Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

За момента минималната цена по маршрута е 130 лв без отстъпки и само с малък ръчен   :)

Проблемът при твоите дати е, че включват 6-ти септември, когато народът хуква на почивки заради почивните дни. 

Иначе обикновено цените са добри 6-8 седмици преди полет

Връзка към коментар

Здравейте. Трябва да купя билет - не за мен - София - Катания: 06-Сеп - 17-Сеп. За момента цената с голям кабинен багаж е 273 евро. 

 

Не съм полвала авиокомпанията от България и ще помоля за следните съвети:

 

Кога бих могла да купя по-ниска цена - тоест, кога и дали може да се очаква такава извън намаленията им по 20%?

Това мисля е нова линия - какви биха били най-ниските очаквания? Не съм склонна да чакам до последния момент, но и не ми се иска да плащам излишно висока цена.

 

Благодаря. 

Ако решиш да летиш с по едно прекачване цената е от 120 до към 150 евро, а минималните престои са 3 и 4 часа. Ако се разместят датите цената може да се оптимизира още.

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар

Здравейте. Трябва да купя билет - не за мен - София - Катания: 06-Сеп - 17-Сеп. За момента цената с голям кабинен багаж е 273 евро. 

 

Не съм полвала авиокомпанията от България и ще помоля за следните съвети:

 

Кога бих могла да купя по-ниска цена - тоест, кога и дали може да се очаква такава извън намаленията им по 20%?

Това мисля е нова линия - какви биха били най-ниските очаквания? Не съм склонна да чакам до последния момент, но и не ми се иска да плащам излишно висока цена.

 

Благодаря. 

Тази цена с дискаунт ли е?

Аз летя на същите дати, имам членство, нямам идея обаче дали мога да го използвам за добавяне на пътник на същите дати.

Ако може, няма никакъв проблем.

Връзка към коментар

Тази цена с дискаунт ли е?

Аз летя на същите дати, имам членство, нямам идея обаче дали мога да го използвам за добавяне на пътник на същите дати.

Ако може, няма никакъв проблем.

Не може.

Връзка към коментар

Здравейте. Трябва да купя билет - не за мен - София - Катания: 06-Сеп - 17-Сеп. За момента цената с голям кабинен багаж е 273 евро. 

 

Не съм полвала авиокомпанията от България и ще помоля за следните съвети:

 

Кога бих могла да купя по-ниска цена - тоест, кога и дали може да се очаква такава извън намаленията им по 20%?

Това мисля е нова линия - какви биха били най-ниските очаквания? Не съм склонна да чакам до последния момент, но и не ми се иска да плащам излишно висока цена.

 

Благодаря. 

FYI only :)

Уиз - Букурещ-Катания, 26.01.2016-01.01.2017, 4 човека с четири големи салонни багажа и в двете посоки - 520 лева с дискаунт. Купени на 21.11.2016 на третото -20% за месеца :lol:

Преди това бяха по-скъпи с около 160 лева, на предните две -20% също излизаха с 100/120 лева нагоре.

Редактирано от Tim
Връзка към коментар

Ако решиш да летиш с по едно прекачване цената е от 120 до към 150 евро, а минималните престои са 3 и 4 часа. Ако се разместят датите цената може да се оптимизира още.

 

Ако бях аз, никакви грижи! Дори с цел да се напасна на тези полети, аз самата може би ще взема от Лондон с прекачване през Рим, макар да има директни полети. Обаче девойката не е пътувала сама с прекачване, ще я стресирам максимално, а не искам. Затова избирам директни полети, но цената е наистина неприятна... 

FYI only :)

Уиз - Букурещ-Катания, 26.01.2016-01.01.2017, 4 човека с четири големи салонни багажа и в двете посоки - 520 лева с дискаунт. Купени на 21.11.2016 на третото -20% за месеца :lol:

Преди това бяха по-скъпи с около 160 лева, на предните две -20% също излизаха с 100/120 лева нагоре.

 

Tim, иде реч за неопитен човек, пътуващ от Пловдив. По никой начин не мога да предложа такава схема... 

Връзка към коментар

Преди няколко дни бях ви питал за дискаунта, че отдавна не бях ползвал Уиз и си взех такъв, купих и билетите.

Ама сега като си погледнах потвърждението за полета, явно съм бил поуморен и съм проспал детайл за багажа.

Имам платени 2 големи кабинни багажа(двама сме), но проспания детайл е, че нямаме безплатен малък багаж. А смятах да носим и малки ранички за документите, фото, телефони, макиажи за благоверната.

Не ми се свиди, ако трябва да доплатя нещо, че съм бил свидетел на грозни сцени преди извеждането към полета точно с Уиз. Вашият съвет - доплащане онлайн, ако е възможно, или да изчакам до чекина на място...?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди няколко дни бях ви питал за дискаунта, че отдавна не бях ползвал Уиз и си взех такъв, купих и билетите.

Ама сега като си погледнах потвърждението за полета, явно съм бил поуморен и съм проспал детайл за багажа.

Имам платени 2 големи кабинни багажа(двама сме), но проспания детайл е, че нямаме безплатен малък багаж. А смятах да носим и малки ранички за документите, фото, телефони, макиажи за благоверната.

Не ми се свиди, ако трябва да доплатя нещо, че съм бил свидетел на грозни сцени преди извеждането към полета точно с Уиз. Вашият съвет - доплащане онлайн, ако е възможно, или да изчакам до чекина на място...?

Няма такъв филм с два багажа при Уиз.

Алтернативата е да си купите приорити качване срещу 10лв. на човек, на посока и така ще имате право на още една малка чанта.

В никакъв случай не оставяйте нещо за доплащане на място!!!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

При Wizz няма опция за 2 салонни багажа. Има вариант на летището да те таксуват ако имаш друга чанта, която не можеш да прибереш в по-голямата, но цената ще ти вгорчи живота. Категорично забрави за втора чанта.

 

О, с Мари сме писали едновременно, а за приорити не се сетих, защото не съм ползвала.

Редактирано от eloena
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всъщност скоро покрай сестра ми научих, че когато купиш priority boarding, имаш право на втори салонен багаж, малко по-малък от малкия.Проверено, работи. 

 

П.П. И аз съм една гъска. Цитирам и казвам същото като цитирания  :blush:

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Едно време по литература един от дежурните въпроси на "другарката", да, и по онова време съм учил :) беше - какво е искал да каже автора?

Та аз исках да кажа - един за мен и един за съпругата, поотделно. Това за 2-та салонни багажа. 

Мери, има бая време до полета. Съветът ти е да вляза в профила си, или както там се казва,  и да си доплатя за приорити качване.

А има ли опция за вече платения един салонен багаж да доплатя и вместо да е салонен, да е чекиран?

Връзка към коментар

Едно време по литература един от дежурните въпроси на "другарката", да, и по онова време съм учил :) беше - какво е искал да каже автора?

Та аз исках да кажа - един за мен и един за съпругата, поотделно. Това за 2-та салонни багажа. 

Мери, има бая време до полета. Съветът ти е да вляза в профила си, или както там се казва,  и да си доплатя за приорити качване.

А има ли опция за вече платения един салонен багаж да доплатя и вместо да е салонен, да е чекиран?

И двете опции са възможни.
Връзка към коментар

Здравейте. Трябва да купя билет - не за мен - София - Катания: 06-Сеп - 17-Сеп. За момента цената с голям кабинен багаж е 273 евро. 

 

Олеле :O , тази цена от 273eur  ми изглежда безбожна за полет до такава близка дестинация  :wacko: , аз толкова пари бих дал само за полет до друг континент  :biggrin: 

 

 

 

Обаче девойката не е пътувала сама с прекачване, ще я стресирам максимално, а не искам.

Чак пък такъв стрес  :rolleyes:  ..., пък и винаги има първи път, нали  ;)  

 

Ето ти едни вариант с два малки компромиса - на отиване с два полета, на връщане вместо в неделя, в събота

 

Отиване с  Ryan и прекачване през Милано:

06.09.2017  

Sofia10:20 - Milan Malpensa11:30  26eur

Milan Malpensa14:10 - Catania16:05 26eur

 

Връщане с MistralAir

16.09.2016

CTA 11:00 - SOF 13:50

От сайта на Mistral - 72eur 

От liligo>>>bravofly с карта маестро - 50eur 

 

post-139-0-74401000-1484147447_thumb.jpg

или общо 102eur , струва ми се че разликата до 273eur си заслужава   ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Фичо, нали знаеш, че не разстоянието е важно, а колко могат да ти вземат.

По принцип е рано за септември, т.е. има време да падат, но пък с празниците може и да не паднат... Аз в такива случаи (като ми е много) чакам, чакам, пък като не паднат отивам някъде другаде  :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Олеле :O , тази цена от 273eur  ми изглежда безбожна за полет до толкова близка дестинация  :wacko: , аз толкова пари бих дал само за полет до друг континент  :biggrin: 

 

 

Чак пък такъв стрес  :rolleyes:  ..., пък и винаги има първи път, нали  ;)  

 

Ето ти едни вариант с два малки компромиса - на отиване с два полета, на връщане вместо в неделя, в събота

 

Отиване с  Ryan и прекачване през Милано:

06.09.2017  

Sofia10:20 - Milan Malpensa11:30  26eur

Milan Malpensa14:10 - Catania16:05 26eur

 

Връщане с MistralAir

16.09.2016

CTA 11:00 - SOF 13:50

От сайта на Mistral - 72eur 

От liligo>>>bravofly с карта маестро - 50eur 

 

attachicon.gifCTA-SOF-1.jpg

или общо 102eur , струва ми се че разликата до 273eur си струва  ;)

 

Направо ми събра очите :) Ще те цаня за частен агент  :lol:

Наистина благодаря! Ще й предложа двата варианта... 

 

П.П. Това с прекачванията е трудна работа за някои хора. Просто има и различни от нас. 

Връзка към коментар

 

Наистина благодаря! Ще й предложа двата варианта... 

 

А, вероятно  има и по-добри варианти , аз така на първо четене...

А и наистина за септември е малко рано отсега ... :rolleyes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А има и вариант без "игри" с карта, но пак с една смяна на Милано, за цена сходна с Фичовата... :)

 

post-2276-0-11732200-1484149013_thumb.png

 

Пък с Раян и багажът си е багаж... :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А има и вариант без "игри" с карта, но пак с една смяна на Милано, за цена сходна с Фичовата... :)

 

attachicon.gifCatania.png

 

Пък с Раян и багажът си е багаж... :)

 

Карти нямам аз... Но и без карти е много прилично :) Благодаря! Просто не съм търсила изобщо с прехвърляне - директно цопнах на директния полет - обясних защо, но си охладих ентусиазма... Ще преговарям с дамата кое ще надделее - страховете или спестените (за харчене на място) пари.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

При положение, че свързващият полет е от същото летище и с много приличен престой - нито твърде дълъг, за да се отегчи, нито твърде кратък, за да се притеснява, че ще изпусне връзката, в комбинация с доста по-ниската цена, няма от какво да се опасява.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

При положение, че свързващият полет е от същото летище и с много приличен престой - нито твърде дълъг, за да се отегчи, нито твърде кратък, за да се притеснява, че ще изпусне връзката, в комбинация с доста по-ниската цена, няма от какво да се опасява.

 

И аз така смятам. Благодаря за идеите! Ще говоря с дамата.

 

П.П. Има хора - като сестра ми, които н и к о г а не биха тръгнали, ако или не са с някого, или не е само директен - за нас това е странно, но повярвай ми, има. За нея ангажирам special assistance, като я изпращам за България :) Тогава или трябва да теглиш една майна и да не ги взимаш никъде (аз не съм такъв човек), или трябва да се съобразяваш на максимум... 

Връзка към коментар

И аз така смятам. Благодаря за идеите! Ще говоря с дамата.

 

П.П. Има хора - като сестра ми, които н и к о г а не биха тръгнали, ако или не са с някого, или не е само директен - за нас това е странно, но повярвай ми, има. За нея ангажирам special assistance, като я изпращам за България :) Тогава или трябва да теглиш една майна и да не ги взимаш никъде (аз не съм такъв човек), или трябва да се съобразяваш на максимум... 

 

Сестра ти дето си носеше захар в ръчния багаж, при условие че отивахте на ол инклузив хотел? :) Още се сещам с усмивка за тази история, която показва за пореден път, че хората просто са различни. Имам приятели, които само като подушат летище и някак успяват да се загубят и да се оплетат като пиле в кълчища, та знам какво имаш предвид...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Сестра ти дето си носеше захар в ръчния багаж, при условие че отивахте на ол инклузив хотел? :) Още се сещам с усмивка за тази история, която показва за пореден път, че хората просто са различни. Имам приятели, които само като подушат летище и някак успяват да се загубят и да се оплетат като пиле в кълчища, та знам какво имаш предвид...

 

Точно тя :) Хубаво е, че тя вече си спомня с усмивка за този епизод, но тогава беше безумно стресирана. Беше се зарекла да не стъпва на летище.Сънуваше кошмари как ще се върне, докато пред нея не резервирах през British Airways special assistance, за да я прекара през Heathrow (директен полет). Ако трябваше да съм хард - ама как няма да можеш бе, не се излагай - и прочие салати (не че не опитах, но мило  :blush: ), тя никога няма да отиде никъде с мен. Честно ли е? Не мисля. Поне аз така мисля. Миналата година на моя приятелка (девойката за Сицилия) й беше сефте да лети сама - директен полет София - Атина, който аз й взех и всичко в контекста - и беше много горда, като се намерихме на аерогарата. Нашите най-големи врагове - страховете. За всеки различни...

 

П.П. Много се  извинявам за офтопика. Ако някой модератор прецени, нека премести мненията... 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Малмьо вече съвсем изчезна като възможна дестинация от София. Не просто показва, че няма полети за съответните дати, но вече и от падащото меню не може да се избере, като се зададе тръгване от София :(

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.