някой останали около 24 май.

 

След като LOT, спряха всичките си полети за месеца, не вярвам и тези на Уиз да се изпълнят.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В момента Уиз, както и всички други, водят битка за оцеляване. На пазара важат законите на еволюцията - оценяват не най-силните, а най-приспособимите. Едни по един начин, други по друг. Не искам да съдя никого, тая година съм я отписал за полети. Ако все пак има - добре. Ако не - колата я чакат много километри до където пускат.

Аз лично се надявам на по-малко фалити, но и малко повече отрезвяване по света.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 2 часа, neuromancer каза:

Аз оставам с впечатлението, че продават билети до последния момент, с надеждата да получат малко кеш, преди да отменят полета...

Разбира се , че това е причината - Уиз са на колене, както и всички останали. Не случайно взеха голям заем от правителството на UK , за да покрият друг заем с по-висока лихва . Кеш имали за много време, да де , ама тоя кеш не е техен ( а от кредити , една хубава част, а това никой не го казва...)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, imarev каза:

Тенерифе-Виена на 19.05 все още стоят😄

Също и Лутън-Виена на 15.05

Само че тарикатите Виена са я сменили с Братислава като почнеш да резервираш,но пък за сметка на това Киев продължава упорито да стои през цели Май,доколкото помня и Украйна беше в този удължения списък.

Аз резервирах за полета Тенерифе-Виена на 19.05. и изглежда си каца във Виена, а не в Братислава. Да видим какво ще излезе и от тоя храст. 🙂 Най-малкото ротацията тръгва от Виена и полета е 5:20 часа, та има време да се активира Флекса след като се види дали е излетял на отиване.

Връзка към коментар
преди 38 минути , stanislavpp каза:

Разбира се , че това е причината - Уиз са на колене, както и всички останали. Не случайно взеха голям заем от правителството на UK , за да покрият друг заем с по-висока лихва . Кеш имали за много време, да де , ама тоя кеш не е техен ( а от кредити , една хубава част, а това никой не го казва...)

Знам, ама хората се шашкат и си мислят, че щом се продават билети  полета ще се изпълни, пък и се чудят как добавят полети до Бургас или сума полети от Лутън...

Ми те са имагинерни тия полети, лесно се добавят

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 37 минути , oli_mali каза:

Аз резервирах за полета Тенерифе-Виена на 19.05. и изглежда си каца във Виена, а не в Братислава. Да видим какво ще излезе и от тоя храст. 🙂 Най-малкото ротацията тръгва от Виена и полета е 5:20 часа, та има време да се активира Флекса след като се види дали е излетял на отиване.

Мисля да се присъединя към теб на този полет, но веднага щом ми отменят Киев-Виена на 12.05 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , Георги Матеев каза:

но веднага щом ми отменят Киев-Виена на 12.05

Че още не са ли го отменили Киев-Виена? Да не свършат свободните места на Тенерифе-Виена и да си останеш  на Канарите?

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 11 минути , Goal & Boss каза:

В тая тема вече не се говори за пътешествия, а за инWIZZтиции! :grin:

Откакто почнаха по-често да отменят, отколкото да летят - така се получава 🙃

 

То и ние сме едни пишман инвеститори... 🤣

  • Харесвам 3
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Потвърждавам,че и при отменен втори полет разликата до по-евтината цена не я връщат.10€ са,но въпреки това утре ще ги пробвам на горещите линии за спорта да ги убедя,че не са съвсем прави😄

Връзка към коментар

Здравейте! Моля за съвет.Имахме планирано пътуване до Барселона се през май - за отиването до там бяхме купили билети от Райън , а за връщането с Уиз - на 18.05.2020г.. Разбира се пътуването няма да се осъществи. Райън отмениха полета и там чакам рефънд или ваучер. Уиз обаче не отменят техния  полет от Барселона до София. Има ли как да поискам възстановяване - дори да е уиз кредит? Какво бихте ме посъветвали ? Благодаря! 

Връзка към коментар
преди 11 минути , muffytoz каза:

Официално летището в Ларнака ще отвори след 13 Юни ,така че всички полети преди това от Варна посока Ларнака би трябвало да бъдат канселирани 

Здравей,

 

Може ли да споделиш източника на тази информация?

 

Благодаря предварително

Връзка към коментар
преди 12 минути , muffytoz каза:

Официално летището в Ларнака ще отвори след 13 Юни ,така че всички полети преди това от Варна посока Ларнака  и обратно би трябвало да бъдат канселирани 

 

Тази информация откъде е? На сайта на летището още пише 17.05. Което не пречи на Wizz да си летят ако искат под предлог извозване на пътници от Кипър.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 2 часа, Дънди каза:

Здравейте! Моля за съвет.Имахме планирано пътуване до Барселона се през май - за отиването до там бяхме купили билети от Райън , а за връщането с Уиз - на 18.05.2020г.. Разбира се пътуването няма да се осъществи. Райън отмениха полета и там чакам рефънд или ваучер. Уиз обаче не отменят техния  полет от Барселона до София. Има ли как да поискам възстановяване - дори да е уиз кредит? Какво бихте ме посъветвали ? Благодаря! 

Не можеш да поискаш възстановяване за съжаление.

 

Единственият ти вариант е да изчакаш и да се надяваш Уиз да отменят полета, само тогава ще си вземеш парите.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Дънди каза:

Здравейте! Моля за съвет.Имахме планирано пътуване до Барселона се през май - за отиването до там бяхме купили билети от Райън , а за връщането с Уиз - на 18.05.2020г.. Разбира се пътуването няма да се осъществи. Райън отмениха полета и там чакам рефънд или ваучер. Уиз обаче не отменят техния  полет от Барселона до София. Има ли как да поискам възстановяване - дори да е уиз кредит? Какво бихте ме посъветвали ? Благодаря! 

Не нищо не може да направиш докато не канселират полета, но като гледам тия дни се осъществяват полетите до Барселона

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , bibi каза:

Имаме семейно полети 9-12 май до Мемминген. Очевидно ще се изпълнят. Да се чекираме ли и да се надяваме на чудо, демек  закъснение ? 😊 ( 5 парчета сме)

При извънредни обстоятелства не се дължи обезщетение за закъснение.Но спокойно може да пуснеш по мейл една молба до Уиз за възстановяване на парите,цитирайки този текст от сайта на Външно Министерство на Германия:

 

Citizens of EU member states and their families, as well as citizens of the United Kingdom, Iceland, Liechtenstein, Norway and Switzerland and their families are also allowed to travel through Germany to reach their home country if no other travel connection is possible. They will also be allowed to enter if their home or legal residence is in Germany. Other people may be refused entry if they cannot provide proof of urgent reasons for their entry. Please refer to the website of the Federal Ministry of the Interior, Building and Community for details.

 

Задължително със копие до ГВА.Така мисля да действам с всеки полет на Уиз до страна с действащи рестрикции.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Преди малко разговарях с един много любезен младеж на българския номер,относно тази spoilage fee и това което ми каза е,че ще ми я върне в профила,като дори върху нея също се начисляват допълнителните 20%.

  • Харесвам 2
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, logist13 каза:

 

Тази информация откъде е? На сайта на летището още пише 17.05. Което не пречи на Wizz да си летят ако искат под предлог извозване на пътници от Кипър.

Информацията е от изявление на кипърския президент,който заяви,че по-рано от 9 Юни няма да се отворят летищата

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.