Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Георги Матеев

Поне засега не бих бързал с покупка на "инвестиционни" полети до/от Кипър след 17 Май.

 

Към момента последната официална информация все още е тази: https://www.pio.gov.cy/en/press-releases-article.html?id=13366#flat

 

Ако някой намери черно на бяло потвърждение на забрана за полети до 9 юни - моля да пише. Всичко останало, включително изказване на президент, не ми звучи напълно достатъчно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А дали да "инвестираме" в полетите от Виена до Рим в седмицата 18-24.05? 😄

 

Интересно защо ги отменят поетапно, ако действително има забрана за полети от Италия до края на май?

Връзка към коментар
преди 4 часа, Георги Матеев каза:

Не можеш да поискаш възстановяване за съжаление.

 

Единственият ти вариант е да изчакаш и да се надяваш Уиз да отменят полета, само тогава ще си вземеш парите.

Благодаря! И честит имен ден!

Сигурно ще прозвуча като удавник, който се хваща за сламка, но има промяна  в полета с 5 минути - дали мога да се надявам на нещо в тази връзка ?

Връзка към коментар
преди 12 минути , jorrro каза:

А дали да "инвестираме" в полетите от Виена до Рим в седмицата 18-24.05? 😄

 

Интересно защо ги отменят поетапно, ако действително има забрана за полети от Италия до края на май?

Стремят се да трупат кеш, ако може да набиваме повече с цел инвестиция 😄

А и си мисля, че може би залагат на някаква надежда за промяна в мерките от страна на правителствата, гледат да не изпускат възможност, кокото и малка да е тя...да не вземе да се окаже, че може да летят пък те не са продавали...

  • Смея се 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 19 минути , jorrro каза:

Интересно защо ги отменят поетапно, ако действително има забрана за полети от Италия до края на май?

Сериозно ли питаш? 🙂 Ние тук с гугъл сами откриваме кои полети ще се отменят, а авиокомпанията със сигурност има повече информация от нас. Та много от предварително обречените полети се продават до последно с надеждата да съберат още кеш от хора, които не са наясно, че няма да летят. Вече едно и също се случва с прекалено много линии на прекалено много пазари, че да има различно обяснение.

P.S. Забраната Австрия -> Китай, Иран, Италия, Швейцария, Франция, Испания, Великобритания, Нидерландия, Русия и Украйна към момента официално е в сила до 22 май, а не до края на месеца.

 

преди 6 минути , Дънди каза:

Сигурно ще прозвуча като удавник, който се хваща за сламка, но има промяна  в полета с 5 минути - дали мога да се надявам на нещо в тази връзка ?

Можеш! При нормални условия преди и при само 5 минути промяна са давали възможност за безплатна отмяна и връщане на пари. Влез си в резервацията и провери дали нямаш някое приятно системно съобщение 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Георги Матеев каза:

Сериозно ли питаш? 🙂 Ние тук с гугъл сами откриваме кои полети ще се отменят, а авиокомпанията със сигурност има повече информация от нас. Та много от предварително обречените полети се продават до последно с надеждата да съберат още кеш от хора, които не са наясно, че няма да летят. Вече едно и също се случва с прекалено много линии на прекалено много пазари, че да има различно обяснение.

P.S. Забраната Австрия -> Китай, Иран, Италия, Швейцария, Франция, Испания, Великобритания, Нидерландия, Русия и Украйна към момента официално е в сила до 22 май, а не до края на месеца.

А дали ще бъде удължена до 31-ви май, нали имаше такава статия с изявление на Австрийските  органи, останах с впечатление, че е официално?

Връзка към коментар
преди 3 минути , Георги Матеев каза:

Можеш! При нормални условия преди дори и при 5 минути промяна са давали възможност за безплатна отмяна и връщане на парите. Влез си в резервацията и провери дали нямаш някое приятно системно съобщение 🙂

Ами не, поне не виждам никакво... трябва ли някъде специално да го търся, или няма как да го пропусна влизайки в профила и резервацията си ?

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 4 минути , lio каза:

А дали ще бъде удължена до 31-ви май, нали имаше такава статия с изявление на Австрийските  органи, останах с впечатление, че е официално?

Линк за това изявление да го разгледаме и разнищим? 🙂

 

Единствено видях нещо подобно да казват Austrian Airlines, които си отмениха всички полети до края на май, но поне аз не съм мяркал официален анонс от австрийските власти.

  

преди 2 минути , Дънди каза:

Ами не, поне не виждам никакво... трябва ли някъде специално да го търся, или няма как да го пропусна влизайки в профила и резервацията си ?

Няма как да го пропуснеш. Преди колко време промениха полета? Понякога отнема ден-два съобщението да се появи.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

https://www.manager.bg/svyat/avstiya-udlzhi-zabranata-za-vlizane-v-stranata

 

Ето от тази объркваща статия, чета пак и пак се обърквам аз лично 😄

 

"Сезонните работници могат да пристигат в Австрия със специални чартърни полети, които са изключени от забраната за кацане на самолети от някои държави, която също се удължава до 22 май."

 

"До 31 май се удължава същият ограничителен режим за всички, които пристигат със самолет в Австрия."

 

 

Връзка към коментар
преди 3 минути , Георги Матеев каза:

  

Няма как да го пропуснеш. Преди колко време промениха полета? Понякога отнема ден-два съобщението да се появи.

Незнам със сигурност, но е повече от ден - два , може би месец откакто аз обърнах внимание. Благодаря все пак, ще следя в профила си, но май ще глътна чаша студена вода...

Хубав празник!

Връзка към коментар
преди 1 минута , Дънди каза:

Незнам със сигурност, но е повече от ден - два , може би месец откакто аз обърнах внимание. Благодаря все пак, ще следя в профила си, но май ще глътна чаша студена вода...

Хубав празник!

Аз също имам промени на полети с по 5, 10мин, но от както е ситуацията с вируса, Уизз не предлагат кредити или други опции за такива времеви промени.

Мисля, че и други хора коментираха в темата, че даже с агент за разговаряли, а са ги рязали с довода, че в ситуацията на корона вирус и т.н. тази практика е преустановена. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 15 минути , lio каза:

https://www.manager.bg/svyat/avstiya-udlzhi-zabranata-za-vlizane-v-stranata

 

Ето от тази объркваща статия, чета пак и пак се обърквам аз лично 😄

 

"Сезонните работници могат да пристигат в Австрия със специални чартърни полети, които са изключени от забраната за кацане на самолети от някои държави, която също се удължава до 22 май."

 

"До 31 май се удължава същият ограничителен режим за всички, които пристигат със самолет в Австрия."

Понеже тази статия е написана доста объркващо се наложи да намеря първоизточник на немски и сам да си го преведа.

 

До 22 май са забранени полети между Австрия и Китай, Иран, Италия, Швейцария, Франция, Испания, Великобритания, Нидерландия, Русия и Украйна. А до 31 май остават в сила мерките за задължителна 14-дневна карантина ("ограничителен режим") за всички останали пътници, влизащи в Австрия по въздух с някой от позволените полети.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Имате ли информация на кой имейл в момента се пускат запитвания, оплаквания към Уизз? Така де...работещ такъв, на който евентуално биха върнали отговор, дори след повече време?

Връзка към коментар
преди 30 минути , lio каза:

Имате ли информация на кой имейл в момента се пускат запитвания, оплаквания към Уизз? Така де...работещ такъв, на който евентуално биха върнали отговор, дори след повече време?

Опитайте, аз преди 2 седмици си анулирах полета и си получих парите за 10 минути разлика.  Стана толкова лесно, само с едно обаждане. За 5 дни парите бяха в сметката ми. 

Преди 1 час, Дънди каза:

Незнам със сигурност, но е повече от ден - два , може би месец откакто аз обърнах внимание. Благодаря все пак, ще следя в профила си, но май ще глътна чаша студена вода...

Хубав празник!

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , slujitel каза:

Опитайте, аз преди 2 седмици си анулирах полета и си получих парите за 10 минути разлика.  Стана толкова лесно, само с едно обаждане. За 5 дни парите бяха в сметката ми. 

 

На кой номер е звъняно? Има ли в момента безплатен такъв?

Връзка към коментар
преди 2 минути , lio каза:

На кой номер е звъняно? Има ли в момента безплатен такъв?

 

преди 37 минути , lio каза:

Имате ли информация на кой имейл в момента се пускат запитвания, оплаквания към Уизз? Така де...работещ такъв, на който евентуално биха върнали отговор, дори след повече време?

Разгледай препоръчаните мнения най-горе на темата 🙂

 

Връзка към коментар
В момента, Мари Николова каза:

 

Разгледай препоръчаните мнения най-горе на страницата 🙂

 

Да да, видял съм ги, но мейлът, който е даден там вече не отговарят на него, може да го махнем от закачените. Връщат автоматино съобщение, че вече не се разглеждат оплаквания на този мейл.

А за обажданията по-скоро въпросът ми беше дали някой е ползвал тези телефони наскоро, особено този в Малта...

Връзка към коментар
преди 18 минути , slujitel каза:

Опитайте, аз преди 2 седмици си анулирах полета и си получих парите за 10 минути разлика.  Стана толкова лесно, само с едно обаждане. За 5 дни парите бяха в сметката ми. 

 

На кой телефон звъняхте и на какъв език разговаряхте ?

Връзка към коментар

Току що разговарях с много приятно момиче на 024928367, което ми съдейства и отмени два полета със сменени часове, които много други отказваха да сменят.

Очаквам възстановяване на кредити до 72 часа.

Който иска може да опита да се обади, съдействат за полети, на които часовете са били променени.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз звъня винаги на софийския номер и последния път от четвъртото обаждане успях да си реша проблема (в един от опитите ми отказаха и ми казаха, че тази линия е само за medical assistance и за отменени полети по инициатива на авиокомпанията). Явно много зависи на какъв агент ще попаднеш. Това, което ми направи впечатление, е, че времето за свързване е доста кратко - около половин минута (за агент, говорещ английски).

Връзка към коментар
преди 10 минути , lio каза:

Току що разговарях с много приятно момиче на 024928367, което ми съдейства и отмени два полета със сменени часове, които много други отказваха да сменят.

Очаквам възстановяване на кредити до 72 часа.

Който иска може да опита да се обади, съдействат за полети, на които часовете са били променени.

Много ти благодаряяя! И аз звъннах, и на мен ми го отмениха за 5 минути разлика.

Само дето ми каза - до 2 седмици възстановяването на парите.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Дънди каза:

Много ти благодаряяя! И аз звъннах, и на мен ми го отмениха за 5 минути разлика.

Само дето ми каза - до 2 седмици възстановяването на парите.

Да, пари възстановени по картата от закупуване е там някъде, пари възстановени по друга карта, даден нов айбан от теб до 60 дни, а кредити до 72 часа. Така ми обясниха.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

се наложи да намеря първоизточник

И кога  си изпечи агнето, че  ти остана време и за търсене на първоизточник?  Честит Имен Ден!  Да си жив и здрав и още  стотици пътешествия ти желая! В най-скоро време да пишеш репорт от някое екзотично място.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.