Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Георги Матеев
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

Дано след време да не последват страници с въпрос какво да правя с точките си, тия са ебати гадовете.

Изглежда скоро няма да се лети, та в тази връзка някой знае ли дали могат да се купуват акции на авиокомпанията с Уиз кредит?

 

За един приятел с понатрупан кредит питам 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 21
Връзка към коментар
преди 11 часа, vladko73 каза:

Току що получих мейл от Wizz, че ни отменят полета за Барселона на 15.05 и връщането на 31.05.2020г. А иначе в календара ги даваха, че вече летят до там. Пуснах веднага искане за 100% refund - изписа ми за 30 дни, че ще стане.

Когато плащането на билетите е било направено смесено с точки и с кредитна карта, всичките ли пари ми се връщат обратно по картата, също така в това плащане ми е закупено и членство?

 

И аз трябваше да летя на 15.05 , само че в обратна посока Барселона-София, снощи получих съобщение, че полета е канселиран. Парите вече са ми в профила. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

image.png.f8715e5eabfbd8446cb3de8fd728dc47.png

 

Взех Wizz Plus за един полет и ми излиза съобщение за липсващи документи за услугата Auto Check-in. Нали мога да не ги добавям и ръчно да се чекирам, не би трябвало да се отразява на резервацията ми или?

Връзка към коментар
18 minutes ago, Barfly said:

Ларнака - Скопие на 17 май, дали е добре за инвестиция ?

И аз това се чудя, ама нали Кипър удължават забраната.

Има ли някъде официална информация за удължаването? В момента намират само в страницата на Министерството им на транспорта, че забраната е до 17.05.2020

Връзка към коментар

Скопие-Ларнака на 17.05 е по-добра инвестиция понеже цената на билета е по-висока.На мен вчера ми отмениха полета Ларнака-Варна за 05.06.Преди 9 Юни летището не приема пътнически полети 

Връзка към коментар

По принцип следя и затовареността на Уиз(имам приятели пилоти в компанията), но не ми е цел в живота да проследя всеки полет. Факт е, че от началото на месеца самолетите са почти пълни и е факт, че пътниците са роми. При нас също не летим празни, има полети, които са с по 160 пътника. Април наистина имаше отсечки с по 30 пътника, но сега определено не е така. Започва да се лети доста, все пак стартираме и Рим. @epetkov относно продажбата на билети, не мога да кажа нищо. 🙂 Като гледам и Уиз си продават и вие "инвестирате". 😄 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 14 часа, ДиянаВ каза:

Дано след време да не последват сраници с въпрос какво да правя с точките си, тия са ебати гадовете.

Всъщност някой знае ли дали Уиз могат да прекратят едностранно програмата с покупките чрез точки в акаунт, без да са фалирали?

Имайки предвид, че масово се умилкват вместо кеш да дават точки, едва ли ЕС и който и да е регулатор ще им прости първо да заменят една камара точки за кеш, а после да го нулират и да продължат да си летят. Това няма как да им се размине. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
12 hours ago, Георги Матеев said:

Изглежда скоро няма да се лети, та в тази връзка някой знае ли дали могат да се купуват акции на авиокомпанията с Уиз кредит?

 

За един приятел с понатрупан кредит питам 🙂

При Norwegian точно това стана. На кредиторите предложиха да си заменят дълга срещу акции 🙂 Ако се стигне обаче до там не съм дали ще си много хепи с офертата 😉 

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 28 минути , Topfly каза:

При Norwegian точно това стана. На кредиторите предложиха да си заменят дълга срещу акции 🙂 Ако се стигне обаче до там не съм дали ще си много хепи с офертата 😉 

Защо да не съм хепи... В крайна сметка Уиз кредитът ми е струвал точно нула лева, не е като да съм влагал реални средства. Практически е все тая дали бих имал безполезен кредит или акции с почти нулева стойност 🙂 Даже при малко късмет от акциите може и да изкарам за някоя баничка 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
15 hours ago, ДиянаВ said:

Дано след време да не последват сраници с въпрос какво да правя с точките си, тия са ебати гадовете.

Всъщност някой знае ли дали Уиз могат да прекратят едностранно програмата с покупките чрез точки в акаунт, без да са фалирали?

Точките или кредита са задължение на авиокомпанията, подобно на задължението в кеш. Ако Уиз ер се откаже да си изпълни задължението си по договор, може да се даде на съд. Няма вариант при който дадена компания да се откаже да си изпълнява задълженията или да компенсира клентите и да не фалира рано или късно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, randi каза:

и вие "инвестирате".

Мерси за отговора. Аз лично не се занимавам с авиационно-инвестиционни спекулации нито по линия на Уиз, още по-малко бих го направил  по линия на Bulgaria Air.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Topfly каза:

или да компенсира клентите и да не фалира рано или късно.

Обаче с руските авиокомпании какво стана след като дадоха ваучери на клиентите си за анулираните си полети?  Вдигнаха  драстично цените на билетите за  следващите месеци.   Така  един ваучер не стига за същия полет, обявен за  месец-два  по-късно. Ще трябва да се  доплаща 40-50 % повече с кеш. Няма и  вторичен пазар на  такива ваучери за сега.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , epetkov каза:

Обаче с руските авиокомпании какво стана след като дадоха ваучери на клиентите си за анулираните си полети?  Вдигнаха  драстично цените на билетите за  следващите месеци.   Така  един ваучер не стига за същия полет, обявен за  месец-два  по-късно. Ще трябва да се  доплаща 40-50 % повече с кеш. Няма и  вторичен пазар на  такива ваучери за сега.

 

Хубавото в случая на Уиз е, че точките, които имаме са с давност до 2022, някои безсрочни, случаи всякакви, но при всички положения изглежда дълъг период. Ако сме оптимисти, можем да кажем, че има достатъчно време да се нормализират нещата и дори първоначално да има надути цени, то просто ще ползваме услугите им(на Уизз), когато се поуспокоят и влязат в някакъв по-нормален ритъм.

Връзка към коментар

Ако си купиш билет с точки и ти отменят полета, после само точките ли връщат или с 20% отгоре? Имам точки, които изтичат след някой месец и могат да изгорят. Пък ако ги оползотворя, после срока им ще се удължи с 2 години 🙂

Връзка към коментар
преди 2 минути , logist13 каза:

Ако си купиш билет с точки и ти отменят полета, после само точките ли връщат или с 20% отгоре? Имам точки, които изтичат след някой месец и могат да изгорят. Пък ако ги оползотворя, после срока им ще се удължи с 2 години 🙂

 Връщат с 20% отгоре 🙂

Така въртят много хора, за да спасят точките, давай смело.

Връзка към коментар
преди 15 минути , logist13 каза:

Стига да се наумя София - Париж на 13.05. или Скопие - Ларнака на 17.05. Официално за Кипър нищо няма.

Този отговор на мой имейл имам от летището в Ларнака:

Capture+_2020-05-04-19-38-55.png

Връзка към коментар
Георги Матеев

Според мен поради липса на официално потвърждение полети от/до Кипър след 17.05 нататък продължават да са 'рискови' за 'инвестиция', но ако някой е в хазартно настроение нека се пробва (задължително с добавен Flex).

 

Относно Париж на 13.05. Пуснах запитване до летище BVA (Paris Beauvais) и това получих:

 

1153364180_2020-05-07(2).png.1bc7ea108e2cd178d2e7850ee256e4ad.png

 

Самото летище все още няма насрочена дата за отваряне. Не мога да си представя отсега да не са наясно, ако след 6 дни ще имат полет от/до София. Wizz пък в момента няма как да знаят какво решение ще вземат френските власти на 11.05 и най-вероятно този конкретен полет просто е 'забравен' в разписанието. Същевременно всички Ryanair полети до/от BVA започват едва от 22.05 нататък, а преди тази дата няма заложено нищо. Направих си труда да проверя и останалите авиокомпании, летящи до BVA, и нито една няма планирани полети преди 22.05.

 

Предвид фактите мога с голяма вероятност да предположа, че полети SOF-BVA-SOF на 13.05 няма да има. Аз лично вече заложих целия си кредит на тази карта, но разбира се нека това не се приема като препоръка 🙂

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

Варна-Ларнака на 1 Юни и Ларнака-Варна на 5 Юни ми ги отмениха и ми дадоха 120%.Ако някъде има полети до Ларнака май месец може да се купуват спокойно билети. Ще има бонуси после 😉

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 10 минути , muffytoz каза:

Варна-Ларнака на 1 Юни и Ларнака-Варна на 5 Юни ми ги отмениха и ми дадоха 120%.Ако някъде има полети до Ларнака май месец може да се купуват спокойно билети. Ще има бонуси после 😉

Сигурен ли си в датите? Ларнака-Варна на 5 юни се продава и в момента. Ако са отменили полета би трябвало да не излиза в разписанието вече, поне на теория, ама знам ли им системите...

 

2020-05-07 (3).png

Връзка към коментар

Като си купите полет + флекс, когато бъде отменен от уизз, не от вас чрез използването на флекса:

Уизз възстановява ли цялата сума(+цената на флекса) и върху цялата сума 20%?

Не съм имал такъв случай и ми е интересно 🙂

Връзка към коментар

Извънредното положение във Франция най - вероятно ще бъде удължено до 10 юли съгласно миналия на първо четене законопроект:

https://dariknews.bg/novini/sviat/franciia-udylzhava-izvynrednoto-polozhenie-do-10-iuli-2224679
Това доколкото виждам е от 06.05. Ако някой има допълнително инфо , нека  да сподели.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.